Posprzątaj po swoim psie – to nie jest “kupa” roboty

15

Naszą prośbę kierujemy do właścicieli psów! Uprzątnięcie z chodnika odchodów swojego psa świadczy o kulturze pana, pani. Mimo to wielu osobom wciąż trudno to zrobić. Mieszkańcy krajów zachodnich, wychodząc na spacer ze swoim pupilem zabierają niezbędne akcesoria, np. łopatkę do usuwania kupek swojego ulubieńca.

 Warto zadbać i u nas aby na chodnikach i trawnikach było czysto. Tym bardziej, że dbamy nie tylko o estetykę, ale również o zdrowie. Należy pamiętać, że w psich odchodach znajdują się bardzo często jaja pasożytów, wywołujących choroby ludzi i zwierząt.

Wielu właścicieli psów nie wie jak się zabrać do sprzątania, a to naprawdę jest bardzo proste. Wychodząc na spacer z czworonogiem, zabieramy worek foliowy, kawałek tektury lub małą łopatkę. W Polsce nie ma specjalnych pojemników na psie odchody, ale sanepid wyraził zgodę na korzystanie z pojemników ogólnie dostępnych. Nikt, kto ma psa nie jest zwolniony od sprzątania. Wyjątek stanowią niewidomi, którzy chodzą z psem przewodnikiem.

Na terenie sołectwa Wola II są usytuowane  specjalne kosze z woreczkami, zatem  zachęcamy do korzystania z nich, natomiast pozostałe sołectwa do instalacji podobnej infrastruktury. To jak będzie wyglądało nasze otoczenie zależny od nas samych, jeśli nie zaczniemy od siebie nikt za  nas tego nie zrobi, pies nawet najzdolniejszy nie posprząta po sobie.  Nieposprzątanie po swym pupilu jest również zagrożone karą w wysokości 500zł.

15 KOMENTARZE

 1. Najgorszy jest chodnik pomiędzy domem kultury a tesco w Woli. Syf, kiła i mogiła.
  Trzeba dosłownie patrzeć pod nogi, by nie wdepnąć na minę.

 2. Naprawdę gmina nie ma większych problemów?Co z mostem,co z parkingami,otaczarnią,transportem,miejscami pracy?Dajecie się wkręcać.

  • kurt – w gimnazjum nie uczyli czytać ze zrozumieniem? Gdzie wyczytałeś informację, o tym, że to gmina porusza ten temat?!, chociaż powinna, bo to bardzo duży problem.

 3. Co do mnie to ja sprzątam i wynoszę na Słoneczną do kosza. Obserwuję swoją sunię i podkładam od razu podwójny ręcznik papierowy potem zwijam i do woreczka i kosza lub wc w domu. Problem w tym ,że dużo psów wychodzi z dziećmi, a one jak to dzieci. Druga rzecz to luźno goniące psy.

  • A zapłacą za to psy, np. szczekaniem. Za kulturę odpowiadają sami ludzie, czasem psy maja jej więcej niż właściciele. Pilnowaniem tyłków psich niech się zajmą sami posiadacze piesków-nie mam nic przeciwko psom, każy pies zasługuje na mądrego pana.

 4. Panie coś panu z psa wypadło! Za nieposprzątanie po psie grozi 500zł… Od kogo? Żeby groziło to jakieś służby muszą na te kupy czychać, a u nas w gminie takowych służb nie ma. Może jak powstanie komisariat to coś się w tej materii zmieni. Puki co zostaje tylko obywatelski donos i zwracanie uwagi s…ającym.

 5. A to tylko na w 2 sa pieski na w 1 nie widziałam takich koszy tylko czy to cos da tak jak poprzednicy pisza piesek sraka a pan w niebo patrzy przed blokiem na w 1 postawiono tabliczke zakaz wyprowadzania psow to tabliczke zerwano został tylko palik na ktorym to bylo i dwie kupy psie specjalnie pod palikiem pan pieska postawil i tam sie załatwil i tak jest egzekowane cokolwiek u nas kpina kary i jeszcze raz kary cała Wola osrakana

 6. Brak komentarzy nie wróży dobrze tej ciekawej i potrzebnej inicjatywy. Właściciele czworonogów absolutnie nie są zainteresowani sprzątaniem odchodów po swoich pupilach. Niektórzy z nich wyprowadzają swoje psy tylko na długość smyczy i nawet nie oddalają się od klatki wejściowej swojego bloku. Proszę mi wierzyć widuje takie zachowanie prawie każdego dnia.

 7. Niejednokrotnie obserwowałem tych “kulturalnych” wyprowadzaczy swoich ulubieńców; piesek rżnie na chodnik lub trawę, a ten(ta) rozgląda się po niebie, i udaje, że nic nie widzi! Za nie posprzątanie po swoim psie powinien być mandat min. 500 zł.!!! Jeżeli ktoś nie wyniósł kultury z domu, to może przez “kieszeń” by się nauczył.

  • Może róbmy zdjęcia tych “kulturalnych” ze swymi pupilami robiącymi kupy? tak samo autom zaparkowanym na ulicach (Krótka, Powstańców, Graniczna)- nie chce się wjechać do posesji to może po kieszenie ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.