Stop “hejtowaniu”

11

Hejtowanie to nic innego jak agresywne zachowanie w internecie, polegające przede wszystkim na obrażaniu i ubliżaniu innym użytkownikom. Hejterzyzwykle zachowują anonimowość, przez co czują się bezkarni i nie biorą odpowiedzialności za swoje słowa.

Jednak nienawiść w sieci może przybierać także inne formy, o czym coraz częściej głośno mówi się w mediach. Agresorzy posuwają się do publikowania kompromitujących materiałów, w tym zdjęć lub plików wideo dotyczących konkretnej osoby. Nierzadko kończy się to wycofaniem z życia społecznego, głęboką depresją, a nawet próbami samobójczymi.

 

W odpowiedzi na liczne maile, wpisy, telefony i sms-y o treści w stylu “gdzie mój komentarz” informujemy iż Portal wolanie.info przyłącza się do akcji “STOP Hejtowaniu” i w związku z tym wprowadzamy kilka zmian w akceptacji komentarzy pod wpisami.

-Zatwierdzane będą tylko te wpisy które nie obradzają, poniżają  innych uczestników dyskusji.

-Zatwierdzane będą tylko te wpisy które wnoszą merytoryczność do dyskusji.

-Uruchamiamy Forum które jest bez moderacji i każdy użytkownik odpowiada za swój wpis personalnie.

Wprowadzenie tych zmian jest odpowiedzią na nasilającą się agresje w komentarzach, co nie oznacza ze słowa krytyki nie będą publikowane. Każdy ma prawo do krytyki osób oraz instytucji które są publiczne, jednak z zachowaniem merytorycznosci i nie obrażania  innych osób.

Zapraszamy do korzystania z naszego Portalu w sposób przyjemny i kulturalny bez zbędnej agresji wobec osób trzecich.

 

Z przygotowywanymi zmianami w portalu które już na wiosnę ujrzą światło dzienne prosimy o zaznaczenie odpowiedzi w naszej sondzie. Jeśli maja Państwo jakieś sugestie dotyczące portalu prosimy je wpisywać w komentarzach, postaramy się uwzględnić je w nowej odsłonie  Portalu.

Zapraszamy chętne osoby które maja ochotę współtworzyć portal do kontaktu.

Pod jaką nazwą kojarzysz ten Portal

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

11 KOMENTARZE

  1. szczerość i prawda w niektórych wypadkach musi być chamska -wazelina niektórym dodaje skrzydeł i na wazelinie w sprawach politycznych traci całe społeczeństwo .w państwie prawa od cenzury są sądy , jeżeli na forum ukarze się wyrok sądowy , ze za dany czyn został ktoś skazany , to zapewniam was wszystkich ze następne komentarze będą wyważone a mówienie nie prawdy nie będzie się opłaca .

  2. Jestem za tym aby nikogo nie obrażać w żadnym wymiarze. Ale pamiętajcie też i o tym, że szkalowanie i mówienie nieprawdy na temat drugiego człowieka, rozsiewanie wrogich i pełnych nienawiści, do tego nieprawdziwych plotek też jest niewłaściwym i nieetycznym postępowaniem. A co niektórym, w tym także i tym na stanowiskach przydała by się porządna lekcja etyki i pokory. Ale co tam. Łatwiej opluć, później pójść do Kościoła, wyspowiadać się i iść do komunii. Nie pamięta się o tym, że podstawowym warunkiem dobrej spowiedzi jest żal za grzechy i mocne postanowienie poprawy. Ot codzienność, cel uświęca środki. Czarny pijar zwycięża.

  3. Drodzy przedmówcy, osobiście serdecznie polecam wszystkim odświeżenie pamięci i przeczytanie “Trędowatej” Heleny Mniszkówny.
    Tak się składa, że intrygi, kłamstwa i szykany są nierozłączną skłonnością ludzkiej natury do czynienia zła wobec innych ludzi. Cywilizacja powoduje jedynie, że możliwe są coraz to nowe metody i techniki. Dlatego tworzone kolejne terminologie określają tak naprawdę stare zjawiska, różnicuje je zaledwie kontekst technologiczny. Tymczasem zwyczajne plotkowanie, oczernianie i narażanie na szwank opinii innych ludzi to sedno i cel takich działań. Czasem służy do tego klawiatura, czasem zwyczajnie i tradycyjnie – jęzorek. Proponuję uczciwe spojrzenie w lustro.

  4. To mądra decyzja.. Dużo wiemy dziś o skutkach cyberprzemocy, rozmawwiamy o tym zagrożeniu z uczniami w naszych szkołach. Czas dawać dobry przykład. Serdecznie polecam wszystkim książkę Jacka Pyżalskiego “Agresja elektroniczna i cyberbullying jako nowe ryzykowne zachowania młodzieży”. Pozdrawiam.

  5. Brawo! Dość mamy chamstwa do dokoła! Niech przynajmniej na tym portalu będzie to wyeliminowane! Pozdrawiam Wszystkich Kulturalnych Wolan! 🙂

  6. Ja tylko przypomnę administratorowi, że bierze na siebie delikatne przedsięwzięcie i mam nadzieję, że będzie to robić odpowiedzialnie, tak aby nikt nie miał wrażenia, że zaczęło dziać się źle. Pozdrawiam.

  7. Jeśli chodzi o zmiany, to proponuje nie zmieniać graficznie jest dobrze możne więcej ostaniach wpisów na pierwszej stronie. W tym co się przewijają niusy mogły by być najistotniejsze informacje. I nie zawalcie się reklamami. A i z powrotem niech sa to wolany bo i tak zawsze sie wchodzi na wolany a Miedźna to już jest gminna i jeszcze jedna potem jak komuś mówię wejdź se na Miedźna i poczytaj to szuka po stronach tak jest jasno wolanie są jedne.

  8. Bardzo dobra decyzja, powinniście wrócić do tego czym były kiedyś wolanie, dyskutowało się tu z przyjemnością i z przyjemnością się odwiedzało ten portal. Brawo. Jeśli admin wytrzyma naciski polityczne to będzie OK. Jak dla mnie wracacie na listę portali obowiązkowych 🙂

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.