Skandaliczna decyzja Wójta

43

Wójt gminy Miedzna na dwa tygodnie przed wyborami ogłosił przetarg na sprzedaż nieruchomości przy ulicy Różanej. Pod młotek za kwotę wywoławczą 310 tys. zostało wystawione – Działka zabudowana piętrowym, niepodpiwniczonym budynkiem handlowo – usługowym o powierzchni użytkowej 578,66 m2. W budynku znajdują się trzy odrębne lokale: dwa na parterze oraz jeden obejmujący całe piętro, a także posiadająca odrębne wejście kotłownia.Budynek wyposażony jest w instalacje: wodno – kanalizacyjną, elektryczną i centralnego ogrzewania.

Pytamy więc czy tak strategiczną decyzje o sprzedaży tego obiektu nie należało odłożyć na okres powyborczy i zostawić ją kolejnej osobie piastującej ten urząd? Dodajmy iż właśnie ten budynek był wznoszony w czynie społecznym, natomiast kandydaci na radnych kolejnej kadencji maja ciekawe pomysły na jego zagospodarowanie, które umieścili w swych programach wyborczych. Panie wójcie co jeszcze można by sprzedać? Może boisko “Ognia” pod developera?

43 KOMENTARZE

 1. Wiecie że będzie budowana S1 i obwodnica Oświęcimia tu na Jedline, nie bez przyczyny budynek idzie na sprzedaż. Jeszcze boisko Ognia pójdzie pod młotek bo tam będzie baza transportowa firmy która ma budować infrastrukture drogową.
  Wola będzie placem magazynowym bo na terenie pokopalnianym będzie firma która kruszyć będzie beton itp.: rzeczy.

 2. Panie Wójcie….
  Nie, stanowcze nie dla sprzedaży budynku przy ul. Różanej w Woli!

  Trochę historii… pamięta Pan, jak już w poprzedniej kadencji chciał Pan sprzedać ten budynek? Wówczas chyba pod presją i ze względu na ogromny sprzeciw mieszkańców tej części miejscowości nie zrobił Pan tego. Z tego co pamiętam, to wówczas mieszkańcy dowiedzieli o tym wcześniej, jeszcze przed ówczesnym zebraniem sołeckim i zabronili go sprzedać. Tym razem na zebraniu sołeckim w dniu 26 września 2018 r., w sprawie funduszu sołeckiego nic Pan o tym zamiarze nie wspomniał… dlaczego? Obawiał się Pan reakcji mieszkańców? Z tego co mi wiadome ten budynek powstał w czynie społecznym (w Pana wieku powinien Pan wiedzieć co to oznacza). Dlatego w takich okolicznościach bez uzyskania zgody lokalnej społeczności nie ma Pan do tej decyzji żadnego moralnego prawa.

  • W tym nie chodzi o moralne prawo ale o KASĘ, pod asfaltownię też sprzedał obiekt budowany rękami mieszkańców w czynie społecznym-mieszkańcy nie zaprotestowali. Miało być pięknie i z pożytkiem dla mieszkańców- wyszło jak zwykle… Dziś mamy tylko smród i pył. O wyglądzie okolicy tego przedsiębiorstwa nie wspomnę. Mamy z tego miejsca pracy, albo podatki do budżetu-jeśli tak to jakie? Z całym szacunkiem, moralności się pan w sprzedaży gminnego majątku nie doszuka, szacunku dla osób które go budowały też nie, a pomysłu od 20 lat na Różaną nie ma………… DLACZEGO? CZY MY MAMY TAKIE OPORNE władze czy chodzi o coś innego. Co w tym kierunku zrobili radni przez ostatnie 20 lat? Po co nam takie bezradne i bezwolne rady? Wójt nie pozwala działać?? Skarży się Germanek i dlatego chce go zastąpić? Kasa, kasa i jeszcze raz kasa-jednorazowa oczywiście i do przejedzenia, bo trzeba przygotować wypłatę ekwiwalentu za urlop i odprawę godną, i jak starczy to jeszcze na nagrody dla wybranych- bo obecny wójt jest przekonany że żelazny elektorat mu znów wystarczy, że mieszkańcy nie pójdą do wyborów poza tymi których on adoruje… Tak to wygląda po jego działaniach.Co będzie potem, to nieważne już dla obecnego wójta, sprzedane już wszystko co dało się sprzedać. A jak obecny wójt jednak nie będzie wójtem w listopadzie? Powie wtedy kasa pusta bo nie sprzedaliśmy budynku, ja chciałem ale wyborcy nie pozwolili? Sprytne czy niezbyt mądre?

   • Budynek Sokoła na Międzyrzeckiej NIE BYŁ BUDOWANY W CZYNIE SPOŁECZNYM!!! Wtedy przy klubie działały brygady remontowo-budowlane, które zarabiały niezłą kasę i postawiły ten obiekt ( ludzie pracowali za normalną wypłatę).

  • Panie Janku przepraszamy za radnych Rozmusa i Germanka w temacie sprzedaży budynku budowanego w czynie społecznym. Widzimy co zrobili z budynkiem starego Sokoła to też budowane było naszymi rękoma.

 3. Przynajmniej wwiemy na kogo nie głosować Germanek i Rozmus dziekujemy ze pilnwanie wsi przez 4 lata prawie wszystko udało sie wam załatwić ,pewnie nie wiedzieliscie za czym raczki podnosicie za kredytem na dwa miliony tez raczki podnosiliscie ,najlepiej opowiadać ze sie krzywwda Wam dzieje
  To puscie to Koryto z RąK ,szkoda co

 4. Panie Radny Germanek, no wie Pan co… wstydził by się Pan takie pierdoły pisać, to Pan jesteś Radnym i odpowiedzialnym za swój kawałek podwórka czyli Wole Wieś to myśmy Pana wybrali. To Radni a nie Wójt decydują o kształcie gminy, gdzie się pytam, jakieś działania konkretnie jakie pisma, na której sesji Pan mówił żeby budynku nie sprzedawać, kto Pana parł? NIC wiec proszę Kończ Waść wstydu oszczędź. Żadnych działań i jeszcze za kredytem na 2 miliony byleś Pan za, wszytko w temacie. Jako osoba biegła w tematach przedsiębiorczości powinien Pan wiedzieć ze kredyt się bierze nie na pierdoły tylko na konkretne działania mające przynieść w przyszłości zysk i spłacić ten kredyt.

 5. Gdzieś usłyszałem ,ktoś coś 🙂 no to ploty chyba ? ponoć tak jest namieszane -ponoć ,że sprawa ma wylądować w CBŚP ! piorun jasny !!!

 6. a morze by tak żłobek albo przedszkole anie profit do wielce możnego pana wójta to jest własność społeczenstwa anie wójta przedszkoli i żłobków jest za mało matki chcą pracować.

 7. Taranowski i tak z tego coś ma trzeba dobić konto na koniec. Gratulacje tym co na niego głosują to podobne osoby do niego. MOPS na Woli lepszy nie jest taki sam jak on.

  • a co Ty gościu anonimowy chcesz od GOPS-u ( MOPS to Miejski osrodek znawco tematu) , Panie tam zasuwają jak małe samochodziki, wychodzą z pracy padnięte…p0racują w soboty( nie za kasę) aby ludzie dostali decyzje i kase a Ty sie ich jeszcze czepiasz???? TO TRUDNA PRACA, CAŁY CZAS BORYKAJĄ SIE Z CUDZYMI PROBLEMAMI. Gdybyś gościu anonimie popracował w Ośrodku to byś wiedział jak ciezka to praca. Ja im współczuje bo muszą wchodzić w najgorsze środowiska.
   Puknij sie w głowe gościu i zacznij myślec.

 8. A mi jest przykro, że ten budynek jest do sprzedaży. Można go wykorzystać, nie trzeba było doprowadzać do takiego stanu i mógłby wyglądać super także pod zarządem gminy gdyby o niego zadbano. Gdzie był wójt, gdzie byli radni?. Moim zdaniem, jaki pan, taki kram.

  • Jaki gospodorz tako chałpa, tak rzekł jeden z radnych… już byłych, i tu był dopiero foch jak najwyższy usłyszał, a było to jeszcze przed remontem budynku UG i przed termomodernizacją w oświacie. A wszystko powierzchownie, byle jak żeby tylko z wierzchu jako tako wyglądało.

  • Gdzie byli radni Rozmus i Germanek przez 4 lata ?
   Nie widzieliście że budynek niszczeje ? Taki macie pomysł na gminę? Dewastujecie gminny majątek z wójtem i tyle w temacie

   • Jo sie spytom inakszyj-kaj tyś Czesławie boł żeś na swoik radnych taki gumnioki wybiyroł? Kaj mosz gały że terozki o ty godosz? Terozki drzimota ci przeszła? Za nostympno kandyncjo ani oszkrabiny niy łostawi, wszyćko roztomiły Czesławie na dutki prznicuje. Bajtlik bydzie mioł pełny na łodchodne za 5roków. Nom łostawi rolszuły by mu sami mogli rzaznonć w rzyć. Przetłumaczyć ci czy miyszkosz na Ślonsku?

 9. Z pewnością mają stosowną wycenę że budynek zdegradowany do kapitalnego remontu, na pewno do zaskarżenia. Nie dajcie się Wolanie. Sprzedaje bo w kasie wiatr i pustka a na ekwiwalent trzeba zbierać.

  • I niech dalej STOI i straszy ? Boisko też straszy (fajne działki),DOKOŃCZYĆ KOMPLEKS SPORTOWY PRZY STADIONIE ( boisko rezerwowe ze sztuczną nawierzchnią)i koniec poniewierki SOKOŁA

   • juniorze, po co wydawać kasę na boisko rezerwowe? macie na “fajnych działkach” miejsce do trenowania to po co wydawać pieniądze niepotrzebnie? Może na nagrody zabraknąć. Ma być byle jak to niech jest, wszyscy się dajecie prowadzić jak wódz chce to go sobie wybierzcie. Taki wójt jacy wyborcy!!! Te trzy tysiące betonu jego przeciwnicy kapeluszami mogą zakryć ALE PO CO? lepiej sprzed kompa narzekać i biadolić… dajcie mi, dajcie nam, bo my chcemy- to gdzie walczycie NA FORUM? Ono może wiele, już się o tym wielokrotnie przekonaliśmy, ale nie jest wszechwładne. Po co dopuszczono do takiego zaniedbania budynku, żeby go sprzedać za psie pieniądze? a pieniądze ze sprzedaży na premie dla wybrańców wójtowych? Dlaczego w popłochu i w takim tempie sprzedaje? Trzeba było szukać pomysłów na budynek a nie sprzedawać za wszelką cenę a kasę przejadać jak na to nieistniejące boisko ze sztuczną murawą-tam były pieniądze wirtualnie przeznaczone ze sprzedaży boiska z budynkami też w czynie społecznym przez wyborców wybudowanymi- a potem pieniądze wykorzystane na co innego-sprawdź na co? Zapytaj wójta czy oddał za długi do kopalni????? Dlaczego na asfaltownie wydano pozwolenie na mała działeczkę a potem dokonano zwiększenia bodaj 10krtnego? Bo nie było trzeba przy malutkiej działalności choć śmierdzącej-wydawać decyzji środowiskowej, tj. wydać decyzję że nie ma negatywnego oddziaływania a potem zwiększyć i już nie wymagano sprawdzenia czy truje czy nie radni uśpieni mieszkańcy uśpieni i rączki w nocniku. A kasa płynie… PREMIE,NAGRODY EKWIWALENTY, a wyborcy potakują, radni przytakują a król zaciera ręce i robi co chce-jeszcze ta ostatnia kadencja-5 lat- a potem ch….. du…. i kamieni kupa….

  • Szkoda że tak do tego podchodzi wójt , bez wcześniejszej informacji o sprzedaży (powtórka stare boisko sokola ), ludziom ze wsi a szczególnie tym co budowali ten budynek należy podziękować ,że dbali o to by coś było na tej Woli . Mam pytanie do radnych,czy wcześniej wiedzieli o sprzedaży budynku?

 10. Może nabywca tam otworzy oddział asfaltowni, 0,1655 ha, to mu wystarczy, a jak wyburzy budynek może stawiać drugą mobilną asfaltownię. W miejscu asfaltowni budynek tez powstał w czynie społecznym. Jak działkę na Różanej obok budynku dokupi to jeszcze kruszarki wejdą. Tylko na w2 ma śmierdzieć? Na boisku wysypisko śmieci może ulokować, bo na Wolę wszystko upycha, a mieszkańcy nie protestują. To się rozzuchwalił.

 11. Gdzie są radni Rozmus i Germanek? Najlepiej dac przyzwolenie wójtowi na sprzedaż . A kto to kupi za nim otwórzcie oczy ? No koczy i on też zrobi wielkie oczy jak to koczy.

 12. Nie dawajcie takich pomysłów ze boisko ognia można sprzedać bo z niego skorzysta ? wójt ostatnie czasy chyba robi na złość mieszkańcą gminy bo zdaje sobie sprawę że nadchodzi jego koniec sprawowania władzy w tej gminie ?

 13. Cena wywoławcza śmieszna za taką kwotę to nawet dom w stanie surowym ciężko kupić a co dopiero budynek pod działalność i to o takim metrażu!

 14. każdy polityk to oszust , jeden namawia by ludzie obiekt wybudowali a następny przychodzi i ten obiekt sprzedaje .pieniądze z takiej transakcji i i lądują w ich kieszeniach w postaci premii .co może wyborca , następny budynek wybudować .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.