Rolnicy gminy Miedźna dziękowali za tegoroczne plony

4

DSC_0068Tegorocznym gospodarzem dożynek była Góra, uroczystość rozpoczęła się mszą św. w kościele pw. bł. Jana Pawła II, oraz poświeceniem plonów,  po czym korowód prowadzony przez Orkiestrę Detą OSP Wola przemaszerował na boisko sportowe, gdzie odbyły się koleje uroczystości dożynkowe.

Starostowie tegorocznych dożynek: Państwo Teresa i Marian Libera przekazali gospodarzom dożynek – Przewodniczącemu Rady Gminy Miedźna Stanisławowi Karbowemu – wieniec dożynkowy, Wójtowi Gminy Miedźna Bogdanowi Taranowskiemu – chleb dożynkowy. Podczas swojego przemówienia Wójt Gminy podziękował rolnikom za ich trud – Świętując dożynki chylimy czoła, wyrażamy szacunek i wdzięczność dla ludzi pracujących na roli. Serdecznie dziękuję starostom za ten dożynkowy wieniec i wspaniały bochen chleba, symbol tegorocznych zbiorów. Oby nigdy nie zabrakło go na naszych stołach w żadnym domu – mówił wójt gminy, Bogdan Taranowski.

Pogoda oraz moc atrakcji których nie brakowało spowodowały ze licznie przybyli mieszkańcy nie mogli się nudzić  – Koło pszczelarzy z Pszczyny przygotowano degustacje miodów a na stoisku można było się dowiedzieć o pracy pszczelarza, zagrożeniach jakie niesie ze sobą współczesne rolnictwo dla pszczół oraz o właściwościach leczniczych miodów i produktów pszczelich. Okoliczni rolnicy zaprezentowali swe maszyny, natomiast dzieci utworzyły wspaniały i barwny korowód, hodowcy gołębi prezentowali najokazalsze i wielokrotnie nagradzane ptaki , a myśliwi – wypchane trofea.

Cześć artystyczną w tym roku uświetniły nam Zespół  „Górzanie” ,Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Woli, Krzywa Alternatywa, Kabaret Młodych Panów na który nawet najstarsi mieszkańcy Góry nie pamiętają tak licznie przybyłych gości oraz zespól 3 i pół przy muzyce którego bawiliśmy się do późnych godzin nocnych.

Krzywa Alternatywa

4 KOMENTARZE

 1. Dożynki jak dożynki myślę ze jedne z lepszych w latach 🙂 ale ta
  kolejka za zółtym napojem chodzącym to jakieś nieporozumienie tak na
  przyszłość więcej punktów nalewania, chyba ze tak było specjalnie
  żeby towarzystwo nie przedawkowało :)aa i dzięki za chlebek ze
  smalcem:)

 2. Brawo brawo Krzywa daliście ognia, super imprezka super muza szkoda ze nie
  gracie gdzieś na woli koncertu ale na pewno jak tylko co to sie wybiorę.
  Macie nowego Fana jeszcze raz dzięki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.