Remont za pół miliona

19

Zakończono modernizację budynku Ośrodka Zdrowia w Górze. Remont wykonała firma ZRB Marian Cepok z Poręby, a jego koszt wyniósł 508 317,69 zł.

Zakres inwestycji  obejmował między innymi:

 • docieplenie elewacji wraz ze ścianami piwnicznymi
 • ocieplenie dachu i stropodachu
 • wymianę okien i drzwi zewnętrznych
 • wymianę pokrycia dachu
 • wymianę instalacji odgromowej
 • wymianę rynien i rur spustowych
 • wymianę krat zabezpieczających doświetla piwniczne
 • wymianę płytek schodów i podestów
 • remont balustrad
 • montaż lamp zewnętrznych

W wyniku wykonanych robót remontowych znacznie poprawiła się estetyka obiektu, poprawiły się także warunki pracy personelu medycznego i opieki medycznej dla  mieszkańców naszej gminy – podkreśla wójt gminy, Bogdan Taranowski.

 Niestety kwota jaka wydatkowała Gmina jest zupełnie oderwana od reali rynkowych, i świadczy tylko o nieprzemyślanej i nieodpowiedzianej gospodarce finansowej prowadzonej przez Wójta Bogdana Taranowskiego.

Dla przykładu pokazujemy kilka budynków których koszt budowy  pod klucz zamyka się w kwocie 200 tysięcy złoty. 

https://muratordom.pl/przed-budowa/wybor-projektu/koszt-budowy-domu-jednorodzinnego-zobacz-co-wybudujesz-do-200-tys-zl-aa-ByVq-CKBJ-hzMS.html

19 KOMENTARZE

 1. W kwestii przedszkola w Górze. Myślę, że większość rodziców chciałaby uzyskać chociaż wiarygodną informację jaki jest możliwy termin otwarcia przedszkola i udostępnienia go dla dzieci.

 2. Strasznie nieprzemyślany i głupi ten artykuł.. Poczekajmy, władzę przejmie Pan Słoninka, spojrzy w kosztorys i ewentualnie wtedy, jeśli się okaże że są nieprawidłowości piszcie ten tekst.. A tak, niedobrze się robi od czytania komentarzy ludzi takich jak “kolega”, wiejskich murorzy i malyrzy, którzy zabierają się za szacowanie prac budowlanych a dobrze podpisać się nie umieją. Ja wierzę w nowego Wójta, że będzie dla odmiany rządził mądrze i sprawiedliwie.. że nie będzie szukał głów do ścięcia na pokaz, tylko merytorycznie zarządzał gminą.. Niestety nie ułatwiacie mu pracy wpisując takie bzdury bez najmniejszego sprawdzenia czegokolwiek.. W końcu nowy wójt ma być lepszy niż stary.. Czy nie..?

  • i co to ma do rzeczy ? Pogadałeś ? merytorycznie proszę. I tak jak piszesz – wskazałem by wystąpić o kosztorys 😉 Co do wiejskich murorzy to myślisz że remont robili murorze miastowi i temu drożej ? 😉

 3. A przedszkole??? Panie Wojcie T , zdjecia byly ? Byly . Obietnice byly ? Byly. Kawa z rodzicami byla ? Byla . A gdzie ta uczciwosc , sumiennosc i stabilnosc ?

 4. znam ten obiekt, kalkulacja z grubsza (podaje widełki):
  docieplenie elewacji wraz ze ścianami piwnicznymi 50 000 -100 000 w zależności od użytej technologii (sciany piwnic zewnętrznie tj z odkopaniem fundamentów ? drenaż ? izolacja przeciwwodna ?)
  ocieplenie dachu i stropodachu – 30 000 – 50 000
  wymianę okien i drzwi zewnętrznych 30 000 – 50 000
  wymianę pokrycia dachu 40 000 (komplet z obróbkami, rynnami, instalacja odgromowa)
  wymianę instalacji odgromowej (policzona wyżej)
  wymianę rynien i rur spustowych (wliczone wyzej)
  wymianę krat zabezpieczających doświetla piwniczne 5 000zł
  wymianę płytek schodów i podestów 3000 – 10 000 (w zalezności od płytek i technologii, np czy mają odpaść za 3 lata czy za 20 😉 )
  remont balustrad (nie wiadomo co to znaczy remont, pomalowanie z czyszczeniem ? 2000zł)
  montaż lamp zewnętrznych (niewiadomo jakie lampy) 1000 – 5000zł

  Razem minimum 160 000
  Razem maks 262 000
  Ceny podane przy kompleksowym wykonaniu całości.

  Za 300 000 robię śmiało i w ciemno 😉

  Może wystąpicie o ujawnienie kosztorysu tej budowy i opublikujecie ?

  • Gdzie wygrał BT ? No w Górze. Jakich radnych wybraliście ? No tych samych. Do kogo pretensje ? Gorzanie otwórzcie i zróbcie rachunek sumienia a dzieci do kwietnia wozić będziecie na Wolę tak Wolę która pogonił waszego BT

    • stężenie górników (niestety często ślepe poparcie bez absolutnie żadnej wiedzy o jakichkolwiek faktach za/przeciw) + stężenie pracowników UG oraz podmiotów zależnych w tym GZGK (i ich rodzin i znajomych królika) + działalność propagandowa pewnych radnych (ja nie wiem jak jedna osoba z radnych za to co opowiadała może sama na siebie w lustrze patrzeć) + siedziba…no tego już nie moge napisać 😉 = taki a nie inny wynik w Górze. To było pewne.

     • Ksawery prosto w punkt, tylko co to usprawiedliwia? Nasłuchałem się od Górzan tego i tamtego.Jaki ten wójt ….jowy, tylko ta Wola, chodniki drogi i inne pierdoły.. Kto wybrał wójta? Ta Wola której podobno tyle wójt nawalił.

     • Pewna epoka już za nami, dziś od północy eksperci od tynków będą sumiennie rozliczani za wykonywaną pracę i mam nadzieję że w GZGK już nie zobaczę pana Pająka i Krawczyka którzy dawali przyzwolenie na prywatną działalność pewnych grup w tym gminnym pierdzigaju.

 5. Wazne ze pieniadze wyszly. A gdzie zostala ulokowana “reszta” po remoncie kazdy sie domysli. Jedno jest pewne. Ten portal pokazuje od zawsze jakie bledy sa popelniane. My mieszkancy cierpliwie czekamy na inwestycje p. Jana Sloninki ktorego popieram i mam nadzieje , ze sie nie rozczaruje a mysle , ze nie. Tego sobie i Wam zycze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.