Sprawozdanie z XI Ogólnopolskiej akcji NIVEA i WOPR „Już pływam”

0

Na krytej pływalni Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Miedźnej z/s w Woli , we współpracy z NIVEA i Wodnym Ochotniczym Pogotowiem Ratunkowym, odbywały się  zajęcia w ramach akcji „Już pływam”. Akcja trwała od 17 września do 30 listopada b.r.

Głównym celem akcji była popularyzacja nauki pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wśród dzieci i ich opiekunów. W zajęciach uczestniczyło 15 dzieci, w wieku od 6 do 8 lat – powiedział Przemysław Dziedzic – instruktor WOPR , zarazem instruktor pływania z Woli.

Każdego lata z powodu utonięć ginie kilkadziesiąt dzieci. Nieumiejętność pływania oraz brak znajomości podstawowych zasad bezpieczeństwa – to najczęstsze czynniki powodujące wypadki nad wodą. Okazuje się, że nauka pływania i bezpieczne zachowania się w wodzie wpływa bezpośrednio na malejące statystyki utonięć. Dlatego też NIVEA               i WOPR, co roku zwiększają liczbę pływalni a zarazem liczbę dzieci objętych tą akcją.

Działanie obejmuje ponad 50 pływalni na terenie całej Polski. Instruktorzy otrzymują do dyspozycji sprzęt niezbędny do nauki pływania oraz materiały edukacyjne.                       Dodajmy, że akcja „Już pływam” organizowana jest od 10 lat.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.