Policja ostrzega – Ostrożnie z fajerwerkami!

1

Sylwester i Nowy Rok, to dni szampańskiej zabawy i odpalania fajerwerków. Zadbajmy jednak o to, aby sylwestrowa beztroska nie wpłynęła negatywnie na nasze bezpieczeństwo. Zachowajmy szczególną ostrożność przy posługiwaniu się wyrobami pirotechnicznymi.

Petardy i sztuczne ognie dają wiele radości i zabawy w sylwestrową noc. Jednak rokrocznie przysparzają one sporo pracy lekarzom, który muszą udzielać pomocy osobom poszkodowanym w wyniku ich używania. Co więcej, z reguły wypadki są spowodowane niewłaściwym, niezgodnym z przeznaczeniem, posługiwaniem się takimi materiałami, brawurą i skrajną nieodpowiedzialnością. Aby ograniczyć tego typu wypadki policjanci przestrzegają i apelują o zachowanie rozsądku i ostrożności.

Przed użyciem fajerwerków zapoznajmy się dokładnie z instrukcją obsługi, która zgodnie z obowiązującymi przepisami musi być napisana w języku polskim. Nie kupujmy więc wyrobów niewiadomego pochodzenia. Nie dopuszczajmy także, aby petardami bawiły się dzieci, zwłaszcza bez opieki dorosłych. Musimy pamiętać, że niewłaściwe wykorzystanie wyrobów pirotechnicznych może spowodować szkody, a także narażanie życia i zdrowia innych. To zaś może skutkować odpowiedzialnością cywilną i karną. Poza tym przypominamy, że sprzedawanie fajerwerków niepełnoletnim jest przestępstwem zagrożonym karą do 2lat więzienia.

PAMIĘTAJMY:

Nie kupujmy petard niewiadomego pochodzenia, bez polskich oznaczeń i instrukcji obsługi,
nie odpalajmy po użyciu alkoholu oraz w miejscach i okolicznościach mogących narazić na niebezpieczeństwo inne osoby oraz ich mienie,
nie podchodźmy i nie dotykajmy petard, które nie wybuchły,
nieletni podczas odpalania fajerwerków powinni być pod czujną opieką dorosłych.

źródło: KPP

1 KOMENTARZ

  1. Widzicie jak się zachowuje już tzw. “element” . Nie zeżre to, nie zapłaci za mieszkanie, ale to gówno kupi. Po mojemu to powinny być porządne sztuczne ognie, takie efektowne i drogie, co spowodowałoby kupowanie przez nielicznych odpowiedzialnych i stosujących je w tę jedną noc witając Nowy Rok. Teraz jest co jest, tanie dziadostwo i szumowiny strzelają kiedy chcą , nie wiem co im to daje poza hukiem i robieniem na złość ale widać to ich cel. Dlatego nie powinien nikt takim udzielać żadnej pomocy,szkoda wysiłków medyków.Ciekawe czy tak chętnie by pojechali do krajów ogarniętych wojną -tam by sobie chłopcy postrzelali ile wlezie, a może i ich by skasowali ku ogólnemu pożytkowi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.