Rusza budowa boisk w Woli

26

 

Ropoczęły się prace ziemne przy budowie Zespołu Boisk Sportowych w Woli. Roboty wykonuje firma Nova Sport sp.z o.o. z siedzbą w Szczecinie, która zaoferowała najniższą cenę brutto tj. 564.786,98zł. Jest to pierwszy etap prac który będzie obejmował minn.

-Mechaniczne ścinanie drzew o średnicach 10–25 cm

-Mechaniczne usunięcie ziemi urodzajnej ze składowaniem do wywozu

-Wykopy wykonawcze spycharką z przepchnięciem na odległość do 10m, wbudowaniu w nasyp

-Formowanie i zagęszczanie nasypów.

-Profilowanie i zagęszczanie mechaniczne podłoża pod warstwy konstrukcyjne nawierzchni boisk.

-Wykonanie w trakcie budowy warstw podsypkowych drenażu z rur drenarskich

-Wykonanie warstwy filtracyjnej pod nawierzchnię boiska trawiastego

-Wysiew trawy boiskowej –65%  poa platentcis i 35% lalium perene, zahakowanie i uwałowanie powierzchni, pielęgnacja mechaniczna nawierzchni trawiastej w okresie gwarancyjnym.

26 KOMENTARZE

 1. Śmiać mi się chce z niektórych ludzi, którzy są przeciwni budowie tego boiska. Po co komu były w ogóle te drzewka obok chodnika? Nawet pod nimi byście sobie nie posiedzieli bo nie było tam ławek. Chcecie mieć dużo drzewek wokół siebie to wybierzcie się do lasu na spacer. A co do drzew, które są “strzyżone” na osiedlu to akurat się zgadzam. Do tej roboty to chyba zatrudniani są niewidomi, bo jeszcze nie widziałem, aby ktoś tak przycinał drzewo, żeby wystawał z ziemi sam pień.

 2. jak się co niektórym nie podoba budowa boiska,to proponuję zakasać rękawy i samemu brać się za robotę a nie tylko wiecznie narzekać i gderać !!! cieszmy się że w ogóle coś się tu robi!!!

 3. Ludzie grają i nie narzekają. Niestety tak już w sporcie jest że jak chce się wskoczyć poziom wyżej trzeba dopłacić. Niektórzy idą grać w tenisa na full amatorskim poziomie i im to wystarcza. Podobnie jak kierowca startujący w KSJ, jak marzy mu się udział w prawdziwych rajdach musi odstawić wyjące czinkłączęto i kupić porządną maszynkę. Dobrze że nie zbudowali minigolfa bo by zaraz były okrzyki czemu nie wykarczowali lasu by postawić kilku hektarowe pole.

 4. Tak możemy rozmawiać w nieskończoność, ja mogę powiedzieć że drażni mnie klekot diesli pod blokiem i mi to nie pasuje by w środku osiedla jeździły. Tak samo jak boisko bo piłki nożnej na orliku, też nie ma wymiarów prawdziwego boiska i zamiast trawy jest tworzywo sztuczne i jak tu grać? widzisz nie każdemu dogodzisz.

  • orlik jest przereklamowany, taka tego jakość, że mogli wszystko na jednym boisku zrobić bramki, siatka oraz kosze- różne dziwne cuda widziałem, pewnie sądziliby, że to świetny pomysł.

 5. Ludzie co wy tylko narzekać potraficie? tylko wam drzewa w głowie i żywopłoty wszystko wam przeszkadza a jeśli o to chodzi to raz na jakiś czas jeden z drugim by przyciął taki żywopłot to nie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! a na co wam drzewa, żeby młodzi w nich nalewki pili???

  • Taak! Wchodzi do drzewa aby się napić, może Tyś jeszcze nie odparował? 😉 chodzi, o to, że żywopłot na dwa metry jakoś nikomu nie przeszkadza a drzewo uchowane przez długie lata nagle zaczyna przeszkadzać- tzn trzeba je uciąć w połowie i zostawić sam pień. Teraz rozumiesz tą głupotę?

 6. Odnośnie braku tłumów na kortach – faktycznie ich nie ma, bo na tym boisku nie da się grać w tenis ziemny. Dla osób które nie wiedzą o co chodzi: ten kort z słupami do koszykówki w obecnym miejscu jest jak basen z wodą na 20cm albo jak rower bez kół niby się da, ale…

 7. Po pierwsze gdzie piłka doleci do bloków? to nie Liga Mistrzów ani NFL opamiętajcie się.
  Tenis? na obecny kort (jaki by nie był) tłumów nie ma. Co do nawierzchni kortu, hmm nikt tu wielkiego szlema grać nie będzie.
  Najlepsze jest to że piszą “kolejne do piłki nożnej” jakie kolejne? te ziemianki i betonowe na osiedlach?

  • co chwilę macie jakieś boisko, te koło przepompowni już dawno zarosło- takie zainteresowanie jest. Na obecny kort tłumów nie ma? Nie ma bo jest na zapisy. Nikt nie mówi, że piła w okno strzeli, tu chodzi o coś innego, ale widać nie chcesz się wczytać. Niech sobie jest sokoła- mogli je w ogródku wójta wybudować, wtedy by może zrozumiał, że lokalizacja jest zła.

 8. Ale to jest boisko Sokoła geniusze!
  Nie jestem pewien , ale chyba nie będzie zwykłego wstępu na to boisko tak jak na orlik, tam będą treningi Sokoła Wola , wszystkich grup wiekowych.
  I nie smęćcie o innych boiskach , bo to hit na 1 miesiąc potem chała.

 9. W centrum osiedla? o tak kocham balla, że chce mieć na niego okna! Złe miejsce, powinni znaleźć inne- np. pole między w1/w2 jak jest asfaltowa? Mało miejsca? Bardzo mam ochotę słuchać tego wydzierania się.

 10. ale wy narzekacie boisko jest potrzebne bo stare sprzedano i budują nowe ze sprzedaży klub musi sie rozwijac i osiagac lepsze wyniki i do tego sa potrzebne dobre warunki jak nowe boisko

 11. “zespół boisk sportowych w woli”, ja tam chcę kort do tenisa- prawdziwy z ceglaną mączką, na tym pseudo orliku już nie gram po tym jak rozwaliłem rakietę o słup do kosza, paranoja. No ale tak to jest jak jakaś osoba na górze ma parcie na futbol – nasz pseudo sport narodowy, co jest kolejną pomyłką. Do pozostałych niezadowolonych: poczekamy 10 lat i znowu to zaorają tak jak to za torami- tamta lokalizacja przynajmniej dobra była, bo kto nie chciał na t patrzeć nie przejmował się jego istnieniem. Współczuję osobom co mają okna na tą “inwestycję”.

 12. i znowu te g.. boiska 🙁 aż smutek bierze człowieka 🙁
  przy tym szanownym europejskim chodniku ostały się te drzewa, czy ich też się pozbyli? Na tym osiedlu to żadne drzewo się nie uchowa bo je masakrują co roku bezmyślnie, chociaż tam miło było, a czy jest teraz?

  • Drzew już się pozbyli. Normalka na Woli. Na WII regularnie przycinają drzewa do granic absurdu. Ale za to żywopłoty mają po 2 metry wysokości i wyłażą na pół chodnika.

   • Są miejsca co po tej pielęgnacji same pnie zostały i widać jak już kora odpada, o takim drzewie można zapomnieć, a było ładne wysokie. Może ktoś się tym zainteresuje? Gdzie taką skargę złożyć na następny raz? Trzeba robić fotki przed i po. Coś czuję, że ci drwale mają w umowie ile se wytną tyle ich.

   • Czyli jak rozumiem drzew przy basenie już nie ma? Kolejne fajne miejsce zniszczyli- prędzej bym się tam ławek spodziewał niż tego betonu i sztucznej trawy. Nie wiem kto tam ten plan zagospodarowania układa ale to jest chyba totalne szambo i zero pomysłu przestrzennego, od dawna wciskają cokolwiek w byle jaką dziurę chyba bez żadnej estetyki osiedla.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.