OSP Wola otrzymała z Żywca używany samochód

51

W czwartek, 2 sierpnia 2018r. w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pszczynie nastąpiło oficjalne przekazanie średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego marki Renault Midlum 240 dla OSP Wola.

Sami strażacy nie podzielają optymizmu władz gminnych i jak czytamy na oficjalnym profilu OSP –  “To nie jest to czego oczekiwaliśmy, ale musimy się cieszyć z tego co jest.
Teraz czekamy na doposażenie samochodu, aby mógł w pełni spełniać swoją funkcję.”

Dane techniczne:
Zbiornik na wodę: 2500l
Rok produkcji: 2007
Moc silnika: 240KM

 

51 KOMENTARZE

 1. Ekwiwalentu nie da sie zrzec, ale strazacy nie skladali wnioskow i jego wyplacanie i dlatego nie dostawali, mialo byc niby na sprzet, ald nikt nigdy tej kasy nie widzial, bo na sprzet wojt dawal grosze………

 2. Tak czytam czytam i łza się w okunkreci. Jestem w OSP co prawda nie w powiecie Pszczyńskim ale w mojej OSP ekwiwalent za godzinę pracy jednego strażaka od jakiegoś czasu to 21 zł. Moja ekipa zrzekla się go na poczet jednostki wcześniej było 10 zł . Ale mamy dwa nowe samochody tzn 2007 2017 oraz jeden starszy 1993 ale jakoś to działa i ma się dobrze . Szkoda że Druhowie muszą wyrywać siłą co im się należy a nie mają wspracia od Władz.

  • Strażaku, jeśli nim jesteś, nie ma możliwości żeby się zrzec ekwiwalentu, może źle się wyraziłeś. Mogliście pobrać ekwiwalent i przekazać na konto OSP jako darowiznę na zakup sprzętu. Nie ma innej drogi, żaden urząd nie narazi szefa na naruszenie dyscypliny finansów publicznych.

   • Wy dalej to Samo?? W całej Polsce jest tak samo a wy obrażanie ludzi którzy mówią jak jest u nas w gminie a okazuje się że jest tak jak w całej Polsce. Ale wy wiecie lepiej chodź nie macie podstawki na to..

 3. Dlaczego Wy tak wszyscy tylko te Gilowice i Gilowice ?? w Gilowicach jest jeden radny a no Woli ilu??? Jak Gora dostala nowe auto i to nowe, to nikt nie płakał, że ktoś inny miał dostać, że komuś coś obiecli itd. !! Dostaliscie auto cieszcie sie z tego co macie a nie narzekajcie tylko wybory sie zblizaja wiec wybierzcie pana Banasia i pana Słoninkę to będziecie mieli lepiej

 4. I znów zrobiło się głośno pod tematem OSP.
  Może z innej beczki, poruszany temat jest EKWIWALENTU dla strażaków w naszej gminie.
  Chciałbym przypomnieć, że przez kilka ładnych lat strażacy nie wiedzieli co to EKWIWALENT… ” PRZYZWOLENIE ” naszych gminnych OSP dawał zarząd gminny, bo to ludzie Taranowskiego…
  Chciałbym przypomnieć, że ponad trzy lata temu sam Jan Słoninka UPOMNIAŁ się o ten dodatek pieniężny dla naszych OSP.
  Podsumowanie:
  Gdyby tak wójt i jego podwładni potrafili robić oszczędności to dziś nie było tematu o doposażenie auta dla OSP Wola i innych jednostek naszej gminy.
  Ja rozumiem, że premie motywują do pracy ale dlaczego inni są premiowani a nasi strażacy muszą prosić się o wsparcie finansowe nawet z funduszy sołeckich ???
  Myślę, że w listopadowych wyborach czas na zmiany i ludzie z Nowej Energii z Jankiem Słoninka na czele sprostają potrzebą naszej lokalnej społeczności.

  • Brawo brawo niech wójt oddaje 150 tysięcy za nie branie nielegalnie urlopow. Kto w gminie pilnuje wójta żeby wysłać go na urlop w mazurskie strony ? Gdzie są radni ? Gdzie Pan Lubański kolejny pionek wójta.

   • cd. do “Sługa Tomala” / …oraz Jan i Alojzy-po wcześniejszej altanowej naradzie, wiedzieli co kiedy i do kogo, uprzejmie powiedzieć, aby jak za nieboszczki komuny, pogrążyć kogo trzeba (ustrój i system polityczny mogą się zmieniać socjotechniki pozostają niezmienne od setek lat). A król lubi tego słuchać i rozdaje nagrody (informatorom), nieomylnie też stosuje się do doniesień i tak został po latach, narzędziem dla tych co wiedzieli kogo na kogo i w jakim momencie poszczuć aby cel osiągnąć. Miszczu, uczniowie cie przerośli już dawno a ty żyjesz w świecie jaki ci stworzyli i sam wierzysz w to że to twoje pomysły. Pycha krąży tuż tuż przed upadkiem, niejednego pogrążyła. Ciemny lud już tego nie kupi-tanie chwyty, przedwyborcze obietnice opacznie spełniane, pochwały płytkie jakoś nieszczere

  • Prezesem OSP w gminie jest wójt, w zarządzie gminnym nie może być osób nieprzyklaskujących, kto potakuje ten ma. Jak to ktoś mądry powiedział: “pokorne ciele dwie matki ssie” i “Panu Bogu świeczkę a diabłu ogarek”. I tak taniec trwa i się kręci. Komendant mieszka w Czechowicach, kasę bierze i sie nie miesza (i jest komendantem, z woli najwyższego). Należy prężyć się umiejętnie , by “miszcza” nie porażać swoimi osiągnięciami i umiejetnie żle mówić o innych. Załatwić każdą trudną sprawę ale wg dobrze pojętej “dyscypliny”. Takie rządy akceptują prawie wszyscy strażacy, a kto nie-to ma jak Wola. Ot i tyle w temacie.
   Gratulacje wozu dla mieszkańców Woli i dla strażaków, nareszcie strażacy będą mieli godne warunki do służby. Biednie wygląda wyposażenie… Oby jak najmniej wyjeżdżał do akcji. Bezpieczeństwa druhowie.
   W temacie ekwiwalentu – żaden zarząd ani najwyższy nie może za was zrzec się ekwiwalentu za akcje. Każdy z was powinien napisać krótkie pismo (imiennie każdy na oddzielnej kartce) z żądaniem wypłaty za dokładie oznaczony czas ( np. od 05.08.2008 – 05.08.2018r.). To rozpoczyna bieg sprawy. Musicie w ciągu 30 dni otrzymać odpowiedź. Policzcie ile straciliście. Warto było? Premie dodatki specjalne, nagrody wyjazdowe szkolenia wielodniowe na drugim końcu Polski i za duże pieniądze, usługi doradcze. A na jałmużnę (bo trudno nazwać 10 zł za godzinę inaczej) dla was nie było od lat.

   • i jeszcze ktoś wyborcom próbuje wcisnąć kit że strażacy się zrzekli ekwiwalentu. To kpina jak ktoś bezmyślnie to napisał- ciekawe kto to taki, robi z wyborców głupków, albo tak mu się wydaje. Wszystko jest obliczane na wynik wyborczy. Chodzi o to żeby wyborcy z osiedla Wola 1 i 2 nie głosowali. Wieś zagłosuje jak zwykle na obecnego władcę bo obieca następne wielkie inwestycje jak np. odebranie magla. Taka stylowa zagrywka w imię wyższych celów. Resztę już ma ustawioną pomagają mu nawet strażacy, gminne jednostki i pan z Góry co kulturą się trudni i zawsze sposób na głosy znajduje. Już tylko trzy miechy do wyborów i władza spokojnie skalkulowała wynik co jej da kolejną kadencję. Wyborcy nie dajcie się uśpić kolejny raz.

    • Nawet Germanek wójtowi pomaga ścieme waląc jak on to szuka mieszkania dla przyjezdnych koleżanek. Germanku mało to macie na tej waszej wsi miejsca na sianie w stodole ? Ciekawe jaka prowizję sobie zgarniacie za taki projekt ?
     Przecież gmina ma mieszkania do wynajęcia to Ty młody człowieku nie wiesz tego ? No chyba że wójt już sprzedał bo pieniądze potrzebował na premie dla oddanych w sprawie.

 5. Drodzy forumowicze. Nw o co komu chodzi ale kiedy OSP W Gilowicach dostali wóz tytuł na wolanie nosił nazwę NOWY SAMOCHÓD BOJOWY DLA OSP GILOWICE. Wóz był 14 letni. Aktualnie ktoś was chce podzielić i pisze w tytule że to 11 letnie jest używane. Proszę zauważyć jak różnią się te dwa artykuły. Gra słów i manipulacja. Aż zacząłem od jakiegoś czasu nagrywać gdy coś wrzucam na wolanie bo kiedyś niewygodne fakty nie były akceptowane.

   • Bo nowy kto inny dostanie tak jak poprzednio Wola dostała stary a kto inny nowy. Lepiej jechać na ratunek starym niż żadnym, może mieszkańcy byli mało aktywni i nie wsparli strażaków, mieszkańcy przecież potrzebują bezpieczeństwa nie tylko strażacy dla siebie.

  • Nie bądź taki pewien. Ostatnio też miał przegrać i przeszedł paroma głosami – oczywiście po ponownym korzystnym nocnym liczeniu głosów prawda panie w? Nie ważne kto głosuje ważne kto liczy

  • Jakiego dobrobytu %$#$%# ja sie pytam? Wszytko w tej gminie roz…e gdzie się nie popatrzy nepotyzm układy i wałki !!! Proszę napisz konkretnie co to za wspaniały dobrobyt tu nas spotkał?? Podyskutujmy na argumenty rzeczowo i z konkretami, płace takie same podatki jak każdy obywatel w tym kraju wiec mam prawo do życia w odpowiednich warunkach mieć zapewnione bezpieczeństwo, komunikacje miejska mieć pewność ze żaden “przedsiębiorca” nie wybuduje mi pod moim mieszkaniem kupionym za trudno zapracowane pieniądze zakładu produkcyjnego wyjącego całymi dniami !!! A dziś bez auta które w innym miejscu zupełnie nie potrzebne do życia by mi było ani rusz, nie ma autobusu do Tychów !!! i Pszczyny !!! Oświęcim częstotliwością kursów tez nie powala. Dlaczego ta gmina nie przystąpiła do metropolii? Odpowiem bo tam się patrzy na każdy grosz i takie wałki z nagrodami,dywidendami, urlopami by nie przeszły a tu wieś ciemny lud wszystko kupi, prawda szanowana Rado z Wójtem tak Was szkolił sp. Tomczykiewicz.

   • Radny Germanek ekspert i nie wie co to metropolia ? Prezes od tylu boleści. Ciekawe ile gmina dopłaca do tych przyjezdnych gosci i kto dostaje jeszcze ekstra za to wynagrodzenie bo nie wierzę, że GOK i ich znajomi robią to za darmo.

    • Radnemu Germankowi to bycie radnym życie uratowało bo inaczej po puszki i ryż do GOPS musiał by chodzić. Dane z oświadczenia za 2017 rok przychody z bycia prezesem i wszystkim tam czym on to nie jest oraz działalności gospodarczej to aż 14520 zl rok co daje na miesiąc aż 1210 zl teraz chłopina musi coś zjeść dojechać do tej pracy bidaaaa aż piszczy. Dzięki fuchą w LGD Ziemi Pszczyńskiej i z funkcji Radnego nie przymiera głodem

 6. panie “gminny” równe traktowanie?
  a ile wyjazdów jest w gilowicach a ile na woli? jak mieli pieniądze w gilowicach to mogli wyposazyc sami, a moze wola nie ma tyle kasy co gilowice? pustym autem mają jezdzic?

  • odpowiem ci “andrzeju”: 26 w tym roku, w tym 14 wyjazdów na Wolę i trzy do Góry (DZIĘKI IM ZA TO). Czyli 9 na swoim terenie. Na Woli między 60 – 70 może druhowie napiszą dokładnie. To jest zrozumiałe dla większości myślących dlaczego bezpieczeństwo mieszkańców Woli jest nieistotne. Mieszkańcy Woli, możecie już za trzy miesiące podziękować wójtowi w wyborach za wszystko czego dla was nie zrobił i za to co dla was zrobi do wyborów, i za to co wam obieca (do dzieła – piszcie pisma co potrzebujecie, będziecie mieli pamiątki) , tak jak strażakom OSP WOLA OBIECAŁ – NOWY CIĘŻKI WÓZ BOJOWY w ulotce wyborczej wtedy rozumiał teraz nie – jakieś teksty o oddawaniu milionów kopalni są żałosne-trzeba było na premiach, dodatkach specjalnych i ekwiwalentach za urlop oszczędzać, na wyjazdowych szkoleniach i gościnach, nie na bezpieczeństwie 8000 ludzi. Dlaczego tak jest mógłby pewnie opowiedzieć swoją bajkę. Garaży OSP WOLA dalej nie ma, lublin pewnie stanie w przerdzewiałym “blaszoku” co go strażacy za własne pieniądze kupili o ocieplili żeby już w stodole na wsi nie garażował (to nie żart, zapytajcie strażaków). A nowy wóz bojowy zmieścił się w chlewie dumnie zwanym garażem w gminnym budynku komunalnym nie w remizie (tak, tak to fakt w tym miejscu był, farski chlyw, potem trzymano tam barany, następnie OSP …)?

  • Mają tyle wyjazdów. Mogą się zrzec ekwiwalentu. Jeśli to zrobili to gdzie są pieniądze? Pieniądze z ekwiwalentu posłużyły Gilowicom na doposażenie sprzętu pewnie bo zmiana uległa niedawno po tym jak go dostali. A więc albo ktoś nw czy wola ma ekwiwalent albo te pieniądze idą na coś innego niż straż.

   • A nie czasami sponsor z wdzięczności, jesteś pewien że zrzekli się ekwiwalentu? Jak to udowodnisz? Masz takie dokumenty? Tego ich ekwiwalentu może by Gilowicom na 2 węże strażackie wystarczyło. Ekwiwalentu nie można się zrzec tak samo jak wynagrodzenia za pracę czy urlopu, inna rzecz dlaczego przez tyle lat nie dostawali ani ekwiwalentu ani jak widać nowego sprzętu. Doucz się “Gminny” bo ci zabrakło. Dowiedz się co po nocach pompowali na W1, ludzie na tym forum to pisali i robili zdjęcia a na stronie internetowej OSP nie wpisali tych wyjazdów.

    • No nie wierzę przecież są papiery na to że zarząd wydał decyzję parę lat temu że cały ekwiwalent z akcji szedł na wyposażenie jednostki a zmieniło się to jakoś 3 lata temu. Więc jeśli Gilowicom z ich ilością wyjazdów dało się zebrać to dlaczego nie dało by się na woli. Ludziom jak zaczyna brakować argumentów to a pompowanie wody na W1 a to most. Tylko na tej Woli ludzie narzekają że nic nie robi gmina. Jest fundusz sołecki. Chętnie zobaczę te papiery ile sołectwa wola dały na straż. Bo z tego co wiem to i Miedzna i Frydek i Gilowice i Góra dają na straż systematycznie. Co ludzie na woli robią żeby sytuacja się zmieniła? Piszą na wolanie .

     • Nie narzekamy tylko chcemy normalności !!! a nie układów i dojenia nas mieszkańców do własnych kieszenie premiami urlopami apanażami umowami zleceniami czy najnowszy hit doradztwem.
      Fundusz solecki nie jest aby łatać nim dziury w bezpieczeństwie gminnym doucz się na co powinien on być przeznaczany !!!
      A co ludzie maja robić mamy radnych którym zaufaliśmy i co g…o

      • Anonimie jak są niedouczeni to muszą dać zarobić doradcom, ale oni są przeuczeni i doradca podzielić się może z tymi co już więcej nie mogą na żadną stronę wypompować. To jest pomysł na Nobla bo Oskar to za mało. Kiedy rozdanie krzyży zasłużonych i następnych prestiżowych odznaczeń i nagród. Dawno nie było z czego się ubawić.

     • Pokaż papiery Gminny, zarząd zatem popełnił przestępstwo-zgłoś to prokuratury – może ty masz te papiery? , nigdy nie można było się zrzec ekwiwalentu, urlopu i wynagrodzenia TO SĄ PRAWA NIEZBYWALNE- nie można nimi kupczyć. Co innego nie złożyć wniosku o wypłatę należności płatnej na wniosek – to nie zwalnia od obowiązku wypłaty tej należności przez 10 lat przez zobowiązanego PATRZ GMINNY ____ PRZEZ GMINĘ___czytaj wójta bo to on płaci nieprawdaż? Tobie też jakżeś gminny. Spieszcie sie strażacy bo dobra zmiana planuje zmienić to na trzy lub sześć lat. Jak za ciebie pracodawca lub kolega może zrzec się twojego wynagrodzenia to gratuluję. Może byłeś gminny na tym zarządzie co obecni na nim zostali zobowiązani do nieskładania wniosków przez jednostki za ostatnie 10 lat.
      To delikatnie mówiąc gówno warte słowa bo żaden prezes czy naczelnik albo inny członek nie może się zrzec pieniędzy należnych innemu człowiekowi TU STRAŻAKOWI Dotarło gminny niedouczony? Czy tylko udajesz głupiego czy naprawdę głupków sieją?
      A teraz Wola rok nie miała auta żeby się mogli dorobić na ekwiwalencie trzeciego auta bo jest tam niezbędne jak to drugie?

      • Ale Ty t*py jesteś gościu… Wszyscy się zrzekli ekwiwalentu lecz ta kasa nie przepadała a szła na sprzęt. Strażacy postanowili nie zarabiać tylko przeznaczyć pieniądze na sprzęt. Czego tu nie rozumiesz i mówisz o jakiś przestepstwach? Idz zgłoś to niech wezmą sprzęt strażakom które dostali z ich własnych pieniędzy…

       • Masz to na piśmie? Nikt nie mógł się zrzec bo to niezgodne z prawem. Gilowicom kupowali za ekwiwalent? czy tobie. Gdzieś ty się uczył, wiesz co to finanse publiczne gminny, tępość twoich strzałów jest świadectwem twojej inteligencji. Nie rozumiesz to naucz się na pamięć i powtarzaj jak mantrę: NIE MOŻNA SIĘ ZRZEC EKWIWALENTU. Ani w imieniu własnym, a tym bardziej za kogokolwiek. Dotarło? Tym bardziej wójt nie może za bezprawnie niewypłacony strażakom ekwiwalent kupić czegolkwiek. Za twoją wypłatę kupuje twój pracodawca coś komuś. Niewolnictwa już nie ma.?

       • Gminny.. po pierwsze nie obrażaj kogoś, po drugie czy widziałes dokument rozlczające czas wyjazdów, przeliczenie ich na określone kwoty, zakup za nich sprzętu i rodział na poszczególne jednostki. Skoro Wola ma najwięcej wyjazdów, to powinni mieć najięcej kasy z tego tytułu i najwięcej lub najdroższe sprzęt na wyposażeniu. Widziałes to? Więc to Ty przestać tutaj pisac głupoty, a skorojesteś tam super zorientowany, to może podpisz się i wóczas będzie wiakodmo kto i co. Nadmeiniam, ze prawo do wynagrodzenia jest niezbywalne, indywidualne, grupa nie może podjąc takiej dezycji. Jedynie mogło tak się zdarzyć, że każdy odpbierał pieniądze i przekazywał je na ten cel, ale widzaiłeś oświadczenia tych osób. Jesteś chory w tym co piszesz, otórz oczy slbo doucz się. A może napisz o tym inneej poczytenj gazecie. Szkoda, ze się nie podpisałeś mądralo.

   • Gminny, rozumiem mieszkańcu nie z Woli bo mieszkańcy Woli przez rok byli pozbawieni poczucia bezpieczeństwa (i nie pitol o ościennych jednostkach bo sekunda czasem decyduje o życiu), bierzesz pieniądze za pracę?- zrzeknij się albo choć daj datek na OSP, jak się boisz że zmarnują twoje pieniądze to zapytaj co im trzeba i kup.

   • Ekwiwalent to grosze w porównaniu z kosztami wyposażenia samochodu. A za coś strazacy tez sie muszą ubrać. Kto im kupi chociażby koszulki? Mają chodzić w potarganych?

 7. Widać jak wójt gra wyborcami. Przez rok nie dało sie nic zrobić, ale gdy do wyborów już ostatnia prosta to udalo sie zalatwic używane auto…
  A o nowym nawet pewnie nie pomyślał
  Ale nasi strażacy musieli znów wziąsc to co dają

 8. Z tego co pamiętam Gilowice gdy dostawaly wóz również nie mieli wyposażenia a wyposażyli go z własnych środków. Czemu więc OSP Wola ma dostać pieniądze na wyposażenie? Zero równego traktowania?

  • Samochód dla Gilowic kosztował chyba 150 tysięcy polskich złotych. Samochod dla Woli udalo sie pozyskać ZA DARMO. Taka drobna różnica.
   A drugą sprawą jest ze u nas w Gilowicach rozbudowano i wyremontowano REMIZĘ, a Wola ma tylko jakis dom kultury czy budynek spoleczny. Może Pan Słoninka kiedyś to znajdzie w papierach.

 9. Teraz te darmozjady muszą zrezygnować z premii i będą pieniądze na doposażenie no nie Panie wojcie pani dyrektor GOK GOPS skarbnik sekretarz

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.