Poszukiwany najemca budynku przy Różanej

11

Wójt Gminy Miedźna ogłasza I Ustny Przetarg Nieograniczony w formie licytacji

 na lokal użytkowy o łącznej powierzchni 274,14 m2, zlokalizowany na parterze w budynku zlokalizowanym w Woli przy ul. Różanej 25, składający się z 8 pomieszczeń o powierzchni: 89,58 m2, 38,53 m2, 16,12 m2, 12,09 m2, 65,42 m2, 5,58 m2, 16,93 m2, 8,18 m2 oraz korytarza o pow. 18,74 m2 i WC o pow. 2,97 m2.
Pomieszczenie o pow. 38,53 m2 nie jest połączone z pozostałymi lokalami.

Cena wywoławcza za 1 m2 powierzchni użytkowej wynosi 13,00 zł netto/1 miesiąc.

O wysokości licytacji decydują uczestnicy przetargu, z tym że postąpienie w licytacji nie może wynosić mniej niż 10 % ceny wywoławczej 1 m2 powierzchni użytkowej, z zaokrągleniem w górę do pełnych dziesiątek groszy.

Do ceny wylicytowanej w przetargu dolicza się obowiązujący podatek VAT w wysokości 23%.

Więcej informacji http://bip.miedzna.pl/?a=9729

 

11 KOMENTARZE

 1. Jeden z byłych Radnych się obudził, pomijam fakt iż skopiował kropka w kropkę teraz moje sugestie ale wcześniej nie słuchał. Ja się pytam gdzie Pan był 4 lata gdzie te interpelacje dotyczące podatku, cena przecież to jest rozporządzenie wójta Taranowskiego o wysokości czynszów z 2015 roku czyli z Pańskiej kadencji. Teraz ze drogo, teraz ze podatki teraz pomysły na ten budynek? szkoda słów. Będąc radnym (na szczęście byłym) powinien Pan wiedzieć ze nowego obowiązuje aktualne rozporządzenie i nie może ogłosić przetargu z innymi stawkami, ale jak się nie ma elementarnej wiedzy to cóż…
  Ja głęboko wierze ze nowy Wójt znajdzie realnego najemce, a nie wirtualnego jak poprzednik na ten budynek i urealni stawki czynszów oraz podatki, a tym co już byli u sterów a nic nie robili podziękujemy.

 2. Po pierwsze ścisłe centrum to to nie jest – nikt (albo nieliczni) tam nie będzie jeździł robić zakupów itd. Po drugie to budynek w złym stanie. Kto by tam chciał otworzyć działalność?
  A i nie piszcie, że ma być sprzedany, bo jak Taranowski chciał sprzedać, to było wycie 🙂

 3. Za taką cenę nikt tego nie wydzierżawi i znowu będzie straszyć .
  Budynek jest w opłakanym stanie i powinien być wyceniony na dużą mniejsza kwotę albo sprzedany.
  Ktoś chyba nie ma pojęcia o biznesie .

 4. Panie Wójcie, aby znaleźć najemców na lokale gminne to Gmina musi zmienić trochę taktykę.
  1 Ceny najmu, jak na wioskę 13 zł netto to zdecydowanie za dużo. Lokale w lepszych cenach 10 zł można wynająć w dużych miastach.
  2 Umowy, nie mogą być umowy z możliwością wypowiedzenia w każdym momencie nikt normalny nie zainwestuje pieniędzy w remont lokalu żeby zaraz Gmina zmieniła plan co do nieruchomości i wypowiedziała umowę. Muszą być wprowadzone minimalne okresy gwarantowane z możliwością wypowiedzenia w określonych przypadkach ( np brak zapłaty czy zakończenie działalności rezygnacja najemcy)
  3 Podatek od nieruchomości, Miedźna jako jedna z niewielu gmin w Polsce każde płacić podatek najemcy mimo iż nie jest on właścicielem nieruchomości a taki obowiązek powinien spoczywać na właścicielu. A kwoty sięgają drugich opląt czynszowych
  4 40 euro to jest całkowite nieporozumienie, oplata została wprowadzona z myślą o przedsiębiorcach w UE w Polsce się to nie sprawdza czasami się czeka na przelewy 180 dni takie sa terminy płatności. Gmina wystawia Fakturę dnia 5 z płatnością do 10 a 11 już kara za brak zapłaty. Gmina nie jest Przedsiębiorcą ma być dla ludzi i mieszkańców kto to wymyślił, Taranowski bo na urlop zbiera?
  5 Podniesienie standardu lokalu powinno być odliczane od czynszu przynajmniej 50/50

  Tyle na początek może nowy Wójt zreorganizuje gospodarkę zasobami i wynajem nieruchomości a obecna Rade Gospodarcza rozgoni w 3wiatry bo to śmiech i żart byłego Wójta z przedsiębiorców w tej gminie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.