Przebudują szyb kopalni “Piast” ale w Lędzinach

16

Kilka miesięcy po tym jak powiat Bieruńsko-Lędziński, otrzymał od Skarbu Państwa w efekcie restrukturyzacji sektora górniczego mienie pokopalniane uprał się z tym co nie udało się latami w Woli. Projekt „Przebudowa budynku maszyn wyciągowych z przeznaczeniem na utworzenie Centrum Usług Społecznych Powiatu Bieruńsko-Lędzińskiego” właśnie uzyskał  dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020, Osi Priorytetowej X Rewitalizacja oraz infrastruktura społeczna i zdrowotna, Działania 10.3 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych, Poddziałania 10.3.1 Rewitalizacja obszarów zdegradowanych – ZIT w kwocie 5,8 miliona złoty a całość projektu została wyceniana na 8,7mln zł.

 W budynku utworzone zostanie powiatowe Centrum Usług Społecznych, gdzie znajdzie swoje miejsce Centrum Pomocy i Asystentury Osobom Niepełnosprawnym, dom dziennego pobytu dla seniorów, a także mieszkania chronione dla pełnoletnich wychowanków pieczy zastępczej oraz hostel dla ofiar przemocy (mieszkanie interwencyjne). Obiekt będzie miejscem, w którym prowadzona będzie aktywizacja społeczno-zawodowa rodzin, zwłaszcza zastępczych, a także zagrożonych wykluczeniem społecznym, dotkniętych niepełnosprawnością lub przemocą. Układ funkcjonalny: Ø Podpiwniczenie – Zespół pomieszczeń z zapleczem kuchennym Kuchnia, pralnia, kotłownia, archiwum, magazyny, szatnia z portiernią, pokój kąpielowy Ø Parter – Centrum dziennego pobytu wraz z Klubem Seniora Pomieszczenia będą obejmowały m.in. pokój dzienny z TV, pokój do terapii zajęciowej, pokój rehabilitacyjny, pokój wypoczynkowy, jadalnia z aneksem, sala rozwoju, sanitariaty, pomieszczenia szkoleniowe, pomieszczenia warsztatowe, część administracyjna oraz pokój dyżurki Ø 1 Piętro – Zespół mieszkań chronionych dla osób starszych i niepełnosprawnych W ramach piętra powstaną mieszkania chronione dla osób starszych i niepełnosprawnych – jedno jednoosobowe, cztery dwuosobowe. Każde z mieszkań posiadać będzie aneks kuchenny, łazienkę, toaletę, dla wszystkich mieszkań zorganizowany zostanie wspólny pokój dzienny, 2 gabinety specjalistyczne – psychologa i pracownika socjalnego oraz pokój dyżurki. Ø 2 Pietro – Zespół mieszkań chronionych dla ofiar przemocy i wychowanków pieczy zastępczej mieszkania z aneksem kuchennym, łazienką, wspólny pokój dzienny, pokój zabaw, pokój pracownika socjalnego (propozycja; 2 mieszkania- 1 osobowe, 2 mieszkania- 2 osobowe, 2 mieszkania -3osobowe, 2 mieszkania – 3 osobowe bądź rodzinne) 

 

16 KOMENTARZE

  • Pisałeś kiedyś taki wniosek? Wiesz ile to jest pracy? Możemy wymagać od radnych inicjatywy ale nie wymagajmy rzeczy, od których jest ktoś inny a konkretnie Wójt ze swoim urzędem.

   Zastanawiam się, dlaczego tak mało osób startowało do stanowiska radnego oraz sołtysów.Tyle genialnych w swej prostocie pomysłów na tym forum, tyle energii, że aż kipi, tyle kasy można zgarnąć na tych stanowiskach! Do dzieła Panowie i Panie, startujcie!

   To forum może być fajnym miejscem do wymiany pomysłów i informacji. Niestety coraz częściej jest rynsztokiem, gdzie można napisać nic nie wnoszące do życia pierdoły, przy okazji obrażając innych.

   • Nie płacz Marcinku i nie pisuj tutaj skoro taki poziom dla Ciebie. Ja tam lubie poczytać co się u nas dzieje. Słyszałeś, że radni nazywają sami siebie ? Proste, że jak się tam nazywają to mozna od nich oczekiwać wysiłku na miarę nazwy. A jak czasu mają mało niech rozliczą wójta z tego co robi – jak robi – a zwłaszcza czego nie robi – bo za to biorą swoje diety.

    • Jak radny nie umie napisać (nie musi umieć) powinien umieć upominać wójta za to że tego nie robi a może. W rynsztoku tymże, który opisuje, porusza się, ze_wsi doskonale i tki czyściutki z niego wychodzi. Oby konkurencja umiała go pokonać pragmatyzmem i inteligencją a także wytrwałością w osiąganiu wyznaczonych celów. Celów wskazanych przez wyborców, a nie kapryśnych pomocników obecnie panujących. Każda władza przemija, przeminie i ta. Marcinki będą się musiały przejrzeć w lustrze i w oczach wyborców. Radni i sołtysi zostaną zapytani co zrobili na rzecz mieszkańców. Ciekawe byłoby dzieło pt.”czarna księga” o tym czego nie zrobili, taki anty wyborczy spis rzeczy i spraw nie załatwionych a po drugiej stronie rzeczy zrobionych. Może przed wyborami (dla tych co ponownie zapragną kandydować) admin założy wątek dla każdego kandydata i wyborcy będą mogli ocenić obietnice wyborcze i załatwione a także nie załatwione sprawy z upływającej kadencji

    • Nie jestem Marcinkiem, zejdźcie na ziemię z tymi teoriami spiskowymi. A między innym dzięki takim merytorycznym i kulturalnym wpisom jak Twój i poprzednika p. Słoninka przewalił ostatnie wybory. Bo bardzo wielu mieszkańców czytając agresywne, chamskie i prostackie wpisy jego “pomocników” przestraszyła się, że widocznie p. Słoninka również jest agresywny, chamski i prostacki. Co znakomicie wykorzystał obecny wójt.

     • Oj Marcinku, Marcinku, kto się popisywał i nadal popisuje żenującym poziomem i agresją widać bez twoich mizernych interpretacji 🙂 Lustro posiadasz? Darmo szukasz agresji, chamstwa i prostactwa nie tam gdzie występują. I nie podlewaj tego Sloninką, kiedy temat dotyczy jednego z radnych i tego, czy naprawdę nie może napisać nic dla gminy lub choć zmotywować wójta do pozyskania dotacji. Zwłaszcza, że mocno epatuje na swojej stronie i FB.

      • oj Marcinku na portalu jest praktycznie każda sesja do wglądu popatrz jak sie tam zachowujesz działasz ,jak walczysz o dobro gminy i mieszkanców przecież zostales wybrany przez Nich,glosileś programy w domu kultury ? po co ? Mlody przedstawiciel wsi i gminy preżnie dzialający ,Na FB profilu jak sie czyta pana stanowiska same prezesury ? gdzie zapytam w takich organizacjach jak rada gminy miedzna to rozumiem!!!,podam jako przyklad Pana Przewozinika mlodego radnego, odwarznego ,człowieka ktory wstaje ,pyta rzada od wojta odpowiedzi potrafi prowadzic rozmowe nie boi sie bo czego lub kogo, siła w wyborcach ktorzy powinni zrobić w radzie gminy wietrzenie i poprostu wymienić radnych na lepsze modele bo szkoda czasu na takich wystraszonych ludzi ……..

       • Nie wiem czy mówić do radnego Panie prezesie ? Bo faktycznie tyle ma tytułów że aż głowa boli a nie słyszałam żeby mnóstwo projektów pisał dla gminy Miedźna , bo to trochę smutno mając takiego eksperta w radzie gminy i nie wykorzystuje się takiego potencjału. No świadczy to o radnym który mało komunikatywny w tych tematach. Miał podobno blokować Pszczynka przed Mantransem a ciężarówki dalej jeżdżą Panie Germanek _ prezesie.

     • widzisz denerwują cię spokojne i grzeczne wpisy, atakujesz i prowokujesz a sesjach nic nie masz do powiedzenia ma)(r)cinku ty nie pytaj co Ameryka może zrobić dla ciebie -zrób coś dla “Ameryki”

   • dlaczego jak jest w gminie tak dobrze to nikt z radnych poprostu sie nie podpisze na forum z imienia nazwiska i dało by sie podyskutowac ale z kim ? kraina miodem płynaca ta gmina !

    Szkoda czasu na zastanawianie sie dlaczego tak mało osob z tymi ekstra pomysłami nie startowało na stanowiska? Bo zostać wybranym na radnego i stać w miejscu tak jak ta własnie cała gmina z wojtem na czele same niedomówienia które widać gołym okiem na sesjii którą tutaj portal publikuje na żywo wiec co jeszcze jest dla Ciebie niewiadome ,remonty ,transport do oswiecimia , Pszok na teerenach Natura 2000 , transport wielotonazowy firmy mantrans i zniesienie zakazu z 8ton nagle do 12t i mantrans moze jezdzic i o czym tu jeszcze pisać………człowieku

 1. Panie Anonimie, szyb w Woli jest własnością PGG a nie SRK. Po drugie, jeżeli dobrze kojarzę, to chodzi o dużo mniejszy budynek, który już od 20 lat straszy w centrum Lędzin. Po trzecie, to nie radny Germanek jest od pisania wniosków. Po czwarte, jest to inwestycja POWIATU, podobnie jak mosty budowane po powodzi, która zalała Bieruń.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.