Pierwszy dzień w nowym Punkcie Przedszkolnym w Miedźnej

0

Wójt Gminy Miedźna uprzejmie informuje, że w dniu 3 marca 2014r. uruchomiony został Punkt Przedszkolny Gminnego Publicznego Przedszkola im. Marii Kownackiej
w  Miedźnej.
Punkt Przedszkolny mieści się w Miedźnej,  przy ul. Szkolnej 23.

Powstanie nowych miejsc przedszkolnych stało się możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym w ramach projektu pt. „Zwiększenie dostępności edukacji przedszkolnej
w Gminie Miedźna” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Poddziałanie 9.1.1 Zmniejszenie nierówności w stopniu upowszechniania edukacji przedszkolnej.

Łączna kwota projektu to 690 051,88 zł  z czego środki finansowe w wysokości 103 507,78 zł pochodzą z budżetu gminy Miedźna.

Pomieszczenia punktu przedszkolnego zostały przysposobione dzięki wykonanemu remontowi, który obejmował m.in. adaptację trzech mieszkań znajdujących się na parterze budynku w celu ich dostosowania do potrzeb przedszkola, tj. połączenie dwóch mieszkań
z których powstała sala zajęć, szatnia, pomieszczenie kuchenne, dla personelu i sanitariaty. Wymieniono również oświetlenie, położono wykładzinę oraz pomalowano ściany. Ponadto wykonano pozostałe prace w celu zapewnienia przedszkolakom odpowiednich warunków higienicznych i bezpiecznych. Sale wyposażono w kolorowe meble, zabawki posiadające odpowiednie atesty i pomoce dydaktyczne. Zakupiono także urządzenie do kuchni służące wyparzaniu naczyń.

Oprócz zajęć wychowania przedszkolnego, realizowanych zgodnie z podstawą programową, przeprowadzane są również w zajęciach z języka angielskiego oraz rytmiki. W punkcie przedszkolnym zatrudnione zostały dwie nauczycielki. Punkt Przedszkolny podobnie, jak Gminne Publiczne Przedszkole w Miedźnej, będzie realizował różne programy ukierunkowane przede wszystkim na ekologię i edukację regionalną.

Do przedszkola uczęszcza 18 dzieci, a ich rodzice nie ponoszą opłat za pobyt dziecka
w przedszkolu, jedynie za wyżywienie zgodnie z obowiązującymi stawkami w Gminnym Publicznym Przedszkolu im. Marii Kownackiej w Miedźnej. Wyżywienie dostarczane jest przez firmę cateringową.

Punkt przedszkolny czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7.00 -16.00.


Wszystkim małym mieszkańcom Wójt Gminy Miedźna życzy dużo radości
z uczęszczania do przedszkola, beztroskiej zabawy, a także chęci do nauki i odkrywania świata. Składa także serdeczne podziękowania wszystkim osobom, które przyczyniły się do powstania nowego przedszkola.

Urząd Gminy Miedźna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.