Projekt powszechnej nauki pływania “Umiem pływać”

3

Serdecznie zapraszamy dzieci z klas III szkół podstawowych do udziału w bezpłatnych zajęciach nauki pływania organizowanych przez MUKS “GILUS” Gilowice, który pozyskał środki z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację projektu pn. „Umiem pływać” zajęcia nauki pływania dla uczniów klas III szkół podstawowych. Projekt realizowany jest przez Ministerstwo Sportu i Turystyki w ramach działania „Wspieranie przedsięwzięć w zakresie upowszechniania sportu dzieci  i młodzieży”.

Projekt obejmuje organizację zajęć nauki pływania dla dzieci z terenu gminy: Miedźna, Bojszowy i Ćwiklic w okresie od 01.07.2014r. do 15.12.2014r. Zajęciami objęte zostały wszystkie dzieci uczęszczające do klas III szkół podstawowych publicznych, jaki i niepublicznych z liczbie 255, liczba grup w ramach zadania – 17.

Ogólna wartość projektu wynosi 69 215,00 zł, wysokość dofinansowania z MSiT to kwota 31 370,00 zł, pozostała kwota została sfinansowana ze środków  pochodzących z budżetu gminy Miedźna.

1. Dla kogo zajęcia: 
Zajęcia przeznaczone są dla uczniów klas III w roku szkolnym 2013/2014 i uczniów klas III w roku szkolnym 2014/2015 szkół podstawowych gminy Miedźna, swoim zasięgiem obejmuje szkoły podstawowe z gminy Bojszowy i szkołę podstawową w Ćwiklicach.

2. Koszt:
Udział dzieci w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest finansowany ze środków gminy Miedźna oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki, ze środków Funduszu Zajęć Sportowych dla Uczniów.

3. Terminy zajęć i miejsca zbiórki:
Zajęcia odbywać się będą  od lipca do grudnia 2014r. Obejmuje  uczniów klas III w roku szkolnym 2013/2014 oraz uczniów klas III w roku szkolnym 2014/2015. Każdy uczestnik będzie miał możliwość udziału w sumie w 20 godzinach zajęć  /zajęcia odbywać się będą dwa razy w tygodniu/.

Celem projektu jest upowszechnianie aktywności fizycznej oraz nabycie podstawowych umiejętności pływania poprzez systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach nauki pływania. Realizacja projektu ma istotne znaczenie w upowszechnianiu aktywności fizycznej .

Zajęcia odbywać się będą na krytej pływalni w Woli, ul. Pszczyńska 9 tel. /32/ 448 89 31 e-mail: basen@miedzna.pl

Pływalnia jest wyposażony między innymi w:

  • basen sportowy o wymiarach 25x16m o głębokości od 1,8 m do 90 cm.
  • basen rekreacyjny o powierzchni 290 m2 o głębokości od 0,9 m do 1,2 m.

Lista dzieci winna zawierać:

  • imię i nazwisko dziecka,
  • datę urodzenia,
  • adres zamieszkania,
  • numer kontaktowy do rodziców.

Po otrzymaniu list z wykazem dzieci zostanie sporządzony harmonogram zajęć na basenie.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronach internetowych: MUKS „Gilus” Gilowice www.muksgilus.slask.pl oraz krytej pływalni w Woli www.basen.miedzna.pl

Osoba do kontaktu – trener Sławomir Formas tel.793 691 105

 

GOSiR w Miedźnej z/s w Woli

3 KOMENTARZE

  1. To faktycznie szok znalazł sie sponsor bogata gmina Miedźna to nie lepiej objąć programem dzieci od 1 do 3 klasy z naszej gminy ale nie bo po co lepiej sie pokazac i sponsorować inne gminy tylko czy oni byliby tacy chętni nasza gminię wspierać

  2. a ja się pytam, jakim prawem gmina Miedźna dokłada się do interesu dla dzieci z Bojszów i Ćwiklic ? Jakoś gmina Bojszowy nie dokłada się nam do remontów dróg, i później widać istotne różnice w jakości… Beznadzieja….

    • no cóż, nie o dzieci tu chodzi, może jacyś następcy złotych zawodników się w tej grupie znajdą, przecież obecni co chwałę trenerowi przynosili odchodzą, a następców nie widać, może jakieś obiecujące grupy sekcji pływackiej powstaną, będzie i kasa i chwała, a Wójt pewnie nawet nie wiedział o dodatkowym narybku

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.