Samorządowy Oskar dla wójta gminy Miedźna Bogdana Taranowskiego

32

W niedzielę, 22 października 2017r. w Muzeum Kolekcji im. Jana Pawła II Fundacji Janiny i Zbigniewa Porczyńskich w Warszawie odbyła się wyjątkowa uroczystość, podczas której wójt gminy Miedźna Bogdan Taranowski został uhonorowany nagrodą im. Grzegorza Palki.

To najbardziej prestiżowe wyróżnienie samorządowe w Polsce, nazywane „Samorządowym Oskarem”.

Bogdan Taranowski otrzymał nagrodę w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym, za działania na rzecz rozwoju infrastruktury społecznej i technicznej gminy.

Nagroda im. Grzegorza Palki przyznawana jest za wybitne zasługi dla rozwoju samorządności terytorialnej w Polsce. Została ustanowiona przez Ligę Krajową w 1997r. na cześć jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiego samorządu terytorialnego, tragicznie zmarłego Grzegorza Palki, pierwszego Prezydenta Łodzi w III RP, przewodniczącego Rady Miejskiej w Łodzi, twórcy i wieloletniego prezesa Unii Metropolii Polskich.

Liga Krajowa, zrzeszająca Ligi Miejskie i Ligi Wiejskie, opiera swój program o hasło „Rodzina – Wspólnota lokalna – Ojczyzna”, promuje wszelkie działania w kierunku utrwalania demokratycznych reform w naszym kraju, reformowania Państwa w kierunku decentralizacji kompetencji i finansów publicznych, wszelkich form samorządności i tworzenia autentycznych więzi lokalnych integrujących mieszkańców.

Nagroda im. Grzegorza Palki to szczególny wyraz uznania wszystkich środowisk i opcji dla jego dokonań zarówno lokalnych jak i krajowych.

W tym roku kapituła przyznała 8 nagród i 9 wyróżnień.

Laureatami nagrody w poprzednich latach byli m.in. Jerzy Buzek (1998r.), Śp. Lech Kaczyński (2004r.), Danuta Hübner (2007r.) czy Elżbieta Bieńkowska (2011r.)

Do laureatów, uczestników uroczystości i organizatorów list skierował Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda. Prezydent RP wyraził uznanie i złożył serdeczne gratulacje Laureatom, podkreślając ich dokonania. Gratulacje laureatom przesłał również Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej Marek Kuchciński.

Tegoroczną XX edycję uroczystości uświetnił koncert „Piosenki starej Warszawy” w wykonaniu: Justyny Reczeniedi – sopran solo, Trio Con Passione i Zespołu wokalnego Ars Chori pod dyrekcją Zbigniewa Tupczyńskiego.

info UG Miedźna

32 KOMENTARZE

 1. no i tak działa w tej infrastrukturze, że nawet na Międzynarodowej Trasie Rowerowej – greenweys-zielone szlaki Kraków-Morawy-Wiedeń postawił hitlerowską zaporę.. POplątany człowiek, POzbawiony uczciwości, POdopieczny swoich zwierzchników.. i jak to jest możliwe? 🙂 Hitlerowi się nie udało założyć zapory?, Taranowskiemu bez problemu 🙂 niby nie zrzeszony, nienawidzi polityki.. a kto pojawia się na wszystkich uroczystościach? po raz kolejny powtarzam: kłamca i kombinator.. ale mam nadzieje, że uda się go rozliczyć 🙂

  • Czesław zdziwiony jesteś? POdobno jadąc na Bronka myto będzie pobierane aby budować lub remontować most . Radni na sesji będą decydować jaką opłata będzie za przejazd.

  • to już poważna sprawa bo poza kombinowaniem i mijaniem sie z prawdą nasz wojt ,organizuje Nam jakis chemiczny grajdołek prosze pana wojta asfaltownia przy osiedlu w2 , odwiert i wpopowanie dużej ilosci chemikalii w gilowicach 700m od studnii GZIKU, a teraz jeszcze jak podaje portal Pless.pl firma z torunia bedzie szukać ropy i gazu na terenach gminy miedzna i gminy pszczyna ,zapamietaj Sobie ten wpis bo jak sie komuś stanie kżywda przez twoją bezmyslnosc to znajdziemy cie nawet w snopku siana na tych mazurach twoich ,bo to dbanie ointeres gminy ? w twoim przekonaniu nagroda zasłużona dej Lubanskiemu chociaż potrzymać za bronienie wojt na kazdej sesjii , chociaż do Warszawy sie przejechoł przewodniczacy ze swoim bogiem

 2. Jak wos gorole rzić świyżbi to idźcie srać w pokrziwy, a niy mi tukej wylywać swoji żale.
  Dostoł chop nagroda, trza sie cieszyć że słychać o naszej małej ojczyźnie (chyba że dla co poniektórych to nie ojczyzna, a zło konieczne).

  • Posłuchej autoidioto, tyś już nasroł na ta swoja mało ojczyzna jełopie. Wiela mosz srebrników za włażenie w rzić czy darmo mu przajesz? Byś kochoł ta ziymia z bólu syrce by ci pynkło na ta jej krziwda. Przy tym chopie ani jego baba bardzo stanonć blisko nie chce ino na innego chopa sie ciśnie na tym łobrozku. Mie to godo wszystko. Skoncz ta swoja gupio godka chyba że gupich szukosz co im wciśniesz bele co.

   • Ciekawe kaj wloz tyn co pisoł wniosek i co tam ujrzoł, ale jak musioł się napochać tyn co pisoł uzasadniynie. Wiele łoni se głowy łomali coby kapituła nie przyjechała łoboczyć tyk łosiongniynć. Ino żona i przewodniczący dobre miny mieli, co ino ik pokozali jak się z nagrody cieszom? A w bajtlikak co wincyj przybyło, czy musiało ubyć?

  • Parcie na szkło, lans, nadzieja na lepsze jutro w warszawskich salonach, tu już wszystko zrobione, Oskar za całokształt pracy dla społeczeństwa zobowiązuje do awansu conajmniej na senatora ale poselstwo byłoby lepsze w Brukseli. W tamtych salonach lepiej płacą, do beńkowskiej coraz bliżej z mądrością też. Gmina to brylant, następca nie musi już nic robić-wszytko zrobione.

 3. liga broni liga radzi liga nigdy cię nie zdradzi! Hue Hue! Żenua. A jak rozumieć mowę ciała pani pośrodku? Duma na bok zdmuchnela kobite? Cyrk Panie. Na kółkach.

 4. TO JUŻ SĄ KPINY! czy pytał ktoś mieszkańców w tym temacie. GOŚĆ wziął nieprawnie kasę za urlop, nic nie robi, żeby mieszkańcom gminy poprawić życie, a wręcz udręcza mieszkańców: NOWY MASZT TELEFONII KOMÓRKOWEJ, MOST BRONISŁAW NIEDŁUGO SIĘ ZAWALI, ASFALTOWNIA WIECZNIE TRUJE MIESZKAŃCÓW, BRAK POŁĄCZEŃ KOMUNIKACYJNYCH DLA UCZNIÓW, STAN DRÓG W OPŁAKANYM STANIE i można by tak mnożyć. i ten PAN otrzymał nagrodę w kategorii działań w samorządzie lokalnym o znaczeniu ponadlokalnym, za działania na rzecz rozwoju infrastruktury społecznej i technicznej gminy. wiecie, gdzie można złożyć zażalenia w powyższej sprawie, bo to już się w głowie nie mieści.

  • Na ten adres pisz “obiektywie” może tam są ciekawi prawdziwych osiągnięć, może odpowiedzą kto złozył wniosek i jak go umotywował, możesz zapytać w trybie informacji publicznej bo to stowarzyszenie.
   Aleja Najświętszej Maryi Panny 22
   42-202 Częstochowa
   Tel./fax: +48 34 365-66-31
   e-mail: biuro@ligakrajowa.org.pl

 5. Czesławie drogi, wójt gminy nie zadłużył, zainwestuj w siebie, polansuj się na salonach, błyśnij nienagannym uśmiechem, obiecaj komu trzeba i powołaj zespół do zadań specjalnych, który wykona za ciebie każde niewygodne zadanie a ewentualny sukces tobie przypisze. Każdą porażkę której nie da się przekuć w sukces weźmie brygada ratunkowa na siebie. Masz taki zespół to gratulacje, po dwudziestu latach sprawowania władzy możesz panie Czesławie spróbować ten istniejący stan zmienić w przyszłym roku.

  • no miód czlowieku nagrody trzeba gratulować zawsze i każdemu ! Ale popatrz obiektywie na cała sytulacje w Gminie Miedzna jest tak kolorowo ,należalo sie …..
   -droga gilowice -Góra pośmiewisko
   -asfaltownia 100m od osiedla W2
   -PSZOK w Gilowicach bez wiedzyRG zakupione dwie dzialki ,na terenach objetych,programem Natura 2000 sie okazało !

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.