Spotkanie z mediami w Górze- Pierwsze publikacje

48
Są już pierwsze efekty spotkania, tygodnik Nowe.Info właśnie  opublikował obszerny materiał dotyczący remontu drogi Topolowej i Lompy. Zapraszamy do zakupu niezależnej prasy.

Remont drogi Topolowej i Lompy, łączącej Górę i Gilowice budzi wśród mieszkańców wiele zastrzeżeń, domagają się natychmiastowego wstrzymania prac.
 
Za pośrednictwem portalu Wolanie.Info zapraszamy wszystkie zainteresowane osoby w dniu 15/07 o godz 17:00 na spotkanie z mediami w Górze, na wysokości posesji przy ulicy Topolowej 69e. Spotkanie dotyczy uwag odnośnie przebudowy dróg.

 

Na spotkanie zostali zaproszeni przedstawicie ogólnopolskich, lokalnych stacji stacji TV oraz prasy.

48 KOMENTARZE

 1. I co cwaniaczki z Gilowic ? Inwestycja idzie dobrze ? Co wam tam zafundował starosta przy LO ? Wójt kiwnął palcem czy znowu olał sprawę ? Śmialiście się z nas że robimy problemy przy budowie drogi a sami teraz przejrzeliście dopiero na oczy ?
  Co na to radny Lubański i klan rodziny W. ?

 2. Apel do władz powiatu: proszę dać firmie Mantrans zgodę na korzystanie z drogi powiatowej w kierunku Jedliny. W ten sposób dostaniemy przynajmniej kilkaset złotych jakiejś opłaty. Natomiast na dzień dzisiejszy sprawa wygląda tak, że jest zakaz ruchu powyżej 8T, jest nowa droga wyremontowana za ciężkie pieniądze i są REGULARNE KURSY DUŻYCH CIĄGNIKÓW SIODŁOWYCH. Dzisiaj rano znowu dwa tiry z logo Mantrans – firmy, która podobno ma złoże żwiru w Bojszowach. Skoro nie potraficie wyegzekwować przepisów to je znieście, przynajmniej nie będzie wstydu dla służb powiatowych jak bardzo są nieudolne.

  • To cały obraz gminnych intersow zwir wydobywają w jedlinie a pocichutku jezdzi przez Wolę ,gdzie są wojcie policjanci co byli na zebraniu wiejskim 2/3lata temu i o bezpieczenstwie mówili mieszkanców , a teraz cieżarówka za cieżarowką ,inters kwitnie można sprawdzic ile juz ton pojechalo trasą przez Wole bo innej nie mają , a tu 8t i coo teraz na Jedlinę nie pojadą bo tam jest zakaz , na Oświecim nie bo most ma ograniczenie na Wolę jest ograniczenie 8 ton ,wiec kto jest tutaj mikołajem i robi prezenty wlascicielowi żwirowni ,inwestowali miliony i nie wiedzieli ze nie mają jak tego urobku transportować ,coś tu smierdzi z daleka

 3. Ciekawe gdzie są teraz Radni, Wójt, Sołtys, Radna Powiatowa, Starosta?
  Osoby które reprezentują tą wieś!!
  Wszyscy siedzą cicho jak mysz pod miotłą a Pan Dyrektor robi co chce.
  Tyle w tym temacie!!!

  • szkoda że “tyle w temacie” – znacznie lepiej byś obywatelsko zadziałał pisząc stosowną skargę, pismo czy list otwarty do stosownego “Dyrektora”. Po co liczycie na pośredników skoro macie pełne prawo działać samodzielnie a urzędy mają obowiązek Wam odpisać ? DZIAŁAĆ. NIE GADAĆ.

  • Siedzą cicho bo się boją. Swoje żale będą wylewać już po remoncie. Wczoraj tam byłem i kanty krawężników dalej wystaja. Te wjazdy na posesję to jakiś cyrk ? Czy nowa technika układania krawężników ?

 4. Eksperci. Może trzeba poczekać cierpliwie na efekt końcowy. W mojej okolicy jak remontowali to były bardzo podobne utrudnienia, jak zrobili jest ekstra i nikt nie narzeka.

 5. Poraz kolejny pytam się gdzie władza z gminy MIEDZNA żadna gmina w polsce niepozwoliła by sobie na taki burdel jaki mamy na ulicy topolowej i lompy,zamiast robić to etapami to rozpierdzielili całą drogę że niemożna wjechać na posesję na gotowym odcinku drogi mieszkańcy niszczą sobie samochody.A jeżeli karetka będzie musiała dojechać ????zostaje tylko pogotowie lotnicze kto za to zapłaci …Pewnie inwestor albo ktoś odpowiedzialny tylko kto ….

 6. Ja rozumiem, że w społeczeństwie takie “zaangażowane” osoby (żeby nie napisać “roszczeniowe”) są potrzebne. Jeśli ktoś faktycznie ma problem z wyjazdem z chodnika na drogę (szczerze to nie do końca chce mi się w to wierzyć), to jest to zdecydowanie przegięcie ze strony drogowców, ale jak się organizuje takie akcje, to trzeba mieć na uwadze także drugą stronę medalu.

  Najpierw jak padły deklaracje przebudowy drogi, to nikt jakoś specjalnie nie interesował się, w jaki sposób ten remont będzie wykonany. Na zebraniach nikt nie protestował przeciwko planom budowy takiego, a nie innego chodnika. Wszyscy byli zadowoleni, że po blisko 20 latach próśb ktoś w końcu wybuduje cywilizowaną drogę wraz z chodnikiem, drogą rowerową i odpowiednim odprowadzeniem deszczówki.

  Teraz mamy rozkopane ponad 3km drogi (plus jakiś kilometr koło cmentarza, gdzie nie wiem po jakiego wójta zaczynają coś robić w tym samym czasie) i około kilometra położonego asfaltu (zdaje się, że to już ostatnia jego warstwa) i jaśnie Państwo, którym ten asfalt już położono zaczyna kręcić nosem żądając natychmiastowego zaprzestania dalszych prac. Super, niech całe Gilowice i pół Góry nadal jeździ po kamieniach, wdycha kurz, niszczy sobie samochody, bo komuś zrobili nieestetyczny wjazd do posesji.
  Serio! To że ktoś walczy o swoje jest jak najbardziej zrozumiałe. No tylko żądanie natychmiastowego zaprzestania prac, kiedy samemu ma się już za płotem asfalt, a cała gmina i jej okolice z utęsknieniem czekają na koniec remontu, to jest już egoizm.

  Zresztą budowa tego typu chodnika i drogi rowerowej (bez ich obniżania przy wjazdach do posesji) ma też pewne dobre strony. Popatrzcie jak jest w sąsiednich Bojszowach – przez to, że droga rowerowa nie jest równa tylko pagórkowata, to co drugi rowerzysta jedzie po drodze przeznaczonej do samochodów. Bo tak jest zwyczajnie wygodniej.

  Znając “górzańskie” wyolbrzymianie każdego, nawet najmniejszego problemu, to pewnie niebawem się okaże, że problem zjazdu z chodnika nie dotyczy wjazdu na drogę tylko do posesji, a na dodatek powiesił się ktoś z obniżonym zawieszeniem w samochodzie 😉

  P.S.: Czy obrażanie radnych po nazwisku daje Wam jakąś satysfakcję?

 7. Wolan masz rację ale kilka błędów wyszło w trakcie budowy. Zgłaszamy to p. Gorce a chłop nic więc zgłaszamy to dalej. Ciekawe co byś poczuł gdybyś zawisł na swoim wyjeździe z posesji .
  Sąsiad ma już wylany asfal i musi mieć na asfalcie deski żeby zderzaka z auta nie wyrwał. Trzeba było przyjść w sobotę i porozmawiać

  • A nie będzie tam przypadkiem jeszcze kolejnej warstwy asfaltu? Zawsze jest ich kilka… A przebudowa w końcu TRWA… To jak to jest?

   • Aga warstwa scieralna jest już ułożona odcinek jest zrobiony prawie w 100% pozostało wylać asfalt na chodnik/ścieżka rowerowa, pobocza wyrównać, zjazdy w pola a żniwa tuż tuż… i będzie odcinek zrobiony. Tylko mieszkańcy chcą poprawy wyjazdów na posesję (stosujemy tu inny rodzaj krawężników !!!) a władza tego nie kuma. Przyjedź i zobacz jak wygląda na żywo i gdy oponę lub zawieszenie uszkodzisz uderzając w narożnik wystajacego krawężnika!!!

  • Na wysokosci topolowej 27 jest podobnie… Wyjazd z wlasnej posesji jest utrudniony. Albo wjazd rowerem w miejscu urwanego asfaltu obok szkoly tez nie jest ciekawy….

 8. Ale tak to potem jest, jak już wszystko zatwierdzone, podane do publicznej wiadomosci. NIKT się tym nie interesuje wczesniej. Jakby któryś z mieszkańców poczytał sobie dokumentacje przetragową, która była i jest dostępna już wczesniej można było robić afery i mieć pretensje (słusznie). Tylko z takimi rzeczami trzeba reagować wcześniej.

 9. Tak władza boi się prawdy ale jak szkoła się paliła to Taranowski biegł z wiadrem pełnym wody aby gasić miejsce pracy swojej żony…

  • Drogi Anonime tu nie chodziło zrobić zadymę tylko wsłuchaj się w opinie i wypowiedzi mieszkańcow, którzy mieszkają przy remontowanej drodze. Bo kto jak nie mieszkańcy widzą ” fuszerkę “, którą funduje obecna władza Gminy Miedzna i Powiatu.
   Nie wiem czy wiesz mieszkańcy mają spotkania co jakiś czas z władza i PZD – jest tam taki dyrektor Górka… Powiem więcej, spotkania nie dają żadnego rezultatu więc mieszkańcy skontaktowali się z mieszkańcem Woli , STOWARZYSZENIE NOWA ENERGIA pomogła napisać odpowiednie pismo do Wojewody, Marszałka, Starosty i Gminy Miedzna !!! Na moja prośbę mieszkańcy zebrali podpisy i będę czekał który urząd będzie miał jaja skontaktować się ze mna w/w temacie, ponieważ w piśmie wyraźnie jest napisane, że osobą kontaktową jestem ja BANAŚ ŁUKASZ !!! Ktoś powie a gdzie miejscowi radni z Góry i Gilowic ??? Na to pytanie drodzy mieszkańcy – wyborcy – odpowiedźcie sobie sami.
   W tym tygodniu będzie udostępnione nagranie ze spotkania sami oceńcie jak urzędnicy wydają publiczne pieniądze.
   – Zwróćcie kochani na jakość wykonanych wyjazdów na posesję – ułożenie krawężników…
   – Wysokość wjazdu do posesji…
   – Mieszkańcy mówili, że dreny zasypywane były piaskiem !!! Panie Górka najpierw żwir a później piasek …
   – Część mieszkańców ma problem z wjazdem w pole…
   …tak jak już mówiłem czasem warto przejechać się rowerem po naszej pięknej ziemi powiatu pszczyńskiego a wójt ma pecha że bronie swojego…
   Jak widzicie to kolejna wpadka wójta Taranowskiego, bo to wójt powinien działać i łagodzić emocje przy takiej inwestycji tej czy innej w naszej gminie.
   Pozdrawiam

   • gmina to folwark wojta nikt sie nie wychyli ,Radna BiałoN na żadnej sesji glosu nie zabrała,nawet jak punkt odpadów miał byc naprzeciw szkoly w Górze !! zasiada dumnie z Lubanskim i Gruszka w nietykalnym stoliku ,a Przewoznik tez niby nie zależny ,na początku a teraz glowa w piasku …….wkoncu ludzie zobaczą to zaangażowanie w gmine tych zapracowanych radnych hehe

  • Radny Przewoźnik na sesji miał pretensje do Wolanie Info ,co teraz też pretensje do telewizji???
   p.radny kiedyś interesował się pan Wolą ,doradzam panu zajmij się pan swoim okręgiem Wola sobie poradzi bez pana na pewno lepiej.

   • Tak szczerze to radny PRZEWOŹNIK startował z KOMITETU NOWA ENERGIA i z tego co mi wiadomo odwrócił się plecami. pewnie wójt go musial do czegoś przekonać . A w sprawie drogi to słabo z panią randą Białoń walczą. Brać przykład z pana Banasia rach trach i poszło i czekamy co dalej władza zrobi.
    Taranowski wójcie krawężniki z Panem Górka proszę wymienić do wjazdów na posesję. Górzanie przyjdzćie i zobaczcie tą fuszere lub czekamy na materiał filmowy z wczorajszego spotkania. może starosta pomoże tak lubi fotografować się przy inwestycjach powiatowych. Łopaty i kilofy i do roboty urzędasy od siedmiu boleści

 10. Władza nas nie chciała słuchać to miarka się przebrała. Naszych radnych nie było ale dziękujemy panu Banasiowi za zaangażowanie i zorganizowanie spotkania z lokalnymi mediami.

 11. robili pszczyńsko w Woli i larma tyż tela było!!! Pomalutku górzanie i gilowianie; poszczekocie trocha, droga zrobia i bydzie cicho.Nuu, ale momy internet, więc jo pobożny katolik )

 12. I co było te spotkanie,bo człowiek w robocie siedział a też miałbym swoje do powiedzenia? Cieszę się, że w końcu doszło do remontu Topolwej, bo stan tej drogi wołał o pomstę do nieba ale mam już serdecznie dość nadrabiania codziennie tylu kilometrów. Człowiek,żeby zawieść dzieci do szkoły i do przedszkola a potem je odebrać musiał tyle kilometrów nadrabiać.Tyle dobrze, ze wakacje się w końcu zaczęły, ale do roboty czy na zakupy trzeba też jeździć. Współczuje szczerze kurierom i listonoszce. Rozpieprzyli pół Góry i co?Nie można było tego remontu etapami robić?Zrobiliby jeden fragment, potem kolejny itd. Tak samo temat krawężników. Z jednej strony drogi jest krawężnik, z drugiej strony go nie ma. Za parę lat wrócimy do punktu wyjścia. Temat podjazdów do posesji czy choćby do danej drogi to tez jest temat rzeka. Nie każdy ma Jeepa. Nie możemy chociaż jednej inwestycji zrobić w tej gminie raz a porządnie?Zapraszam Pana Wójta aby przez pewien czas pojeździł do pracy trasą Frydek (obok cmentarza), przez ul. Polna, Pszczyńska albo Polną i Poznańską. Niech Pan zobaczy jak to przyjemnie jeździć codziennie, po kilka razy po wąskich wiejskich drogach, gdzie jeden zjedzie na bok a drugi czuje się jak pan i władca całej drogi, nie daj Bog jak się trafi jeszcze na dzień odbierania śmieci na danej ulicy i spotka się ze śmieciarą a do pracy dojechać trzeba na czas.

  • Jeździłem dzień w dzień do pracy na Brzeszczach przez 20 lat tą drogą obok cmentarza i nigdy nie miałem zarzutu. Droga jest droga. Szukamy problemów gdzie ich nie ma.

 13. Zobaczymy ilu miejscowych sie pojawi.Ludzie niby narzekają a nic nie robia żeby cokolwiek w tej gminie zmienić.Czasami mam wrażenie (bez obrazy),ze tu same ciemniaki mieszkają.Jak przyjdzie co do czego to zawsze kończy sie tym samym hasłem “tak było,tak jest i tak bedzie”.W której gminie ludzie pozwoliliby aby remont drogi trwał tak długo,żeby rozkopać chodniki przy szkole a przy studzienkach powbijać pręty?Dobrze,ze jeszcze do jakiegos nieszczęścia nie doszło.Podobnie było z ul.Kreta i Kasztanowa.Przez miesiac rodzice byli zmuszeni dzieci wyrzucać “w locie” pod przedszkolem,bo nie było gdzie sie zatrzymać.Parking pod przedszkolem rozkopany,drogi przylegle do przedszkola tez.

  • przyszło i spora grupa władza nie pokazała sie bo sie bała. NAwet miajscowa randa i rany i przewodniczacy Lubaski wystraszyli sie grupy ludzi

 14. Hola, hola a gdzie miejscowi radni ? Jaki matoł , tak matoł pozwala na takie wykończenie wyjazdów na posesję ? Dlaczego w Miedznej, Frydek, Gilowice , Wola mogą być estetyczne wjazdy do posesji a u Was na Topolowej i Korfantego NIE ! Pytaliscie Starostę, Wójta i ziomka z PZD czy chcieliby takie wjazdy ??? Wydaje mi się, że raczej NIE !
  Jutro przyjdę i do kamery zapytam władzę o co kaman

 15. …podam przykład jak wadza daje przyzwolenie do dalszych robót…robią chodnik w ciągu dnia, rano jadę do roboty i moje auto wisi w powitrzu bo nasyp jest ponad 30 cm wysoki. Dreny przy studzienkach to kolejny mankament od kąd dren od kanalizacji sypiemy piaskiem. chyba na odwrót najpierw żwir i później piasek….

 16. a pozniej te media na Krotką w Woli podjada bo tam wojt ukazał swoją twarz kolejny raz o raz za dużo Boguś ……..Gospodarz z Ciebie konkret nie ma co )

  • Po krótkiej na boisko ,pokazać że za 2.5 ml.zł taki bubel ktoś odebrał .,,Nosił wilk razy kilka ,aż ponieśli wilka”

  • A czemu starosta skoro pan Górka dziwnie się mota wokół tej inwestycji. Za to co tu zrobili mi z wjazdem do posesji…auto osobowe wisialo na krawezniku nawet chodnika nie potrafią dobrze zrobic

  • co wojt kozol zapytac zeby sie tlumaczyl jak na krótkiej , niby wykształcony

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.