Remiza OSP w Gilowicach będzie większa

17

Gdy podjęto decyzje o zakupie strażackiego wozu bojowego dla OSP w Gilowicach, nikt nie przypuszczał, że będzie to przyczyną rozbudowy remizy. Okazało się bowiem, że wart kilka tysięcy złotych samochód nie jest w stanie wjechać do garażu z powodu zbyt wąskiej bramy garażowej. Po zakupie nowej, szerszej bramy, gdy podjęto prace związane z jej wymianą pojawił się kolejny problem. Okazało się bowiem, że usunięcie belki stropowej nad bramą  może zakończyć się katastrofa budowlaną i zawaleniem budynku. Bardzo szybko zrodził się  pomysł aby zamiast przebudowy garażu dobudować całkiem nowy z boku budynku a nad nim, na piętrze pomieszczenia tzw. socjalne z węzłem sanitarnym i kuchennym. Jak zapewnia wójt, ma ono służyć lokalnej społeczności. To jednak wzbudziło kontrowersje wśród kilku radnych.  Szybkość decyzji, przygotowanie planów, pozyskanie funduszy zewnętrznych przez wójta na ten cel wygląda trochę dziwnie w porównaniu z wieloletnim oczekiwaniem na remont remizy OSP Wola zaznaczył radny Wojtala. Nikt nie neguje potrzeby budowy garażu, bo jak najbardziej jest on potrzebny, ale nie koniecznie musi być to garaż murowany stwierdził radny  Sikora. Oddaję szacunek wszystkim strażakom i doceniam ich pracę ale czy nie lepiej zainwestować te pieniądze w rozbudowę remizy w Woli, która jest największą aglomeracją w naszej gminie, gdzie mieszka najwięcej mieszkańców ? My mieszkańcy W-II na zebrania rady osiedla wykorzystujemy pomieszczenia świetlicy osiedlowej, a na zebraniach z mieszkańcami spotykamy się w szkole podstawowej. Pomieszczenia rady osiedla to lokal piwniczny o wymiarach ok. 2m na 2m dodaje.

Koszt takiej budowy to ponad 100 tyś. złotych. Jak informuje wójt, zostaną uruchomione rezerwy budżetowe a na pozyskanie środków zewnętrznych są realne szanse. Rada gminy głosami za ( z wyjątkiem radnych Wojtala i Sikora , którzy wstrzymali się od głosowania ) wyraziła zgodę na podjęcie przez wójta  działań w tym zakresie.

Decyzja zapadła, miejmy nadzieję, że fundusze zewnętrzne obiecane przez wójta zostaną pozyskane, w przeciwnym razie trzeba będzie szukać innych rozwiązań.

17 KOMENTARZE

 1. Coś mi się wydaje że budowa nowej remizy jest tylko pretekstem i ogólnie będzie ona służyła lokalnemu radnemu i sołtysowi na robienie sobie imprez rodzinnych i corocznego sylwestra.
  Chyba Panie Wójcie i Panie radny trzeba sprowadzić do nas telewizję. Taki TVN chyba chętnie się zainteresuje tą sprawą.
  Ciekawe czy “fundusze zewnętrzne” nie będą pochodzić z umorzonego podatku GZIKowi???

  • Juz jedną remize przechuśtaliści za tych dobrych czasów gminy był by ładny obiekt dla nas mieszkańców a tak tylko narzekacie

 2. Najlepiej to bym zrobiła zlikwidowała bym straz na Woli po co utrzymywac pieciu strazaków?????? ?? a pieniadza dała na remize Gilowicach

 3. Jest taki kawał że podobno gdzieś w Polsce urodziło się dziecko bez głowy i żyje…bo ma szerokie plecy. Oto nasz kraj. Kraj gdzie cepy, tępaki i debile różnej maści siedzą na stołkach bo mają plecy, są pociotkami, kochankami itd. A ludzie inteligentni którzy coś umieją nie mają szans sie przebić bo nie chcą się szmacić i lizać d…byle burakowi. O take Polske walczyliśta!

  • na pewno nie, jesteś my najmłodszą i najmniejszą jednostką w naszej gminie, ale zawsze jak inne jednostki naszej gminy jesteśmy gotowi o każdej porze że by pomóc każdemu na tyle ile mamy możliwość, nie mamy możliwości takich jak inne jednostki że by pomagać na tyle co inne jednostki bo mamy lekki wóz bojowy na którym i tak już nie ma miejsca na więcej sprzętu, do tego poczebny nam większy i na akcje nikt z jednostki nie jeżdzi pod wpływem alkoholu

 4. Panie i Panowie brama nie została zakupiona tylko była uwzględniona w tegorocznym budżecie Gminy , wiedz ADMIN skoryguj to, bo Twoje nie rzetelne informacje sieją panikę. Chyba ze to było twoją intencją.
  pozdrawiam

  • Tzn. że nowej bramy nie kupili? Jak tak to dlaczego już usuwali starą ? A może w ogóle nic nie robili a pod pretekstem belki stropowej wymyślili opcję z nowym garażem ?

  • zgadzam się, OSP GILOWICE jest najmłodszą i objętościowo najmniejszą jednostką w gminie ale i tak jest nas dużo lecz nie do każdych akcji można jeździć z powodu braku większego wozu bojowego , remiza jest mała, na pewno ją w 100% wykorzystamy

 5. Faktycznie, w tej gminie nikt nie odpowiada za poniesione decyzje. Jeżeli gmina zakupiła auto – czytaj ciężarowe – to nawet dziecko w przedszkolu wie, że to auto jest większe od osobówki lub takiego Lublina strażackiego i siłą rzeczy nie zmieści się do garażu.
  Ale najlepsze jest to co autor artykułu napisał:” Po zakupie nowej, szerszej bramy, gdy podjęto prace związane z jej wymianą pojawił się kolejny problem. Okazało się bowiem, że usunięcie belki stropowej nad bramą może zakończyć się katastrofa budowlaną i zawaleniem budynku”.
  Ile ta brama kosztowała ???
  Wcześniej nie można było przewidzieć takiej sytuacji ???
  Ile kosztował kosztorys nas podatników ???

  Wójcie, są technologie, które bez problemu można wykorzystać podczas wymiany takiej bramy nie uszkadzając konstrukcji budynku.
  Proszę Was lokalni politycy NIE OŚMIESZAJCIE SIĘ przed Waszymi WYBORCAMI, którzy czytają to co tu pisze i wyciągają wnioski na Wasz temat.
  Wydaje mi się, że OSP Wola ma większą potrzebę. Z tego co wyczytałem to maja dziurawy zbiornik na wodę w ciężarówce.
  He, he Gdyby tak któremuś z Was spaliła by się chata, śmialibyśmy się z was gdyby wóz przyjechał a tu woda im wyciekła podczas jazdy.

  • Co Ty chcesz od wójta? On nie musi się znać na takich sprawach – w końcu jest “jedynie” wójtem gminy z tytułem inżyniera.

 6. Widzę ze niektórzy radni często zmieniają poglądy odnośnie strażaków w Gminie Miedźna!!!Nie tak dawno jeden z radnych który się wstrzymał od głosowania za rozbudową remizy do OSP GILOWICE nie chciał dać pieniędzy na nowa roletę do OSP WOLA.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.