Spotkania konsultacyjne z mieszkańcami sołectwa Gilowice oraz Góra

2

18.lutego mieszkańcy sołectw Gilowice oraz Góra spotkali się z przedstawicielami Powiatowego Zarządu Dróg, biura projektowego, Radnymi Powiatowymi , oraz Wicestarostą Pszczyńskim panem Grzegorzem Nogły, celem spotkania było omówienie koncepcji przebudowy ulic: Korfantego, Lompy, Topolowej w Górze i Gilowicach.

Z informacji przekazanych podczas spotkania wynika ze droga będzie usytuowana w dotychczasowym pasie ruchu i jak zapewnia projektant żadnych wywłaszczeń w tej sytuacji nie będzie. Przewiduje się budowę pasa ruchu o szerokości 6 metrów z dopuszczalnym naciskiem 115kN/oś, w poboczu jezdni zaprojektowano jednostronny chodnik wraz z jednokierunkowa ścieżką rowerowa o szerokości 2,5 metra. Całość natomiast dopełni rów odpływowy ulokowany z przeciwnej strony drogi, a maksymalna szerokość całości będzie się wahać w granicach 10 do 11,5 metra.

Z informacji jakie przekazał  Wicestarosta Pszczyński pan Grzegorz Nogły  koszt modernizacji ma  wynieść ma ok 13 milionów zloty z czego aktualnie brakuje ok 6 milionów, Powiatowy Zarząd Dróg stara się o pozyskanie dofinansowania do tej inwestycji i od tego jest uzależnione rozpoczęcie przebudowy które może nastąpić w ciągu czterech, pięciu lat.

Sporo emocji wśród mieszkańców wzbudziła sprawa wjazdów do posesji gdzie wykonawca zapewni budowę takowego  tylko na odcinku 2,5metra (szerokość chodnika ), pozostałą ilość do bramy wjazdowej będzie w zakresie właściciela nieruchomości .  Prosi się tez mieszkańców którzy aktualnie nie posiadają takowego wjazdu, a planują w przyszłości przekształcenie grotów na budowlane o zgłaszanie takiego zapotrzebowanie do PZD w Pszczynie w nieprzekraczalnym terminie 30 marca 2014 roku.

Mieszkańcy poruszyli tez temat braku rozgraniczenia ścieżki rowerowej od ciągu komunikacyjnego pieszych, takie rozdzielenie w formie linii bądź innego koloru bruku wg dyrektora PZD pana Grzegorza Górki nie jest możliwe ze względu na ograniczoną szerokość tego pasa a projektowana ścieżka  jest tylko jednokierunkowa, wiec rowerzyści jadący w przeciwnym kierunku będą zmuszeni do korzystania z pasa drogowego.

2 KOMENTARZE

  1. No jak na takie wioski to chłopie A4 to pikuś !!! PANOWIE BUDUJCIE BO SZKODA ZAWIESZENIA W AUCIE ! TU NIE MA CO KONSULTOWAĆ TYLKO ZA ORAĆ I ROBIĆ NOWĄ DROGĘ !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.