Stanowisko Wójta Gminy Miedźna

31

Szanowni Mieszkańcy,

obecne władze gminy bardzo ciężko pracują. Porażką jest stan gminy, jaki zastaliśmy. Mijający rok, to dla mnie i moich współpracowników „sezon naprawczy”. I tak zamiast iść do przodu dreptaliśmy wokół tematów, które mój poprzednik uznał wcześniej za swoje sukcesy. Jak się okazało wiele z nich było niczym mydlane bańki. Ładne obrazki, ale czar szybko prysł.

I tak zajmowaliśmy się Przedszkolem w Górze – wreszcie zostało oddane do użytkowania, bez drogi „na skróty” czy z lekceważeniem przepisów. Hala zapaśnicza – podobnie. Mało tego. Fakt zastanych zaniedbań pociągnął za sobą dodatkowe, naprawdę spore koszty! Owe inwestycje musiały być realizowane z uzyskiwaniem nowych pozwoleń na budowę.

Remont Szkoły w Górze – gdy zobaczyłem tę szkołę po objęciu urzędu, zaniemówiłem, że w XXI wieku dzieci mogą się jeszcze uczyć w takich warunkach. Dziś można zaniemówić, ale z podziwu. Nadmieniam, że stan pozostałych szkół również pozostawia wiele do życzenia. Na 2020 rok potrzeba około 500.000 zł na to aby wykonać zalecenia pokontrolne PSP w Pszczynie lub Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Tychach. Te zalecenia są za lata ubiegłe. Nie wspomnę już o innych potrzebach. Jak np. konieczność remontu domów socjalnych itp.

GZGK wreszcie zaczyna powolutku stawać na nogi. Odsyłam do ostatniej sesji Rady Gminy i ustaleń audytora. Jeszcze jednej takiej kadencji, jak te poprzednie, a tego ta spółka już by nie wytrzymała. Moim skromnym zdaniem, gdyby nie doszło do zmiany we władzach gminy i spółki i radykalnego przecięcia i tego pasma „sukcesów”, jak Państwo sądzą, po ile płacilibyście Państwo w efekcie za wodę i ścieki? I czy mielibyście Państwo lepszą jakość wody?

Jakość wody już na dziś jest bezdyskusyjnie lepsza, jeśli idzie o jej skład chemiczny. Spotkanie władz gminy w GPW było merytoryczne, informacyjne i pozwalające poszerzać nam naszą wiedzę,. To nie były jakieś rozrywkowe pogaduchy. Każdy człowiek uczy się całe życie, a nam się jeszcze chce chcieć wiedzieć więcej, aby mądrzej gospodarować i podejmować jak najlepsze decyzje. Dlatego też na to spotkanie byli zaproszeni Radni Gminy. Wszystko transparentnie.

Przyczyn zdarzających się zanieczyszczeń wody na Osiedlu W2 będziemy dociekać. Czy ktoś Państwu powiedział, że ten temat przestał dla nas istnieć? Jeśli tak, okłamuje Państwa i tyle. Z posiadanej przeze mnie wiedzy mogę stwierdzić, że można mieć uwagi do czystości wody ciepłej, a nie zimnej. Przypominam, że GZGK odpowiada, za jakość wody zimnej. W przypadku złej jakości wody zimnej proszę dzwonić do GZGK.

Sprawa rozliczeń za wodę była już dwukrotnie Państwu wyjaśniana. Raz na zebraniu sołeckim WI, a potem na minionej, wspomnianej powyżej sesji. Mieszkańcy bloków nie otrzymują żadnych rachunków z GZGK dodatkowo Państwa obciążających. Jeśli macie Państwo coś doliczane przez spółdzielnię lub wspólnoty mieszkaniowe za tzw. ubytki, nie czyni tego GZGK. Ta firma dostarcza określoną ilość wody na licznik główny i za to naliczą stosowną należność. Co się dzieje, że suma liczników z Państwa mieszkań nie pokrywa się z ilością wody dostarczonej? Na to pytanie trzeba odpowiadać jednak wewnątrz spółdzielni lub wspólnoty. Tutaj mimo szczerych chęci GZGK nie ma nadmiernych możliwości ustalenia, gdzie „gubi” się woda po dostarczeniu jej do głównego zaworu.

Przez niespełna rok wykonaliśmy wraz z moim zespołem wiele pomniejszych inwestycji. Tych nie sposób wszystkich wymieniać. Przygotowujemy inne, w tym i duże. Będziemy o nich informować, nie będę się teraz o tym rozpisywał. To co zrobiliśmy dotychczas, to nie koniec naszych możliwości, ku zmartwieniu naszych oponentów.

Sam osobiście każdego miesiąca rozwiązuję dziesiątki indywidualnych problemów, przez które nasi mieszkańcy nie umieli wcześniej w ogóle przebrnąć. Gdy objąłem urząd wójta nagle wcześniejsze „nie da się” już się dało. Tu nie mam zbyt dużych pretensji, bo skąd możecie Państwo o tym wiedzieć, skoro się tym zanadto nie chwalę? Ale zalecam ostrożność w pochopnych osądach co do naszej, w tym mojej pracowitości. Bo tej mi nie brakuje, a wręcz przeciwnie.

Oświetlenie w dużej części w miejscowości Wola jest w stanie agonalnym. Tyle, że… takie właśnie zastaliśmy. Słupy, lampy, rozdzielnie są w stanie bardzo złym. Przygotowujemy się obecnie do bardzo dużej inwestycji i wymiany oświetlenia (słupów, lamp, szaf rozdzielczych i okablowania) na Osiedli WI, WII, ul. Przemysłowej, Kopalnianej i tzw. „Sikorówce”. Cały plan i kierunek tych działań jest moją diagnozą potrzeb i pod tym kątem ukierunkowałem pracę urzędników, którzy już włożyli ogrom wysiłku, aby przygotowywać stosowne dokumenty.

Panie A. M., a gdzie te zatkane studzienki? Po raz kolejny jak widzę muszę Panu wyjaśniać ten sam temat. Ale czemu nie? Staram się być cierpliwy z taką samą determinacją, z jaką Pan udaje, że nie rozumie.

Otóż sprawa mostu to stan zastany po moim poprzedniku. Dodajmy około 20 letnim gospodarzu. Jak widać słusznie Pan zauważa, że są powody do niezadowolenia. Tylko pod złym adresem kieruje Pan swoje emocje. Stan zagrożenia życia i zdrowia użytkowników dla KAŻDEGO ODPOWIEDZIALNEGO gospodarza gminy oznacza jedno: obiekt musi zostać doprowadzony do tego, aby spełniać podstawowe normy albo nie ma mowy o jego użytkowaniu. Żadne narzekania ani Pana, ani innych osób nie spowodują, że ulegnę presji i narażę kogokolwiek na tragedię, byle już więcej nie słuchać narzekań i nie czytać o nich. Zresztą widząc Pana ogromną do mnie sympatię sądzę, że byłby to dla Pana wielki dar losu, aby mógł Pan potem już z uzasadnieniem formułować swoje wyrazy atencji względem mojej skromnej osoby.

Szanowni mieszkańcy,

macie prawo wielu rzeczy nie wiedzieć, ale skoro nie wiecie, warto najpierw pytać, zamiast pomawiać kogoś w mediach społecznościowych o „nic nie robienie”. Sprawa remontu mostu oczekiwała na PROFESJONALNĄ opinię i remont. Potem na wykonawcę, na którego gminę stać. A nie stać nas na zapłacenie za most o raz więcej, niż wskazuje szacunkowy koszt. Do tego grunty pod mostem mają do dziś nieuregulowany stan prawny, co także dopiero pod moim kierownictwem zaczęto normalizować i pozyskiwać stosowne zgody na wykonanie prac. Tak. To też trwa. Niestety. Zastałem prowizoryczne rozwiązania i nie zamierzam pracować w tym standardzie. Nie wszedłbym na teren będący własnością np. Pana A. bez pytania go o zgodę i nie rozpocząłbym żadnych prac na jego posesji, nawet gdyby przemawiało za tym istotne dobro jego sąsiadów. Dlatego do momentu uzyskania wszystkich zgód nie można sobie ot tak podwinąć rękawów i ruszać z pracami. Stąd jak na obiektywne i zastane okoliczności proszę mi wierzyć, że tempo wszystkich formalności, jakie dopełniamy jest bardzo dobre, choć subiektywnie niektórzy tego nie zrozumieją. Ale już Ci, którzy załatwiali np. formalności związane z budową domu jednorodzinnego i wspomną o całej formalnej drodze, którą przeszli zakładam, że dla nich jest to bardziej oczywiste. Dlaczego nie przejęto tych działek wcześniej? Odpowiedź nasuwa się sama.

Komunikacja? Jest ważna. Ale już o tym pisałem, że kłamałbym, gdybym obiecał, że w naszej gminie wiejskiej będzie tak dobra, jak w miastach. Nie będzie, bo nas na to nie stać. Zwłaszcza w obliczu wciąż nierozstrzygniętych około 17 mln zł, które gmina ma zwrócić podmiotowi górniczemu. I choćby nie wiem co chcieć na ten temat powiedzieć, jest to następny bardzo bolesny spadek latami cichaczem ukrywany pod dywanem przez słusznie minione władze gminy. Trafiło na mnie, bo dywan podniosłem do góry. I teraz muszę posprzątać, co robię w jak najlepszym interesie gminy, czyli Państwa.

Tak czy owak, kadencja moja i nowej rady to wciąż jeszcze 4 lata. Nieprzekonanych do nas nie zamierzamy szczególnie przekonywać. Świat bywa różnorodny i takie są ludzkie poglądy. My ciężko pracujemy, zrobimy swoje, a mamy sporo do zrobienia i na szczęście nie mniej energii i zapału!

Pozdrawiam,

Jan Słoninka

INFO UG Miedźna

31 KOMENTARZE

 1. Tak apropo mówi się o remontach w szkole czy przedszkolu w Górze, a czy ktoś z władz Gminy zainteresował się stosownym odbiorem nowego ogrodzenia przy przedszkolu w Miedźnej? Ogrodzenie zostało wykonane w czerwcu tego roku tzn. 06.2018r. Mamy październik a to ogrodzenie już rdzewieje, nie wspomnę o tym, że są na nim elementy na których dziecko z łatwością może się skaleczyć.

 2. Rozumiem Pana niepokój i złość wobec stanu finansowego gminy, ale znalazł Pan powód do wystosowania oświadczenia, żeby przypomnieć kolejny raz o swoim poprzedniku i jego zaniedbaniach. Pisze Pan że trafiło na Pana, ale przecież nikt Pana pod ten dywan na siłę nie wpychał. Myślę, że zamiast marnować czas i energię na pisanie oświadczeń i wnikliwe analizowanie uwag mieszkańców nt. poszczególnych uchybień powinien Pan skupić swą uwagę nad pracą jaką ma Pan do wykonania a rozliczenie przyjdzie za 4 lata. Nie po słowie ich poznacie, lecz po czynach. Ma Pan swoją szansę. Głosowałem na Pana i jak wielu pokładam w Panu nadzieję, że w naszej gminie będzie żyło się lepiej. Pozdrawiam i życzę powodzenia

  • Każdy czyta co chce. Ja czytam krótkie sprawozdanie z roku co mija. Żeby poznać kogoś po czynach trzeba poznać czyny. Proste. Pisał tu przed wyborami, pisze po wyborach. Da się z ludźmi rozmawiać? Tak trzymać!

   • Się broni wójta ale przed czym lub kim już się musi oglądać i być bronionym powstaje klika ?banda Dzieje się w straży prezes pomieszkuje i się okazało że to też wina Bogdana…. Tego jeszcze nie grali
    A gdzie w tym wszystkim jest Pan Łukasz nawet na wolanie już niebryluje coś ta maszyna się zacina bo konkretów brak

    • Nie wiem czy to jest kwestia obrony chociaż mówią, że najlepszą obroną jest atak ;). Doceniam wielki zapał Pana wójta w naprawę sytuacji w gminie jak i również sprawy, które udało mu się rozwiązać po objęciu stanowiska nie jestem natomiast zwolennikiem ciągłego punktowania poprzednika przy każdej nadarzającej się okazji i mam nadzieję, iż taka retoryka nie utrzyma się do końca kadencji. Większość problemów ubiegającym się o urząd musi być znana nie może być tak że np. przytoczony w oświadczeniu przykład szkoły w Górze i panujących tam warunków, wychodzą dopiero po wyborach i wywołują zdumienie nowego wójta. Może zatem zamiast spędzać czas przy klawiaturze robić politykę lub ironizować z wypowiedzi mieszkańców trzeba wykorzystać energię w sposób pozytywny dla gminy ? pozdrawiam

 3. SZANOWNY PANIE WÓJCIE…..Czytałem kilkakrotnie Pana stanowisko i nie sposób ,nie przyznać Panu racji . Zgadzamy sie ,że jest wiele do zrobienia ,do spłaty -wiele problemów z poprzedniej władzy .To normalne, są ludzie nieumiejący piastować funkcji kierowniczych i robią to tak jak Pana poprzednik. Ja Panu współczuje, współczuje współpracownikom,bo roboty macie multum .Wiec zycze wspaniałej pracy ,duzo wytrwałości w jej wykonywaniu dla dobra Gminy -niemniej jednak wytknę Panu jeden ,moze nie najwazniejszy błąd-ale dla wielu Pana i Łukasza zwolenników wyborczych i głęboko wierzacych w próbe uruchomienia komunikacji zastępczej w roku 2017/18-nie zrobił Pan nic by po zamknięciu mostu zapewnic komunikacje zastępczą z Oświecimiem .Tak samo obecna władza nierozumie jak poprzednia ,że nie każdy ma samochód ,ze nie każdy ma dzieci z samochodami ,że nawet mając samochód ,rodzice jezdza do pracy i jak zapewnic dziecku dojazd do SZKOŁY ,DO LEKARZA ,DO SZPITALA ??????.Jak dzieci nie posiadajacych samochodu ,moga bynajmniej raz na tydzien odwiedzić rodziców ,rodzine ,nie tylko w Oświecimiu , lecz poza nim????.Nie ma to tak ,jak Łukasz za czasów wójta BT, nawoływał by wozić swoimi samochodami ludzi ,nawoływał do BUSA zastępczego( co mu sie nie udało) ,zebrania na salkach kościelnych ,podpisy petycji …..DZISIAJ NIE MA POŁĄCZENIA Z OŚWIECIMIEM I NIC SIE NIE ROBI W TYM KIERUNKU ,,,,,,6 MIESIĘCY,,,,,a wydaje mi sie ze juz do konca roku tak będzie dalej .I tak na koniec wielu ludzi idzie na nogach przez most do Harmęż-tylko też trzeba jakos dojechac do mostu .POZDRAWIAM GORACO Z WYRAZAMI SZACUNKU DLA PANA ,PANA WSPÓŁPRACOWNIKÓW……

 4. Jakość wody pitnej ciągnie się już 20 lat , i to nie jest pana wina lecz uwczesnych władz którzy zrezygnowali z przesyłu z Czańca , na zasoby wód gruntowych tzw.głebinowe. Po podgrzaniu wytrącają się jakieś związki które niszczą insalacje metalowe typu zawory , wyminniki ciepła .Dlatego dlaczego nie wrócić do poboru wody z Czańca .

 5. Szkoła w Górze: nie wiem jak w środku, nie wypowiadam się, nie widziałam, ale to co widzę na zewnątrz mnie dziwi: wybudowano nowy parking na samochody pracowników, a dzieci tak jak 20 i 30 lat temu rowery muszą stawiać pod drzewami albo kłaść na trawie. Coś tu chyba nie tak…

 6. Szanowni Forumowicze,

  Obiecałem Państwu uczciwą, sprawną i dobrą pracę oraz rzetelne informowanie. Moja praca jako wójta nie polega na prowadzeniu czynności dochodzeniowo – śledczych. Mało tego, nie obiecywałem nikomu żadnych odwetowych działań tylko za to, że współpracował z moim poprzednikiem. Nie czuję się człowiekiem zakompleksionym i sfrustrowanym życiowo i nie jestem osobą mściwą. Nie buduję poczucia własnej wartości gnębiąc i poniżając innych. Przecież o tym pisałem i mówiłem szczerze, zanim otrzymałem od Państwa mandat zaufania. Tu nic się nie zmieniło tylko dlatego, że zacząłem pełnić powierzoną mi funkcję.

  Z założenia szanuję ludzi i szanuję ich pracę. Współpracuję z Panią Sekretarz i Panią Skarbnik. Także z pozostałymi pracownikami urzędu i jednostek organizacyjnych. Jak dotychczas bardzo cenię znakomitą ich większość za zaangażowanie dla spraw naszej gminy oraz uważam, że są fachowcami
  w swoich dziedzinach, pracują należycie i z oddaniem dla gminy. Proszę o zaprzestanie obrażania tych osób wg klucza, skoro wiele spraw w przeszłości poszło nie tak, to są winni wszyscy po kolei. Tak to nie działa.
  Z wójtami jest tak, że przychodzimy i odchodzimy na podstawie decyzji wyborców. Takie są koleje losu dla tego typu stanowisk. A „urzędnik” na co dzień pracuje na pierwszej linii z Państwem i dla Państwa. I to On zapewnia ciągłość działania instytucji, a więc i wielu Waszych spraw.

  Nie mam wiedzy, aby współpracujące ze mną osoby pozwalały sobie na jakiekolwiek nieprawidłowości. Ma ktoś z Państwa inną wiedzę? Zapraszam na rozmowę, drzwi mam dla Państwa otwarte. Ale jeśli są to tylko Państwa wyobrażenia lub nie poparte konkretnymi faktami opinie, proszę jednak o ważenie słów w dyskusjach na forach publicznych. Wolność słowa ma swoje granice dokładnie tam, gdzie nie narusza dobra drugiego człowieka.

  W tych sprawach i wątkach, gdzie ciąży na mnie obowiązek prawny oczywiście poddaję i będę je poddawał do oceny właściwym organom. Nie będę jednak ani ubiegał ich ocen i ustaleń, ani podgrzewał nastrojów, bo awanturnictwo źle służy w wydajności w pracy i nie jest moim celem. A energię staram się mieć dla Państwa jak najlepszą. Bynajmniej nie skupioną na „tropieniu”, ale rozwijaniu gminy na miarę jej możliwości.

  W temacie powyższym na forum więcej nie będę zabierał głosu. Dlatego proszę, aby więcej tego typu pytań, które padły poniżej nie kierować do mnie w tej przestrzeni. W tej kwestii Internetową dyskusję ze swojej strony całkowicie zamykam. Zwłaszcza, że w mojej ocenie w sporej części jest celowo prowokowana i wysoko manipulacyjna. Kontakt osobisty niezmiennie z mojej strony podtrzymuję, jako otwarty.

  NOWA SZKOŁA WE FRYDKU – jest w fazie projektowania. Od 2019 roku robi to zespół profesjonalnego biura projektowego. Celem współplanowania został stworzony zespół. W jego skład wchodzą kompetentni urzędnicy gminy, radni z Gilowic i Frydku, przedstawiciele Rady Rodziców oraz merytoryczni pracownicy oświaty Gminy Miedźna, w tym Pani Dyrektor szkoły z Frydku. Budynek będzie się składał z nowej części „doklejonej” do obecnego budynku szkoły. Szacunkowy koszt wykonania tej inwestycji to około 10 mln zł. Obejmuje m.in. generalny remont części obecnej szkoły, dobudowanie nowego skrzydła (piwnicy, parteru, 1 i 2 piętra). Szkoła ma być wyposażona w windę. W nowo wybudowanej części w piwnicy będzie mieściła się szatnia, a pozostała części budynku będzie przeznaczona dla uczniów Szkoły Podstawowej i przedszkolaków, które zostaną przeniesione z budynku socjalnego z Gilowic. Tym samym wieloletnie rozwiązanie „tymczasowe” dla przedszkolaków zakończy się ?. Wg planów zostanie także zagospodarowany teren wokół szkoły. Planowany termin rozpoczęcia prac to rok 2020.
  Życzę dobrego weekendu

  • Merytoryka a wodzenie za nos to dwie inne sprawy, nikt nie wymaga cudów tylko poprostu niech Pan nie opowiada że z sepa żerujacego zrobi Pan kanarka, jak ktoś ma dłonie brudne a pan chcw z nimi współpracować to coś tu nie gra,
   Weźcie byłego wójt on wam statdarty pokarze, przecież nie będzie Pan zakompleksionym s sfrustrowany człowiekiem który pociąga kogoś do ODPOWIEDZIALNOŚCI I JAK Pan zaznaczył że otrzymując mandat nie będzie myślał Pan o ściganiu winnych haha
   Ciekawe dlaczego osp fydek nie pomagało przy dozynkach, bo tam światło Bogdana nie zgaslo i również w urzędzie zostały takie osoby które z Bogdanem załatwiały nie takie interesy więc sam niech pan odpowie czy warto..

   • Szczekać umiesz, czytać ze zrozumieniem już nie.
    “W tych sprawach i wątkach, gdzie ciąży na mnie obowiązek prawny oczywiście poddaję i będę je poddawał do oceny właściwym organom. Nie będę jednak ani ubiegał ich ocen i ustaleń, ani podgrzewał nastrojów, bo awanturnictwo źle służy w wydajności w pracy i nie jest moim celem”
    Czego tu nie rozumiesz?
    I po co się tu wypruwasz na forum? Skoro ci mało idź sam złóż zawiadomienie skoro doskonale wiesz kto i czym ręce pobrudził. Haniebne są takie komentarze jak Twój.

    • Po co te nerwy, ja nie szczekam, czytać umiem pisz komentarz jakie chcesz to Twoja sprawa.
     Co Cię tak zabolało że cytatami bronisz czas pokaże o to chodzi, ludzie grabili jak swoje a nagle wszyscy wzorowi, popytaj poslulaj a się dowiesz co się dzieje w gm, nie stresuj się bo żyłka ci pęknie Miłej Niedzieli

     • Posłuchałeś, wiesz, składaj zawiadomienie. Po co te twoje nerwy na Wolanach? Wzorowy jesteś, idź, pokaż jak sie to robi. Niech się sam wójt od Ciebie nauczy. Co sie tum marnujesz. Mnie nic nie pęka, niic mnie stresuje. Oburza mnie jedynie takie jak twoje haniebne bluzganie, które jest cienkim podszyte. Gdybyś miał racje wiedziałbyś gdzie z nią iść. Proste.

 7. Proszę dalej robić swoje z takim podejściem jak do tej pory.

  Ludzie którzy tego nie rozumieją niestety są chyba bardzo słabo wykształceni lub nie potrafią logicznie myśleć tylko narzekać.

  To w jakim stanie jest Gmina to zasługa poprzedników i to normalne żeby to wyprowadzić na prostą potrzeba czasu i zapału którego całe szczęście nie brakuje.

  Do końca kadencji zostało sporo czasu, wtedy będzie moment na jakiekolwiek wnioski.

  Proszę Was ludzie, myślcie logicznie bo stan bardzo wielu miejsc, placówek czy obiektów w gminie nie pogorszył się w momencie przejęcia władzy tylko taki stan po prostu w gminie był.

  Pozdrawiam

  • Dobrze napisane “Wolanin”. Dobrze ,że wreszcie jest nadzieja na lepsze. Wyrazy szacunku dla Pana Słoninki,widać,że szanuje ludzi i ciężko pracuje.

 8. Wszystko fajnie ale…. Pozwalacie na machlojki, kłamstwa które ciagnely się w gminie 15 lat, wGzkk 5mln strat i Cooo ? poprostu wszystko było waszym krzykiem wyborczym na Wolanie info

  Odprawy i ekwiwalent wójta niby nie legalnie ?
  Remont mostu za 150 tys Wałek śmierdzi z daleka
  Budowa obiektu sokoła wola tam czarne chmury wiszą do dziś na tym terenem
  GADANIE i chyba próba tłumaczenia poprzednika wyjaśnia Wasza bezradnosc, nie móc czy strach, człowiek Bogdan T robił to zpremedytacja nie zapominajmy kto ulotki Bogdana po gminie roznosil grzecznie w ulotkach wyborczych gotowa
  Przedszkole, sala zapasnicza , Jaja na całego i poprostu nic…..

  co teraz powiedzą nikt o niczym nie wiedział, niech się Pan rozejzy bo ludzie się odwroca szybko od kogoś kto nie szuka winnych bo skala jest ogromna..
  Pozdrawiam

 9. Pani Janie,

  prosze przyjechac i zobaczyc w jakim stanie i w jakich warunkach funkcjonuje przedszkole we Frydku.”, ciasnota jeszcze raz ciasnota. Drzwi w toaletach dla dzieci zrobione z paneli podlogowych 21w. Czy bedzie budowane przedszkole bo temat ucichnal ? Co z rozbudowa szkoly podstaowej we Frydku, bedac w srodku na wyborach i oddajac glos na Pana, mialem i nadal mam nadzieje ze szkola i obejscie do konca Pana kandencji stanie sie nowoczesnym obiektem ktory nie straszy PRL.Niestety w gminych mediach nie ma zadnych oficjalnych informacji…. Ogromne BRAWO za dzialania w sprawie GZKZ.

 10. Skoro są problemy o których Pan jasno napisał to kiedy ci urzędnicy poniosą odpowiedzialność za doprowadzenie do takiego stanu gminy ? Sekretarz, skarbnik czy inni urzędnicy wiedzieli co się dzieje w urzędzie i ponieśli prawne konsekwencje ? Jeżeli dalej pracują to po co te żale w Pana oświadczeniu ?
  Następne, audyt GZGK osoby które doprowadziły prawie do dna tą spółkę poniosły odpowiedzialność ? Jeżeli dalej pracują to po co te żale w Pana oświadczeniu ?
  Prosze o odpowiedź.

  • Ty se Tomek z baranka w ściane strzel. W GZGK ligi mistrzów już niet. A naczelnego urzędnika też już niet. Bo go ludzie pociągli do takiej odpowiedzialności w tamtym listopadzie, że myśle że jeszcze dziś chop chyba nie umie uwierzyć co to się stało? I to jest w tym piękne. Lekceważył, obrażał i ani sie obejrzał a przegrał ha ha. Także ty też nie obrażaj ludzi, bo jeszcze co przegrasz?

 11. Czemu inicjały? na stronie gminy jest pełne imię i nazwisko? Czyżby krytyka za bardzo dokuczala że aż oświadczenia trzeba pisać?
  Jak się jest osobą publiczna to trzeba brać na klate a nie się tłumaczyć. Panie Wójcie do dzieła!

  • Oooo… dokuczyło Ci, że obecny wójt nie zlewa ludzi i ich problemów i wyjaśnia im skąd się co bierze i dlaczego jest jak jest? Hm… zastanówmy się dlaczego?
   Aaa… pewnie o Tobie tam pisze i zabolało. Nie wygłupiaj się. Bierz na klatę i nie płacz.. A do tego bez dwóch zdań liczyłeś, że będzie tak olewał ludzi, jak zwykle robią Ci co się do czegoś dochrapią a potem “pocałujta w zadek wójta”. A tu taka niespodzianka. Wójt w relacji z ludźmi, wyjaśnia, tłumaczy XD

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.