Powstała Rada Gospodarcza przy Wójcie Gminy Miedźna

49

W poniedziałek, 4 września 2017r. w Urzędzie Gminy Miedźna odbyło się pierwsze spotkanie Rady Gospodarczej przy Wójcie Gminy Miedźna.

Mając na uwadze zapewnienie udziału przedstawicieli środowiska gospodarczego w kształtowaniu polityki gospodarczej, a także w celu wspierania rozwoju przedsiębiorczości i promocji w gminie Miedźna, wójt gminy powołał Radę Gospodarczą w składzie:

 1. Maciej Płonka – MTM CEE sp. z o.o.
 2. Andrzej Limańczyk – Firma Limańczyk spółka jawna
 3. Jakub Wojciech – Gospodarstwo Rolno-Hodowlane „Maj” Jakub Wojciech
 4. Stanisław Karbowy – Zakład Elektryczny „Elektron” s.c.
 5. Stanisław Duda – Natan Stanisław Duda
 6. Kamil Kurek – K3 Telcom sp. z o.o.
 7. Marek Barczak – Fixing System sp. z o.o.
 8. Andrzej Koczor – Dendrobud Andrzej Koczor, Arkadiusz Koczor sp. j.
 9. Paweł Michulec – Z.U.H Mixpol Paweł Michulec
 10. Bolesław Paw – PPHU „LEGAL” Sp. z o.o.
 11. Roman Stalmach – Stalmach Strefa Szkła
 12. Krzysztof Pudełko – A.K. Trans s.c.
 13. Maria Wontorczyk-Gwiżdż – Wszystko dla domu. Firma Handlowo-Usługowa.

Przewodniczącym Rady został Stanisław Karbowy, a jego zastępcą Marek Barczak.

Posiedzenia Rady, z udziałem wójta gminy Miedźna, odbywać się będą nie rzadziej niż raz na pół roku. Uczestnictwo w Radzie ma charakter honorowy i społeczny, a członkowie rady, za udział w posiedzeniach nie będą otrzymywać żadnego wynagrodzenia, diety ani rekompensaty za utracone zarobki.

Rada jest reprezentantem środowiska gospodarczego gminy Miedźna i podmiotem opiniodawczo-doradczym wójta gminy Miedźna w zakresie konsultowania spraw dotyczących sfery gospodarczej gminy Miedźna.

Będzie reprezentować interesy lokalnych przedsiębiorców, każdy z nich bez względu na wielkość prowadzonej działalności, będzie mógł zgłosić swój problem, pomysł bądź uwagi, które będą analizowane i rozpatrywane przez radę na posiedzeniach.

info&foto UG Miedźna

49 KOMENTARZE

 1. Nie że się czepiam ale połowa firm to obcy kapitał a właściciele tych firm nie mieszkający w naszej gminie.
  Moim zdaniem takie osoby nie znają naszych lokalnych problemów i nie będą wspierać choćby kilku rzeczy które pan Łukasz wymienił ponieważ nie mają żadnego ” interesu “. Wystarczy że zapłacą podatek i po co więcej mają dokładać?
  O taki pan Duda może lobbować budowę ścieżek rowerowych bo będzie to działać w dwie strony i jest sens zaprosić lokalnego przedsiębiorcę do takiej grupy.
  Pan Karbowy też nasz człowiek który może ” oświeci ” wójtowi szare komórki w pustej glowie.
  A pan Łukasz pewnie odświeżyłby trochę to towarzystwo tylko to nie człowiek wójta i długo tych pomysłów jeszcze nie będzie.

   • Był mądry to opuścił statek wójta. Chłopak dosyć odważnie wypowiada się na forum czyli wniosek taki: NIE JEST UMOCZONY W INTERESY WÓJTA. Mieszkańcy mają problem z innych miejscowości co było przykładem Góra – Gilowice to chłopak zorganizował pismo, media i coś ruszyło.
    Zauważyliście że jak są problemy to radnych brak ? Dla przykładu gdy było spotkanie z mediami w sprawie drogi to żadnego radnego nie było.
    Teraz ciezarowki jeżdżą w kierunku Jedliny i co radni na sesji zaskoczeni byli, ze pisma beda pisac z zapytaniem dlaczego ciężarówki jeżdżą pod zakaz.
    A co zrobił pan Łukasz? Znów wypunktował wójta i radnych podając numer pisma które zezwala na jazdę po naszych drogach. Pan Germanek specjalista od placów zabaw i pisaniu pism gdzie pan jest ? Płynie pan z wójtem czy inny statek wybiera pan? Jest pan młody ale odwagi brak, przykład brać od sąsiada Pana Banasia

     • Teraz nie siwieje ale kiedyś może nadejść taki czas gdy wystarczą trzy miesiące aby posiwieć i w depresje wpaść, bo skończy się kawka w czasie pracy, forda już nie będzie i kto najbliższą osobę zawiezie do fryzjera, wybrane nauczycielki nie pojadą do miast partnerskich, nawet w trakcie wyborów informatyk będzie miał więcej luzu.
      A robi się coraz cieplej w obozie p.wójta dlatego powołuje rade gospodarczą , uniwersytet trzeciego wieku, bo będzie kolejnych ludzi bałamucił i kit wciskał mieszkańcom.

 2. A gdzie Sosna piekarz ? Tak Dareczku kochasz Wójta a wójt zapomniał o tobie ? Radny pewnie już w kieszeni Wójta bo dostatrcza pieczywo do placówek oświaty. Ciekaw jestem ile ta bułka kosztuje nas podatników.
  A przedstawiciel słynnej firmy budowlanej też w kieszeni bo w radzie gospodarczej coś nie zasiada.
  Lemingi myślicie że Nowa władza nie zrobi z wami porządku w przyszlym roku ?

 3. i tak to działa własnie, ludzie pracują zeby miec a inni obserwują i wykorzystują okazje typu ,pomalowanie sali za 9 tyś zl , albo krata do okna za pare tyś , taka troche droga, a wymiana lamp przez wiadoma firme to byl rekord .Tych firm nie ma w grupie bo są w kieszeni wojta ,po co sie ujawniać (
  Fikcja to jedyne slowo !

 4. Może za rok będą sobie rozdawać nagrody za inicjatywy które wprowadzą w naszej gminie.
  Wójt liczy na co że sponsorzy sypną kasą ?

 5. Dlaczego Nikt nie został przewodniczącym z obcych Ludzi tylko koleżka wojta ?
  Zawsze rower można na Tychy podjechać kupic ,paliwo tak samo , ta szyba do okna w Goczałkowicach ,farby i śruby tez są ogolno dostepne !
  W Firmach z Grupy Taranowskiego złotówki nie zostawię , ten człowiek dla Gminy nic dobrego nie zrobił wiec koleśostwa bogacił nie bede !

 6. A ja mam nadzieję że jak będzie nowa władza to przejrzy jakie ulgi , podatki płacą właściciel tego forum gospodarczego.
  Przejrzalbym jeszcze lokalne piekarnie z powiatu, firmy budowlane i inne podmioty które dostawały zlecenia bez przetargów od Gminy Miedzna czyli naczelnego wodza.
  Pamiętam że na jednej sesji był temat poruszany przez Nowa Energię i odpowiedzi od wójta nie usłyszeliśmy.

 7. Umorzenie podatku ,tak niby darmo .
  Wojt to wybieral? ,Sami sie zgłosili ?,Czy to wszystkie firmy z Naszej gminy czy tylko te jedzące z ręki ?

 8. Szkoda niestety nie popieram POlitycznych rad i tez nie będę sponsorował kampani wyborczej wójta. Dla mnie to czarna lista firm w których wydam tyle ile tylko będę musiał a szkoda bo zawsze uważałem ze lepiej więcej zapłacić i zostawić pieniądze na miejscu niż wydawać poza. No nic trudno

 9. A gdzie firma Pana Łukasza Banaś, facet ma tyle pomysłów i nie jest w radzie. Znów stare dziadki brak młodych przedsiębiorców. Żenada Panie Wójcie

  • Anonim a ty znasz tych ludzi ? Bo przypierzać się można ale chłopie rzeczowo. Ja tam widzę przynajmniej trzech konkretnych młodych (no, może pod czterdziestkę 😉 ) i o których złego słowa powiedzieć nie mogę.

  • Sorki Anonim ale proszę nie mieszaj mnie w rozgrywki Taranowskiego. Pamiętaj jedno w 2014 były dwa duże transfery:
   Lewandowski przeszedł do Monachium
   Banaś do Słoninki
   Nie muszę raz na pół roku gadać o niczym i tracić swój cenny czas na wirtualnych planach.
   Ustalmy jedno, mamy w gminie:
   – Centrum Przedsiebiorczosci…
   – przedstawicieli Lokalnej Grupy Działania…
   – dwa razy w roku spotkania sołeckie na których spotykają się mieszkańcy i zgłaszają różne problemy i pomysły by bylo lepiej w naszej gminie
   – raz w miesiącu SESJĘ gdzie są Radni …???
   A teraz kochani odpowiedzcie sobie sami do czego ta grupa ludzi Taranowskiemu jest potrzebna… Fakt są tam osoby, które lubię i szanuję do dnia dzisiejszego i tego nawet taki cwaniaczek wójt nie zmieni.
   Ja proponuję aby Rada Gospodarcza wsparła:
   – nasze OSP WOLA w pozyskanie wozu strazackiego !!!
   – pozyskała fundusze na ścieżki rowerowe wzdłuż głównych dróg naszej gminy
   – wyremontowała drewniany most na WOLI i w kierunku Harmęż
   – uruchomiła z prawdziwego zdarzenia komunikację autobusową Gmina Miedźna – miasto Oświecim
   – poprawiła jakość wody w naszej gminie
   – trzeba naprawić uszkodzone drogi gminne , które są ” rozjeżdżane” podczas remontu drogi Gilowice – Góra
   Pozdrawiam i życzę powodzenia

  • Nie porównuj tej nauki jazdy do przedsiębiorców. Wójt wziął ludzi którzy cos posiadaja, a nie 2 auta…
   (Admin i tak pewnie nie doda)

   • Może ma i dwa auta a ile pomysłów które powinny być już dawno zrealizowane.
    Hallo Wójcie, Panie i Panowie od gospodarki FUNDUSZE EUROPEJSKIE pomału się kończą. Zrealiujecie choć jeden pomysł Pana Łukasza ?
    Daje Wam drodzy przedsiębiorcy rok czasu.

   • Tylko ,niektórzy przedsiebiorcy tez płaca podatki i róznią sie tylko zaciągnietymi kredytami wiec ,nie rozpychaj sie łokciami !
    A dlaczego Radny Sosna nie jest w radzie ?? przcież posiada piekarnie i chyba wiecej niż dwa auta ,bo otóż już ma go wojt w rece wiec w radzie nie potrzebuje ! Tak to działa ,żeby tylko te firmy nie ucierpiały na tym przedsiewzieciu z powodu tego ,ze klient pojedzie 100km zeby koledze wojta nie dać zarobić .

   • A nie sądzisz, ze to nic nie znaczy. Facet zaczyna od zera ty cwaniaku i to on wie jako rozpoczynający działalność na jakie natrafia problemy i przeszkody, co mu utrudnia a co pomaga. Myślę, ze byłby cennym doradcą. Ale cóż nie będzie, bo trzyma z NE. To jest podłe.

   • Tak a firma przewodniczącego tego grona to miernik i śrubokręt jak by nie zlecenia gminne to by było tylko wspomnienie. A Banaś ma przynajmniej dwa auta i dom ale chyba nie jest miara co kto ma tylko zupełnie inne problemy ma malutka firma zaczynająca a zupełnie inne firma z grona kolesi POprostu

   • A Karbowy co posiada ? Śrubokręt i torbę z narzędziami. A zasiada tam tylko żeby wylansował się do wyborów.
    Przewodniczący Karbowy jakie trzeba spełnić warunki aby zasiadać w radzie gospodarczej wójta?

  • A gdzie postacie:
   Pająków, Lisów, Wilków, Kretów, Dzików, Dzikich, Tetla, pozostali zasłużeni dla samorządu dla mieszkańców, powołać kolejną radę albo komisję, a najlepiej podkomisję i podradę. Pod hasłem: “Idą wybory, darmowa kampania, nikt wam nie da tyle co ja obiecam”.?

 10. z daleka juz czuć jakiś szwindel ….. szkoda mi pozycji 3 i 11 bo Znam ,osoby i są bez skazy a tu w gminie wszyscy ubrudzeni totalnie i przewodniczący to jest najlepsze wojcie trochee inteligencji hehe
  Ludzie paNstwowe posady ustawione na glosy wojta teraz prywatne zakłady chce Wojt Sobie uzyskać ,bedzie odwiedzał przed wyborami i informowal ze juz tak dobrze nie bedzie ……….
  Ciekaw jestem czy rada bedzie mogła pociągnąć wojta za ucho ,czy to kolejne gwiazdy do stołu na dożynki,festyny itp.

   • Przyjezdni czy to ważne?Co tzw.”krajanie” dla tej gminy robia?Zobacz w jakich warunkach dzieci do Szkoly Podstawowej w Gorze dojeżdżają?Jednne wielkie błoto.Panie Limanczyk ma Pan pole do popisu!

 11. Rada Gospodarcza buchaaaha sami kolesie. A rozumie jest to zaplecze sponsoringowe dla KW samorząd dla mieszkańców. Wójcie przestań już mydlić oczy, gdzie obiecana elektrownia i te setki miejsc pracy??? Gdzie przejrzystość zapytań ofertowych? NE postulowała oto to zrobiliście od 30 tys i dalej kolesie robią co chcą. Co przyciąga inwestorów zwolnienia podatkowe!!! a tu nie tu są dodatkowe obciążenia jak choćby podatek od nieruchomości który musi płacić najemca a nie właściciel (chyba jedyna gmina w Polsce gdzie takie coś obowiązuje. dalej mam pisać, ogarnijcie się wreszcie

 12. Po tylu latach rządów w gminie wójt powołuje radę… czyżby zbliżamy się wybory? A gdzie był do tej pory,? Zasiada w niej były przewodniczący rady gminy i teraz też jest przewodniczącym tym razem tej gminy. A do K.. na pewno nie, bo zrealizowali by wnioski NE …:):)

 13. zgłaszam problem Radzie: obowiązek publikacji wszystkich (włącznie z jednostkami zależnymi od UG) zapytań ofertowych wraz z wynikami tj treścią wybranej oferty 😉 Ciekawe co na to Rada…patrząc po niektórych – cieńko to widzę !

 14. A to co za grupa kolesiostwa i samopoparcia co PiS się dobiera wam do tyłków i znowu kombinujcie jak tu coś pokręcić bo na ośmiorniczki brakuje i przeca za 10 tys to tylko idiota pracuje i na urlopy chodzi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.