Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 933 w Górze

6

W środę, 14 września 2016r. Zarząd Dróg Wojewódzkich w Katowicach podpisał z wyłonioną w drodze przetargu nieograniczonego Firmą Drog-Bud sp. z o.o. z Lubojenki (powiat częstochowski) umowę na przebudowę drogi wojewódzkiej nr 933 w miejscowości Góra na odcinku od km 61+335 do km 62+440 oraz na odcinku od km 62+743,88 do km 62+932,41 /dotyczy tych odcinków drogi, które nie były wcześniej remontowane/.

W ramach przebudowy drogi przewidziano między innymi: rozbiórkę i wykonanie nowej nawierzchni, poboczy i zjazdów. Przewidziano także rozbiórkę i ponowne wykonanie chodników  dla pieszych, jak również wymianę na nowe: wpustów deszczowych oraz przykanalików.

Koszt całej inwestycji to 3 593 483,04 zł

Przekazanie drogi do remontu nastąpi w poniedziałek, 19 września 2016r., planowany czas zakończenia prac to 15 listopada 2016r.

Na czas prowadzenia przebudowy, Zarząd Dróg Wojewódzkich przewiduje wprowadzenie na remontowanym odcinku – ruchu wahadłowego.

foto google

info ZDW Katowice

6 KOMENTARZE

  1. 1. Nie kumam po co rozbierać chodniki
    2. Jak ta dorga ma byc zrobiona tak jak reszta odcinka DW933 do Pszczyny to ja dziękuję – po ledwo kilku latach jest popękana i pełna dziur. To się nadaje do prokuratury.

    • Ferdek jak nikt nie reaguje na marnowanie publicznej kasy na przekładki chodników to mamy drogie inwestycje. Gminę Miedźna reprezentuje wójt i to on powinien zareagować. Jak prze szkole w Górze przy przebudowie skrzyźowania ZDW zlecił wymianę nowych krawężników przy chodniku na długości 100m to zmarnował 20tys. Teraz znowu będą to samo robić. Takich kacapów i ich komentarzy to nam w gminie nie potrzeba.

  2. Taranowski zapomniał że jest odpowiedzialny za swoją gminę. Taranowski zachowuje się jak na kopalni byle przetrwać do następnych wyborów.

  3. Czy Ktoś ma z glową w ZDW by rozbierać i ponownie układać chodnik przy okazji remontu drogi. Przecież nic nie brakuje tym chodnikom a zmarnowane pieniądze mogły by posłużyć na wybudowanie chodźby kolejnego odcinka w kierunku Miedźnej. Czy mamy w naszej gminie gospodarza który zareaguje na takie marnotrawstwo czy bacę który nic nie robi tylko pilnuje swego stada na hali.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.