Problem mieszkańców ulicy Korfantego w Gilowicach

30
W związku ze złożonym pismem – prośbą o zweryfikowanie robot budowlanych na ulicy Korfantego ( droga, chodnik, wjazdy) złożonym do Starosty Pszczyńskiego, mieszkańcy ulicy Korfantego spotkali się 1.10.2018r. z przedstawicielem Powiatowego Zarządu Dróg w Pszczynie i Wójtem Gminy Miedźna. Złożyli zażalenie odnośnie zbyt wysokich krawężników, zjazdów do posesji i swoich obaw związanych z zalaniem posesji po ulewnych deszczach.

Osoby nadzorujące gwarantowały zadowolenie i utwierdzały w przekonaniu, że wszystko jest zgodne z projektem i perfekcyjnie wykonane.

Niestety rozmowy nie odniosły żądanych skutków. Nawet Wójt poparł stronę przedstawicieli Zarządu Dróg . Niestety nikt nie liczył się ze zdaniem mieszkańców. Historia się powtarza odnośnie ulicy Topolowej w Górze co oznacza, że obecne rządy nie uwzględniają potrzeb mieszkańców . Jedynie Rada powiatu okazała się zainteresowana zdaniem mieszkańców.

Łukasz Banaś

30 KOMENTARZE

 1. Ciekawe czy ktoś rozliczy odchodzącą ekipę radnych i pozostałych paziów????
  Każdy kto bierze za to kasę powinien po 4 latach być rozliczony z tego co zrobił lub nie to może by się następnym razem zastanowił czy startować !!! Nieroby

 2. gmina Bojszowy 20 lat nie spała widac co można zrobić a w gminie miedzna Taranowski juz dwie kadencje Śpi z całą rada gminy i wsyscy chca kandydowac dalej hahaha hahahahahahahah

 3. Czytam ulotkę p.Starca i myślę że to 1 kwietnia .p.Januszu chodzę na zebrania na WI i widziałem jak pan głosował w sprawie zapaśników, boiska ,a przejęcie działek 2 przez 20 to sukces.Oj!! UBOGA TA ULOTKA

  • Do Wyborcy okręg 9
   Napisze jaśniej jakiego macie radnego p. Starca
   Mieszkańcy od ponad 4 lat sami mogą decydować na co przeznaczyć pieniądze z FUNDUSZU SOŁECKIEGO.
   Na mój wniosek zapaśnicy i orkiestra Silenzio dostali po 5 tysiecy zł – oczywiscie mieszkańcy przeglosowali tą prośbe na TAK. A kto krzyczał na sali, że to NIE PRZEJDZIE !!! ??? Właśnie radny Starzec był na NIE żeby nie wspierać najmłodszych dzieciaków i młodzieży.
   Stowarzyszenie NOWA ENERGIA z liderem Jan SŁONINKA mocno nagłaśniało problem w jakich warunkach trenują zapaśnicy…
   Drodzy mieszkańcy taka jest prawda w temacie radnego bezradnego, który nawet nie miał odwagi obniżyć pensji wójtowi gdy ustawa weszła w życie.

  • Panie Starzec jak się robi drogę to kanalizację trzeba naprawić. Nie sztuka kłaść nowego asfaltu gdzie znów będzie zrywany bo rura do wymiany.
   Ile Panie Starzec macie schowanych pomp w studzienkach kanalizacyjnych na osiedlu? Kanalizacja nie szczelna to pompami się wspomagacie?

 4. I to jest właśnie jedna z przykładów dlaczego Radny ma być tu na miejscu wyjść do ludzi zobaczyć realizacje inwestycji wyciągnąć wnioski i w porę interweniować. A jeden z kandydatów chciał chyba być nowoczesny i pisze ze będzie radnym przez internet, a w sesjach pewnie będzie uczestniczył przez skype. Kto zgadnie o kogo chodzi?

  • I o co co Zagadko chodzi? nie da się? Technologia daje szanse bycia kimś każdemu ale radny nie może być wirtualny-ale może sobie wybrać wiele innych ról. Życzymy ci wszystkiego najlepszego w radzie Krakowa, a za kilka lat zapraszamy do nas. Chyba że zgodą sie wyborcy ….wirtualni, a tacy właśnie są w okręgu kandydata wirtualnego. Liczba wyborców 867 w okręgu 12 -Sołectwo Wola II ulice: Akacjowa, Brzozowa, Cisowa, Dębowa, Garażowa, Klonowa, Leśna- w wyborach w 2014 roku udział wzięło 339. Liczba 339 zdecydowała o wyborze radnego Muchy. To nie oznacza że wszyscy oddali na niego głos ale to znaczy że niegłosujący pozwolili aby taki radny był kolejną kadencję, radny który nie potrafił przeczytać z kartki poprawnie tekstu-opowieści o tym jak świetnie nasz obecny wójt wykorzystuje służbowego forda. Kto ma pretensje o asfaltownie? Wybraliście Muchę-macie Muchę.Chcecie wirtualnego Sochackiego za Muche?
   Zastanówcie się wyborcy

 5. takie pytanko mam: CZY KTOŚ Z PAŃSTWA WIDZIAŁ PODOBNE “PARTACTWO” WYKOŃCZENIA CHODNIKA PRZY DRODZE I WJAZDU DO POSESJI, JAKIE MAMY W GILOWICACH I W GÓRZE? CZY SPOTKALIŚCIE SIĘ Z CZYMŚ TAKIM W INNYCH MIEJSCOWOŚCIACH? przecież to wygląda jakby jakiś “chłop” szedł i “ciepał” jak mu wypadnie te krawężniki. wjazd i zjazd z takiego czegoś grozi uszkodzeniem samochodu. a teraz sobie Państwo pomyślcie, ile już przez ten czas, jak to “partactwo” skończyli, ucierpiały Wasze pojazdy. samochodem “telepie” na wszystkie strony jak się wjeżdża czy wyjeżdża ze swojego domu i nie wierzę, że odbywa się to bez uszczerbku na podwoziu samochodu.
  DALEJ GŁOSUJMY NA TYCH SAMYCH , TO NA PEWNO NASZE ŻYCIE W TEJ GMINIE BĘDZIE USŁANE “CIERNIAMI” DNIA CODZIENNEGO. U JEDNYCH ŚMIERDZI ASFALTEM, A U INNYCH TŁUMIKI SIĘ URYWA. NIC TYLKO ICH WSZYSTKICH “POGONIĆ”.

 6. Eee no luz Taranowski zaraz wyskoczy przed kamerę i znowu będzie robił idiotow z ludzi, zaraz wymyśli historyjke jak to ktoś im na złość robi i popsuł krawężniki i studzienki w nocy xD

 7. Do słoneczka czegoś tu nie rozumiem jak radny Starzec zamieszkał w Gilowicach to jest oszustem zdrajcą tak był nazywany a jak pan Banaś to zbawca osiedla

  • Do Jas

   W przeciwieństwie do p. Starca poinformowałem moich Wyborców, że mieszkam w miejscowości Frydek.
   Tak się składa, że p. Starzec startował cztery lata temu i teraz ponownie i nie wyczytałem żeby poinformował mieszkańców z okręgu nr 9 że mieszka po za Wolą. A tak się składa, że pochodzę z okręgu nr 9 ( jestem tam zameldowany ) i nie oddam takiemu p. Starcowi mojego poparcia, bo facet nie ma odwagi przyznać się gdzie tak naprawdę mieszka.
   Ja swój głos w okręgu nr 9 oddaję na Pana MIROSŁAWA JAROSZEWSKIEGO z NOWEJ ENERGII !!!
   Mogę tu na forum poprosić moich dawnych Wyborców i sąsiadów o poparcie Pana Mirka w nadchodzących wyborach ?
   Może tak p. Starzec pokaże jak działał jako sołtys i teraz radny co zrobił aby przejmować grunty na WI
   Może tak p. Starzec pokaże jak działał aby zapaśnicy mieli gdzie trenować ?
   Może tak p. Starzec pokaże jak angażował się w odbudowanie transportu publicznego do Oświęcimia? ( 5 miesięcy mieszkańcy gminy Miedźna byli pozbawieni transportu…)
   Może tak p. Starzec pokaże jak utrzymuje osiedle WI na ” biało” w zimie ?

   Widać, jak Was to boli, że taki Banaś mieszka we Frydku a w dalszym ciągu angażuje się w życie pięknej Woli ? i nie tylko Woli, bo całej Gminy Miedźna.
   Pozdrawiam i zapraszam na wybory oddajcie swój głos na NOWĄ ENERGIĘ.

  • Ale on mieszka we Frydku a stara się o wszystkich bo wie jakie zadania stoją przed radnym, nie tylko swoje podwórko ma być zadbane ale cała gmina. To on daje dowód że można działać i osiągać zakładane cele. Dlatego startuje z Woli bo tam się wychował i zna problemy Woli. Mamy na kogo głosować. Napewno nie na pozorantów.

  • Brak kręgów regulacyjnych spowoduje zapadnie studzienek.
   Firma policjanta już kiedyś budowała kanalizację w Miedznej efekt ? Studzienki się zapadają i to widać dziś gołym okiem. No ale to stary układ ś.p. posła Tonczykiewicza

 8. Mieszkańcy zgłaszają problem a władza udaje że nie ma problemu.
  Widzieliście studzienki na zdjęciu? Jaka szczelina na kręgach? Przecież to będzie się zapadać pod naciskiem jeżdżących aut osobowych i ciężarowych które będą jeździć do odwiertu w lesie i w przyszłości przy budowie S1.
  Druga sprawa w te szpary kręgów po ściance będzie spływać woda na zewnątrz studzienki przyjdą mrozy i zniszczone będą studzienki.
  Po trzecie droga została podniesiona i trzeba wjazdy do posesji nadsypywac.
  Gdzie da radni i wójt?

 9. Nie macie radnego w Gilowicach? Czy nie widział i nie słyszał o tym problemie czy też uważa że wszystko jest w najlepszym porządku? A może czeka aż pismo napiszecie? Takiego radnego wybraliście sobie mieszkańcy Gilowic, czy dalej chcecie mieć takiego przedstawiciela w Radzie Gminy??? Widać na sesjach jak się zachowuje i co potrafi, czego nie. Każdy wyborca ma głos i akurat ten jeden – TWÓJ – może zdecydować kto będzie radnym. W ostatnich wyborach tak było, a nawet zdarzyło się w Grzawej, że otrzymali identyczną liczbę głosów. Każdy głos się liczy, warto go oddać po przemyśleniu co dotychczasowi radni zrobili dla swoich wyborców i dla całej gminy.
  Znów niewydolność radnych i znów Nowa Energia wspiera w rozwiązywaniu problemu, którego ani wójt ani radni nie widzą. Radni są tylko od posiedzeń i kiwania?

 10. Inżynier który to zaprojektował to pewnie ten sam który projektował skrzyżowanie przy liceum bo gdyby nie interwencja SOŁTYSA TO BYŁBY PROBLEM MINĄĆ SIĘ DWOMA AUTAMI ,a gdzie był radny z GILOWIC ?

 11. Dlaczego piszecie takie brednie na naszego wójta i na naszą radę gminy przecież oni nic złego nie zrobili i DOBREGO MOŻE KOŃCU CZAS WYBRAĆ INTELIGENTNYCH I KOMPETENTNYCH bo to co nami teraz rządzi to żenada

 12. Cyt.”Efektywny gospodarz gminy musi być dobrym organizatorem i menedżerem życia społeczno – gospodarczego, dobry wójt to dyplomata znający sztukę kompromisu ”
  Organizacja zycia spolecznego , dyplomatyczne podejscie i kompromis …Pan Taranowski dawno temu zostawil te zalety za soba.

 13. To teraz może być problem ze zjazdem do posesji bo za stromo i pewnie zrobią tak jak w GÓRZE na ul.topolowej przy jednej z posesji zamiast zrobić zjazd to napierdzielili ziemi i jest ok!!!!!!!!!!!!!!!!

 14. Ogólnie rzecz ujmując.. firma Drogród nie jest godna pochwały i niestety my mieszkańcy ul. Korfantego się o tym przekonaliśmy..tak krótki kawałek robią od czerwca!! Mało tego! Podjazdy tak wysokie że skończyło się to dla nas urwaniem w samochodzie tłumika. Poza tym robotnicy bezczelni utrudniali wyjazdy z posesji, nikomu wcześniej nic nie zgłaszali że będą z tym kłopoty!! W Pszczynie pięknie karteczki wywieszali że będzie kładziony asfalt i nie będzie przejazdu aa u nas zero informacj! I tak sobie od czerwca bimbaja..

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.