Spotkanie informacyjne w zakresie Programu Ograniczenia Niskiej Emisji

2

Wójt Gminy Miedźna wraz z Operatorem Programu firmą EKOSCAN Innowacja i Rozwój Sp. z o.o., serdecznie zaprasza mieszkańców Gminy zakwalifikowanych do udziału w Programie na prezentację:

Dostawców i Wykonawców kotłów automatycznych V klasy, kotłów gazowych w ramach tegorocznej edycji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Miedźna.

19 lipca 2019r. (piątek)
w godzinach od 16.00 do 19.00

Parking przed Urzędem Gminy Miedźna, ul. Wiejska 131

od godz. 17.00 w sali konferencyjnej Urzędu Gminy Miedźna, przy ul. Wiejska 131 odbędzie się spotkanie informacyjne  w zakresie poprawnej realizacji tegorocznej edycji Programu Ograniczenia Niskiej Emisji na terenie Gminy Miedźna.

Głównym celem wystawy będzie przedstawienie osobom, zainteresowanym oraz biorącym udział w Programie, budowy i zasad działania ekologicznych kotłów. Wystawa ma za zadanie zwiększyć świadomość mieszkańców w zakresie konieczności dbania o środowisko naturalne poprzez ograniczenie emisji szkodliwych substancji do powietrza atmosferycznego.

 

Info: UG Miedźna

2 KOMENTARZE

  1. Jak widać temat ekologi nie wzbudza w tym momencie żadnego zainteresowania ale poczekamy do jesieni i zimy kiedy nie będzie jak wyjść na zewnątrz ze swojego lokalu.Na pewno wtedy pojawi się mnóstwo komentarzy i narzekań na panujący w tym okresie smog.Władze gminy skupiły się na temacie wymiany pieców tz. kopciuchów ale i one emitują duże ilości dymu który jest również powodem smogu .Czy nie lepiej przynajmniej na Woli zaproponować mieszkańcom domów jednorodzinnych będących w zasięgu ciepłowni po kopalnianej która ma z pewnością duże wolne moce przerobowe podłączenia do sieci.Powinna ta propozycja obejmować preferencyjne warunki finansowe i jakąś dopłatę finansową dla tych mieszkańców którzy wyrazili by zgodę na te działanie.Może jest nawet istnieje jakiś program dopłat unijnych lub rządowych które można by było z nich skorzystać.Mamy 46 bloków mieszkalnych tylko na w1 i dodatkowo bloki na w2 (niestety nie znam ilości)i to na ich dachach można zainstalować panele słoneczne które dawały by darmową energie którą wykorzystałoby się do podgrzewania wody lub energii elektrycznej.Na pewno istnieje taki program rządowy bo wczoraj mówił o tym premier rządu Morawiecki.Wymiana starych pieców na pewno obejmie małą ilość ludzi i to dodatkowo rozproszoną po całej gminie i to dlatego efekt zamierzonej poprawy stanu powietrza będzie znikomy i bardzo mało odczuwalny .

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.