Policjanci z komisariatu w Miedźnej uratowali życie mężczyźnie

0

Dzięki błyskawicznej interwencji mundurowych 34-latek, który próbował odebrać sobie życie, został uratowany. Policjanci w porę zdjęli mu z szyi sznur i udzieli mu pomocy przedmedycznej. Desperat trafił pod opiekę lekarzy.

“Strzec bezpieczeństwa obywateli…” to fragment roty ślubowania każdego policjanta, którą mundurowi z Komisariatu w Miedźnej z siedzibą w Woli wypełnili w sposób wzorcowy w ostatnią środę. Wtedy to około godziny 13.00, podczas patrolu zauważyli oni na ulicy Pszczyńskiej w miejscowości Wola mężczyznę, który na przygotowanej pętli ze sznurówek próbował odebrać sobie życie. Natychmiast podbiegli do mężczyzny i zdjęli mu pętle z szyi, przystępując do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Na szczęście zdążyli. Mężczyzna trafił pod opiekę zespołu ratownictwa medycznego, który przyjechał na miejsce.

Każdy policjant wie, że podczas służby mogą przytrafić się nieprzewidziane interwencje, z którymi przyjdzie się zmierzyć. Jednak momenty, w których pozostaje świadomość, że udało się pomóc w potrzebie innemu człowiekowi, pozostają w pamięci na zawsze.

Pamiętajmy, kryzysy przemijają i można zapobiec każdej, podobnej tragedii. Jeśli widzisz, że twój znajomy jest przygnębiony, zapytaj, jak możesz pomóc, okaż troskę, poinformuj bliskich tej osoby o problemie. Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie tej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację miejsca, w którym znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

Można również skorzystać z bezpłatnych telefonów pomocowych takich jak:

Antydepresyjny Telefon Zaufania (22 654 40 41)

Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży (116 111)

Telefonu dla Rodziców i Nauczycieli w sprawie Bezpieczeństwa Dzieci (800 100 100)

info foto KPP Pszczyna

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.