PSZOK będzie w Gilowicach przy ul.Leśnej

37

Wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski w postanowieniu z dnia 16 sierpnia 2017, postanowił zakupić działki o nr 506/4 oraz 556/4 w Gilowicach z przeznaczeniem pod budowę punktu selektywnej zbiorki odpadów komunalnych

pszok

 

Aktualizacja

Po niedoszłej do skutku przebudowie placu byłej siedziby GZGK w Górze (aktualnie Gilowice) na potrzeby Gminnego punktu selektywnej zbiorki odpadów komunalnych, wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski wystąpił do Burmistrza Pszczyny Dariusza Skrobola z wnioskiem o wydanie decyzji  nowej lokalizacji.

Tym razem jest proponowana ul.Leśna w Gilowicach, są to działki o nr 506/4 oraz556/4 Decyzje o udzieleniu zgody na budowę PSZOK podjął zastępca Burmistrza  Grzegorz Wanot.

mapa-pszok-lokalizacja

Działki pod budowę PSZOK zostały zakupione od osoby prywatnej, o czym pisaliśmy w informacji o chęci zakupu takich nieruchomości. https://wolanie.info/gmina-miedzna-poszukuje-nieruchomosci-z-przeznaczeniem-na-budowe-gminnego-punktu-selektywnej-zbiorki-odpadow-komunalnych/

 

37 KOMENTARZE

  • Nie po prostu wciskają kit w żywe oczy. Pamiętacie jak powstawała asfaltownia w Woli, tam tez mówili ze wszytko zamknięte z gotowych komponentów do ostatniej chwili kłamiąc iż będzie to firma związana z drogownictwem nigdy nie powiedzieli słowa o asfaltowni. A teraz ludzie na raka umierają mam nadzieje ze ktoś was już niebawem rozliczy za te kłamstwa i te pieniądze co poznikały. A teraz Gilowice kolejne kłamstwa iż wszytko w kontenerach pozamykane itd.Nie kłamcie te kontenery NIE sa zamykane !!! Wyrzuca się tam np lampy świetlówki z rtęcią której opary są trujące a wiatr z tamtego kierunku będzie jak gaz bojowy. Dlaczego budujecie nam pod oknami śmietnisko??? nie ma miejsca??? są tereny poprzemysłowe, pokopalniane z dla od zabudowań a nie pod oknami bo kolegi działeczkę trzeba kupić? po ile 120zl za m2?
   Odwierty ile trucizny pozwoliliście wcisnąć w ziemie?? a to juz każdy niech naleje sobie wody i zawiezie do sanepidu byle nie do Tychów!!! trucizna.

   • A wszystko w obszarze NATURA 2000, wystarczy sprawdzić lokalizację w internecie – jest to działka graniczna, ale w obszarze chronionym, z dojazdem wołającym o pomstę szczególnie trudno będzie ciężarówkom.

 1. Tam jest tak wąsko i jak tam mają ciężarówki jeździć? I ograniczenie 5 ton czy wójt wie co się dzieje na terenie gminy ?

 2. Tak, przy Jedlinie, przed końcem Woli po lewej stronie. Jest nielegalne wysypisko i śmieci i ziemi i gruzu. Korzystają z niego mieszkańcy Ale przede wszystkim firma Drogród. Często widać smigajace tam “pomarańczowe” ciężarówki…

 3. Gmina Miedźna posiada duży grunt przy granicy z Jedliną, na uboczu. Kiedyś było tam boisko, później śmietnik a teraz ludzie z całego świata zwożą tam nielegalnie śmieci. Jest dojazd dla ciężkiego transportu.

  Dlaczego gmina nie wykorzystała swojej działki, w dodatku non stop zaśmieconej, tylko wydaje kasę na nowy zakup? To pytanie jest skierowane nie do Wójta tylko do radnych, którzy przecież wyrazili zgodę na nabycie (tak zakładam, bo powinni). Czy wcześniej zrobiono przegląd gminnych nieruchomości? Przecież ktoś tu nawet pisał o tej działce ze trzy miesiące temu…

  • Czasy się zmieniają ! ,widocznie w gminie Miedzna czas się opóźnia .Podam przykład mieszkańcy gminy sami dają nam rozwiązania do różnych problemów , wystarczy tylko wsłuchać się w głos mieszkańców ,a nie dużo obiecywać przed wyborami. Dało się położyć puzzle na wjazdach do posesji, na ul.krótkiej w Woli dało ,trzeba było tylko żeby przyszła pani na sesję .Nawet byłby wyłożony chodnik puzzlami tylko ul.Krótka ma za mało głosów na wybory , lepiej opłaciło się wyłożyć puzzle na WII więcej mieszkańców .OJ!!!! jakie to proste ??.

   • W2 to wzorowe osiedle= głosuje na wójta od prawie dwudziestu lat, głosują to mają: asfaltownię, tereny przemysłowe pod oknami, zakład mycia części samochodowych to zasłużyli na puzlowe chodniki, jakby żądali asfaltowych to by dostali. Mają wszystko prawda? Kilkanaście procent uprawnionych mieszkańców w2 uczestniczy w wyborach ( i oby tak zostało – najcenniejszy jest brak głosów bo wtedy wystarczą “swoi” by wybory wygrać – tak trzymać, ciemny lud to kupi). Jest o kogo walczyć – będą chodniki, grilowiska, place zabaw festyny, obitnice i wszystko czego zażądają – kampanio trwaj – najlepiej stale…….

   • ale nawet Krotka ulica i ukazała zaangażowanie radnych ,jednak sie dalo kupic puzle wojcie kłamie pan jak z nut i zapomina ze ta krotka droga jest takze od skrzyzowania do baru Malwa nadal ulica krotka a tam nie robi sie nic i jeszcze na dodatek wojta stwierdzenie ze tam nawet tego nie ruszać jest Dobre ……………

 4. Przecież tam nie powstanie żaden PSZOK bo droga i mostek na tej drodze nie spełnia normy tonażowej dla ciężarówek. Jest tam 5ton na drodze.
  Wójt musiałby przebudować drogę pod odpowiedni ciężar ciężarówek.
  Wniosek jest taki że zrobił ktoś dobry biznes
  No i jeszcze ta natura 2000 jeżeli to prawda to wójt i urzędnik odpowiedzialny do dymisji i zgłosić to do prokuratury ale czekamy co zrobi urzędnik z wójtem.

 5. Ciekaw jestem ile gmina już kary zapłaciła za brak PSZOka. Sorki pomyłka podatnicy zapłacili bo radni są nietykalni .

 6. Natura 2000 – program sieci obszarów objętych ochroną przyrody na terytorium Unii Europejskiej. Celem programu jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych oraz gatunków, które uważane są za cenne i zagrożone w skali całej Europy.

   • mało tam domów, protestów nie będzie, drogę wybudują bo nawet asfaltu tam nie ma, a S1 przesuną by nareszcie pszok był, jak to gmina bez pszoka, może zieloni przybędą i sprawią że na W2 koło asfaltowni pszok wybudują- jest tam dobre miejsce i osiedle będzie miało blisko, droga jest, prąd jest i kanaliza jest, zieloni gdzie jesteście mieszkańcy czekają na pszok, wójt w końcu odetchnie bo mu ten pszok przeganiacie i on nie może spokojnie kasy wydać a wydać trzeba bo jest

   • Sprzedającego się nie czepiajcie. Był przetarg to wystartował. To nie jego wywłaszczą przy budowie tylko gminę, jeżeli to prawda z przebiegiem S1.

 7. Pomysłowy ten nasz Wójt nie powiem dalej go wybierajcie hahaahahaaaa Was to nic w tej gminie nie nauczy widać można Wam śmietnik zrobić, asfaltownie, felernie wykonane inwestycje a Wy z uporem maniaka i tak swój głos wiernie mu oddacie.

  • glosy oddają judasze narzekający na tejze stronie bo kto jest najbardziej w temacie gminnych potyczek pracownicy ktorzy na wolanie jadą na wojta a dbając o swoje gniazdko rodzinne musza na wojta głosować ,bo wojt twierdzi ze kazdy inny nowy wojt tak nie zadba o gmine i mieszakncow , i całe rodzinki ida glosować bo kto Nam lepiej poscieli od Bogdana ,robic nic nie trzeba a ze ludzie Gadają to woda na młyn ……

 8. Dlaczego “wolanie.pl” nie zainteresują się tym że obszar Natura 2000 jest naruszony, dlaczego gmina zakupiła działki które nie spełniają warunków ( wydają nasze pieniądze ) innym tematem jest umieszczanie takiego punktu praktycznie w lesie , chyba nie tak powinno być
  gmina posiada nieużytki w lepszych lokalizacjach ,

  • Ej pomyliłeś adresy. Portal ma się tym zająć? Już tyle rzeczy wyszło na jaw dzięki temu portalowi a Ty żale i pretensje dlaczego portal się tym nie zajmie.
   Może Ty zrobisz materiał i portal to udostepni.

  • gmina nie posiada gospodarza poprostu ,kazdy chciał zarobic sprzedajacy działki,kupujacy działki ale z tej chciwosci zapomnieli ze tam jest program Natura 2000,wojtowi i radnym nie przeszkadza naturalne położenie działek

 9. na terenach Natura 2000 ładne jaja ,trzeba dzwonic po zielonych zrobią z wojtem porządek

 10. Ciekawe za ile poszla i kogo znajomym byl sprzedawca działki..
  Gmina widocznie nie ma działek, bieda aż piszczy
  Lepiej wydać pieniądze podatnika a przy okazji dać zarobić znajomemu

 11. Zrób sobie pod domem składowisko odpadów. Nie rozumiem tyle miejsca po byłym czeczocie a robienie śmietnika pod lasem mija się z celem. Co na to radni?

  • To u nas są “radni”??
   Ja nie kojarzę żeby radni cos samodzielnie powiedzieli. Nawet nie znam ich za dobrze.
   Tylko Taranowski sie pokazuje, radni to chyba Ci, którzy siedzą przy stole z wójtem na sesjach?

 12. Ciekaw jestem które z warunków zostały spełnione przy wyborze działek,brak drogi dojazdowej ,brak mediów,trzeba było zakupić dwie działki,Najważniejsze planowana inwestycja znajduje się na obszarze Natura2000 gdzie nie można budować jedyne kryterium wyboru to niesprzedawalne działki od znajomego wójta Oby tak dalej?

  • na ulicy Lesnej czyli blisko lasu , propozycja nie do odrzucenia .Asfaltownia też obok lasu osiedla w2,
   patrząc na fakt .iż mialo to powstać na przeciw szkoly w Górze ,to Górzany z tym pomyslem wojta pogonili i na miedza to dali gilowice wola ,bo tam najlepsi radni do wciskania IM kitu .Dzialeczki od znajomego pewnie za półdarmo! patrząc obiektywnie na remont Krótkiej w Woli , remont drogi Gilowice -Góra ,to aż strach pomysleć ,co bedzie z budową nowej sali dla zapaśników lub tym Punktem na llesnej ,
   Wojcie zlitujcie sie nad Gminą miedzna ,bo ona sie nie zlituje nad panem i nie zapomni panu tych dzialań ,chłopku z mazur bier guminioki i leĆ za panią Nykiel i Schetyną bo POdobno już sie pakują w swoje rodzinne strony do tych lepianek ,co tam zostawiliscie uciekając na ślask, bys sie zabroł za jedną drogą !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.