OSP Miedźna prawdopodobnie z nowymi autami bojowymi

6

Wczoraj tj. 05.11.2019 na posiedzeniu wspólnym wszystkich Radnych rozważano zakup średniego lub ciężkiego samochodu pożarniczego dla OSP Miedźna. W posiedzeniu udział wzięli: komendanci i prezesi wszystkich OSP z terenu gminy oraz Komendant PSP Pszczyna. Strażacy z OSP Miedźna starają się o samochód od 2013 roku. I pomimo podjętych uchwał przez zarząd gminny OSP od tamtego czasu nie otrzymali żadnego samochodu. Obecny ciężki samochód jest tylko jeden na terenie gminy – właśnie w Miedźnej i ma już 27 lat. Jest mocno wyeksploatowany. Może zostać zakupiony przy współfinansowaniu gminy i środków państwowych. Spotkanie było w czasie, gdy opracowywany jest projekt budżetu na 2020 rok, wiec są duże szanse na sfinalizowanie zakupu.

Średni samochód to koszt 760.000zł natomiast ciężki to już 1.000.000 zl w obu przypadkach jest możliwe pozyskanie dofinansowania.

6 KOMENTARZE

 1. Gilowice tego nie popuszcza, przyzwyczajenie do tego że co chcieli to mieli przy byłym wojcie, ale się skończyło……. i będą walczyć, ale chyba polegna!!!!!

 2. Panie Radny Banaś jak to Miedźna? Przeca ześ pedzioł jak gozola my pili ze juz wszytko zes pochytoł i tera Gilowice beda mial fojerwera?

  • Strażok Sam, z tego co ja pamiętam to nie ja ustslałem kolejność.
   Prosze sobie przeczytać protokół z ostatniej Komisji dlaczego to Miedźna a nie Gilowice dostaną nowe auto w pierwszej kolejności.
   Prosze nie szukać sensacji i siać zamętu.
   Pozdrawiam

   • ??? Przecież dobrze pamietam rozmowę jak było powiedziane – będzie samochód lekki na C do 7,5 DMC. Nawet było sprawdzane czy się zmieści do remizy. Było powiedziane Ja to wszystko ogarniałem auto Wam załatwiłem macie je. Wójt nie ma nic do gadania to Rada decyduje. I tam jeszcze coś w tym stylu. Wiec co nie było takiej sytuacji ???

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.