Rozpoczęcie kursowania autobusu linii nr 19

42

Od dnia 02.09.2019r. rozpocznie kursowanie autobus linii nr 19 Brzeszcze – Jawiszowice – Góra – Gilowice – Wola Osiedle, ul. Akacjowa.

Linię obsługuje Miejski Zakład Komunikacji sp. z o.o. w Oświęcimiu.

Autobusy kursować będą w dni robocze w roku szkolnym, jak w załączonym rozkładzie jazdy.

Rozkład

Rozkład-jazdy-linii-19-Oświęcim-Wola

Rozkład-jazdy-linii-19-Wola-oświęcim

42 KOMENTARZE

 1. Po raz kolejny na ul Mokrej przy bloku nr 43 palił się śmietnik. Na pewno nie było to samoistne zaprószenie ognia lecz celowe podpalenie.Na blokach nie używa się pieców węglowych więc nie zapalił się od gorącego popiołu.Faktem jest to że zawsze pojawia się ogień w czasie gdy nie działa oświetlenie uliczne a niestety zdarza to się bardzo często w ostatnim czasie.Wprowadzone prawdopodobnie oszczędzanie na energii elektrycznej może odbić się na Naszym bezpieczeństwie.Grupki młodzieży oraz zwykły element czują się znacznie swobodniej po zapadnięciu zmroku co słychać i widać na osiedlu. Przypuszczam że błędem Naszym był wybór radnych którzy nie mieszkają w swoich okręgach wyborczych i nie znają bieżących potrzeb i bolączek swoich wyborców.Sprawa nie działającego oświetlenia na osiedlu nie jest nowa. Proszę zauważyć że intensywność zamieszczanych komentarzy w porównaniu do okresu wyborczego do samorządu ze strony P.Banasia p. Nelca a nawet p. Wójta diametralnie spadła.Obiecane dziesiątki metrów nowych chodników nowego asfaltu nowego oświetlenia ucichła.Wieczne utyskiwanie na stary urząd i Wójta wciąż jest na fali a powiedział bym że nawet modne oraz wygodne. Matrans jak jeździł tak jeździ a P. radny Banaś nagle okazał się orędownikiem i przyjacielem tej firmy czym nawet się chwali na tym portalu.Jedyna linia autobusowa którą teraz uruchamiają jest niewątpliwym sukcesem w 21 wieku. Zycze powodzenia w tej propagańdzie sukcesu

 2. Przepraszam chcę zadać pytanie czy radni w naszej gminie wg formulowiczow to mają być jak małpki w objazdowym zoo czy to jest koniecznne dla wykonywania mandatu tylko lans

  • Przepraszam, Twoje pytanie i Twoje porównanie aktywnego radnego, będącego tam gdzie jego miejsce, czyli z mieszkańcami, do “małpki z objazdowego zoo“ są tak oburzające, że zatyka. Ostatnia deska ratunku to myśleć, że nie napisał tego żaden radny a jest to czyjaś (???) prowokacja.
   Gdyby jednak, wyjaśniam. Radny wykonuje swoje obowiązki z myślą o wspólnocie i dobru mieszkańców. Reprezentuje mieszkańców i ślubuje aktywną działalność na ich rzecz. Ma aktywizować do działania innych. Powinien starać się być osoba aktywną publicznie, bo wtedy zainteresowani mający problem wiedzą do kogo mogą się zwracać PO POMOC. Ma utrzymywać więź z mieszkańcami!
   Każdy wie co to była za impreza. Kształtowanie solidarności i pomocniczości we wspólnocie, jaką są mieszkańcy tej gminy to cel tak ważny, że Twoje “małpki“ są skrajnie nieprzyzwoite i aroganckie. Chyba, że wg Ciebie nie??? Nie o lans chodzi w takich przedsięwzięciach a o szacunek i wykonywanie swojego mandatu dla dobra mieszkańców. Dobra ponad podziałami i antypatiami i sympatiami. Tylko do tego trzeba być przyzwoitym człowiekiem a nie pyszałkiem.
   Albo dorośnij i nie zadawaj wuecej takich pytań, albo nie prowokuj, bo szkodzisz obecnym radnym. Wszystkim! A jako jawny oportunista z pewnością chciałeś uszczypnąć tylko niektórych a nie wszystkich. Bo albo jesteś jednym “z“ albo bronisz jednego lub co najwyżej kilku “z”. Bo byli tacy, którzy potrafili coś z siebie dać. I dla nich czapki z głów!

 3. Och. No wlaśnie nie masz żadnej siły argumentów więc stosujesz argumenty z poziomu wróżbity Macieja :] A ja Ci powiem, sprawdź ile jest osób przyjętych do I klas, bo bredzisz okrutnie. Nie musisz czołbitnie doceniać innych, ale zanim zaczniesz oczerniać upewnij się co do faktów.

  • Sam bredzisz. Twoja wiedza na temat poruszonych przeze mnie faktów jest mniej więcej taka, jak umiejętność kliknięcia “odpowiedź” we właściwym miejscu – czyli zerowa.
   Nie kompromituj się więcej swoją ignorancją.

   • Ach no tak. Na koniec gdy nie ma się nic mądrego do powiedzenia zaczyna się taki właśnie merytoryvzny język w dyskusji. Przykro mi, że tyle frustracji Cię dręczy. Może kg aloes hobby, praca, przyjacuele? Będzie Ci lżej XD

    • Jedyną osobą, która nie ma nic MERYTORYCZNEGO do powiedzenia (bo tak poprawnie piszemy ten wyraz) do napisania jesteś tutaj ty. Brak ci nawet wiedzy, co ten wyraz oznacza 🙂
     Spójrzmy cóż to mądrego do tej pory napisałeś, między innymi to:
     “(…) A ja Ci powiem, sprawdź ile jest osób przyjętych do I klas, bo bredzisz okrutnie.)”
     I teraz patrz mnie na usta, pokazuję i objaśniam, po raz ostatni, bo unikam dokarmiania trolli: informacja o ilości osób przyjętych do klas I, w skrócie “pierwszaków” – to ŻADNA informacja. Cenną informacją jest, ile z tych osób mieszka “po trasie” 19-tki – czyli ilu z “pierwszaków” to mieszkańcy m.in. Góry i Brzeszcz – albowiem to są potencjalni pasażerowie. Dlaczego? Dlatego, że jeśli “pierwszakiem” jest (przykładowo) mieszkaniec Pszczyny albo Miedźnej – to dla niego ta jedna para kursów linii nr 19 jest całkowicie bezużyteczna. On sobie dojedzie linią, która na trasie Wola – Miedźna – Pszczyna kursuje od lat.
     Wiedziałbyś to, gdybyś w życiu zajmował się czymś konkretnym – przykładowo matematyką, szachami, bo one świetnie wykształcają logiczne myślenie, no ale wolałeś zajmować się jakimiś bzdurami, wiesz teraz m.in. kim jest wróżbita Maciej, to nic dziwnego, że inni w twoim przekonaniu “bredzą”, bo zwyczajnie treści które głoszą są poza obszarem twojego zrozumienia.
     Z mojej strony koniec tematu i brak odbioru. Jeżeli zamierzasz się tu “produkować”, to przykro mi – beze mnie. Aha – postaraj się tym razem odpowiedzieć we właściwym miejscu, no chyba że chodzi o to, że Twoja racja musi być Racją Najprawdziwszą i zawsze “na wierzchu”, czyli na samej górze tematów, a nie gdzieś tam na szarym końcu – nie żałuj sobie.

 4. Czapki z głów dla wszystkich zaangażowanych w tę imprezę. Nie wierzcie tylko tym, co piszą na swoich FB, że to tylko ONI mają swoje zasługi, a reszta to kwiatki do ich kożucha. To był cały sztab ludzi, począwszy od Pań piekących ciasta, zawodników z różnych rodowodów sportowych, Pań z GOK, OSP, kwestujących dzieciaków po każdego, kto zechciał przybyć i choćby wrzucić grosik do skarbonki.
  A portal wolanie, nawet jeśli nie lubi tego czy śmego, tutaj sorry, ale korona by Wam nie spadła, gdyby poszło i od Was info.

  Ogromny szacunek dla każdego Radnego, przewodniczącego Andrzeja i naszego Wójta, że byli. Tym większy, że nie postawili na celebrycki “bycie” na dniach Pszczyny a byli z mieszkańcami i dla mieszkańców! To się ceni i nie piszcie tutaj bzdur, że mieli być w innym miejscu. Pokazali, kto dla nich jest na pierwszym miejscu!

  A Ci Radni, którzy nie dotarli? No cóż. Niektórzy pewnie nie mogli, niektórzy pewnie nie chcieli, a niektórzy może reprezentowali naszą gminę gdzie indziej?
  No właśnie! Bo skąd macie pewność, że nikt nas nie reprezentował np. w Pszczynie?
  I na marginesie. Żadnych spraw w stylu komunikacji itp. nie omawia się na imprezach. Trochę rozsądku w tych szarżach. Na imprezach się imprezuje. Wymienia grzeczności, uprawia żarciki, czyni uszczypliwości, itd. Po prostu. Bez ideologii. Tam się nie pracuje. Tam się bryluje. Więc bez kitu ludzie!
  Czy impreza jedna lub nawet dziesięć spowodują, że nasi samorządowcy polubią się bardziej i nam się od tego coś polepszy? W takim środowisku małe szanse. Dlaczego? Bo większość nastawia się wtedy na własną autopromocję. Tak to działa.

  • Tak, nie uważamy ze mamy koronę na głowie i zawsze wychodzimy z pomocą co zresztą widać na wielu piknikach i innych imprezach które zawsze chętnie wspieramy medialnie a jak i możemy to i w formie gadżetów czy stoisk gastronomicznych. Ale jeśli ktoś mówi wyraźnie żadnych wolan tu nie chcemy to chyba jednoznacznie nie. Nie to Nie, tyle w temacie

  • Impreza na boisku Ognia była super. Trzeba przyznać, że cel był szlachetny. Było wiele osób, które rzeczywiście zaangażowało się w organizację. Biegacze się spisali, dzieciaki nawet otrzymały medale. Cieszy wizyta wójta, radnych. Oby wiecej takich imprez. Aż serce rośnie jak później widzę, że dla tej rodziny zebrano aż ponad 7 tyś.

   • Super, zgadzam się. Ale brakuje nam jeszcze trochę większej solidarności i wzajemnej życzliwości.
    Nie wszyscy radni chcieli przyjść. Jak nie czuli się na siłach biegać, starczylaby sama obecność. Niepotrzebne są te niektóre demonstracje albo wymowne pomijanie imprezy milczeniem. Nie dali rady być wszyscy? Bywa. Ale mogli na swoich FB przynajmniej zachęcić i podpromować imprezę. Przynajmniej ci społecznościowo aktywni. Portal też mógł choć informację podkręcić, jak się dogadać nie umiał z organizatorem. Bez bajek o chęciach. Poszedł klasyczny foch i tyle.
    Impreza oczywiście udana. Ale jako ludzie musimy umieć wychodzić jeszcze bardziej z sercem, gdy jest tak ważny cel. Nawet jak kogoś własny interes uwiera albo duma cierpi.
    Mniej małostkowości a więcej aktywności i będzie coraz lepiej 🙂
    P,. S.
    Panie Marcinie, Panu życzę najbardziej ze wszystkich obecnych i nieobecnych zdolności do jakiejkolwiek pokory, bo tego co Pan zaprezentował na swoim profilu FB, niezręcznie w kontekście celu imprezy dosadniej komentować. Jedno jest pewne. Wciąż niewiele Pan umie w budowaniu relacji z ludźmi. I jak tak Pana obserwuję, Pan już chyba nie da rady więcej się nauczyć. Skąd u Pana takie pokłady pychy? Trudno uwierzyć, że można aż tak szybować. Słusznie zajął Pan ostatnie miejsce w wyścigu w 2018r. I nic to Pana nie nauczyło, co nie wróży dobrej zmiany u Pana w podejściu do ludzi.

  • Do wolanka z W1
   19-tka to temat rozwojowy lub nie. Jestem optymistą aby frekfencja dopisała na tej lini i w przyszłości można zwiększyć liczbę kursów tak aby na tym skorzystali mieszkańcy Góry, Gilowic czy innych miejscowości.
   Trochę cierpliwości, idźmy do przodu małymi kroczkami i będzie dobrze ?

 5. Ludzie wstydu oszczedzcie nic wam nie pasuje daja cos zle biora tez zle no zamiast byc wdziecznym to lepiej wyzywac ja dziekuje ze cos bedzie jezdzilo i tyle

  • Niektórzy to się potrafią z ochłapów cieszyć. No można i tak. Jasne, że lepiej jest mieć jedną kupę na podłodze do sprzątnięcia, aniżeli dwie i więcej – to tak w odniesieniu do oprawy, wszelkiego wzrostu i postępu. Co jednak nie zmienia faktu, że wciąż mamy z g.., ekskrementami doczynienia.

 6. Super mozna bedzie sie dostac do Brzeszcz a czsem potrzeba do Bielska a przez Brzeszcze jezdza busy z Oswiecima wlasnie do Bielska ciesze sie bardzo bo czasem trzeba do lekarza a samochodu nie mam

  • Ta, jasne. Tak będziesz sobie jeździł w te i wewte tymi dwoma kursami w dni robocze. I zdaje się mieszkasz na W-2? Ci z przykladowo “wsi”, okolice przystanku “Skrzyżowanie” już tak klawi nie mają.

    • Aj tam gdzież tam Taki Radny z Tak wspaniałego ugrupowania, stojącego murem za obywatelem będzie myślał o jakimś Kaziku ze wsi. Ważne ze rozwijają nowy asfalt pod dom Radnemu a na autobus już nie musi być byle starczyło na drogę, bo a nóż widelec w odwiedziny Beata przyjedzie…

     • Odpuść sobie już, bo to śmieszne jest. Obsesje z tym hejtem pisowskim zaczynają już być żenujące. Każdy nawet mało ogarnięty wie, kto to pisze. Zaczynasz już bardzo nudzić. Czuć z daleka osobistą frustrację.

  • jak dla mnie to Wójt i Przewodniczący powinni być na dniach Pszczyny, reprezentować nasza gminę w powiecie. Tam byli Wszyscy na takich imprezach w kuluarach można ugrać znacznie więcej niż przy stole, ale co tam o nieobecnych się nie mówi i liczy z nimi. Wiec jak możemy liczyć na to za KOMUNIKACJA Powiatowa która kończy swój bieg w Ćwiklicach pojedzie dalej do Mieźnej Woli. Oj uczcie się od Taranowskiego jaki był taki był ale wiedział jak to się załatwia.

   • Pan Kempny niech załatwia słynne PKS które obiecał premier z prezesem Kaczyńskim.
    Co do poprzedniego wójta to racja nie zrobiłby gminnej imprezy w weekend gdy są Dni Pszczyny.
    Przyszły weekend jest idealny bo w sobote rajd a w niedzielę…?

    • Gdy dokoła w weekend majowy po okolicy robili imprezy a tu nie, wtedy był krzyk, że tylko u nas nie ma.
     Teraz znów źle, bo zrobiono imprezę u nas w tym terminie co inni, hm…
     Halo!! Jest tu lekarz?
     Pszczyna ma swoje dni, a my mamy swoje imprezy i wara im do naszych a nam nic do ich. A ludzie są wolni i mogą być tam, gdzie im pasi. Tutakj nie rządzi żaden burmistrz Skrobol, żeby miał dyktować, kiedy sobie coś u siebie robimy!! Może za poprzednika miał tu swoje wpływy, ale teraz ich nie ma! Już nam tu dość pszczynioki naszkodziły. Oni mają kase a my smrody z ich przedsiębiorców! Tyle pozałatwiali nam po tej ich fantastycznej współpracy przy okazji wzajemnych adoracji imprezowych.
     Brawo dla wszystkich co biegali i zaangażowali się, bo to była impreza CHARYTATYWNA!!!

     • W samo sedno… Cieszmy się tym, że mamy swoje rodzime imprezy, na które jeszcze przychodzą ludzie. Była w niedzielę super impreza, szczytny cel i mnóstwo zadowolonych dzieciaków. Oby wiecej takich. Szacunek dla klubu PoWoli do Celu bo napracowali sie bardzo. CHARYTATYWNIE?

      • Właśnie!, Mamy swoje imprezy niezależne od pszczyńskiego kalendarza. Nasze władze potrafiły postawić w pierwszym rzędzie na bycie u nas a nie w Pszczynie. I to jest coś!
       Dla jasności. Nie piszę, że burmistrz nam coś podyktował w sensie dokonanym albo, że miał takie chęci, bo tego nie wiem, wiadomo XD
       Ale mam radoche, że każdy ma i wpierw dba o swój ogródek. Tak ma być i to popieram! My tutaj nie jesteśmy jacyś gorsi, żeby musieć czekać co i kiedy sobie Pszczyna robi, żeby potem brać jak ochłapy pozostałe daty, na które oni akurat nic nie wymyślą!
       A co do poprzedniego wójta i jego koleżeństwa np. z Pszczyną. I jego rzekomym dostosowywaniu się do planów tamtego miasta. W sumie zostawmy to już. Na szczęście przegrał wybory. W ramach podsumowania za całokształt i za to, że mamy za jego kadencji otwarty super zakład przy W2. Firma ma siedzibę gdzie indziej, a nam czadzi pod nosami. Brawo! Dlatego jak czytam co tu piszecie, to się zastanawiam wkaśnie, a przypadkiem ten pomysł z asfaltownią nie wyskoczył z jakiś imprezowych wspólnych chwil? Hm… To nawet wiele by wyjaśniało ha, ha! Tylko jak się tak stało, wtedy o ludzie!! Absolutnie obecny wójt niech jsię już nigdzie nie rusza! Więcej dobrodziejstwa z takich KULUAR możemy nie udźwignąć XD

     • A wolanie.info to dlaczego nic nie napisali o Familijnym Fajerze??

      Trzeba wspierać lokalne inicjatywy. Nie wszyscy mają ochotę na tłumy na Dniach Pszczyny.

      • Z miła chęcią chcieliśmy wesprzeć imprezę medialnie i nie tylko ( gastronomiczne) jednak zapalono czerwone światło przez osoby związane z poprzednią władzą. Przykre ale prawdziwe.

   • Taak? Chcesz powiedzieć że załatwił jakaś komunikację tylko zniknęła w tajemniczych okolicznościach lub została porwana? Zmień dealera ha ha

 7. śmiechu warte ,ten rozkład wygląda tak jakbysmy otrzymali przepustke z wojska do domu albo bilet do zwiedzania duzego miasta .Szanowna władzo ,serdeczne dzieki -zobaczymy troche swiata .Nawet B.T-tego nie wymyslił !!!.Szkoda ,ze to wybory do Sejmu ,bo podziekowalibysmy komu trzeba ….

  • Ten rozkład jest zrobiony dla młodzieży szkolnej jezdżącej do LO w Gilowicach. Po to, żeby szkoła nie upadła jak Technikum umiejętnie metodyczne wygaszane za BT. Tego wójt Jan nie ukrywa, ba, mówi otwarcie na sesji nagrywanej na żywo. Bez manipulacji, bez cygaństwa, prosto i szczerze. Jak komuś przy okazji przyda się taki kurs, to się przyda. Jak nie, to nie.
   Czy wójt powiedział, że będzie z komunikacji tego tylko tyle i już nigdy nic więcej? Nie. Mówi nawet, że wszystkiego od razu nie zrobi, a zamierza. Też prosto i szczerze. Wiem, ludzie są już wymęczeni tym okresem 20 lecia BT i chcą żeby w pół roku nagle cuda nowy wójt zrobił.
   A robi bardzo dużo. Jego przeciwnicy to widzą i dlatego tak rozpaczliwie łapią się każdej okazji, byle o cis się przyczepić. Tylko do tego co zastał nowy wójt, z pięciu Sloninków powinno być. Wtedy byłoby 5 razy szybciej.
   No i jeden mały banał: miliony w plecy na początek kadencji. A niektórzy radni wciąż że wzruszenia pociągają nosami z tęsknoty za tym co minęło. Łatwo jest? Chyba tylko tym zza klawiatur albo o bladym pojęciu.
   I pytanie końcowe: ile dla nas dziś robiłby BT, gdyby te wyboru znów wygrał???
   Dlatego gratuluję wójtowi Jankowi i podziwiam, że wszedł w ten kanał.

   • To nawet dla uczniów nie jest atrakcyjna oferta. Jeżeli uczeń danego dnia zajęcia skończy przykładowo po 13:00, to najbliższy ( i jedyny) autobus powrotny ma bodajże w okolicach 15:40.
    Co robić na wsi, w końcu Gilowice są wsią – przez ten czas? W mieście jak Tychy, Oświęcim, Pszczyna, to jeszcze można gdzieś się przejść.
    I nie pisz że każdy może pójść do biblioteki czy tam świetlicy i się przygotowywać na kolejny dzień – bo część zwyczajnie ma dość szkoły na dany dzień i chce odpocząć.
    Aha, dobrze że mamy czasy smartfonowe i mobilny net, to jedynie wzrok w ekranik.

    • A Ty już Ojcze Dyrektorze oczywiście wiesz najlepiej jaki będą mieć plan lekcji i czy im to pasuje czy nie. Ha! Oczywiście na pewno im to nie pasuje, bo w końcu masz ochotę krytykować i pies drapał, czy z racją czy nie. Nikt ci tu nie będzie mówił, że białe jest białe a czarne czarne, prawda?
     Może wstrzymaj pięty i się za kogoś nie wypowiadaj. Jak zainteresowani będą mieć problem bez twoje pomocy znajdą drogę do właściwych osób. A czasy mam teraz takie, ze w przeciwieństwie do minionych lat ludzie mają w gminie poważnego partnera do rozmowy. Dlatego nie zaprzątaj sobie swojej głowy nie swoim problemem.

     • Och, czyżbyś natrafił na argumenty, których nie jesteś w stanie odeprzeć? 😀
      Ja ci powiem, co zrobi młodzi ludzie: zamiast koczować w domu kolegi w oczekiwaniu na ten jeden kurs, czy siedzieć w bibliotece wiejskiego liceum, to oni pójdą na łatwiznę, wybiorą szkołę w mieście. Przykładowo z Brzeszcz do Oświęcimia co pół godziny coś jedzie w ciągu roku szkolnego, a dodatkowo prywatny bus.
      No chyba że po lekturze moich komentarzy w klasach z takimi uczniami zrobicie im rozkład zajęć dostosowany do kursów 19-tki.
      Pożyjemy, zobaczymy.
      Przepraszam najmocniej, że nie biję pokłonów obecnej władzy za każdy wspaniałomyślnie rzucony ochłap – albowiem za bardzo siebie szanuję.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.