Powstaje projekt rozbudowy dróg w gminie Miedźna

5

Trwa projektowanie rozbudowy dróg powiatowych przy ul. Miodowej we Frydku oraz ul. Wiejskiej w Miedźnej. Wykonanie dokumentacji finansuje powiat pszczyński wspólnie z gminą Miedźna.

W ostatnich latach wzdłuż ulicy Miodowej i ul. Wiejskiej powstała gęsta zabudowa jednorodzinna. Podczas licznych konsultacji z mieszkańcami rozbudowa drogi i budowa bezpiecznego ciągu pieszego była priorytetem dla społeczności oraz samorządu lokalnego.

Głównym celem inwestycji jest przebudowa drogi na odcinku od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Miedźnej do skrzyżowania z ul. Górnośląską w Gilowicach, poszerzenie istniejącej jezdni do szerokości 5,5 m oraz wykonanie chodnika. – Projekt w kwocie 278 tys. zł przygotowuje wyłoniona w przetargu firma z Wodzisławia Śląskiego. Wykonawca dokumentacji ma termin do końca listopada na jego opracowanie – mówi Grzegorz Nogły, członek Zarządu Powiatu Pszczyńskiego.

Zakres prac projektowych inwestycji obejmuje, m.in. rozbudowę jezdni na odcinku 4,3 km (od skrzyżowania z ul. Bieruńską w Miedźnej do skrzyżowania z ul. Górnośląską w Gilowicach), budowę chodnika, budowę kanalizacji deszczowej, przebudowę zjazdów do posesji, przebudowę skrzyżowań, przepustów pod drogą, odtworzenie rowów przydrożnych, oświetlenia i innej infrastruktury. Projekt uwzględnia potrzeby osób ze specjalnymi potrzebami ruchowymi.

Według szacunków przebudowa dróg powiatowych w gminie Miedźna może kosztować kilkanaście milionów złotych, dlatego niezbędne jest pozyskanie środków zewnętrznych na ten cel. Inwestycja będzie realizowana po zabezpieczeniu wymaganej kwoty.

 Biuro Rzecznika Prasowego Powiat Pszczyna

5 KOMENTARZE

  1. Najpierw powinni kompleksowo opracować plan dróg rowerowych w Gminie Miedźna.. Od 20 lat interweniowałem o to, i nic. To jest skandal aby taka sytuacja trwała tyle lat

  2. To jest najpilniejsza inwestycja drogowa powiatu?! Kilkanaście milionów złotych na nowy asfalt na stosunkowo mało ruchliwej drodze dojazdowej do domów jednorodzinnych? A co z główną ulicą w Woli, z natężeniem ruchu (kilkanaście?) razy większym, zdemolowaną przez Mantrans, bez ścieżki rowerowej i porządnego chodnika?

  3. To znaczy, że znajdzie się trochę papy na remont drogi koło cmentarza prawda? Co to takiego kilkanaście metrów asfaltu…

    • Powiem ci tak nie chciej żeby ta droga była zrobiono. Tak samo można powiedzieć o Sportowej ( od Miodowej do Nowej Wsi ) kawałek asflatu, poklejonego już x razy. Ale jakby zrobili fajny nowy asfalt, to za moment dołożyli by progi zwalniające, bo ludzie jak mają trocha prostej i równej drogi to bije im szajba, taki kraj, taki naród. Pod względem kultury jeżdżenia, nigdy ale to nigdy nie bydzie to jak w Reichu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.