Podziękowanie za udział w wyborach

28

Szanowni Mieszkańcy,

W imieniu kandydatów KWW Jana Słoninki – Nowa Energia oraz swoim pragnę podziękować wszystkim uczestnikom minionych wyborów za czynny udział. Było to święto demokracji, którego werdykt szanujemy, choć z nieukrywanym żalem, że nie zdołaliśmy jednak przekonać niezbędnej większości do naszej wizji zarządzania gminą i nowo proponowanej jakości.

W szczególności pragnę podziękować tym wyborcom, którzy zaufali właśnie nam i powierzyli swój cenny głos wybierając kandydatów z naszego komitetu.

Jako kandydat do urzędu wójta, który uzyskał drugie z rzędu miejsce spośród wszystkich pięciu czuję się odpowiedzialny za otrzymany od Państwa mandat zaufania. Dlatego dołożę starań, aby
w kadencji 2014 – 2018 nadal móc angażować swój potencjał i energię w ważne dla gminy sprawy.
Z tego też miejsca gorąco zachęcam i Państwa do większej otwartości i aktywności po to, aby losy naszej gminy na co dzień, a nie tylko przy okazji wyborów, w sposób realny zależały od nas wszystkich. To pozwoli z pewnością na właściwe ukierunkowanie pracy nowo powołanej Rady Gminy oraz kolejnej kadencji obecnego wójta.

Z wyrazami szacunku

Jan Słoninka

28 KOMENTARZE

 1. Określanie mnie „osiedlowym zdrajcą, rycerzykiem Taranowskiego ” mówi wszystko o poziomie intelektualnym osoby, która to napisała. Startowałem z własnego komitetu wyborczego bez najmniejszych powiązań z Panem Taranowskim. Stwierdzenie rzekomego odbierania głosów Panu Piotrowi Sikorze to dowód na to, że ludzie udzielający się na tej witrynie nie posiadają elementarnej wiedzy na temat demokratycznych wyborów. Problemem wyborczym naszej gminy jest mierna frekwencja, a nie to ilu kandydatów stara się o objecie danego stanowiska.

  Winszuję Panu Janowi Słoninka i mam głęboką nadzieję, że przy następnych wyborach wyniki będą wyglądały inaczej.

  Piotr Biszkant

 2. Wielu ludzi jednak lubi to tutejsze, swojskie “bagienko” (bajkowy Shrek też nie wierzył, że może z satysfakcją żyć w innych warunkach). Daliście sobie wmówić, że wójt to nasz rodzimy Odnowiciel. A gmina wygląda jak wygląda. Macie 4 lata na to, aby w tym czasie pojeździć po kraju i sobie spokojniutko PORÓWNAĆ, jak wyglądają faktycznie zadbane i doinwestowane gminy. Zacznijcie od Bojszów. To powinno Wam uświadomić, że prócz super autoreklamy grupy trzymającej władzę efekty powinny być najzwyczajniej w świecie WIDOCZNE.
  W kwestii drugiej: nawet jestem w stanie zrozumieć, że nie każdy lubi jak jest czysto, ładnie, architektonicznie mądrze itp. Ale na miłość boską – ten cudowny wizerunek gminy ma bezlitosne przełożenie na ceny waszych nieruchomości! Jaką Wola ma renomę, takie są ceny mieszkań. Jak wioski są atrakcyjne, takie są i będą ceny działek i domów. Czy wy ludzie nawet własnych strat nie umiecie się doliczyć? No i gratuluję tego wielkiego serca i zrozumienia, że za gminne pieniądze autko służbowe śmiga sobie radośnie to tu, to tam…

 3. w zdrajcy glosowaliscie na pana S niby gdzie? w ktorym okregu wygral, ten pan w zadnym!!!!!!!! wojt stary w kazdym i co lzecie tu jak to niby szkoda tego trzeba bylo glosowac asfaltownia przeszkaqdza i tak wojt obecny tam wygral spora przewaga. wam na w2 trzeba dowody wyrobic bo co 2 osoba nie ma i podpisac sie nie umieeeeeeeeeee milego wdychania i narzekania

 4. Panie Słoninka bardzo dziękuję za zaangażowanie i stoczoną przez Pana nierówną walkę o nasze wspólne dobro. Takich jak Pan potrzeba w samorządzie tzn. ludzi energicznych, inteligentnych mających determinację i odwagę do realizowania i podejmowania trudnych zadań.

  • Popieram, co Cię nie zabije, to Cię wzmocni. Na pewno to przeanalizuje, podejrzewam, że wówczas walka będzie wyrafinowaną kwintesencją sedna. Będą zapewne subtelne i punktowe trząchnięcia, a potem…….konwulsje z krwawą plwociną.

 5. Wyborcy dokonali wyboru, w tej chwili mogą już wyłącznie mieć nadzieję, że obietnice, które zostały im złożone zostaną dotrzymane. Faktycznie dobrze jest mieć nadzieję, nową nadzieję. Nadzieja, oczekiwania, intencje są potrzebne ale nie oznaczają jeszcze, że przyniosą oczekiwane rezultaty. Nowe osoby wybrane jako nasi reprezentanci, które dzisiaj kreślą śmiałe wizje i chcą “ciągnąć” za sobą tłum tak samo jak ich poprzednicy staną w obliczu zagadnień takich jak: budżet czy kolizje interesów mieszkańców. To nieuniknione. Udział w pracach Rady Gminy to z pewnością trudna lekcja, również pokory. Zatem zapał i optymizm są na początku jak najbardziej wskazane ale za 4 lata przy okazji kolejnych wyborów będziemy świadkami kolejnych podsumowań i dopiero wtedy możliwe będzie wystawienie im ewentualnej laurki. Przed startem nie jest to wskazane.

  • Ja również nie rozumiem dlaczego osoba, której zależy na lepszym życiu nas mieszkańców nie dostała się do RG?! To jest jakieś spore nieporozumienie. Dodam, że Pan Nowak i Pan Banaś są w podobnej sytuacji. Oni również aktywnie uczestniczą w codziennym życiu Woli i gminy. Żal patrzeć na to co się tu dzieje i brak pomyślunku głosujących.

   • Tak się składa, że znam osobiście Łukasza /wyborcy pewnie nie wiedzieli że to nasz BENY 🙂 / Facet poukładany i olej w głowie ma. Szkoda, że więcej nie pisał na temat swojej osoby, że działa charytatywnie, pozyskuje pieniądze na rajd rowerowy od prywatnych osób, współpracuje z firmami międzynarodowymi i daje ludziom pracę – tu więcej mógł wspomnieć, że tez dzięki szkoleniom które prowadzi ludzie w tym naszym kraju też mają pracę…
    W podobnej sytuacji Pan Sikora, grał na imprezach gminnych, udziela się mocno na swoim osiedlu W2 gdzie też mieszkam a przegrał z osobami których nie widać na co dzień w życiu tego osiedla a mamy tu dużo problemów a Muchy i Antosowej brak !!!

 6. Do Pana Sikory-nie wiem w którym miejscu to napisać,ale szczerze dziękuję Panu za całą niełatwą zresztą pracę,te wszystkie zmagania itd.,cieszę się ,że są tacy ludzie jak Pan-serdecznie pozdrawiam. Brzozowa

  • Nie martw się Biszkant załatwił Tobie glosy i co zdziałał ani on ani ty a gdzie się dwóch bije tam trzeci korzysta i na tym skorzystała Antos, Mucha tez nie lepiej.
   A na mikołaja to Mucha będzie Mikołajem a Antos śnieżynkom 🙂

    • Biszkant (zaznaczyć należy Junior) oznacza wygraną Antos a przegraną Sikory, ale on Biszkant Junior był przekonany przez… że wygra, Antosowej (przepraszam Antos bo to panna), nie pokonał bo ona ma stały elektorat zapewniony – on (Biszkant Junior) został przekonany że szanse na wygraną ma w kieszeni lecz ruchy rozdającego w tej układance były całkiem inne. Odbierając głosy panu Sikorze, któremu ugotowano tak okręg wyborczy by był najdalej od swoich sąsiadów, Biszkant przysłużył się wygranej Antos, na szczęście nie zdążyła wepchnąć się do Rady Sołeckiej (spóźniła się szczęśliwym trafem ślepego losu na zebranie wiejskie, na którym wybierano Radę) i Biszkantowi seniorowi nie “przysłuży się” tam przynajmniej. Kumasz czy trzeba jeszcze coś wytłumaczyć?

     • A Mucha na tymże zebraniu sołeckim oświadczył że, nie chce być członkiem rady sołeckiej W-II czyż nie jest to dziwne? Śmiech na sali, poświadczył tym samym ze nie chce działać na swoim osiedlu, no to żeście se wybrali radnego.

      • za takie głosowanie na W II to teraz powinniu wam tam fabrykę plastiku postawić, jakąś kompostownię i jeszcze jakiś niski komin.Sikora o WAS walczył, to mu kartkę pokazaliście; Teraz oprócz szachownicy na parkingu nic mieć NIE BĘDZIECIE.I tak trzymać !!!

 7. oj “wyborca” jesteś niepoprawny.. grupa mu się nie rozpadła i w dalszym ciągu tworzą tzw. mafijkę, przepraszam, miałem na myśli mufinkę, która jest tak słodziutka jak obietnice p. Taranowskiego, będą ci słodzić lepiej jak cukiernik z Wedla, byle byś tylko nie zawracał im głowy.. będą obiecywać wszystko co sie da, ale i tak nic nie zrobią w Twojej sprawie bo…… jesteś gminnym intruzem.. pożyjemy zobaczymy i zachęcam wszystkich zawiedzionych tymi wyborami do codziennego śpiewu piosenki Czerwonych Gitar – “JESZCZE DZIEŃ NAJWYŻEJ DWA, WSZYSTKO SIE ODMIENI”..

  • Powiedzmy tak – młodzi gniewni to.pp.Germanek, A.Wojtala, D.Sosna ( nie taki młody), M.Przewoźnik M… W kieszeni u wójta są : Mucha, Gruszka, Antos, Białoń, Lubański, Brandys i M.Wojtala.Do tego się “dokoptuje : Bigosa, Rozmusa i Waliczkównę i ile mamy ?

  • Panie Czesławie zastanawia mnie jedna rzecz. Dlaczego człowiek tak dobrze zorientowany w sprawach gminnych nie wystartował w wyborach. Na pewno pana głos w radzie byłby źródłem nowej energii. Ale z drugiej strony doskonale rozumiem lepiej szczekać na wolanach niż faktycznie coś zrobić. Pisanie głupot i spiskowych teorii w pana wykonaniu zaczyna nużyć. Na koniec cytat z “Potopu” Sienkiewicza …”kończ waść wstydu oszczędź”…

   • mędrzec Pański sie odezwał hehe.. no i znowu problem.. nie startowałem w wyborach, bo nie chce być podwładnym p. Taranowskiego kumasz??.. i nie pisze głupot i spiskowych teorii bo przestało mnie to bawić.. ale gwoli wyjaśnienia to powiem, że Wolanie są niekiedy żałośni, co innego myślą, co innego myślą, a jeszcze co innego robią 🙂

 8. Gratulacje, bo wynik rewelacyjny jak na nowy komitet i mam nadzieję w dalszym ciągu będą działać na rzecz ludzi i “wytykać” błędy tym co zostali ze starego układu.
  Dzięki nowym ludziom Taranowski poniósł totalną porażkę bo grupa mu się rozpadła i myślę, że rozpadnie mu się to całkowicie za 4 lata 🙂
  Panie Janku i kandydaci z Nowej Energii działać, bo za 4 lata będzie lepsze poparcie.

  Powodzenia

  • Wnioski z historii trzeba wyciągać bo cytuję: “jak tak dalej będą działać na rzecz ludzi i “wytykać” błędy tym co zostali ze starego układu” – to… daleko nie zajadą. Lepiej coś konkretnego zrobić dla środowiska niż tylko wytykać… Żeby za 4 lata było lepsze poparcie trzeba pozyskać do komitetu ludzi z naturalnym autorytetem, przekonać do siebie nauczycieli, urzędników, członków różnych organizacji społecznych a to się Nowej Energii nie udało. Na dodatek po wyborach dalej niektórzy otwarcie krytykują tu decyzje wyborców a to duży błąd. Jest totalną głupotą robić wciąż to samo a oczekiwać innych efektów. Tak więc raczej nie wróżę dobrej przyszłości przy takim podejściu do tematu.

   • Jakoby słowa powyższe gdzieś już rozpowiadano to działania i postępowanie obecnego wójta i słowa jakby z jego ust płynące.Mieszkaniec je powtarza…?
    Krytycy znajdują się w każdym środowisku i zawsze, trzeba krytykę umieć przyjąć bez snobizmu i hipokryzji szczególnie gdy ma ona swoje podstawy, pycha i pogarda krótkie mają nogi dlatego dobrze je widać, zręczność, spryt i manipulacje wcale ich nie kryją, wyborcy je dostrzegą ale wiemy że na cztery lata mieszkańcy mają rękę w nocniku, nic nie dostaną, prawda?, aż nadejdzie nowy czas przedwyborczego cudu dla głodnego ludu… mam rację mieszkańcu?

    • Zaiste dobrze mówisz z jedną tylko różnicą. Pycha i pogarda jak sam piszesz mają krótkie nogi ale za to naród, mimo szerzonej tu propagandy, okazał się mądry w swych wyborach. A wójt, co by tu złego nie napisali o nim, pokazał po raz kolejny klasę. Za to pan Sikora powinien sie chyba jednak trochę zreflektować po takim wyniku wyborczym.

     • Naród? jeszcze nie opadły emocje po demagogicznych pokątnych posunięciach, o klasie wójta nie sposób dyskutować skoro lud to kupił. Ogłupiani i manipulowani mieszkańcy po raz kolejny wkrótce ockną się z tej sztucznej hipnozy i kolejne cztery lata będą dla władzy niewidzialni i zbędni, będą narzekać i biadolić na smród brud i ubóstwo, a za cztery lata kto wie- może będą bardziej świadomi tego co się wokół przędzie. Propaganda była w PRLu i to właśnie ona teraz zwyciężyła, oby po raz ostatni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.