Remontu ogrodzenia wokół Centrum Kultury w Woli- nie będzie

36

Po opublikowaniu informacji o remoncie ogrodzenia i fali krytyki ogłoszenie zostało zamknięte a wykonawcy na pozostałe prace wyłonieni. Oficjalny powód jaki podaje Urząd Gminy to błąd w dacie składania ofert.

Oryginalna pisownia :

Z powodu omyłki pisarskiej nastąpiła zmiana składani terminu ofert zgodznie z załacznikiem pt: ” zmiana do zapytania ofertowego. Nowy termin składania ofert: 07.09.2018r godz. 12:00

Prace które zostały zlecone

“Przebudowa ogrodzenie wokół boiska sportowego w Gilowicach” kwota 42 591zł

“Budowa piłkołapu na boisku str. północna”.  za kwotę 24 304 zł

Natomiast remont ogrodzenia przy Centrum Kultury został unieważniony

Aktualizacja 16/09

Na ostatnią chwilę przed końcem kadencji wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski poszukuje wykonawcy dla zadania “Remont ogrodzenia wokół Centrum Kultury w Woli”. Wobec powyższego rodzi się kilka pytań, czy nie należało zostawić takich decyzji kolejnej kadencji? Być może innej osobie na tym stanowisku. Czy zastąpienie murowanego ogrodzenia które wystarczy odnowić, pomalować, uzupełnić braki, panelowym nie jest cofaniem się wstecz i marnotrawieniem publicznych pieniędzy?

Przedmiotem zamówienia jest:
a) rozbiórka starego betonowo-ceglanego ogrodzenia o długości 116m (beton zbrojony; zdjęcia poglądowe zał. 1),
b) zakup i montaż ogrodzenia panelowego o łącznej długości 116m ze zgrzewnych paneli ogrodzeniowych. Panel o wymiarach 2,5m x 1,53m ocynkowany i pomalowany. Wymiary słupka 60mm x 40mm x 1700mm, ocynkowane i pomalowane. Pod każdym panelem powinna znajdować się podmurówka. Podmurówki powinny być łączone za pomocą łącznika betonowego. W ogrodzeniu mają znajdować się dwie 4m ocynkowane i pomalowane dwuskrzydłowe bramy oraz furtka o długości 1m. Panele montowane do słupów za pomocą obejmy, a na słupach powinny znajdować się plastikowe zasłonki,
c) usunięcie gruzu,
d) sprzedaż demontowanych elementów

Termin składania ofert: 07.10.2018r. godz. 12:00

36 KOMENTARZE

 1. Czy to prawda ze obecny radny p.Germanek chce na boisku “Ogień” wybudować jakąś wiatę? Przeciez to nie łąka tylko miejsce dla mlodych piłkarzy. Ktoś coś wie na ten temat? Bo ww. nie wypowiada się na tym portalu.

  • A co mu zrobisz?, zatrudni Taranowskiego na swojego zastępcę i będzie jak było, no chyba że nie zostanie nawet radnym, czego mu serdecznie życzą wyborcy, poza jego klaką.

  • dejcie pokoj Germonkowi .on sie staro i na tym sie konczy 4 lata sie starol synek i nic a nic ,takze może na przewodniczącego w Swoim domu wystartuje z programem takim jaki glosil przed wwyborami na radnego

   • A dej spokój z tym Germankiem, dzwoniłem do PZD czemu wszędzie sa latarnie na solary na Pszczyńskiej, a Pod Biedronka to nawet dwa komplety, na wsi zaś ani jednej. Powiedzieli ze tam jest radny Germanek i pisma śle o pasy i się boja ze za kilka miesięcy będą musieli je likwidować bo przejścia w tym miejscu może nie być. Wiec widzicie sami komu podziękujcie i co takiego załatwił ten radny? a ciągle gada o oświetleniu i co?

 2. To co robi wójt, to już nawet nie jest kiełbasa wyborcza, tylko krupniok wyborczy i to bardzo marnej jakości!!!
  Trzy i pół roku kadencji śpi, celowo opóźnia wszystkie prace, inwestycje, aby na ostatniej prostej przed wyborami pokazać – jaki to ja jestem dobry- macie to, o co tyle błagaliście! Chyba nie na tym polega dobre zarządzanie.

  • Wójt się cieszy, że osiedla na wybory nie chodzą, bo trzy tysiące głosów ma co wybory ba zastraszona oświata i pozostałe gminne struktury z rodzinami i sąsiadami co są straszeni zwolnieniami jak się tylko wójt zmieni. I stołek, co tam tron gotowy na cztery lata. Pól roku przed wyborami troszkę się wazelina wysili na kolejną kadencję kasa leci, a wyborcy do kąta. To dlatego na osiedlach są ludzi skłóceni i tyły ma zabezpieczone, gdyby W1 i W2 poszły tłumnie do wyborów to wójtowy elektorat przykryliby czapkami. Wtedy by się okazało jakie wały były kręcone latami i tu za wszelką cenę obecna władza będzie budowała barykady i ploty siała, żeby było jak do tej pory. Wódz i podległa rada a powinno być odwrotnie, ale rada tego nie potrzebuje rozumieć bo wódz nakręca na siebie wszystko a radzie kapie po kilka stów miesięcznie za nic nie robienie i głosowanie pod dyktando.

 3. Ten gość już niech idzie na długowieczne wakacje heh… Robisz wszystko przed wyborami byle jak… Drogi między blokami tragicznie zrobione, nawet krawężniki nie wymienione… Most to już kompletna tragedia… Kto mądry stawia altanę przy cmentarzu około 30m od drogi głównej… Wałek przy każdej inwestycji… Gmina traci i stoi w miejscu…

  • A może by tak, altanę nazwać od “imienia” hm….. “inwestora/fundatora”, wówczas podobnie jak słynna Gamońka wychowa i ukulturalni kolejne pokolenia. Niech coś po Nim zostanie dla potomnych.

 4. Brak zdjęć z wójtem na pieszym planie z odbioru wiaty “biesiadnej ” przy cmentarzu w Woli, szuwary tam takie, że jej nie widać. Ale nocami płoną tam ogniska. Las blisko, czy tak to miało wyglądać? W krzakach, koło cmentarza, bez ogrodzenia i światła. Odbiór zdalny? Otwarty ogień? Taka to inwestycja wyborcza. Na złość czy na pośmiewisko? Ogrodzenie domu kultury, a pod wiatą obok cmentarza wychodek dla psów, w zaroślach? Pośpiesznie i byle jak, czyli jak zwykle?

 5. Nie zwracają uwagi na oświetlenie i w ogóle na to co w terenie, bo głównie PRACUJĄ TYLKO DO POŁUDNIA. Ot, manager nie wpadł, że w Gminie życie toczy się rano, popołudniu, ale również wieczorem, dodam od siebie, że również w nocy :)….. Aczkolwiek słowa uznania :):) za momenty (bo takie są) że w terenie dochodzi do aktywizacji przy okazji wyborów, bądź imprez dających możliwości pozowania na tzw. “ściance”
  Najlepiej sprawdza się management zza biurka, przykładem niech będzie prawdopodobny odbiór inwestycji w postaci Naszego umiłowanego Bronisława. Tak się zastanawiam co jest gorsze, co tak naprawdę gorzej świadczy o Inwestorze – czy odbiór Bronka z pozycji fotela, czy po dokonaniu wizji w terenie. Precyzja na Bronku przypomina mi kabaretową scenę jak to facet z drżącą ręką maluje się szminką po sporej dawce alkoholu…

 6. A w zeszłym tygodniu dział inwestycji na pytanie dlaczego kolejny raz nie zostanie zrobione oświetlenie na ulicy Lipowej w Gilowicach, które było zaplanowane w budżecie odpowiedziało, że już nie ma pieniędzy bo tyle potrzebnych rzeczy się robi w Gminie. Dziękujemy Wójtowi za troskę o dzieci, które ciemnymi ulicami będą uczęszczać do szkół, o ludzi, którzy musza chodzić ciemnymi ulicami bez chodnika.

 7. Czy mieszkańcy nie mogą zaprotestować pisemnie przeciwko powszechnej brzydocie o niepotrzebnym wydatkom? Można napisać pismo, co Nowa Energia wiele razy uczyniła. Chcecie mieść bronka 2 na środku wsi, jako wizytówkę. Ogrodzenie było ładne i wrosło (dosłownie) w krajobraz osiedla. Chcecie mieć kraty do centrum kultury? Może NOWA ENERGIA pomoże jak już wiele razy w zbieraniu podpisów pod protestem przeciwko marnotrawieniu publicznych pieniędzy? Znowu szybko i byle jak? Stało i straszyło mod wielu tal. Ustoi do wiosny by na spokojnie zrobić to porządnie i z głową. Dość bylejakości i przedwyborczych zrywów. Kasa została? Nie ma już komu dać premii?-może pani dyrektor, że taka dbająca, zaradna i pracowita, nie należy się?

  • Drogi Anonimie w piątek o godz 17.oo w Centrum Kultury zebranie z mieszkańcami osiedla WI
   Miejmy nadzieję, że wójt Taranowski nie stchòrzy i będzie na zebraniu z nami mieszkańcami.
   Pisze o wielkim tchórzostwie wójta, bo nie miał odwagi przybyć na zebranie na WII

   • Szanowny Panie Łukaszu, nie piszę drogi, żeby nie było to źle zrozumiane przez czytelników np. z Gziku. Nadzieja to ostatnia przyjaciółka wielu możnych decydentów. Życzę powodzenia i spotkania w lepszych czasach, nowej rzeczywistości. “Wyrwij murom zęby krat, zerwiij kajdany, połam bat, a mury runął, runął, runą…

    • Dobrze Łuki napisał w tym grajdołku układy układziki .
     Budowałem dom i sam byłem żywym przykładem jak długo czeka się na przyłącze wody…
     Problem znika i szybko przyłącze zrobią ci sami ludzie co pracują w GZGK I tak z ” fuchy ” pieniądze idą do prywatnej kieszeni a GZGK nie ma nic z tego.

   • Naprawdę nie był? To za co mu płacimy? Raz na ruski rok takie spotkanie to na głowie powinien stanąć żeby się pojawić to jeden z jego obowiązków.

   • Skoro wójt nie mógł przybyć na spotkanie z mieszkancami to mógł sekretarz gminy przyjechać lub przewodniczący rady gminy bądź zastępca ot tyle w temacie.
    Tak na marginesie wstyd Panie wojcie, wstyd.

 8. Taka to gminna gospodarka majątkiem. Nic nie robić 20 lat a potem zburzyć i jak najtańszym kosztem “dziurę” zatkać, byle było byle jak. Przecież wyborcom starczy. Jest inwestycja? Jest, jest pozycja do programu wyborczego jako sukces wójta i radnych, szczególnie z W1 bo oni tak prężnie działają jak pozostali z Woli.
  Dlaczego nie można wymienić murków, które pewnie w ziemi przez czas nic nie robienia uległy zniszczeniu, a resztę wyremontować? BO NIE. Ciekawe ile pani dyrektor pism napisała o remont, za ostatnie kilkanaście lat, bo radni nie widzieli jak i nie słyszeli o tym ogrodzeniu, budynku, stanie budynków szkolnych i przedszkoli ( jak wybudowali tak stoją-z wierzchu poprawione bo oświata wywalczyła unijną kasę i nie dało się wycofać ). W środku PRL jak za czasów gdy je wybudowano. Dokładnie jak z wozem dla OSP Wola. Strażacy musieli na sesje przychodzić i pokazać program wyboczy wójta sprzed lat, kiedy jeszcze pamiętał że wóz strażacki to złom od wielu lat a teraz nie pamiętał i długami się zasłaniał. Na premie dla wybranych jednak było i na ekwiwalent za urlop. Na służbowy nowy samochód na wyłączność wójta też było, bo nie widać żeby nim jakiś urzędnik jeździł załatwiać urzędowe sprawy. Jak to służbowy czy wójtowy? Może za garażowanie wystawi wójt gminie rachunek? Ciągle bieda i bieda, taka nasza gmina biedna.

  • Bieda w tym przypadku prawdopodobnie tańczy z głupotą. Bieda owa, ma podłoże w niestabilności i ekscentrycznej demencji, ale opakowanej w europejski garnitur. Pakiet powiększony o mowę ciała dystyngowanej, ale wyszminkowanej i sztucznej serdeczności, czułości i dbałości o człowieka. Po prostu do rany przyłóż, a gangrena wysoce prawdopodobna.

  • Gawiedź gminna jest tak naiwna, że cyklicznie kupuje przedwyborczą aktywizację lokalnych władz. To że nie ma kasy na coś, to normalne, ale na miłość Boską…. każdą złotówkę należy szanować, swoją, a co dopiero będącą dobrem całej gminy. Przykład braku szacunku nie tylko!!!!! do Naszych pieniążków, to umiłowany Bronisław, propozycja ogrodzenia, etc.

 9. Precyzyjna liniowość odeskowania i montażu śrub Naszego polnego mostu, prawdopodobnie gwarantuje nie mniejszą dokładność montażu płotu. Niech jeszcze coś wypłytkują, hehe

 10. Jeżeli ten sam co od śrubunków Bronkowych bierze się za “innowacyjny” śrubunek nowego płotu, to szacuję, że z podobną dokładnością będą kręcić panele co deski na Bronku.

 11. Bez sensu to co jest wyremontować i będzie super. Płot z paneli się nie sprawdzi i szybko zostanie zdewastowany. Bogdan dej se już spokój

 12. Jak to czytam to żal d… ściska. Po co wymieniać płot – stary jest super i można będzie słonie na nim powiesić dla ptaszków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.