Podsumowanie ankiety

5

W ostatniej naszej ankiecie zapytaliśmy osoby odwiedzające nasz portal aby wypowiedziały się a temat budowy trasy S1.

W ankiecie oddano w sumie  404 głosy (1 IP na jeden głos)

Za budową trasy w wariancie przebiegłabym przez Gminę Miedźna oddano 54% głosów co przekłada się na 219 glosujących unikalnych IP. 120-tu biorących w ankiecie wyraziło swe poparcie dla wariantu budowy trasy S1 ale w przebiegu poza terenami Gminy Miedźna, co uklasowało te grupę na drugiej pozycji z 30% pula głosów.

Przeciwników trasy będących na NIE było 14% co wyraża się w 57 głosach natomiast tylko 8 osób było bez zdania w tej kwestii co stanowi tylko 2%.

5 KOMENTARZE

  1. Jasne, zwolennicy obudzą się po fakcie. Ale taka już mądrość Polaka, jak zwykle musi być zawsze po szkodzie.

  2. Po pierwsze jeśli chodzi o sam wykres kołowy, to karygodne nie zamieścić w nim próby, nie widać czy głosowało 10 osób czy 1000 osób. Teraz do rzeczy.
    Ja bym to raczej skalkulował tak (może się wydać na przekór, ale tylko upraszczam ankietę): 54% vs 30%+14%+2% = 54:46, dlaczego? Ponieważ ta ankieta jest dziwna, część osób nie chce budowy drogi, ponieważ myśli, że pobiegnie przez Miedźną, osoby bez zdania tak jak w sejmie liczymy jako przeciw. 404 głosy na całą gminę to ciut słabo, może nie oddać proporcji w większej skali, unikalne IP w sieci kablowej nie każdy ma, tym samym pozbyto się części głosów. Na plessie rozwiązali dostęp do ankiety poprzez założenie konta użytkownika. Bardziej poprawna forma ankiety byłaby taka: 1) tak, jestem za … w Miedźnej, 2) nie, jestem przeciw … w Miedźnej, 3) Nie mam zdania. Nie rozumiem po jaki czort wykroiliście tam jeszcze “nie”. Pozdrawiam

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.