Akcja odkomarzania w gminie Miedźna

10

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Miedźna z inicjatywy radnego Dariusza Sosny radni  podjęli uchwale o przeprowadzeniu akcji odkomarzania w gminie Miedźna. W związku z tym:
Wójt Gminy Miedźna informuje, że w związku z masowym pojawieniem się komarów, od poniedziałku, 19 czerwca 2017r. na terenie gminy Miedźna planuje się wykonać oprysk przeciw komarom.

Możliwość wykonania oprysku uzależniona będzie od warunków pogodowych (opadów atmosferycznych i temperatury). Wykonawca tj. Zakład Dezynfekcji, Dezynsekcji, Deratyzacji „INSEKT” Maciej Piesiur z Kaniowa przeprowadzi odkomarzanie w czasie wystąpienia optymalnych warunków atmosferycznych w godzinach nocnych. Zabieg odkomarzania nie będzie prowadzony w sąsiedztwie pasiek pszczelich, a zastosowane środki nie będą szkodliwe dla człowieka.

Kompleksowe odkomarzanie polegające na monitorowaniu występowania larw komarów i ich zwalczaniu  w  wodach płynących  oraz  stojących  prowadzone  będzie  do  31 sierpnia 2017r.

Zabieg odkomarzania dorosłych osobników odbędzie się przy użyciu samochodu z urządzeniem opryskującym głównie na zadrzewionych terenach porośniętych drzewami i krzewami. Dodatkowo odbędzie się odkomarzanie metodą biologiczną, która skutecznie działa na larwy komarów znajdujące się w wodzie. Metoda biologiczna będzie stosowana w okolicach wód stojących oraz cieków wodnych.

W  trakcie  oprysku  należy:

  • zamknąć okna budynków mieszkalnych i innych obiektów,
  • oddalić się z zakresu pracy maszyny dokonującej oprysku (maszyna umieszczona jest na samochodzie),
  • zabezpieczyć pasieki.

 

Aktualizacja 28.V.2017

Urząd Miejski w Bieruniu informuje, iż w związku z masowym pojawieniem się komarów, w dniach od 29.05.2017 r. do 30.06.2017 r. planuje wykonać na terenie Bierunia oprysk przeciw komarom wg niżej zamieszczonego harmonogramu

Zabiegi wykonywane będą w godzinach między 19:00 a 5:00 (po oblocie pszczół) przy założeniu, że temperatura powietrza będzie niższa niż 25 °C , w następujących przewidywanych terminach:

  • 29.05.2017 r. (poniedziałek) – Czarnuchowice i Zabrzeg,
  • 30.05.2017 r. (wtorek) – Bieruń Nowy,
  • 01.06.2017 r. (czwartek) – Bijasowice,
  • 05.06.2017 r. (poniedziałek) – Jajosty i Ściernie (w miejscach wystąpienia największego nasilenia występowania owadów – blisko wód, lasów),
  • 06.06.2017 r. (wtorek) – Bieruń Stary (w miejscach wystąpienia największego nasilenia występowania owadów – blisko wód, lasów),

Czy takie działania są planowane w gminie Miedźna? Na te pytanie postaramy się uzyskać odpowiedz już we wtorek podczas najbliżej sesji, którą jak zwykle będziemy transmitować dla Państwa.

10 KOMENTARZE

  1. Czy już było to pryskanie? bo kopruchy jak latały i żarły tak żrą bez opamiętania! może tylko “centrum” wsi odkomarzali bo na zadupiach chyba nie!!!

  2. Lubański co z ciebie za przewodniczący ? ty rządzisz czy aby ten twój kolega ? kolana dygotają ? boisz się ze górniczą emeryturę stracisz ? Lubański ogarnij się

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.