Rusza program paneli fotowoltaicznych

33

Wójt Gminy Miedźna informuje o możliwości wzięcia udziału w projekcie pn. „Poprawa efektywności energetycznej poprzez zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w Gminie Miedźna”.

Szczegóły projektu i zasady uczestnictwa określa regulamin przyjęty Zarządzeniem Nr OR.0050.20.2018 w sprawie: przyjęcia regulaminu uczestnictwa w projekcie pn.: „Poprawa efektywności energetycznej poprzez zakup i montaż ogniw fotowoltaicznych na budynkach mieszkalnych w Gminie Miedźna” z 31 stycznia 2018r.

Deklarację wraz z ankietą można składać w Urzędzie Gminy Miedźna od 1 do 26 lutego br. w Referacie Inwestycji i Remontów.

Deklaracje złożone po 26.02.2018r. zostaną wpisane na listę rezerwową.

Tyle w oficjalnym komunikacie, popatrzmy zatem w regulamin i tutaj mamy już sporo obostrzeń i tak z programu są wykluczone:

 • wszystkie osoby których roczne zużycie energii jest niższe mniej niż 1700kW
–  budynki w których prowadzona jest albo zarejestrowana działalność gospodarcza, działalność rolnicza lub działalność agroturystyczna.
 
Moc Instalacji będzie dobierana wg zużycia energii elektrycznej
2 kWp dla gospodarstw z zużyciem rocznym w przedziale 1700–2499 kWh
-3 kWp dla gospodarstw z zużyciem rocznym w przedziale 2500-4299 kWh
-5 kWp dla gospodarstw z zużyciem rocznym powyżej 4300 kWh
Każdy uczestnik programu zobowiązany będzie do zapłaty podatku VAT oraz wkładu w wysokości 15% wartości projektu.
 
mocy 2 kWp-10 000 zł netto–wkład uczestnika 1500 zł + VAT od kwoty 10000 zł
mocy 3 kWp-15 000 zł netto–wkład uczestnika 2250 zł + VAT od kwoty 15000 zł
mocy 5 kWp-25 000 zł netto–wkład uczestnika 3750 zł + VAT od kwoty 25000 zł
 
 

33 KOMENTARZE

  • K już przedsiębiorcy i rolnicy mogą starać się i przystąpić do programu. Na stronie gminy o tym informują. Brawo portal wołanie info i przedsiębiorcy walczący o swoje. Wójt się wystraszył

   • Ale co o swoje ? jakie o swoje jak decyduje kolejność na liście na którą wielu rolników się nie wpisało bo regulamin oraz informacja urzędowa wykluczały. Brawo ? Komu ? To jest wstyd przeprowadzać jakikolwiek nabór w takim sposób. Ratowałoby tylko przeprowadzenie losowania a nie kolejność wpisu na liście (regulamin mówi o tym jak będzie tworzona lista finalna).

    Że już nie wspomnę że naprawdę trudno znaleźć definicję zmiany regulaminu (jakiegokolwiek) przez wpis na stronie internetowej…bez faktycznej zmiany regulaminu. Można zerknąć – wisi stary. Oczywiście do czasu aż przeczytają ten komentarz i naniosą łaskawie zmiany.

    Czy zmiana reguł podczas gry nie powinna powodować powtórzenia meczu ? 😉
    Czy leci z nami pilot ?

    • Sukces Wójta i Urzędu 😉 UG przeczytał uwagi i postanowił jednak stworzyć nowy regulamin a nawet go nam opublikować po cichu (pod informacją jak poprzednio), udało się zachować oryginalną datę postu z 16 lutego

     Nie przewidziano tylko że google-cache trzyma jeszcze starą wersje gdyby ktoś miał wątpliwości nt profesjonalizmu…

     http://webcache.googleusercontent.com/search?q=cache:http://www.miedzna.pl/2018/02/16/informacja-dla-mieszkancow-w-sprawie-instalacji-fotowoltaicznych/

     Wiele to nie zmienia bo jak zauważyłeś i tak wymanewrowano sporo ludzi (lista już jest naprawdę pękata jak wieść gminna niesie)

     • 500 wniosków czy nawet więcej było przed zmianą regulaminu, to że teraz wykluczeni mogą złożyć wniosek to żadne zwycięstwo bo i tak nic nie dostaną. Mieszkańców wykolegowanych teraz urzędnicy mogą zapewniać że wszystko będzie dobrze, urząd świetnie się wykazał i wspaniałomyślnie pozwolił na złożenie dokumentów udając że te warunki “RÓWNE” dla wszystkich były od początku. “Ciemny lud” to kupi i nikt nie zauważy, że jakiś tam człowiek wykazał się niezwykła umiejętnością lub ktoś mu polecił i pod starą datę dodał nowe warunki. Niech żyje google-cache. Nie dajcie się poszkodowani, zorganizujcie się Poszkodowani i zawalczcie z nieuczciwością

      • Moim zdaniem skoro w trakcie składania wniosków doszło do zmiany regulaminu, bo wójt przebudzil się zbyt późno ze snu zimowego powinno nastąpić losowanie i to by było uczciwe podejście do mieszkańca naszej Gminy Miedźna.

       • Panie Łukasz może podpisy zbierzemy aby wójt zrobił losowanie ? Tylko boje sie ze radny Lubański stwierdzi ze podrobione były. Kiedy wybory bo yrzeba to rozgonic i urzednikow odpowiefzialnych za haos rozliczyc

        • Panie Łukaszu wój(t) się nie obudził (cały czas żyje w takim świecie jaki zbudował mu bardzo wąski elektorat do zadań specjalnych) tylko czujni mieszkańcy zwani “publicznością” wytknęli mu kolejny bubel nieudacznego pomysłodawcy tego regulaminu. Jednak za buble pracowników odpowiada wUj(t). Gdyby nikt nie zareagował tak jak przy rewitalizacji byłby wygrany-kolejny raz. A teraz wiata-trzeci czy nawet czwarty przetarg unieważniony. Nie będzie wiaty w Woli. No chyba że wyborcza i od razu z kiełbasą i protekcjonalnym klepaniem po ramionach. Taniec wyborczy rozpoczęty na dobre, to już nie podrygi. Most miał być w trzy tygodnie wyremontowany (DORAŹNIE?). Autobusu się zachciało mieszkańcom do Oświęcimia? No to będzie, jak najpóźniej. A jak mieszkańcy nie chodzą na zebrania wiejskie, nie upominają się o swoje, na wybory nie chodzą bo po co? To karty będzie rozdawała obecnie rządząca ekipa.

       • Ale wtedy (losowanie) ten co miał dostać – może dostanie a może nie. To by dopiero była amba-fatima ! 😉

        W każdym razie taki banalny przykład pokazuje jak nas mieszkańców traktuje ktoś (ogólnie mówiąc) kto ma pensje z naszych podatków – czyli ktoś kto jest DLA NAS a nie my dla niego. Nie mówię tu konkretnie o wójcie – wiadomo – odpowiada za wszystko – ale po to w Urzędzie jest radca prawny oraz inni pracownicy z DŁUGOLETNIM doświadczeniem by myśleć o nas, nie tylko o sobie.

        I TAK WŁAŚCIWIE DLACZEGO SKORO NABÓR BYŁ od 1 lutego to zrobiono ogłoszenie dopiero pierwszego lutego ? Co stanęło na przeszkodzie zrobić to WCZEŚNIEJ tak jak przy kompostownikach ? Za dużo wniosków by przyszło 1 lutego ? 😉

        Do UG Miedźna: CZY WY NAS MACIE WSZYSTKICH ZA IDIOTÓW CZY TYLKO NIEKTÓRYCH ? POWINNIŚCIE SIĘ SCHOWAĆ POD ZIEMIĘ ZE WSTYDU (ci odpowiedzialni za takie zachowania). Jeśli (domysł, nic nie stwierdzam) Was szef zmusza do takich zachowań to zmieńcie szefa a nie walnie rodzinami całymi głosujcie na tego samego bo “nowy będzie gorszy”…Strach ma wielkie oczy.

        • 15 lat w UE i w roku wyborczym nagle pseudo walka o ekologię wójta Gminy Miedźna. Tej dyskusji by nie było gdyby od ponad 10 lat już wójt robił coś w kierunku EKO. Za jakiś czas dotacje z UE skończą się, staniemy pewnie w miejscu, ba nawet pomału cofamy się w rozwoju, bo most na Wiśle pod patronatem wójta Taranowskiego który był z betonu i stali już drzewem “okładają”. No cóż chłop z Mazur to i sentyment do drzewa pozostał na starość.

        • Mietek i Łukasz popieram Wasze zdanie. A na Mazury wojcie mogę jechać na urlop no chyba że odeskujemy cała gminę i Powiat będzie miał drugi skansen i co za tym pójdzie? Pójdą dotacje z Powiatu

       • Łukasz w roku wyborczym same cuda zagwarantuje nam wójt i radni i kilku urzędników co regulamin potrafią zmienić w trakcie zbierania wniosków.
        A co do nowych technologii to wójt stary już na te numery i kogoś swieższego nam tu trzeba.

 1. Niektóre bloki na W2 wyglądają obskurnie, widać że mieszkańcom na niczym nie zależy, przecież płacą fundusz remontowy, na co idzie ta kasa ………….

 2. Komitet Wyborczy Wójta nie powinien nazywać się Samorząd dla Mieszkańców tylko “SAMORZĄD DLA WYBRAŃCÓW” 🙂
  Wójt po raz kolejny pokazuje jak dyskryminuje pozostałych mieszkańców i drobnych przedsiębiorców oraz rolników.

  • nie analizowałem tematu dokładnie – też jestem wykluczony, firma zarejestrowana w domu – jak mam mieć podlicznik na notebook i ładowarkę do telefonu ? i na czas pracy wpinać to do drugiego gniazdka a na czas pisania pierdół na tym portalu przepinać się spowrotem ?

   Ale te wykluczenie chyba wynika znów z założeń projektowych (UE, Urząd Marszałkowski itp), idei prosumenta i pewnie fafnostu różnych przepisów w których WYKLUCZAJĄ użytek tej darmowej energii na cele firmowe i rolnicze (rolnik to też działalność)

   Więc chyba tym razem podziękowania za te wykluczenia to akurat nie na ręcę wójta tylko znacznie wyżej.
   Jeśli się mylę to proszę o sprostowanie – ale rzeczowe.

  • Zgadzam się z tą teoria spiskową naszej gminnej władzy bo skoro są to fundusze unijne to powinny służyć innym dla przykladu:
   Małżeństwo starszych emerytów też się nie złapie bo też zużywają mało prądu do tego dochodzi drogi ekogroszek… I zamiast małżeństwie emerytów dac możliwość oszczędzić na prądzie tak żeby kupili droższy opał do pieca to ludzie znów palą w piecach czym popadnie. I kółko się zamyka drogi wojcie i Radni zwani pelikanami łykają wszystko tylko to co nie trzeba.

   • Żaden węgiel nie jest eko. Nie powinien być spalany w domowych gospodarstwach, ale w elektrowniach a prąd uzyskany wykorzystywany do ogrzewania. Spaliny z elektrowni mogą być odsiarczane i oczyszczone z pozostałych trucizn.Problem ceny prądu do ogrzewania też można rozwiązać. Ale to nikogo nie interesuje bo trudno na tym zrobić prywatny biznes dla niewielu.

 3. Jakieś informacje na temat tego co to za panele będą ? Producent, parametry ? Czy to warto brać, nie okaże się za 5 lat jak Gmina odda na rzecz właściciela nieruchomości, że to to nie działa ? Ktoś się zna i poradzi czy brać ?

 4. Lista jest już pewnie pełna królików, kolejność nie decyduje ale przydzielać będą do wyczerpania kasy wg listy A tworząc listę B (jak rozumiem w kolejności listy a nie losowanie bo o nim regulamin milczy) więc…wiecie, rozumiecie 😉

  Nieznane są szczegóły tej instalacji, 25 netto to jest jakoś 10% drożej niż rynek na dobrym sprzęcie.

  Ale – lepszy rydz niż nic – także cenna inicjatywa.
  Pisać, brać. Zawsze można odstąpić przy niekorzystnej umowie (niby się zobowiązuje podpisać ale jednak może nie podpisać, tak mówi regulamin).

 5. Przecież to projekt za pieniądze unijne dlaczego jestem wykluczony z projektu że mniej prądu zużywa się w moim domu ? Panie Taranowski edukacja w moim domu na temat zażywania prądu od lat najmłodszych u moich dzieci A tu taki prezent od gminy że nie łapie się w projekt bo małe zużycie prądu. Ja dziękuję za takiego wójta.

  • Mieszkańcu, wykluczeni są także rolnicy, mieszkańcy prowadzący działalność gospodarczą a także wspólnoty mieszkaniowe i spółdzielnie mieszkaniowe. Tak więc jest gorszy gatunek mieszkańców. Mieszkańcy osiedla W2 w najstarszej jego części czyli tam gdzie bloki stały kilka lat w stanie surowym bo firma KOMBUD padała i nie mogła paść. Jak już padła to mieszkania były oddawane byle jak – mogli nie brać? W tamtym czasie brali bo nie mieli gdzie żyć, zaraz potem brak możliwości wykupu mieszkań bo nie było rozliczenia z bankiem na to nałożyły się odsetki w wysokości 115% rocznie. Teraz wielki program rewitalizacji ukarał tych ludzi kolejny raz przez wykluczenie z programu rewitalizacji. “Wielkie” konsultacje cichcem, dl;aczego sołtys nie mógł powiadomić o konsultacjach? Nie każdy przeszukuje zakamarki gminnej strony internetowej.
   Na stronie 53, pod poniższym adresem jest zamieszczona mapka na której widać zaznaczono obszar podlegający rewitalizacji-dziwne wykręty obejmują część terenów w dobrym stanie a te w najgorszym stanie wykluczono z programu. Co ruch to wtopa a gminny beton trzyma. Niezbyt mądre tłumaczenie, że proporcje to sprawiły -SAME NIKT IM NIE POMÓGŁ, jakie konsultacje?????????? Jak trzeba było odsuwać S1 od własnego rancza to tysiące podpisów dało się zebrać, spotkania telewizja posłowie każdy głos się liczył a potem? No cóż jeszcze zjazd, załatwione, jest.

   http://bip.miedzna.pl/?p=document&action=show&id=15387&bar_id=8832

   • WII samo sobie winne, ludzie tam zamieszkali niczym się nie interesują, na zebrania nie przychodzą poza kilkoma osobami, to na co liczą, że z nieba kapnie? ?

   • RPO
    4.1
    4.1.3 Odnawialne źródła energii – konkurs, RPO Śląskiego
    Dla kogo?
    jednostki samorządu terytorialnego (jst), ich związki i stowarzyszenia, podmioty, w których większość udziałów lub akcji posiadają jst lub ich związki i stowarzyszenia, jednostki zaliczane do sektora finansów publicznych, podmioty wykonujące działalność leczniczą, w rozumieniu ustawy o działalności leczniczej, posiadające osobowość prawną lub zdolność prawną, szkoły wyższe, organizacje pozarządowe, spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, towarzystwa budownictwa społecznego.

    Spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe moga startować samodzielnie do programu ……

  • to akurat ma sens wg urzedników i nie tylko naszych – że za małe zużycie (koszt instalacji / wytworzony prą vs własne zużycie – tego sie nie opłaca “produkować” na sprzedaż, obecne ustawy pozwalają jako tako wyjść tylko przy bilansowaniu własnego zużycia).

   Natomiast wg mnie jest to jednak pewien idiotyzm ogólny w tym programie, w założeniach projektu (gmina jest lub będzie tylko uczestnikiem). Napewno byliby ludzie którzy by wrzucili sobie jakąś pompę ciepła powietrze-powietrze (klimatyzator inwerter) albo tanią powietrze-woda (np bojler z pompą ciepła) i zwiększyli zużycie prądu by wykorzystać otrzymaną fotowoltaikę i “grzać za darmo” jednocześnie ZMNIEJSZAJĄC NISKĄ EMISJĘ 😉 Ale po cóż taki program jak trzeba sprzedawać kotły V generacji i retopal…

   • Brawo za profesjonalną opinię o projekcie. Fotovoltaika świetna, ale ta gminna w wydaniu sprzed kilku lat, w tej gminie projekty to jakieś koszmary, byle coś rzucić w nadziei że wkrótce można będzie żądać głosów w wyborach. Myślą sobie, że lud zawsze już będzie ciemny i wystarczy porcja kiełbasy na kolejną kadencję.
    Nikt w tej zapyziałej od lat gminie nie myśli o świadomości ludzi w zakresie ograniczania niskiej emisji. To prawda, że głównym generatorem smrodu jest w okolicy bieda, ale i łatwizna (spalę w nocy śmieci, plastiki i inne odpady-przecież nikt nie widzi, zaoszczędzę parę złotych). Produkcja “nowoczesnych” pieców-“czysty “zysk” muszą być ( nie twierdzę że wszystkie piece) z nawiewem, ale niektóre napewno-powodują pompowanie do atmosfery najmniejszych drobin pyłu, one najniebezpieczniejsze, ale co tam, nowoczesne są trzeba kupować. PM 2,5 i PM 10 nie śmierdzą i są niewidoczne. Jak czegoś nie widać to większość przyjmuje, że tego nie ma. Problemy przychodzą po wielu latach.

    • dokladnie tyle w temacie świadomości tej gminy , smieci segregują placą za każdą osobą w domu a i tak ładują smieci na łąki lub pod las , bo sie niechce segregować a palenie w piecach , szafek typu plyta mdf itp. to najgorszy syf ktory wystawia mieszkaniec osiedla pod wiate na smieci zabiera to gosc i z premedytacją pali bo wie ze nikt mu nic nie zrobi ,dla spóldzielni to dobrze bo wywozić nie muszą gabarytów a w kominie sie zmieści , kamery w okolicy wiat zamontować i ludzie zobaczą kto czym pali….

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.