Rajd TIR-ów przez Bronka i Wolę

23

Dziś 1 czerwca zarejestrowaliśmy materiał przejazdu dwóch TIR-ów przez most „Bronisław” oraz rajd przez Wole. Nie zakrywamy numerów rejestracyjnych pojazdów  gdyż łamały one wielokrotnie przepisy ruchu drogowego, a jak by było tego malało równocześnie wjechały na most który ma ograniczoną nośność do 3,5 t, o zastosowaniu się do ograniczenia tam prędkości które tam wynosi 10km/h już nie było żadnej mowy gdyż przemykały  tamtędy “tylko”65km/h co wedle nowych przepisów powinno skutkować utrata prawa jazdy. Niestety przyzwolenie  władz naszej gminy na takie zachowanie pewnie niebawem doprowadzi do kolejnego zamknięcia mostu dla ruchu kołowego. Mamy nadzieję ze kierowcy zostaną przykładnie ukarani, a portal dysponuje oryginalnymi nagraniami. Władze gminy natomiast skierują pisma do Firmy SPECBRUK o zaniechanie takich praktyk, gdyż własnie takim logo był opatrzony jeden z pojazdów.

23 KOMENTARZE

 1. PO CO TO NAGRYWACIE !!!!!!!!!!GMINA BOJSZOWY ZA CZASOW PANA WOJT T. W NASZEJ GMINIE MIEDZNA WYBUDOWALA DWA NOWE MOSTY W JEDLINIE U NAS REMONT ZA DWA MILIONY I DA SIE SMIGAC PANIE WOJCIE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!NA FILMIKU WIDAC JAK JAK W JEDNYM CZASIE NA MOSCIE SA DWA CIEZAROWE AUTKA I DWA OSOBOWE CZYLI DOBRY MOST JEST MOCNY !!!!!STARCZY ZNAK POSTAWIC I W STOLECZKU SIEDZIEC Z RACZKAMI POD STOLICZKIEM I CZEKAC NA TAKIE REMONCIKI HEHE

  • Mosty remontował powiat bieruńsko – lędziński a nie gmina Bojszowy. Koszt to 4 mln. Robili to za kasę otrzymaną w ramach wsparcia “po powodzi”. Most Bronek leży na prywatnej działce należącej do Kompanii Węglowej, podobnie jak droga do niego. Jak myślisz, z czyjej kasy będzie finansowany kolejny remont mostu? Z kasy świętego Mikołaja?

 2. Nadwiślan dostał licencję, bo “Największe koszty związane były jednak z monitoringiem zewnętrznym i w tej kwestii przyszedł z pomocą Urząd Gminy, wystawiając dokument podpisany przez wójta, z gwarancją wykonania na stadionie, będącym własnością Gminy, wszystkich niezbędnych prac dostosowujących obiekt do wymagań Podręcznika Licencyjnego do rozpoczęcia sezonu 2015/2016.”

 3. Czytam te wszystkie komentarze i zastanawiam się czy wszyscy autorzy tych wpisów są bez grzechu oczywiście nie popieram takich wojaży ale nieraz takie życie jest,że trzeba pokombinować jak ci kierowcy.
  Część z was pisze o ustawieniu kamery,patrolu i abstrakcja straż miejskiej, a jak już tam coś stanie będą pisać, że kasują wszystkich i co to za kraj w którym karzą za wszystko.
  Piszcie więcej i domagajcie się takich kontroli, panowie kierowcy dostaną po 3 stówy mandatu
  a my wszyscy będziemy mieć strefę kontroli.

  • Nie mam nic przeciwko strefie kontroli, chociaż oczywiście też nie jestem bez grzechu i kilka mandatów w życiu zarobiłem. Jak przymkniemy oko na przejazdy ciężarówek przez Bronka to za jakiś albo będziemy jeździli do Oświęcimia przez Bieruń albo będziemy się zrzucali z naszych, gminnych pieniążków na remont mostu. Jak przymkniemy oko na przekraczanie prędkości w terenie zabudowanym to jest kwestią czasu jak będziemy czytali na tym portalu o ofiarach śmiertelnych. Widziałeś jak ta ciężarówka jechała przez Harmęże? Tam, gdzie było ograniczenie do 30 km/h? Co Twoim zdaniem zrobiłby kierowca ciężarówki jeżeli wyskoczyłoby mu dziecko? Nawet nie zdążyłby nacisnąć na hamulec! Przecież to jest teren ZABUDOWANY, strefa, gdzie ludzie chcą mieszkać i bezpiecznie się poruszać!

 4. Przeciez to codzienność ,w poniedziałek jadąc do pracy(ośw.) tir z biedrony leciał na Oświęcim
  oczywiśice mostem ……ograniczenia ma każdy w d..ie policja powinna ustawić jakies auto cywilne i nagrywac tych bezmyslnych kierowców “tirów”…Ogólnje jest bardzo niebezpiecznie mijać się na tak wąskich drogach …

  • Oczywiście patrol policji cos rozwiąże jednak, jest to tylko prewencja kierowcy TIR maja tez Janosika, CB czy osobówkę pilota. Jedynym realnym rozwiązaniem jest tam ustawianie kamery 24/h i przesyłanie filmików wraz z cennikiem za przejazd mostem. Niestety takie działaniem wiąże się z powołaniem straży gminnej która będzie takie blankieciki wysyłać i obrabiać, fakt wiele gmin w Polsce zasila tylko takimi działaniami swe budżety, może i u nas jest to jakieś rozwiązanie a pieniądze by szły na remont właśnie bronka czy ulic chodników parkingów poprawę bezpieczeństwa. Tylko ta nieszczęsna straż gminna mam mieszane uczucie oglądając Emila w TVN Turbo

   • Wolanin, sam sobie odpowiedziałeś na pytanie, co może zrobić gmina. Gmina może naciskać na policję, żeby częściej tam wpadała i gmina może uruchomić kamerki i wcale nie musi powoływać straży gminnej bo materiał dowodowy można przekazać policji. Oczywiście, mówiąc gmina mamy wszyscy na myśli wójta i radnych, którzy powinni na niego naciskać.

    Swoją drogą kamerki to także doskonały sposób na rozwiązanie problemu śmieci wyrzucanych na nasze pola i lasy. Jednak łatwiej powiedzieć, że nic się nie da zrobić i że mieszkańcy powinni sami tego pilnować.

    • O ile pod nickiem ze_wsi pisze jedna i ta sama osoba, to byłeś człowieku dość krytyczny przy jesiennych wyborach wobec kontrkandydatów, którzy stawiali na poważne zmiany.
     Z tych co są więcej nie wyciśniesz – oni zwyczajnie inaczej nie potrafią. Nauczyli się mówić nie da się, teraz już za późno, to nie my itp.
     Nowy pomysły i nowa jakość możliwa jest tylko przy nowych ludziach.

     • Chochlik, nie było tak jak mówisz. Głosowałem na p. Słoninkę, który był bardzo dobrym kandydatem i byłem BARDZO zawiedziony tym, że nie wygrał. Jednak uważam, że zawsze należy zachować rozsądek w osądzaniu innych. I jeżeli były dobre rzeczy, jakie zrobiła obecna władza – a takie były chociaż niewiele – to trzeba ich za to umieć pochwalić. I nie należy krytykować wójta za te rzeczy, co do których nie ma żadnych kompetencji – mam tu na myśli głównie komentarze na temat stanu osiedla W2, co jest w gestii spółdzielni (mieszkańców) a nie wójta. I strasznie wkurzały mnie sztuczne, landrynkowe wpisy na temat p. Słoninki, które w rzeczywistości tylko mu szkodziły zamiast pomagać. Od niczego co napisałem wcześniej się nie odżegnuję.

    • A możesz uzasadnić swoją wypowiedź? ciekawa jestem jakie to szkody. Może pogonienie pijącej młodzieży, może pogonienie tych, co uwielbiają żyć jak w śmietnisku, może pogonienie właścicieli psów, co ich czworonogi robią co chcą? Widział tu kto policję, żeby się na Woli tym zajmowała? Policja powinna się zajmować sprawami ważniejszymi, niż siku pimpusia. A na co dzień ludziom przeszkadzają drobniejsze sprawy. I to wójt powinien o nie zadbać.

     • I płacić patałachom z naszych pieniędzy za pilnowanie pimpusiów i innych burków żeby nie siusiały do piaskownic? Niech podludzie nie mają zwierząt jeśli nie potrafią się z nimi obchodzić. Niektórzy to by chcieli żeby na każdym rogu czaiła się policja ze strażą miejską i ścigali obywateli za piwo w ogródku czy papierek na chodniku. Tu trzeba ludzi edukować żeby każdy dbał o swoją małą ojczyznę, a nie kontrole kontrole i kontrole.

      • Patrząc na ilość szkół w tej gminie spodziewać należałoby się przynajmniej zadowalających efektów edukacyjnych. A są? Widać to po ulicach i chodnikach. Skoro niektórzy są słabiej wyuczalni powinni być uczeni poprzez własną kieszeń. Proste i działa. Z korzyścią dla pozostałych. Zwłaszcza dzieci bawiących się w tych zasikanych piaskownicach. Na marginesie: jakiż to szlachetny i społecznie użyteczny zawód wykonujesz drogi przedmówco? Po poziomie wypowiedzi nie spodziewam się szału 😉 I jeszcze jedno: podludzie to prosta droga do ideologii nazistowskiej. Radzę więcej ostrożności w wypowiedziach.

        • Dopisz jeszcze gdzie. Po takiej rekomendacji jaką wystawiłeś powyżej masz dużą szansę wylecieć z roboty na zbity dziób :]

 5. Hmm rajd to chyba słowo za duzo powiedziane, bo taką cieżarówką nie da sie szybko jechać. Zresztą nie oni pierwsi i nie ostatni, osobiscie jeżdżę tą drogą codziennie do pracy i z pracy i widuje dość często takie samochody co więcej załadowane. Wydaję mi sie również, że autor filmiku przesadza z tą prędkością ale zakładam, że patrzył sam na swój licznik i również przekroczył dozwolone na moście 10km/h, co jak przykładny kierowca zdążył przytoczyć wedle nowych przepisów grozi utratą prawa jazdy.

 6. Każdy kto ma kamerkę w samochodzie i nagra coś takiego powinien to zgłosić na policję! Dzięki takim rajdom gdy zamkną most Wolanie będą mieli dodatkowe 5km do Oświęcimia czy Brzeszcz (w jedna stronę). “Tirowcy” na paliwie nie oszczędzają bo “nie za swoje” jeżdżą, ale jeśli ktoś codziennie będzie musiał do pracy dodatkowo 10km zrobić to miesięcznie i 200km się uzbiera. Swoja droga, policji tam nie uświadczysz. A na marginesie ten znak 10 w czerwonej obwódce to chyba wszyscy traktują jako 10 ton, a nie 10km/h!! Ludzie bez wyobraźni nie rozumieją że chodzi o stan mostu (który przez niewłaściwą eksploatację niebawem zamkną), a nie o ich bezpieczeństwo żeby czasami do Wisły nie wpadli jadąc zbyt szybko. To tyle w tym temacie. Kto może niech działa!

 7. Rajd TIR-ów? Tiry to to na pewno nie były, nie mówiąc już o tym, że jechały na moście 65km/h. A jeśli chodzi o przyzwolenie gminy na takie zachowanie, to co ma do tego gmina. Znaki są? Są, więc tym raczej powinna zająć się policja. Każdy wie, że nie raz już było widać naładowane ciężarówki przejeżdżające tym mostem, nie mówiąc już o ograniczeniu prędkości. Jedyny “plus” tego przejazdu to to że ciężarówki nie były załadowane, tylko jechały “na pusto”

  • Ten artykuł wygląda mi na kolejny pretekst do ataku portalu na gminę. Zamiast robić bezsensownego newsa, może lepiej zgłosić sie z nagraniem na policję? Kiedyś tuż przed mostem widziałem drogówkę (ale to było tylko raz). Akurat wpadł im w ręce załadowany dostawczak.

   • Obywatel, piszesz zgłosić się z nagraniem na policję, a gdzie ona jest ??
    Najbliższy posterunek w Pszczynie czyli tam i z powrotem około 35km, przejazd to koszty. Dlaczego koszty ponosić ma nagrywający, a policjanci za NASZE pieniądze siedzą sobie i śpią w samochodach. To skandal żeby taka miejscowość jak Wola z taką ilością mieszkańców nie miała na swoim terenie całodobowego posterunku policji. Mieszkam niedaleko ulicy Międzyrzeckiej tam dopiero są wyścigi, w szczególności w godzinach porannych kiedy ludzie jadą do pracy. Żaden z kierowców nie jedzie 50 km/h a to przecież teren zabudowany !!!!
    Ale policja strzeże i dba o własny teren a WOLA JEST NICZYJA więc kto ma dbać o porządek i ład na niej, przyjezdni policjanci ?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.