Rada Sołecka jedno – a Wójt stawia i tak na swoim

16

Sołectwo Grzawa jako jedno z dwóch w Gminie Miedźna, i jako jedno z czterech sołectw w naszym powiecie otrzymało dofinansowanie w kwocie 30.000 zł (minimum 20% wkładu własnego ) z Urzędu Marszałkowskiego w ramach konkursu Przedsięwzięć Inicjatyw Lokalnych na zadanie pod nazwą “Budowa siłowni zewnętrznej na placu zabaw przy ul. Wiejskiej”.
Siłownia ta powstanie, ale niestety nie w miejscu o które wnioskowała Rada Sołecka w Grzawie podejmując uchwałę jako załącznik do wniosku wymaganego w regulaminie konkursu. Niestety Wójt Gminy Miedźna zmienił lokalizację tej siłowni bez wcześniejszego uzgodnienia z Radą Sołecką, która była w tym zakresie wnioskodawcą. Zebranie Rady Sołeckiej zostało zwołane dopiero po fakcie, gdzie zostaliśmy postawieni nie jako pod ścianą, poinformowani przez radnego Pana Adama Wojtalę. Ostatecznie siłownia ma powstać na działce za Ośrodkiem Caritas w Grzawie.
Ta decyzja całkowicie zmienia koncepcję Rady Sołeckiej na zagospodarowanie już istniejącego placu zabaw, tak by było to miejsce spotkań wszystkich mieszkańców. Rodzice, którzy przychodzą z dziećmi na plac zabaw również mogliby skorzystać z tej siłowni. Zmiana lokalizacji tej siłowni niestety na to nie pozwala! Mimo sporych wysiłków i zabiegów ze strony rady sołeckiej aby siłownia powstała na placu zabaw poprzez urzędnicze zaniedbania siłownia powstanie w innym miejscu niż założono pierwotnie.

źródło Grzawa EU

I to jest właśnie jeden z namacalnych przykładów gdzie współpraca miedzy Radą Sołecką i Sołtysami a Urzędem Gminy i Wójtem jest torpedowana, a Wójt ma zawsze racje. Niestety takie działania mają również wymierne skutki, chociażby brak chętnych do pracy w tychże radach. Takich przykładów można by mnożyć, szkoda bo takie podejście tylko zniechęca młodych do angażowania się w sprawy gminne i samorządowe.

16 KOMENTARZE

 1. Mieszkańcy Grzawy, nie dajcie się ignorować. W Woli nie wykonano wymiany ogrodzenia na tandetę zamiast remontu obecnego ogrodzenia. Mieszkańcy byłi oburzeni próbą wyrzucenia publicznych pieniędzy w błoto (czyli na siatkę zgrzewaną) to przetarg unieważniono. Oficjalnie z powodu zbyt dużych kosztów wymiany, a oferta złożona była tak wysoka że gminy nie stać na taki wydatek (na szpetotę-bo istniejące ogrodzenie jest ładne, tylko trzeba zrobić remont. W ten sposób “zaoszczędzone” pieniądze zostaną podobno wykorzystane na zakup iluminacji świątecznej -tak proszę Państwa będziemy mieli w Woli-tuż przy tym ogrodzeniu ILUMINACJĘ ZAMIAST REMONTU OGRODZENIA. Tak wójt załatwił z radnymi sprawę wydatku dwudziestu kilku tysięcy. Protestowaliście przeciwko wymianie ogrodzenia, to kupię wam iluminacje świąteczne-zamiast zostawić środki na przyszły rok. Ale nie, trzeba wydać, wydać, a Wolanie będą mieli za to jasne Boże Narodzenie.

  • Iluminacja świąteczna to pomysł naszego mieszkańca, którego też popieram ponieważ święta powinny być piękne a nie szare jak co roku.

   • To w końcu czyj to był pomysł z tymi iluminacjami, wójta czy “naszego” ?
    Jak wójta to gnoimy a jak “naszego” to chwalimy ?
    Coś mi tu nie gra !

 2. Proponuję jeden ze sprzętów postawić na miejscu wskazanym przez wójta, kolejny przy placu zabaw, jeden obok kościoła i jeszcze jakieś 2 inne lokalizacje. I tym sposobem można podczas kampanii wyborczej chwalić się 5 siłowniami w jednym solectwie.

  • Święta są piękne z zupełnie innych powodów niż iluminacje. Najwspanialsze ozdoby same nie sprawią że święta będą piękne, mogą ten nastój jedynie podkreślać. Może lepsza namiastka niż nic. Przynajmniej nie zostaną te pieniądze wydane na premie dla wybranego stadka.

 3. Oj wójcie Taranowski szkoda słów, w jednym czym jesteś najlepszy to w wykładaniu teorii na temat nakrętki na KLEKOTKU.
  Dziś na sesji też błysnąłeś z słynną śrubą, że przed sesją ” ktoś ” odkręcał przez weekend nakrętke żeby była kolejna afera.
  https://youtu.be/FdnVoUubAow

  • Kamera to fikcja ,Policja nie dostała zadnych materialow z monitoringu bo on nie dziala.
   Taranowski to koniec bujania w oblokach w radzie gminy ze \Stasiem Lubanskim na czele bedziecie uciekać tym mostem za to DBANIE O GMINE MIEDZNA ,jeszcze dograjcie pod stolem , ten kredyt i możecie sznurówki wiązać mocno

  • to ciekawe bo jednego dnia,rano, i to nie był weekend żadna śruba nie wystawała, jadę ostrożnie bo nie cę zmasakrować auta, czym grozi nienajechanie nawet z małą prędkością na taki cud, a wracając o 16 śruby nie było, sama się wkręciła? Jak tam pod mostem, strach tam zaglądać. Czy linki dalej wiszą pozrywane? To przecież każda śruba była “uwiązana” na lince żeby jej wandale nie wykręcali. Czy wójt słuszał jak pracują różnej twardości/gęstości materiały podczas drgań? Jak się jedzie przez ten most to drgania są bardzo odczuwalne (nie mówiąc o odgłosach). Poprawiło się trochę po podkładkach z taśmy górniczej wzdłuż całego mostu, pod przykręconymi kantówkami, ale o tej metodzie nić nie było w projekcie. Ciekawe ile więcej kosztowały te dodatki do mostu. Nic tam nie było też o wiązaniu śrub na linkach. Ale kamera pierwsza klasa cud techniki, tam powinni być wandale uwiecznieni, szczególnie że przez pół roku nie miała zasilania. To jest materiał na western, byłby ubaw może odcinek Rancza by nakręcili? tam wójt był skazany na sukces, został posłem a ma zostać prezydentem. Tam sposób na niego znalazł Czerepach, był łysy… i poradził sobie…

 4. A nawet jak nie ma racji to patrz punkt pierwszy! Dość dyktatury obecnej władzy, tu dodatkowo zakwitła… głupota, rodzice mogliby ćwiczyć w czasie gdy dzieci się bawią. Dzieci miałyby dobry wzorzec na przyszłość, żeby nie siedzieć w domu przed kompem, ale aktywnie spędzać czas. Mieszkańcy przecież możecie to zmienić stawiając zdecydowany i czynny sprzeciw na piśmie. Nagłośnijcie sprawę. Tak się nie robi inwestycji dla mieszkańców, na przekór oczekiwaniom społecznym. Może wójt jednak przeniesie plac zabaw za ośrodek Caritas, tylko czy tak to ma wyglądać. Lepsze bywa wrogiem dobrego, ale wójt jak zawsze wie lepiej. Tam gdzie jest plac zabaw jest wiele miejsca, ładna przestrzeń, ale nie, trzeba wtłoczyć siłownię na Księżą

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.