Piękna zimowa aura? – nie daj się zwieść.

5

Piękna zimowa pogoda sprzyja aktywnemu wypoczynkowi na świeżym powietrzu i rozkoszowaniu się zimowa porą. Jednak nie dajmy się zwieść mimo iż na pierwszy rut oka wszytko wygląda sielankowo to powietrze którym oddychamy ma wielokrotnie przekroczone dopuszczalne normy.

Nasza stacja monitorująca jakość powietrza odnotowuje w ostaniach dniach średnie poziomy dla pyłu PM10 140 µg/m3 gdzie norma wynosi 50µg/m3.

Link do stacji WOLA https://wolanie.info/monitoring-jakosci-powietrza-on-line/

Jeszcze gorzej sytuacja wygląda w  Pszczynie gdzie pewnie cześć mieszkańców wybiera się  Pszczyński rynk  tam pyl PM10 osiąga wartości w okolicach 400µg/m3

Stacja Pszczyna http://www.pless.pl/monitoring-jakosci-powietrza-on-line-pszczyna

 

5 KOMENTARZE

  1. kolektory to dramat, tego nie powinno się dotować.
    ale w związku z smogiem PIS rozpocznie mega działania na skalę kraju także 17 stycznia podobno sama Beata się wypowie w temacie (może jej też kopcą 😉 )
    Najtańsze i najprostsze rozwiązanie: sprzedać po kosztach prąd na gospodarstwa domowe o ile podstawowe źródło ogrzewania to prąd. Przyłącze każdy ma (kwestia jego zwiększenia), kotły taniutkie, efektywność prawie 100%. A węgiel i jego odpady spalić w elektrowni – w kontrolowanych warunkach, z elektrofiltrami i możliwie maksymalną wydajnością.
    Pompy ciepła – wszystko fajne ale wymaga kolosalnych dopłat państwowych bo koszt inwestycji jest bardzo duży. Natomiast pompy ciepła tylko dla CWU – świetna sprawa. Eliminuje kopciuchy letnie tj grzejących CWU w lecie “byle czym”

  2. dziś dzwoniłem do gminy czy coś zamierzają robić w związku z takimi przekroczeniami PM i co paniusia stwierdziła ze do normy to jeszcze daleko a wole to nie wiadomo co na tych wolanach się mierzy. wójt nic nie robi żadnego sytemu Ulica się nie przejść da tak kopca a ona mi nawija ze do normy daleko dziękuje za takie podejście do sprawy mam nadzieje ze nowy szef już za 2 lata zrobi z wami POrządny porządek!!!

  3. Co tam ma być wójt coś wspominał o 200 domach, ale zapomniał powiedzieć ze szczęśliwi posiadacze zapłacą podatek od darowizny, kolektory wodne w zimie to kiepska sprawa tutaj nic nie poprawia, w rurach jest glikol który trzeba serwisować tu tez nic nie wspomina o kosztach a będzie wybrana firma która za to będzie odpowiadać koszt to 1 tys na sezon wiec cale te kolekty które podgrzeją wodę tylko w lecie wypadają dosyć blado. ktoś znów zrobi na tym coroczny interes 200X 1tys No ale…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.