Rusza budżet obywatelski województwa śląskiego

0

10 mln zł jest do rozdysponowania w ramach pierwszej edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego.

W spotkaniu z przedstawicielami samorządów i organizacjami pozarządowymi wziął udział marszałek Jakub Chełstowski, a także członek Zarządu Województwa Śląskiego Izabela Domogała i przewodniczący Sejmiku Województwa Śląskiego, Jan Kawulok.

„Jestem przekonany, że te doświadczenia zaprocentują. Na niższych szczeblach samorządu budżet obywatelski sprawdza się od lat, chcemy stworzyć przestrzeń dla tego rozwiązania również w skali województwa. Zapraszamy wszystkich do tworzenia projektów, przekonywania do nich i głosowania na najlepsze. Chcemy wspólnie edukować i wspierać, ale też dzielić się środkami i uczyć od mieszkańców, bo dla nas to również lekcja” – mówił w trakcie konferencji marszałek Jakub Chełstowski.

Dla naszego regionu (nr 2) – powiatów bieruńsko-lędzińskiego, pszczyńskiego oraz miast na prawach powiatu: Katowice, Mysłowice, Tychy przeznaczono  15% (1 125 000,00 zł)

Informacje dotyczące Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego można znaleźć na stronie internetowej projektu: https://bo.slaskie.pl/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.