Siłownia zewnętrzna już gotowa

15

Siłownia zewnętrzna już gotowa, inwestorem jest Lokalna Grupa Działania „Ziemia Pszczyńska”, wykonawca natomiast firma Herkules Ryszard Syska z Chrzanowa która wygrała przetarg na montaż siłowni na terenie ziemi Pszczyńskiej w ramach projektu  współpracy AKTYWNE STREFY jest  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach osi 4 Leader Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich 2007-2013. Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa Inwestująca w obszary wiejskie.

silownia zewnetrzna wola

tablica

A oto z jakich urządzeń możemy korzystać:

Surfer – wahadło

Wzmacnia muskulaturę pasa biodrowego, kończyn dolnych i górnych. Korzystnie wpływa na układ sercowo-naczyniowy, oddechowy i trawienny. Poprawia krążenie. Stopień trudności – łatwe. Wskazane dla osób z bólami odcinka krzyżowego i bólami nóg.

narciarz wachadlo

Biegacz – piechur

Wzmacnia mięśnie nóg i pasa biodrowego. Uelastycznia i rozciąga ścięgna kończyn dolnych. Zwiększa ruchomość stawów kolanowych i biodrowych. Korzystnie wpływa na układ krążenia, serce i płuca. Stopień trudności – średni.

piechor

Orbitrek eliptyczny

Poprawa muskulatury nóg i rąk, ogólna poprawa kondycji fizycznej i wydolności organizmu. Korzystnie wpływa na układ krążenia i układ oddechowy. Redukuje tkankę tłuszczową. Stopień trudności – średni.

orbitrec

Drabinka i podciąg nóg

Drabinka z drążkiem do podciągów – budowa muskulatury obręczy barkowej, wzmocnienie mięśni brzucha, rozgrzewka, rozciąganie

drabinkapodciag

Jeździec

Uaktywnia górne i dolne kończyny oraz pas biodrowy, wzmacnia i buduje ich muskulature, poprawia ruchomość stawów, poprawia funkcjonowanie układu sercowo-naczyniowego i oddechowego.

jezdiec konny

 

Wioślarz

Budowa muskulatury obręczy barkowej, grzbietu, ramion i nóg. Poprawia ogólną kondycję organizmu. Uelastycznia odcinek lędźwiowy kręgosłupa. Stopień trudności – łatwe.

wioslarz

Prasa nożna

Poprawa muskulatury nóg, mięśnia czworogłowego uda, dwugłowego łydki oraz mięśni brzucha. Stopień trudności – łatwe.

trenazer nog

 

 

15 KOMENTARZE

  1. Proszę, i dało się podłoże na siłowni utwardzić. Brawo dla tego forum, rada gminy powinna mieć je za lekturę obowiązkową skoro nie reagują na takie buble, bo wójt czyta dokładnie nasze wpisy skoro na gminnej stronie internetowej odpowiada. Rada gminy nie powinna otrzymywać za swoje posiedzenia ani grosza forum za nią pracuje bardzo wydajnie. Patrzmy co i jak poprawiono przy urządzeniach i czy wykonano to dobrze oraz czy użytkownicy będą bezpiecznie mogli ćwiczyć.
    Niestety z boiskiem to już musztarda po obiedzie ale napewno jest gwarancja na ten bubel, obserwujmy co tam się dzieje.

  2. Panie Taranowski, Mietlinski i Nelec zorganizowaliscie siłownię plenerową pod basenem a wygląda to jak pobojowisko. Zorganizujcie porządne podłoże pod elementy do ćwiczenia. Idzie zima i w błota tam bedzie dużo

  3. Szkoda, że nie tylko w naszej gminie, ale w całej Polsce przetargi na wykonywanie tego typu inwestycji wygrywają zawsze firmy, które oferują najniższą cenę, a nie najlepszą jakość. Zgadzam się z przedmówcami- świetna inicjatywa; super, że siłowania powstała, ale dlaczego na piachu?! Dodatkowo, chciałabym zwrócić się do osób prowadzących portal miedzna/wolanie.info- podejmę się bezpłatnego redagowania artykułów, które maja być zamieszczone na stronie.

  4. dokładnie, zamiast zadbać o to, żeby to było na betonowym podłożu, to zrobione jest tak, że jak będzie dłużej lało, to trzeba będzie przynieść “obuwie zastępcze”:):)

    • głąby zamiast narzekać to rozejrzyjcie się po innych miejscowościach też mają na trawie i nie widzę żeby narzekali tak jak WY. Ciekawe że wy macie tak cacy w swoich mieszkaniach??? Wam nic nie pasuje boiska za daleko ,siłownia nie tak, woda w basenie za zimna, same ideały na tym forum.

  5. fajnie, że powstała taka siłownia, ale niestety jakoś kiepska, można było doinwestować i postarać się o jakiekolwiek podłoże a nie błoto z trawą… może nie jest jeszcze za późno aby coś zmienić 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.