Przedszkole w Górze nie od 1 września

36

Mimo iż termin zakończenia planowanych prac budowlanych upłynął 18 sierpnia, te nadal są w stanie głęboko zaawansowanym i nie ma najmniejszych szans aby przedszkole w Górze przyjęło przedszkolaków z dniem 3 września. Dzieci które zostały zakwalifikowane będą dowożone do innych placówek przedszkolnych na terenie gminy Miedźna.

Prace wykonuje firma CZAK sp.z o.o. z Tychów za kwotę 1.995.149,22zł

Tak na dzień dzisiejszy wygląda teren budowy.

 

36 KOMENTARZE

 1. Mieszkaniec Gminy Niewchoć górzanowi w droga bo ci oczy wydropie on wie co robi oni żyją wedłóg starego testamentu góra to inny świat wszeszczy o tym dobrze wiecie szkoda patrona nowego kościoła ten nowy kościół powinien być pod wezwaniem ”faryzeusza” szkoda dzieciaków bo wszystkie dzieci nasze są

 2. Czy portal mógłby się zająć większą promocją zajęć organizowanych przez GOK? Mieszkańcy Woli narzekają tu często, że się nic nie dzieje, że dzieciaki nie mają propozycji zajęć pozalekcyjnych, a w centrum jest szansa na takie (np. rysunku i malarstwa), jednak nie ruszają, bo jest za mało chętnych. Wolanie.info mają ogromny zasięg, więc może któryś z dzieciaków by się zainteresował ofertą 🙂

 3. Może ktoś zainteresowałby się Przedszkolem w Górze. Bo starego wójta już nie interesuje a nowego jeszcze nie. Podobno wszystko gotowe a dzieciaki dalej dojeżdżają do Woli a reszta czeka w domu na otwarcie. Obiecano nam Listopad! A obawiam się że i na stycznia się nie uda.

  • Do Rodzic, może więcej szczegółów w tym temacie ? Faktycznie do stycznia będziecie ” uziemieni ” z przedszkolem w Górze ?
   Z tego co mi wiadomo wójt Taranowski informował nas Wyborców ponad dwa tygodnie temu, że macie pięknie wyremontowane przedszkole, dowodem są zdjęcia rodziców i dzieciaczków ze ” świeżo ” wyremontowanego przedszkola w Górze na Facebooku wójta.
   Z drugiej zaś strony Góra mocno poparła wójta tarnowskiego za tą fuszerke …
   Zapraszam na Sesję nowa Rada z wójtem chętnie wysĺucha problemu Waszego przedszkola w Górze.

  • No przecież Górzanie głosowali na radnych ze starego betonu ,nie chcą zmian!!!! . Co na to pan dziennikarz ? ,teraz jakość cicho siedzi , bo wygrał p.Janek .Szkoda mi tylko tych dzieciaczków że przez nieudolność B.T muszą teraz dojeżdżać. Po wygranych wyborach przez P.Janka S. widzę na Woli radość mieszkańców , i tego życzę wam w Górze.

  • Dokładnie! Czeski film. Nikt nic nie wie. Niby przedszkole gotowe ale dzieci tam wrócić nie mogą. Ja dokładnie nie wiem ale mogę podejrzewać że brakuje jakiś odbiorów bo firm tam nie widać. Dzień pokazowy był i co z tego. Ale kto te odbiory teraz ma załatwić? Stary wójt już chyba nie bo jeszcze nie dawno był codziennie a teraz co? Nowy pewnie nic o tym nie wie. Pani dyrektor nie obecna. Pani dyrektor oświaty? Mam wrażenie że nadaje się to do Uwagi. Obiecano Listopad ale nie było mowy którego roku.

   • Nikogo nie interesuje to, że to miał być stan przejściowy. Zanim nowy wójt się tym zajmie, trochę to potrwa. Nie rozumiem jednak braku zainteresowania ze strony nieobecnej dyrektorki, a obojętność dyrektorki oświaty mnie przeraża. Przecież to ona odpowiada za ten stan. Może się z nami spotka i powie co dalej? Nic nie wiemy. Zupełna ignorancja.

    • Do Rodzic, spokojnie Nowa Energia ogarnie temat jak tylko to bedzie możliwe czyli po 23.11.br
     Zastanawia mnie jedno, trzech radnych w Górze i nie potrafią ogarnąć tematu ?
     …ach zapomniałem jedna radna nocami biegała z gazetami wójta i czasu nie miała ? ?

     • Panie Łukaszu, nie wypada. Macie Państwo Radni wystarczająco dużo pracy, nie traćcie go na jałowe spory i małostkowe komentarze. Poza tym, to nieważne jak głosowali Wyborcy w Górze, Miedźnej czy Frydku, Rada Gminy reprezentuje całą lokalną społeczność. Życzę Panu powodzenia.

      • Dokładnie! Nie chodzi o to żeby komuś dogadać tylko o to żeby ktoś się w końcu wziął do roboty i skończył to co zaczął. Chodzi tu o dzieciaki. A władze niech się tym zajmą do końca i niech dzieciaki w końcu zaczną się cieszyć z przedszkola.

  • Problem jest z kuchnią która nie możne funkcjonować z kilku względów. Niestety na dzień dzisiejszy Sanepid nie odebrał obiektu. Nie ma winnego każdy zgania na każdego projektant na gminę ze zmieniła projekt gmina na wykonawce wykonawca na projektanta, nie koniecznie w takiej kolejności ale jedna wielka kołomyja. Coś w stylu mostu Bronka ktoś coś zrobił ale do dup…

  • Jestem przekonany, że personel przedszkola ma co robić. Nie trzeba się martwić o czyjąś pracę. Radzę zająć się swoim życiem i rzetelnym wykonywaniem swojej roboty będzie się nam wszystkim lepiej żyło.

  • Gdzie, byłeś Ciapku, że ci padało? Pooglądaj zdjęcia jak nie pamiętasz -wójt suchy i jego poplecznicy też. Lało na ciebie Ciapku ?

  • Nie mów hop, Mama, zobaczymy co tam jego silna, dojna grupa trzymająca z władzą osiągnie. Górzanie od lat najwięcej głosów na obecnego wójta oddają, taki tam prężny samorząd dla mieszkańców działa. Narzekają, biadolą i lecą głosować na niego. Siła przekonania klubu “nieradnych”, a jednak powiązanych. Dumni Górzanie macie swoje zdanie, czy dacie się dalej mamić pustymi słowami, a śmietankę spijają potem nieliczne tłuste koty, co głosy wasze załatwiają na “prywatnych” imprezach wyborczych, a po wyborach adios na cztery lata naiwny ludu.

 4. Wójt obiecuje że przedszkole w listopadzie będzie czynne. Nie wierzę! Tam dalej nie widać żadnych postępów ani robotników. A jak są to na chwilę. O godz.7 rano jeszcze nic się nie dzieje a 15godz. nikogo już tam nie ma.

  • Co może P. Przewoźnik powie że to hejt że znów opisują wójta?
   p.RADNY PRZEWOŹNIK ZRZUĆ PAN TE KLAPY Z OCZU i UJRZYJ RZECZYWISTOŚĆ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
   OJ.!!!!!!!!!!! NAROBIŁA TA OPOZYCJA .OJ!!!!!!! WYCHODZI GOSPODARNOŚĆ WÓJTA.
   Najbardziej żal mi dzieciaków współczuje rodzicom, ileż jeszcze trzeba mnożyć przykładów aby się przekonać ,że na stanowisku Wójta jest nieodpowiednia osoba obojętnie jakie nosi nazwisko .

  • Jak robili na OSP Wola to przyjeżdżali na 8-9, jak zaczynali pracę była 10 a o 13 kończyli bo trzeba się umyć i na bazę dojechać 😀

 5. Wójt się zainteresował remontem w połowie sierpnia zamiast wcześniej nadzorować postępy budowy. Jakby się obudził w czerwcu to miałby 2 miesiące na działanie.

 6. Wojt drogą w Gorze i nieskończonym przedszkolem sam sobie wbił samobója i to tuż przed wyborami!Powinnismy sie skrzyknąc i 3 września wszystkie dzieci zawiść na gminę.Niech chociaż jeden dzien pobawi.Oczywiscie żartuje,bo żal dzieci,ale żal tych dzieci,które pierwszy raz idą w przedszkolne mury I są skazane na taki stres potęgowany jeszczcze przez dowozy.A wystarczyło tylko wczesniej interweniować.Gdzie był Wojt,inspektor przez ten cały czas?Przeciez juz przez zimę pracownicy przedszkola i rodzice donosili,ze nie ma żadnych większych postępów w pracach.Z reszta nie trzeba byc żadnym znawcom techniki budowlanej, wystarczyło przejdź obok przedszkola i zobaczyc ten syf wokół juz na wiosne.A tak sie Pan podśmiewywał z rodzicow,którzy powietpowanien pytali czy przedszkole na pewno bedzie skończone na 3 wrzesnia,tak sie Pan na zebraniach zarzekał…Nic w tej gminie nie jest zrobione porządnie od A do Z.

 7. Gorzanie wasza nacja nie da rady Sobie z wojtem gdzie Wasi RADNI pani od pomocy społecznej w gminie nie pomorze ? i młody juz opanowany przez wojta a niby tak działają haha zdjecia na przedszkolu zawiesic wojta i radnych niech dzieci z nich przykladu czasem nie biorą ….

 8. To ta sama firma co “remontowała” lokal gminny na Wałowej w Woli, co w garażu sufit spadł. Teraz przedszkolaki będą stresowane wożeniem do innego przedszkola bo nadzorca gminnych urzędników nie miał czasu ich dopilnować. Taki jest zajęty, ciekawe czym, bo nie swoją pracą, a zegar tyka. Bubel za bublem. A wybory tuż tuż. Mogą nie wystarczyć tajne komplety w ramach posiedzeń obietniczych i służbowych wieców, i masówek, okolicznościowych spotkań w organizacjach gminnych. Czy ostatnia walka o stołek ma szansę powodzenia? Starosta dożynkowy pomoże? Pomożecie? Żeby wójt wygrał wybory i spełnił co obiecał czyli, że będzie chleb kroił tak żeby dla nikogo nie starczyło?

  • Mamy jak sie zbiorą ,potrafia dzialać wiec nie ma na co i kogo czekać trzeba temat naglosnić może ktoś zauważy problem najmłodszych , radni z Gory potrafią dwa tygodnie przed wyborami pieknie mowić a potem widać to wszystko na załączonym obrazku …

 9. ukraina uciekła zostawiajac .,ładny meksyk i ciekawe co wojt teraz zrobi bo szuka wykonawcy ze świeczką aaa ciemno wszedzie cooo to bedzie ….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.