Serce “Maciuś” dla Woli

6

Jako Radny Gminy Miedźna zdecydowałem się “pójść za ciosem” i zorganizować zbiórkę zakupienia serca, które będzie znajdowało się na Woli.

Patronem naszego wielkiego Wolańskiego serca zostaje Maciuś.

Celem serca będzie zbieranie nakrętek na wszelkiego rodzaju akcje charytatywne.

W tym przypadku dla naszego (nie)Małego Wojownika Maciusia Cieślika.

Wszystko zaczęło się w sierpniu tego roku w Pszczynie, kiedy inicjatorka akcji z OSK3 podjęła się realizacji projektu pomocy dla Maciusia stawiając wielkie serce przed swoim ośrodkiem szkolenia kierowców. W akcję jest zaangażowane więcej osób m.in. nasza Wolańska Bacówka, która transportuje zebrane nakrętki do Pszczyny.

Podobnej akcji w celu postawienia charytatywnego serca podjęło się niezależne stowarzyszenie “Na Własną Rękę” w miejscowości Miedźna. Jak i również Radny Michał Przewoźnik, który zorganizował podobną zrzutkę na serce dla miejscowości Góra.

Siła w jedności, a jedność w pomocy !!!

źródło zrzutka PL

6 KOMENTARZE

 1. Oj to prawda masakra sie dodzwonic jak sie dodzwonisz po recepte akurat chciałam to pani mowi prosze kartke napisac i przyjsc wrzucic do skrzynki przy osrodku chore to jest i nie przyjeła mi prosby o recepte musialam is i wrzucic kartke do magicznej skrzynki bo ona musi telefony odbierac ale po to tam jest na Bieruniu Nowym normalnie przyjmuja ludzi a tu sie nie da masakra moze Ktos to ogarnie tylko KTOOOOO

  • Niestety szansa na normalność została utracona, Wójt bardzo lobbował za oddaniem strego ośrodka w drodze bezprzetargowej prywatnemu najemcy który w tamtym miejscu ma zamiar utworzyć dom starców, Tak dom starców. Dodam ze ów najemca jest reprezentowany przez byłego radnego Pana Germanka. Tu się rodzi pytanie dlaczego Wójt nie lobował za utworzeniem w tamtym miejscu przychodni dla mieszkanców? Czy utworzenie w tamtym miejscu szkodziło by interesom właścicielom obecnej przychodni nie posiadającej już dawno “mocy przerobowej”? Czy lepiej zablokować tamo miejsce aby nikomu do głowy nie wpadło utworzenie konkurencyjne przychodni? NFZ płaci od sztuki wiec oby jak najwięcej deklaracji i do przodu…

   • Dom starców? Ty też się zestarzejesz, nie Ty już jesteś stary… Dom opieki dla seniorów to nie jest zwrot grzecznościowy, tylko szacunek dla ludzi którzy kiedyś tam zamieszkają i mieszkają w wielu innych takich miejscach. Czasami z wyboru, a czasami nie… To tak jakby ktoś powiedział do Ciebie, że jesteś chyba upośledzony skoro masz problem z właściwym słownictwem. To, że tam są wolne pomieszczenia gminne, które przecież kosztują gminę czyli mieszkańców to już inna sprawa. Pustki i cisza….., bezradni się nie odzywają, wójt może jest niedoinformowany, może pracownicy zapracowani, jak się mieszkańcy nie zainteresują to sprawy dzieją się dosyć dziwnie. Nagłośnienie na forach czy publicznych fb dopiero ruszają sprawy drażliwe. Gminny facebook pisze artykuły o niczym, ważnych spraw jak na lekarstwo, a promocja władzy jak najbardziej. Radni czy jak ktoś napisał bezradni, czytają to forum co widać po wpisach, i nadal nic, cisza grzeczne sesje, tematów brak. Jedynie woda, z którą “bryknął” jeden radny, ale za to dostał informację o pozwie do sądu od władzy gminnej, za pośrednictwem pełnomocnika -prawnika gminnego za gminną kasę. To tak się załatwia sprawy władz gminnych??? Wójt z radnym nie mówią jednym językiem??? Muszą publicznie prać nieczystości za gminne pieniądze???
    Jak obecny wójt kandydował to woda była zła i on o tym wiedział i mówił, teraz woda jest świetna??? Mieszkańcy, którzy jej muszą używać, nie widzą i nie czują tej świetności. W zamian zwołuje się komisję pod naciskiem jednego radnego do którego dotarła informacja, o tym że ponad dwadzieścia lat leci śmierdząca, brudna ciecz zamiast wody. I dziwnie nie zaproszono firmy która wodę podgrzewa uznając, że zimna woda jest świetnej jakości, a za ciepłą odpowiadają ci, co ją podgrzewają. Zapomnieliście zaprosić przedstawicieli spółki, która odpowiada za pogrzaną wodę????
    To radni rządzą, a nie wójt, którego mają do wykonywania poleceń i zadań, a jak widać jest inaczej. Jak widać nic się nie zmieniło poza rozgrywającym, ale zagrania takie jak były. Wyborcy nie takiej zmiany oczekiwali. Obecny wójt bardzo się starał o fotel. Nikt nie wepchnął go tam siłą. To co zrobił za dwa lata to nie mało, ale czy o to chodziło? O kwiatuszki i promocję wójta na fb? Resztą też się poprzednik zajmował czy lepiej czy gorzej to przy urnach mieszkańcy zdecydują. To już nie ciemny lud, który kupi puste obietnice. A wodę i asfaltownię ludzie pamiętają. Inwestycji było znacznie więcej w poprzedniej kadencji, a urzędników którzy się tym zajmowali o wiele mniej. Teraz zamiejscowi obejmują stanowiska – czyli w naszej gminie nie ma specjalistów? Nie są dostatecznie dobrzy i godni zaufania?

 2. Lekarze na NFZ boją przyjmować się pacjentów, bo covid, i tylko przez telefon “leczą”. W prywatnym gabinecie strach cudownie ich opuszcza!

 3. Inicjatywa super w końcu ktoś pomyślał też O Woli 🙂 A o przychodni polecam złożyć skargę do NFZ A i może czas na Wójta żeby w końcu się też wykazał bo za chwilę to radny Banaś będzie od załatwiania wszystkiego A gdzie inni radni bezradni ??

 4. Inicjatywa godna pochwalenia pranie Łukaszu gratulacje.
  Jest problem u nas na Woli a mianowicie chodzi o naszą przechodnie zlokalizowano koło nowego komisariatu policji. Moja żona od godziny 8:00 do godziny 10:00 próbowała zarejestrować dziecko do pediatry niestety nie da się dodzwonić bo jest sygnał i ciągle odrzuca włańcza się poczta głosowa. Dlaczego nasza przechodnia jest zamknięta tzw. działa zdalnie bo w innych miejscowościach normalnie funkcjonują.
  Czy może pan zainterweniować w tej sprawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.