Remont Topolowej i Lompy

9

Trwa gruntowny remont ulicy Topolowej w Górze i Lompy w Gilowicach. Obecnie budowana jest kanalizacja deszczowa, a od 8 maja wykonawca rozpocznie prace polegające na m.in. rozbiórce i wymianie konstrukcji jezdni. Wtedy też zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu na tej trasie – kierowcy powinni przygotować się na objazdy.

Przebudowa ulicy Lompy i Topolowej w gminie Miedźna to jedna z największych tegorocznych inwestycji na powiatowych drogach. Koszt zadania wyniesie 5,86 mln zł. Powiat pszczyński sfinansuje go wspólnie z gminą Miedźna.
Prace nad realizacją zadania rozpoczęły się już w połowie lutego. Obecnie wykonawca prowadzi budowę kanalizacji deszczowej przy ruchu wahadłowym, jednak w związku z następnym etapem prac, od 8 maja na odcinku objętym inwestycją, zostanie wprowadzona tymczasowa zmiana organizacji ruchu. Zamknięta zostanie trasa przejazdu od skrzyżowania ul. Korfantego i ul. Górnośląskiej w Gilowicach do skrzyżowania ul. Topolowej w Górze (rozbiórka, korytowanie, wymiana konstrukcji jezdni i budowa ścieżki pieszo-rowerowej rozpocznie się od skrzyżowania z ul. Dąbrowa w kierunku skrzyżowania z DW933 w Górze).

Kierowców prosimy o kierowanie się objazdem (ul. Górnośląską i Bieruńską do ul. Wiejskiej w Miedźnej, a później ul. Pszczyńską do Góry – mapa poniżej). Co ważne, pomimo remontu, mieszkańcy będą mieli możliwość dojazdu do posesji położonych w rejonie przebudowywanych ulic.

Cała przebudowa obejmie odcinek o łącznej długości niemal 3,5 kilometra. Roboty polegać będą na przebudowie jezdni, budowie ciągu pieszo-rowerowego, budowie chodników dla pieszych , przebudowie istniejących zjazdów, przebudowie przystanków autobusowych, budowie kanalizacji deszczowej, przebudowie istniejących przepustów pod drogą, montażu urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego wraz z wykonaniem oznakowania poziomego i pionowego, odmuleniu rowów przydrożnych oraz wykonaniu pozostałych robót towarzyszących.

objazd-topolowa

info&foto Powiat Pszczyna

9 KOMENTARZE

  1. w jakim celu jest ten zakaz skrętu w lewo na Korfantego, skoro i tak tam nic teraz nie robią? zakaz stoi na ulicy, a robót tam żadnych nie ma.

  2. Ludzie złoci przeciez zrobią to pojadą kazdy ile co kaj nieprzejmujcie sie tych co sie przejmują to już mało zostało

      • Tia, objazdy są fajne, tyle że ludzie zamiast wyznaczonym objazdem przez Miedźną jeżdżą mi koło domu – wąska uliczka, normalnie się było trudno minąć, a teraz już się zaczyna zatykać całkiem!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.