[VIDEO] S1 staje się faktem,Premier Szydło zapowiedziała realizację śląskich odcinków

14

Premier Beata Szydło spotkała się w poniedziałek 5 grudnia 2016 w Bielsku-Białej w siedzibie bielskiego starostwa z samorządowcami z regionu. W jej obecności zostało podpisane porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatniego odcinka S1.

– Przyjechaliśmy do Bielska-Białej by ogłosić decyzję, na którą Podbeskidzie, Małopolska Zachodnia i Śląsk czekały wiele lat. To ważna inwestycja, które nie tylko poprawi komunikację w naszym regionie, ale przyczyni się do rozwoju tego regionu. Pokazuje, że Polska się rozwija – powiedziała w Bielsku-Białej premier Beata Szydło.


Chwilę później porozumienie w sprawie skierowania do realizacji ostatnich odcinków S-1 zostało podpisane m.in. przez ministra infrastruktury i budownictwa Andrzeja Adamczyka oraz Jerzego Szmita wiceministra infrastruktury i budownictwa.

Przywracamy polskie państwo w tych regionach, gdzie było przez osiem lat przez PO-PSL zwijane – mówiła w poniedziałek w Bielsko-Białej premier Beata Szydło, nawiązując m.in. do realizacji śląskich odcinków drogi ekspresowej S1.

– To jest ważna inwestycja, która nie tylko będzie się przyczyniała do rozwoju i poprawi komunikację w regionie. Jest to inwestycja, która pokazuje, że Polska się rozwija – powiedziała szefowa rządu.

Jak zaznaczyła, rząd jest inicjatorem wielu gospodarczych projektów. Podkreśliła, że w poniedziałek wicepremier Mateusz Morawiecki podpisze kontrakt, który da wiele miejsc pracy.

Beata Szydło dodała, że szef MSWiA Mariusz Błaszczak otwiera kolejny posterunek policji w małej miejscowości ( Wola dop. red.). – Obiecaliśmy w kampanii wyborczej, że będziemy zajmowali się sprawami zwykłych ludzi, obywateli, realizować, co oczekują i wywiązujemy się z tych deklaracji. Przywracamy polskie państwo w tych regionach, miejscowościach, gdzie było przez osiem lat przez PO-PSL zwijane – oświadczyła.

Premier podkreśliła, że „z optymizmem patrzy w przyszłość”. – Ostatnie dane dotyczące bezrobocia oraz ocena agencji ratingowych pokazują, że nastrój jest dobry, że możemy powiedzieć, że jest przed nami duża szansa, żeby rozwój był jeszcze szybszy – zaznaczyła.

– Będziemy realizowali ważne inwestycje: drogowe, kolejowe, infrastrukturalne; będziemy realizowali program wspierania dla przedsiębiorców, odbudowywania przemysłu, odbudowywania produkcji, tworzenia nowych miejsc pracy. Robimy to po to, by Polska się rozwijała jeszcze szybciej, żebyśmy mieli dobrą przyszłość dla naszej ojczyzny, ale przede wszystkim chcemy, aby Polska rozwijała się równomiernie – powiedziała premier Szydło.

S1 od węzła „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Bielsku Białej

Odcinek ten jest uzupełnieniem europejskiego korytarza nr VI. Stanowi kontynuację S1 na odc. węzeł „Kosztowy II” w Mysłowicach do węzła „Suchy Potok” w Bielsku-Białej po nowym śladzie i dalej do granicy z Republiką Czeską w Cieszynie oraz połączenie ze Słowacją.

Droga powstanie w przekroju 2×2 i dopuszczalnym obciążeniu 11,5 t/oś. W ramach tego zadania planowana jest zmiana dotychczasowego przebiegu DK44 i powiązanie jej z drogą S1 w sposób zapewniający obejście miejscowości Bieruń i Oświęcim.

Powstanie 8 węzłów „Kosztowy II”, „Lędziny”, „Bieruń”, Oświęcim”, „Wola”, „Brzeszcze”, „Stara Wieś” i „Suchy Potok”. Kierowcy podróżujący tym odcinkiem będą mogli korzystać z 4 miejsc obsługi podróżnych (MOP)

s1-mampa

Info PAP

14 KOMENTARZE

 1. Słowa Szydło to jedno wielkie kłamstwo, jak można takk oczeriać poprzedników. Za czasów PO -PSL wybudowano całą obwodnicę Bielska, ekspresówkę z Bielska do Żywca, odcinek do Zwardonia tez jest dawno zrobiony, droga S1 z Mysłowic do Bielska by tez powstała gdyby nie protesty różnych środowisk, ale ostatecznie PO zrobiło czarną robotę dogadało się z wszystkim i powstał ostateczny wariant tzw. droga “hybrydowej’ przechodzący przez Wolę. PiS dostało gotowca, i jeszcze krytykuje poprzedników, chamstwo do potęgi. Na razie to tylko gadają jak wybudują chociaż 1 km to pogadamy, chwalą się czymś czego jeszcze nie zrobili.

  • Wspaniały pokaz filmu chwała tym co się zaangażowali aby taki film powstał pamiętajmy o tym że film powstał z środków własnych, ten film powinien być wyświetlany w szkołach . Dzięki p. Janku za możliwość wyświetlenia tego filmu na Woli, oraz wszystkim panią z GOK za przygotowanie sali . Jak na pierwszy raz może nie było tak wielu, ale za to atmosfera była wspaniała skupienie było niesamowite.

  • wyciągnij smoczek z buzi człowieku ,poczytaj o PO jak płacili po dwa razy za ten sam odcinek drogi ! druga strona medalu jest taka ze jezeli smoczka z buzi nie wyciągnoles po nagraniach z restauracji to z toba i tak nie polemizuje jestes straconym łatwo wiercą a jabłka Ci czasem nie wyrosly wczoraj na drzewie w sadzie takie info podawały media w czasach PO takze ogarnij sie

 2. Daj boże że zacznie się coś robić za trzy lata , może wejdą geodeci. Obiecanki cacanki a kto wieży w dobrą zmianę to sie cieszy chć by gupi.

 3. Witam. Już setny raz piszę o S1 i będę nudny jak flaki w oleju. Wariant S1 przez Wolę to komunikacyjny nóż w plecy wbity Brzeszczom. Wariant “C” przez Brzeszcze i Rajsko tworzy obwodnicę miasta i wyprowadzi część ruchu z drogi 933. Na drodze Brzeszcze – Oświęcim już tylko “dziada i baby brak”.Pan Taranowski robił wszystko by zbić polityczny kapitał na budowie wariantu S1 przez Wolę. Pozdro ZIOM Z BRZESZCZ

   • Witam.Brzeszczom żadnej drogi nie zabrali, tylko mamy takich “mądrych inaczej” związkowców, radnych, całe lobby górnicze które patrzy. tylko swojego koryta.Gminie Miedźna życzę na święta tysiąca dróg S1.POZDRO ZIOM Z BRZESZCZ

 4. Ahahaha, realizacja do 2023. Nie liczył bym że kiedykolwiek tą drogę zrobią :D. Rozpoczęcie realizacji 2019 to ponad 2 lata jeszcze, jeszcze wiele rzeczy się zmieni… np. Polska pójdzie z torbami dzięki naszemu komunistycznemu rządowi, który przekupił Polaków za ich własne pieniądze (500+, kwota wolna od podatku (6600zł ma być dla ludzi którzy zarabiają tyle na rok, a dla reszty na minimalnej nie zmieni się nic) – cytuję Dudę z 2015r “Nie słuchajcie państwo tych którzy mówią, że nie da się podnieść kwoty wolnej od podatku do 8 tysięcy złoty” po czym pani Szydło 04.12.2016r mówi “nie damy rady” i tyle warty jest jej podpis).

  • pewnie wszyscy obrazeni panstwo daje 500 na dziecko a wy macie problem ,moglo PO dac po 200 i do dzis by rzadzili pewnie nie było z czego bo wszystko przejadali w restaracyjce znanej ,popatrz trzewzwym okiem na Polske jak podołasz nie wypisuj bzdur ,szczawiu sie najadleś jak partyjny kolega

 5. No i co 8 lat tuptania obietnic sciemniania POpleczikow z grupowania naszego Wójta
  Przyszla nowa zmiana tak wysmiewana na kazdym kroku przez Taranowskiego i prosze. Skonczyly sie osmiorniczki wielo tysieczne nagrody wyplatki za urlopy wojaxe sluzbowym fordem i nie tylko po europie. Teraz idze dobra zmiana w samorzadzie juz straszenie jaki to straszny jest ten lysy jaka to bedzie sodoma sie skonczyly a kontakty ktorymi tak sie chwaliles tez. Mam tylko nadzieje ze Nowa zmiana rozliczy was za te zmarnowane lata

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.