Razem idą przez życie. Relacja z uroczystości z okazji Jubileuszy Długoletniego Pożycia Małżeńskiego w gminie Miedźna

2

Każdy jubileusz jest okazją do świętowania, ale jubileusze długoletniego pożycia małżeńskiego to jubileusze niezwykłe… tak jak niezwykli są ludzie, którzy przeżyli razem 50 i 60 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, którymi Prezydent RP odznacza pary symbolicznie wyrażają uznanie władz polskich dla wartości życia i rodziny oraz wdzięczność za ofiarny, codzienny trud, odpowiedzialność, zgodność pożycia i poświęcenie.

W czwartek, 20 października 2016r. w Szkole Podstawowej nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli swoje święto obchodzili małżonkowie z terenu gminy Miedźna, którzy razem w związku małżeńskim przeżyli 50 i 60 lat. Tak długie lata wspólnego życia świadczą o miłości rodzinnej, wierności, wzajemnym szacunku i zrozumieniu – o trwałości rodziny. To czas zwykłych, codziennych spraw, a jednocześnie ważnych wydarzeń, czas przeżyć radosnych i smutnych, wyrzeczeń i kompromisów, które jeszcze bardziej umacniają więzi rodzinne i sprawiają, że żyje się lepiej.

Uroczystość, którą uświetniły znakomite występy: Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio” działającej pod patronatem Gminnego Ośrodka Kultury w Woli, Zespołu Folklorystycznego „Wigejce” prowadzonego przez p. Irenę Świerkot oraz Zespołu Tanecznego „Kolorowa Tęcza” prowadzonego przez p. Jolantę Widlarz, otworzył wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski

W swoim wystąpieniu wójt gminy podkreślił:
“… Minęło już sporo czasu od chwili kiedy połączyliście swój los. Kiedy złączeni uczuciem i wzajemną ufnością powiedzieliście sobie słowo „tak” i włożyliście obrączki. Jesteście przykładem dobrych rodzin. Możecie z dumą stwierdzić, że dobrze wywiązywaliście się ze swoich obowiązków wobec siebie, dochowując sobie przez tyle lat wierności małżeńskiej…”.

Wójt gminy Bogdan Taranowski dziękując Jubilatom za godne i długie pożycie małżeńskie oraz piękny przykład dla młodego pokolenia odznaczył w imieniu Prezydenta RP Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:

Pary oznaczone Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie:

1. Beer Józef i Eleonora
2. Doktor Stanisław i Małgorzata
3. Gardawski Paweł i Anna
4. Golus Jerzy i Zofia
5. Hajduga Zygmunt i Agnieszka
6. Janosz Ludwik i Anna
7. Kasperczyk Hubert i Jolanta
8. Klenczar Ludwik i Wanda
9. Krasoń Alojzy i Urszula
10. Mazur Herman i Elżbieta
11. Nachlik Gerhard i Anna
12. Niesyto Józef i Waleria
13. Rozmus Gerard i Maria
14. Sajdok Józef i Krystyna
15. Sojka Jan i Maria
16. Sosna Aleksy i Łucja
17. Jaroś Wacław i Wanda

60 lat po ślubie:
1. Gwóźdź Jan i Maria
2. Mandla Stefan i Anna
3. Michalik Stefan i Teresa
4. Nycz Ludwik i Maria
5. Opołka Władysław i Marta
6. Rozmus Helena i Władysław
7. Taska Zbigniew i Stefania
8. Urbańczyk Ludwik i Marta
Były również dyplomy gratulacyjne, kwiaty, które wójt gminy Bogdan Taranowski wręczył Jubilatom wspólnie z dyrektorem Wydziału Spraw Obywatelskich i Cudzoziemców w Śląskim Urzędzie Wojewódzkim Magdaleną Szewczuk-Szturc oraz przewodniczącym rady gminy Stanisławem Lubańskim. Były także wspólne zdjęcia, rozmowy i wspomnienia w miłej atmosferze.
W towarzystwie Jubilatów prawdziwe okazały się słowa, że „prawdziwą miłość poznaje się nie po jej sile lecz po czasie jej trwania” i wcale nie traci ona swego blasku
z upływem czasu…
Szanownym Jubilatom raz jeszcze składamy życzenia wszelkiej pomyślności, kolejnych długich lat w zdrowiu i szczęściu, gratulacje oraz wyrazy uznania.

info & Foto SP2 Wola
wolanie.info

 

2 KOMENTARZE

  1. miłości -to nie kawałek papieru ,tylko obowiązek .miłości jest bardzo prosta i polega na tym co ja mogę dziś dać swemu partnerowi w zamian nic nie żądać .tylko w egoistycznym związku są rozwody , w których nie liczy się partner tylko ja .w małżeństwie nie ma większej rozkoszy jak zadowolony partner .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.