Pożar budynku OSP Wola

41

1 stycznia około godziny 12.20 do dyżurnego SKKP PSP Pszczyna wpłynęło zgłoszenie o pożarze (zadymieniu) w remizie OSP Wola. Na miejsce natychmiast zadysponowane zostały zastępy OSP Wola (GLBAM), OSP Gilowice (GBA) i JRG Pszczyna (GBA, GCBA, SD). Jak się okazało doszło do pożaru ocieplenia komina na dachu budynku OSP Wola. Działania polegały na rozbiórce ocieplenia i części poszycia dachu wokół komina. Do ugaszenia ognia użyte zostały dwie gaśnice. Obyło się bez większych strat materialnych. Działania na miejscu trwały około półtorej godziny.

info 112tychy

41 KOMENTARZE

 1. Tylko Gilowice pisza tu kom przeciwko Woli, Gora i Miedzna jakos umia sie nie wyrzywac na Wolanach, ale skonczy sie to jak wojt sie zmieni a pozniej ten wasz nibykomendant co nic nie zrobil dla innej jednostki, wtedy zobaczycie co to jest proszenie sie a nie wszystko miec na tacy tak jak narazie jeszcze macie

  • Śmieszy mnie ten komentarz ale skoro jednostka dwa razy nie umie upilnować własnej remizy to jest wstyd i porażka na całą Polskę. W to mają iść nasze pieniądze? Żeby wszędzie pisali że e ciągu tygodnia się 2 razy paliło?

   • OSP to ty jesteś śmieszny, waszą gilowicką remizę wybudowano chociaż strażacy o to nie prosili ani nikt inny. Jest wyraźnie napisane w odpowiedzi na wniosek o informację publiczną.. Może nawet Rada gminy z jej przewodniczącym nie wiedzieli o tym że gmina buduje remizę w Gilowicach bo nowego samochodu nie ma gdzie wstawić a trzeba było dać bo zasłużeni. A teraz przepraszam za pisanie drukiem, ale niektórzy nie kumają inaczej. PALIŁ SIĘ KOMIN BUDYNKU KOMUNALNEGO, W CZĘŚCI, W KTÓREJ ZNAJDUJE SIĘ MIESZKANIE SOCJALNE. BUDYNEK A RACZEJ 1/2 BUDYNKU ZOSTAŁA WYREMONTOWANA PRZEZ GMINĘ. Osp Wola zajmuje 2/3 z części wyremontowanej i na tej części są dwa kominy w całości nie spalone. DOTARŁO OSPg? Mogliście się przecież wykazać prawda?

  • Wot i prawda. Nietety nie tylko u nas, ale w większości niewielkich gmin trwa jakaś chora i niezdrowa rywalizacja pomiędzy jednostkami OSP. Zamiast się wzajemnie wspierać to wytykanie palcami i wieczna krytyka. Zainteresowanym sytuacja w naszych OSP jest znana. Tym, którzy chcą się zainteresować polecam wizytę na nadchodzących zebraniach rocznych. Poznacie sytuację a przede wszystkim ludzi. Wnioski wyciągnięcie sami. Pozdro.

 2. Porażka. Pierwsze spadł dach, teraz zapalil sie styropian. Taki remont zrobil wójt. Partacze ocieplily komin byle czym i to latwopalnym.
  A co z remizą? Mam nadzieje ze nic nie ucierpiał sprzęt osp?

  • Czy komuś z Was coś wiadomo o spotkaniu wójta z chińskim inwestorem w sprawie budowy kolejnej elektrowni? Coś się kroi czy to jest fake news?

   • Chiński inwestor pracownicy z Ukraińcy będą budować elektrownię atomową. Wójt planuje w marcu spotkanie z mieszkańcami aby podzielić się ta wiadomością przed wyborami.
    Kochani do trzech razy sztuka ?

  • M co ty piszesz jaka sadza ? Tam jest ogrzewanie gazowe. Kto robił odbiór po remoncie remizy ? Kto patrzył do komina czy wszystko jest OK ? Trzeba sprawdzić czy w kominie jest włożony wkład nierdzewny lub zastosowano inną technologię. I wyjdzie na jaw kto tu oszczędza a na urlop wójta zawsze się znajdzie.

 3. i co podobno bojszowy dostaną nowy samochód ten stary moze by dali to i tak na wies starczy ,skonczyy sie bal nieudaczników ktorzy załatwiają puste obietnice czas zrobić przeciąg i tych …… kombinatorów gminnych pogonić

 4. mam nadzieję, że oficerowie z PSP Pszczyna nie pozostawią tego bez echa.. firma która robiła ten remont powinna stanąć przed prokuratorem, a wasz wójt powinien w końcu zrozumieć, że za darmo nie da się nic zrobić.. no chyba że można coś obiecać bo to nic nie kosztuje u takich pustostanów mózgowych 🙂

   • Radni Wola-wies co poradzicie ,dobrze ze budynek sie nie splil bo dopiero by była sytułacja juz samolot bez lotniska był w Woli ,takze zostali by strazacy bez auta i bez strażnicy ! coś tam w trawie piszczy w tej Strazy ,chyba jakies etaty sie szykuja bo wozu nie ma niema problemu ,wszyscy ucichli wójt tupnoł i głowy na doł ,robota na basenie ,gminie ,mops,gzik i auta niechca nagle ……….oj strazacy

   • no to niech klepią!! w końcu coś się dzieje 🙂 a rodziny się nie wybiera .. skoro tak nisko upadli to nie moja wina..

 5. Panie Prezesie OSP WOLA nic tylko złoty medal za zasługi dla pożarnictwa dla pana Wójta nie wiem czy nawet nie złorzyc o złoty znak związku jednak o straż dba aby mieli co robić

  • Strażak SAM- wójt jest PREZESEM zarządu OSP i wcale mu nie wstyd, że jedyna w gminie OSP Wola nie ma garażu na samochód i dlatego nie może otrzymać samochodu ciężkiego bo do tej klitki nic poza Jelczem nie wejdzie-ten garaż jest w sam raz na mały samochód, nawet nie na średni. Pytanie po co Gilowicom, które do krajowego systemu ratowniczego nie należą, drugi samochód i nowa remiza – dobrze że są to oczywiste – ale oni nie prosili na piśmie o takie względy. OSP Wola, jak na sesji powiedziano i wójt to potwierdził, wyjeżdża do akcji tyle razy ile pozostałe trzy jednostki razem. Wszyscy mają po dwa stanowiska garażowe a Wola jedno i to na małe auto. Dwa blaszane garaże kupili za swoje pieniądze, żeby lublinek nie musiał być przechowywany po stodołach na wsi.OSP Góra też ma nowego mercedesa- to świetnie, ale dlaczego w Woli, która wyjeżdża najwięcej i dba o bezpieczeństwo ośmiu tysięcy mieszkańców jest jedno małe auto i cisza. Trzeba cierpliwie czekać jak na sesji twierdził wójt. ILE, JAKIEGO NIESZCZĘŚCIA TRZEBA aby strażacy OSP Wola mogli działać w odpowiednich warunkach. Czekają na nową remizę i proszą o nią już dwadzieścia lat.

   • Jest to prawdą że strażacy z OSP nie mogą mieć na Woli dużego auta bo nie mają garażu ? Znajomy mówił że przepisy mówią że wóz strażacki musi być schowany w garażu.

   • Gilowice będą obsługiwać odcinek S1 a Wola może nie dostać wozu w tym roku. A z drugiej strony Wola ma za małe plecy żeby ogarniać pewne tematy i tu nie ma co się oszukiwać. Ilość strażaków- kierowców ma najwięcej Gilowice cos jeszcze wolany ?

    • s1 ja wy i ten caly lubanski pójdziecie sie paś jak krowy z kierowcami i dupowłazami gminnymi ,wy myslicie ze Wam sie wszytko należy pewna gazeta jak opisze niebawem strażackie wybryki w gmini miedzna to uciekniecie z tej remizki w gilowicach , skonczyly sie czasy układów powoli zobaczymy kto moczy rece w tym zeby wola samochodu nie dostała !

   • Nie będąc w systemie KSRG nie oznacza że trzeba być jednostka drugiego sortu. Komentarz zbędny. Jednostki OSP w Polsce nawet zaczęły wychodzić z ksrg to nie opłaca się już być w tym systemie. Jednostka będąca lub nie w ksrg i tak jest dysponowana z jednostki JRG

    • Zupełnie inaczej doczytaj strażaku, strażacy spoza KSRG są w planie ratowniczym i wykorzystywane są jedynie wtedy gdy siły i środki będące w dyspozycji PSP czyli innymi słowy w Krajowym Systemie Ratowniczo Gaśniczym SĄ NIEWYSTARCZAJĄCE. Widocznie w gminie są niedouczeni i o tym nie wiedzą – wójt – wielki strażak też nic nie wie – dlatego wyposażyli w nowy wóz strażacki jednostkę nie będącą w systemie- jednostki te nie muszą też mieć niektórych szkoleń i nie przechodzą co pięć lat szkolenia i ćwiczeń w komorze dymowej-co jest obowiązkowe dla strażaków w Państwowej Straży Pożarnej i OSP należących do KSRG. Zatem w trzech jednostkach OSP w naszej gminie strażacy są lepiej wyszkoleni i lepiej przygotowani do swojej służby i zdecydowanie bardziej przydatni w akcji. Poczytaj przepisy a potem sie wymądrzaj – nikt nie mówi o gorszym sorcie zastanów się zanim coś głupiego palniesz żeby szczyć na siebie strażaków, i na pewno w Gilowicach są strażacy a nie “pseudostrażacy”

 6. Podatnik proszę nie wymieniaj tego nazwiska, ten gość szedł w wyborach samorządowych z Nową Energią a tuż po wygranej zachował się jak tchórz, taki dzieciak w pampersach, podejrzewam że wieczorem po wygranej rozpłakał się co On sam tam zrobi i narobił…
  Dla przypomnienia tuż po remoncie link poniżej i chyba ten gość to popiera co wójt wyprawia…
  http://www.miedzna24.pl/gmina/polityka/0/245.html

 7. Na przerwanie tego marazmu są dwa rozwiązania. 1 zmiana u sterów władzy, wójt radni, dyrektorzy spółek gminnych. 2 powrót do referendum które wójt głęboko zakopał czyli odłączenie Woli od gminy Miedźna. Przystąpienie Woli do aglomeracji, idzie za tym wybór nowych władz gminy Wola. A Taranowski i reszta koła wzajemnej adoracji niech sobie włodarzą na pozostałym terenie

 8. Tak to jest efekt robienia na szybko wyborczego remontu, niestety to jeden z przykładów niedbalstwa i braku jakiejkolwiek kontroli nad odbiorem. Sufit w garażu odpal, ktoś przykleja styropian na plackach, ściany i podłogi popękane no i teraz komin się zapalił przecież to jest jakiś dramat kto to odbierał jak można po pierwsze styropianem ocieplić komin kominy sie tynkuje !!!. A możne czas się przyznać jak po remoncie pęka budynek Urzędu Gminy i grozi wyłączeniem z eksploatacji? A z budynkami sokoła też jest wszytko super? Pisać dalej ?

  • dziwisz się? z takim “włodarzem” jak wójt to daleko nie pojedziesz 🙂 a tym bardziej, że tu narzekacie, a w innym miejscu klepiecie go po plecach jak brata.. nie wiem jak to się nazywa, ale chyba OBŁUDA? strażacy za przyzwoleniem wójta poczynili starania o budowę nowej remizy, wkrótce powstał projekt, jednak wójtowi się nie spodobał, więc powstał drugi projekt który zyskał akceptację.. ale co z akceptacją, skoro obiekt nie powstał??!! dlatego na wszystkich “odpustach” będę głosił, że wójt gminy Miedźna p. Taranowski Bogdan jest kłamcą i kombinatorem.. wszystko było robione z zamysłem adaptacji obiektu, więc te wiaty, które tam stoją są nawiązaniem do całej reszty.. my żyliśmy nadzieją, a Wasz wójt pozbył się problemu, bez skrupułów..

  • Pisać dalej można ale, co to daje ?……Radny p. Przewoźnik ci powie że to HEJT… że Wolanie Info to BEEEEE. A jest różnica między rzeczywistością a zakłamaniem??? ,bo wydaje mi się że niektórzy radni nie potrafią tego odróżnić – a szkoda, widać to na sesjach gminnych na bezradność rady gminy jest atak na p.Słoninkę.A co do remontów gminnych , niech każdy sam sobie odpowie ile można by zaoszczędzić naszych podatników pieniążków. Wszystkiego Najlepszego życzę Wszystkim Mieszkańcom Gminy.

   • Przestan z tym Prewoznikiem narobil szumu a na Woli dalej wozu nie ma, a Lukasz dobrze napisal ja dodam ze przez te lata wicej narobil w tego pampersa jak na poczatku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.