Radny Mariusz Wojtala pierwsze słyszy o złej jakości wody w gminie.

20

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Miedźna Radny Mariusz Wojtala, był bardzo zdziwiony informacją o tym iż woda w gminie Miedźna nie należny do tych z najlepsza jakością, i jak sam dodaje po raz pierwszy o tym fakcie słyszy.

I fakt, trudno pamięć ludzka jest zawodna. Można zapomnieć o takich błahych sprawach dla mieszkańców jak woda, fakt można zapomnieć jak koleżanka z sali Radna Małgorzata Antos już w 2013 roku mówiła i namacalnie pokazywała słoik z brunatną cieczą, fakt można nie wiedzieć ze woda była dopuszczona warunkowo, fakt można nie pamiętać o przegranych procesach sądowych i wypłatach wielotysięcznych odszkodowań za jakość wody. Pamięć ludzka zawodna wszak jest.

Natomiast szczytem cynizmu i obłudy jest torpedowanie działań jakich się podjął Gminny Zakład Gospodarki Komunalnej, aby ten stan rzeczy trwający od lat zmienić i przejść całkowicie na wodę od sprawdzonego dostawcy jakim jest GPW, tym samym mając na względzie zdrowie mieszkańców. Uzurpowanie sobie decyzji o tym czy GZGK może bądź nie zrezygnować z własnych ujęć jest pozbawione całkowicie jakiejkolwiek działalności na korzyść i dla dobra mieszkańca.

GZGK działa w oparciu o kodeks spółek handlowych. Natomiast do wyłącznej kompetencji Zgromadzenia Wspólników (Wójta) należą m. in. zatwierdzenie kierunków rozwoju spółki. Do kompetencji zarządu spółki należą sprawy niezastrzeżone dla innych organów spółki. Zarząd prowadzi sprawy spółki i reprezentuje ja na zewnątrz.

Publikujemy ten fragment sesji, a wnioski pozostawiamy do oceny Państwu.

Dla przypomnienia sesja z 2013 roku (przepraszamy za jakość materiału.Wtedy takim sprzętem w tamtych czasach dysponowaliśmy, a sala też nie była odpowiednio nagłośniona)

20 KOMENTARZE

 1. Niestety, jestem z Frydka wodę mamy fatalną. Zarowno w smaku jak i silnie zanieczyszczona. Po zalozeniu filtru w krotkim czasie wyglądaly masakrycznie.

 2. Do Anonim chyba cos zle widzisz trawy moze i wykoszone przez Wspolnoty i Gmine czesciowo ale pisze o trawskach nalezacych do SRK zeby to sie tym Ktos zajal chyba ze Tobie nie przeszkadzaja z tego wynika ze nie wiec niech dalej rosna

 3. Pani Starosta z Woli i nie widzi jak niedokładnie pokosili działka powiatowe?
  Proszę pani Barbaro zwrócić na to uwagę w okolicy tesco i co najważniejsze rowy nie są skoszone dokładnie, w lesie na Wole jak to wygląda ?
  Słupy z wiatrakami pokrzywione i część nie świeci pani Starosto

 4. Mam wrażenie, że piszący o tych strasznych trawskach! po prostu nosa od swoich komputerów i smartfonów nie odrywają więc biedactwa nie widzą, że jest pokoszone. Mało tego, całe skrzyżowanie na W1 wygląda tak, jak nigdy dotąd. Ale to trzeba wzrok znad klawiaturek przenieść na te trawska, co to trawskami były, ale już nie są 😉

 5. Frydek rudkiem zalany
  Czemu ten radny walczy o rondo teraz gdy trzeba było odzywać się za Taranowskiego
  Dzięki wygranej Nowej Energii Frydek będzie miało prawdziwe przedszkole i porządną drogę i tyle w temacie

 6. Nie w sprawie wody ale tego trawska przed niektorymi blokami masakra czy sie tym ktos wkoncu zajmie przeciez ta Wola wyglada jak zarosniety busz wspolnoty pokosily gmina no powiedzmy tylko SRK ma piekne trawy he he

 7. W tym roku dożynki we Frydku a droga dojazdowa ( ul. Sportowa ) do boiska i domu socjalnego – wizytówka miejscowości Frydek to tragedia i wstyd gdy do nadzej Gminy przyjeżdżają goście z zewnątrz.
  Podejrzewam, że Radny też nie wiedział i widział

  • Mieszkancu masz rację centrum wsi i od 20 lat wyglada jak wygląda nic nie inwestowali bo nasz radny Wojtala nie wiedział czy się inwestuje

   • Kolego z Lks chodź pewnie z trampkarzy. Po pierwsze pan radny walczy o miodową oraz o szkołę. Jeśli chcesz się zorientować jaki jest tego koszt to zapraszam na spotkanie rady sołeckiej. Pieniądze Na lks z kasy fajnie się bierze?

    • Radny Wojtala Mariusz o nic nie walczy, dzięki Nowej Energii nastąpiła zmiana na pozytywne.
     Przedszkole we Frydku to kpina nie wstyd wam Frydkowianie ?

     • Osobiście tam chodziłem były to najlepsze lata w moim życiu. Lokalizacja super. Plac zabaw dwie sale itd. Nie rozumiem zwolenniku z woli czego szukasz na frydku. Na frydku nigdy nie było problemów z wodą A mieszkam tu ponad 30 lat. Nw co macie do naszych ulic skoro ludzie sami chcą najpierw szkole i miodową. Wojtala sam walczył o rondo przy kościele. Wypadków parę było i pewnie jeszcze sporo będzie Ale wtedy osobiście wygarniemy wszystkie ofiary ich decyzji. Nie da się to trudno za to będzie odpowiedzialna również gmina A wiem że wiedzą o problemie gdyż byli na zebraniach sołeckich na frydku.

      • Frydkowianinie , na sesji była dyskusja o stanie wody w Gminie a nie tylko we Frydku. Cieszę się twoim szczęściem , tez chciałbym mieć w kranie wodę a nie cos mokrego

 8. Ten bezradny M.Wojtala skąd się wziął?, urwał się z choinki?! Żenada, jak można być tak cynicznym! Widzę, że to osobnik typu – napluj w twarz, a on powie, że deszcz pada.

 9. Dopóki nie zmieni się polityka gminy w sprawie wody tj. po 1 ustabilizowane ciśnienie wody po 2 inwestycje w sieć /wiem droga sprawa ale nieunikniona /to nawet gdyby ta woda w miejscu zakupu była żródlana to i tak w kranach popłynie syf.

  • Brawo doradco. Masz racje ja tylko dodam ze przez 16 lat jak jest gzgk gmina czyli taran wydoił z spółki 10 mln podatków od nas mieszkańców jednocześnie nie wydał ani złotówki na sieć wodociągowa. I teraz mamy co mamy. Polityka tarana to był brał polityki tylko uniki obiecywanie i wszystkich robienie w durnia. Ta gmina to było kuriozum w skali światowej bo wszystkie dokładają do gospodarki komunalnej a tutaj tylko dojenie i stwierdzenie P. Skarbnik „ przecież nie ma pieniędzy” to gdzie są ? Wszyscy tam kłamią

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.