Posterunek w Woli do likwidacji.

0

Z dniem 1 września br. posterunek w Woli zostanie zlikwidowany – potwierdza komendant Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie, Dariusz Polis.

Takie informacje przekazane zostały już samorządowi gminy Miedźna. Końcem czerwca padały zapewnienia, że jeśli zapadnie decyzja o likwidacji, będzie poprzedzona dogłębną analizą. W tym czasie mieszkańcy zdążyli nabrać przekonania, że petycje oraz działania samorządów, od gminnego po powiatowy zagwarantowały nietykalność posterunku w Woli. Tymczasem już dziś wiadomo, że Wola podzieli los 277 posterunków w całym kraju, które przestaną istnieć

91 już przestało istnieć. Zdaniem komendanta głównego, nie są w stanie zapewnić całodobowej obsługi terenu, a reorganizacja poprawi skuteczność policji. O tym, czy dany posterunek powinien działać, czy nie, miał, według informacji przekazywanych z komendy głównej, zadecydować komendant powiatowy. Powody, dla których posterunek w Woli idzie pod nóż pozostają te same. Taką samą linię obrony mają też mieszkańcy, którzy wierzą, że i tym razem uda się policję obronić. – Nie poddajemy się. Posterunek ma przestać istnieć, co nie oznacza, że tak musi być. W tej sprawie wybieramy się do ministra Cichockiego. Trzeba próbować – wójt Miedźnej, Bogdan Taranowski zapewnia, że w gminie nikt broni nie składa. Tyle że minister MSW Jacek Cichocki kilka dni temu sam stwierdził, że na Śląsku właściwie nie będzie posterunków, pozytywnie wypowiedział się też o wzmacnianiu komend i komisariatów oraz o zmianach organizacyjnych.

Wójt Taranowski zauważa, że najbardziej zaskoczyła wszystkich informacja o powołaniu nowego kierownika posterunku. Dotychczasowy kierownik, Jarosław Chmielniak, awansował. Został przeniesiony do komendy powiatowej, gdzie odpowiedzialny jest za organizację służby. Nowym został asp. Stanisław Piątyszek, który do tej pory pełnił funkcję zastępcy Dyżurnego Zespołu Dyżurnych Wydziału Prewencji KPP w Pszczynie.

źródło  infopres.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.