Półkolonie w gminie Miedźna

36

Zapraszamy dzieci do wypoczynku letniego w postaci półkolonii zorganizowanych przez szkoły

przez szkoły:

 

terminy półkolonii:

I turnus 03.07.2017r. – 07.07.2017r.

II turnus 10.07.2017r. – 14.07.2017r.

Oba turnusy 03.07.2017r. – 14.07.2017r.

Koszt:

150 zł od osoby za jeden tydzień

Rekrutacja:

Uczestnikami półkolonii mogą być wszystkie dzieci w wieku od 7 lat zamieszkałe na terenie gminy Miedźna, nie tylko uczniowie danych szkół.

Zapisy na półkolonie będą odbywać się w terminie od 17.05.2017r. do 26.05.2017r. na podstawie zasad zamieszczonych na stronie szkoły. Jednym z głównych kryteriów będzie praca zawodowa obojga rodziców.

Po pobraniu karty uczestnictwa, która zostanie zamieszczona na stronie szkoły, rodzic zobowiązany jest wypełnić ją i oddać w sekretariacie szkoły. O zakwalifikowaniu decyduje kolejność zgłoszeń i terminowość wpłat (termin zostanie podany).

Szczegółowe informacje dot. kryteriów rekrutacji oraz organizacji zajęć podczas półkolonii można uzyskać bezpośrednio u dyrektorów lub w sekretariatach szkół.

plakat-polkolonie

36 KOMENTARZE

 1. Ludzie to jest szkoła a nie żłobek, pracujesz masz pieniądze, masz dwójkę dzieci dostajesz pieniądze na dwójkę dzieci od państwa, chciałeś mieć rodzinę to nie płacz że nie ma się nimi kto zając, najpierw jesteś rodzicem a dopiero potem pracownikiem, pomyśl co można zrobić a nie komu nawrzucać, kogo obrazić, komu wytykać, do kogo mieć pretensję.
  Są półkolonie, chcesz korzystasz, nie chcesz nie korzystasz!

 2. Półkolonie już do godz 14;00 wydaje się ze są pierwszy raz w tej gminie organizowane i jest to świetna inicjatywa, brawa dla inicjatorów. Nie wymagajmy tez niewiadomo czego jest już opieka od 8 do 14 wiec naprawdę kawal czasu a dzieci tez maja wakacje wiec… Rozumiem ze rodzice pracują do 16 ale to nie sa przedszkolaki wiec może po 14 zorganizują sie w grupkę i do kogoś do domu razem pójdą się pobawić te 2 godziny. Tak czy owak naprawdę jest świetnie ze są, dla mnie 10/10. Dziękuję organizatorom

 3. hohohoh pan Pyjas publikuje informacje na portalu Wolanie ciekawe jak się to spodoba panu wójtowi
  a konkurs na dyrektora już blisko

  • Piewca rozbawiĺeś mnie tym konkursem…
   Dyrektor p.Pyjas w odpowiednim miejscu i idzie z duchem czasu – potrafi wykorzystać media lokalne, zachęcić do siebie obecnych czy przyszłych wychowanków tej szkoły…
   Kilku pedagogów może brać przykład i uczyć się odwagi, bo po ostatnich sesjach mam wrażenie, że ta polska inteligencja nic w tej gminie nie ma do powiedzenia – p. Antos wyraziła swoją opinię w pozytywny sposób…, …obudzcie się, bo wiosna za oknem a 2018 zbliża się… 🙂 Wójta obecnego już nie będzie…,….!!!
   …a konkurs będziemy obserwować…!!! 🙂

 4. Wójt rok temu stwierdził, że potrzebuje uwaga.. ROKU na rozeznanie się w tym jakie jest zapotrzebowanie na półkolonie po czym nastała dłuuuga cisza. Pismo w tej sprawie od NE dostał na wiosne 2016 r .(można sprawdzić tu na stronie) teraz mamy wiosnę ale już 2017 r. po czym ledwo co temat wypłynął na światło dzienne czyli jak rozumiem o tej samej porze rok temu wójt mógł coś konkretnego z tym tematem zrobić a jaki jest efekt jego “działań”? Zeszłe wakacje bezpowrotnie zostaly stracone pod tym wzgledem a dziś mamy ofertę w godz 8-13. Uważam, że wójt najpierw powinien dowiedzieć się jak duże jest zapotrzebowanie np. ile grup stworzyc, w jakiej grupie wiekowej a co do godzin to chyba nie jest odkrywcze, że jednak większość pracuje 8 godzin plus dojazd. Poza tym istnieje cos takiego jak planowanie urlopu i pewnie część rodzin w tym roku początkiem lipca wyjedzie a w sierpniu będą mieli problem co tu zrobić żeby dziecko miało opiekę w wakacje a gdyby wiedzieli o tym duzo wczesniej tj. końcem zeszlego roku to pewnie uwzględniliby w swoich planach termin połkoloni bo to poprostu ułatwiłoby im życie i pewnie w wielu przypadkach obniżyłoby ewentualne koszta związane z opieką nad ich dzieckiem podczas wakacji np. przez nianię.

 5. MAM WNIOSEK. CZY ŚWIETLICA SZKOLNA MOGŁABY ZAOPIEKOWAĆ SIĘ TYMI DZIEĆMI, KTÓRYCH RODZICE PRACUJĄ – W MOIM PRZYPADKU (PRACUJĘ OD 7:00 DO 15:00) OPIEKA ŚWIETLICY BYŁABY OD 06:50 DO 08:00 CZYLI 1 GODZINA I 10MIN RANO ORAZ OD 13:00 DO 15:10 POPOŁUDNIU CZYLI 2 GODZINY I 10 MINUT. BO TAK SOBIE MYŚLĘ… GDYBYM NIE PRACOWAŁA – NIE BYŁOBY MNIE STAĆ NA TE PÓŁKOLONIE, A ŻE PRACUJĘ TO … NIE MOGĘ POSŁAĆ DZIECIĄTKA – BO GODZINY NIE SĄ DOSTOSOWANE DO LUDZI PRACUJĄCYCH… TAK WIEM – DODATKOWY PRACOWNIK … ALE WTEDY PROJEKT BYŁBY DOPRACOWANY JAK TRZEBA, BO PRZECIEŻ TO NIE O TO CHODZI BY POWIEDZIEĆ “NO CÓŻ … NIE BYŁO CHĘTNYCH”… CZYTA TO KTOŚ DECYZYJNY? TWÓJ RUCH!

  • Nauczyciele, drogi Anonimie, są na URLOPIE w czasie wakacji. Nauczyciel też człowiek i z urlopu ma prawo skorzystać.

   • Faktycznie nauczyciele też ludzietylko przrginacie w ciągu roku szkolnego gdy moje dziecko ma na zastępstwie nauczyciela nie od tego przedmiotu co trzeba.

    • Jeszcze raz bo chyba nie dotarło…. Nauczyciele to też ludzie. MOGĄ CHOROWAĆ jak każdy. A że w szkole jest np. jeden matematyk to nie ma innej możliwości, musi zastąpić go nauczyciel innego przedmiotu.

     • To są nauczyciele w okolicznych szkołach, za cztery godzinny dziennie i dwa miesiące urlopu i ciągle niskie zarobki. Dobra zmiano kiedy zmiana?

      • W okolicznych szkołach tak, ale są to oddzielne zakłady pracy. Niestety, ale tak samo było za kadencji PO i jakoś nikt się tym tak nie podniecał jak teraz…..

      • Kiedy to społeczeństwo zrozumie, że nauczyciel ma faktycznie 4 godziny dziennie zajęć dydaktycznych z uczniami, ale po południu ma konferencje, wywiadówki, szkolne dyskoteki, inne imprezy uczniowskie, sprawdzanie klasówek, szkolenia, o przygotowaniu się do lekcji nie wspomnę. Jak policzysz wychodzi 40 godzin, jak każdy inny pracownik i za tyle dostajemy pensje. Jeśli ktoś tak zazdrości to trzeba zrobić jedne studia, a potem najczęściej drugie i trzecie i jeździć po trzech szkołach żeby mieć etat, tak jak wielu z nas to robi. Naprawdę jest czego zazdrościć.

       • Nie zrozumie nauczycielu, bo prawdziwie ośmiogodzinny dzień pracy to 40 a nie dwadzieścia godzin niekoniecznie od 8 – 16, ale 8 godzin ( po 60 minut, a nie po 45) w szkole, połowa przy tablicy, a reszta na pozostałe prace, może oświatowe środowisko w końcu to zrozumie. Dwa miesiące urlopu ferie, zimowe i świąteczne. Np. moje studia trwały tyle samo, potem kursy szkolenia dodatkowe kwalifikacje, podyplomówki, dodatkowa praca, bo nie na wszystko wystarczało. Trzeba było zapłacić za, każde dodatkowe studia czy szkolenie albo kurs z własnej kieszeni, a nie z budżetu podatników. Nie protestuję, nie straszę bo ciągle mi mało, nie interesuje mnie zawód nauczyciela, a jak nauczycielom mało za taki wysiłek to niech zrobią miejsce tej ogromnej liczbie bezrobotnych nauczycieli co bezskutecznie starają się przebić przez betonowy mur utworzony przez pewną grupę. Sprawy autorytetu nawet nie poruszam, zapracowaliście na jego brak.
        Dobrych Nauczycieli nie brakuje, kiedy w końcu rządzący to zauważą i zabiorą się za to środowisko?

       • skoro Ci tak źle i niedobrze NAUCZYCIELU, to proponuję iść na kasę do marketu, tam spędzisz 12 godzin za najniższą krajową, nie będziesz mieć 3 miesięcznego wolnego(ferie, wakacje i przerwy międzyświąteczne), nie będziesz mieć rocznego urlopu na tzw. “podreperowanie zdrowia” itp.
        mam dalej wymieniać wasze przywileje?
        dodam, że w marketach również pracują ludzie po studiach, tyle tylko, że nie mają znajomości, żeby dostać się na intratną posadkę nauczyciela, który jest wiecznie przemęczony, a rok w rok przerabia ten sam materiał. to faktycznie bardzo męczące, uffffff. za niedługo mamy wakacje letnie i “biedni” nauczyciele znów będą wypoczywać 2 miesiące “po ciężkiej fizycznej pracy”.
        tak się składa, że nauczyciele mieszkają wśród nas, więc widzimy ile czasu spędzają w pracy.

  • a że się tak zapytam czyje to są dzieci? Bo się zachowujecie jak kukułki. To WY jesteście rodzicami i to DO WAS należy opieka nad dzieckiem a nie do szkoły.

   • doucz się Galu. Większość ptactwa haruje po minimum 8 h dziennie plus czas na dojazd. Nie dorosłeś do czasów bo jak widać ich nie rozumiesz.

    • Pytanie czy rozumieją ci, co zdecydowali się na dzieci przy trybie zycia “minimum 8 godzin plus dojazd” – bo chyba mieli swiadomosc, ze dzieciakowi przyjdzie byc samemu, zwlaszcza gdy dwoje rodzicow bedzie pracowac o tej samej porze?
     Albo co w glowie maja ci, co klepia biede, a mimo to decyduja sie na dziecko – chyba ze swojego egoizmu, zeby to dziecko tez tej biedy doswiadczalo, czulo sie gorsze od rowiesnikow, co maja lepsze ubrania i zabawki, itd.
     Czym sie kierowali, typowo polskim “jakoś to będzie”? Czy moze bedacym na czasie: “damy radę!”? A moze dzieci to problem panstwa, ktore obecnie wyplaca po 500 zł? No gorzej jak sie opcja polityczna zmieni.

    • A przepraszam czego się mam douczyć, bo nie rozumiem. Ja mam dwójkę dzieci i też pracuje po 8 h. Nie mam dziadków, którzy mogliby się nimi zająć, a na nianie mnie nie stać. Jakoś sobie daję radę. A douczyć powinieneś się Ty skoro nie potrafisz sobie zorganizować czasu na opiekę nad dziećmi. Są podobno takie kursy jak efektywnie zarządzać swoim czasem. Wybierz się, na pewno Ci się przyda. A co byście zrobili gdyby tych półkolonii nie było? Nie ma to źle, są to jeszcze gorzej. Tylko zniechęcacie w ten sposób tych nauczycieli do organizowania takich inicjatyw.

     • Śmiać mi się chce jak czytam takie komentarze. Gal napisz jak to dajesz radę może czegoś się nauczę i dopisz co w tym złego, że dzieci będą miały fachową opiekę i super zabawę z rówieśnikami i dlaczego Cię to aż tak boli? Powiem Ci , że nie jedna kreatywna osoba z chęcią w wakacje pojdzie do pracy w te dwa tygodnie. Niestety to nie te czasy, że matki w domu siedziały a ojciecowie o 15 z pracy wracali. Aa i koniecznie napisz jak efektywnie zarządzać czasem jak oboje rodziców musi być równocześnie w pracy 8 h plus dojazd albo dla tych dyspozycyjnych bo to takie teraz modne u pracodawców wprost nie mogę się doczekać na Twoją odpowiedź 😉

      • Dziecko ma dwoje rodziców nie? Każdy z rodziców ma urlop. Więc skoro masz taki problem w opiekowaniu i wychowywaniu swojego dziecka to bierz urlop zamiennie z drugą połówką. Poza tym podstawówka to już nie przedszkole i dziecko może zostać samo w domu. Jak ktoś napisał w innym komentarzu sa to półkolonie wiec jeśli chcesz korzystaj a jak nie to nie. Nikomu łaski nie robisz. Możesz posłać dziecko na kolonie lub obóz to będziesz miał spokój dwa tygodnie nawet i będziesz mógł w pełni realizować swoje ambicje zawodowe. Pamiętaj że przede wszystkim jesteś matką czy ojcem i to jest Twoja podstawową funkcja społeczna. Po co Ci dzieci skoro tak bardzo przeszkadzają Ci w robieniu “kariery”? I nic mnie nie boli, wręcz przeciwnie to wy tu narzekacie na godziny na cenę na całą ofertę. Jeszcze raz zapytam… co by zrobili Ci narzekający na godziny półkolonii gdyby ich nie było?

     • Zabrakło 20 tys.na remont takiego kawałka drogi (ul.krótka ),mam pomysł p.Heniu ująć z urlopu wójtowego ?

 6. Cieszy, cieszy bo to krok milowy w tej gminie. A co do zainteresowania to patrząc na godziny tych półkoloni to chyba oferta dla tych rodziców co na pół etatu pracują albo siedzą w domu ale fakt lepszy rydz niż nic tylko czy o to chodziło?

  • Uwazam ze wojt powinien tak to zalatwic zeby dzieci mialy opieke 9-10 godzin a nie 5 bo jak odebrac diecko o 13 jak w pracy jestem do 16?

   • Może trzeba zgłosić zainteresowanie wydłużeniem półkolonii i/lub inne sugestie oraz uwagi bezpośrednio do Dyrektora. Najważniejsze jest zgłoszenie dzieci, jak nie będzie zainteresowania to nie będzie pólkolonii.

    • Ale wójt nie ma pieniędzy, żeby zapłacić za półkolonie do 16.00. Przecież za darmo nikt nie będzie siedział z tymi dziećmi.

     • Oczywiście, że nikt za darmo nie będzie pracował ale to nie powinien być nasz problem ale wójta mógł napisać projekt albo tak planowac wydatki zeby wystarczyło. Moi znajomi mają darmową opieke dla dzieci bo ich wójt potrafi zabezpieczyć środki na ten cel.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.