Strajk Nauczycieli – Aktualizacja

194

Aktualizacja 08 Kwietnia

Szanowni Państwo,

w dniu dzisiejszym, tj. 8 kwietnia 2019 r. we wszystkich szkołach podstawowych Gminy Miedźna pracownicy pedagogiczni rozpoczęli akcję strajkową.

Każda szkoła jest jednak otwarta dla uczniów i dyrektorzy podejmują starania by zapewnić opiekę uczniom, którzy przyjdą do szkoły. W szkołach przeprowadzane są zajęcia opiekuńcze. Cały czas jestem w kontakcie z dyrektorami szkół, aby w razie potrzeby wesprzeć ich w realizacji opieki nad uczniami, którymi w tym czasie nie będą w stanie zająć się ich opiekunowie.

Przedszkola pracują bez zakłóceń, dzięki czemu każde dziecko uczęszczające do przedszkoli na terenie gminy ma zapewnioną opiekę, jak dotychczas.

Jednocześnie uspokajam, że egzaminy odbędą się bez zakłóceń.

 

Wójt Gminy Miedźna

mgr Jan Słoninka


Aktualizacja 05 kwietnia

Szanowni Państwo

W związku z planowanym od 8 kwietnia do odwołania akcją protestacyjną pracowników oświaty uprzejmie informuję, że wspólnie z dyrektorami placówek oświatowych podejmujemy szereg rozmów służących temu, aby w okresie strajku zapewnić opiekę wszystkim uczniom i wychowankom, dla których rodzice nie będą mogli zapewnić opieki w domu, a egzaminy gimnazjalne i ósmoklasisty zostały przeprowadzone bez zakłóceń. W tym celu w dniu 29 marca oraz 5 kwietnia 2019r. spotkałem się z dyrektorami placówek oświatowych celem omówienia ewentualnego ryzyka niemożności zorganizowania egzaminów, czy braku możliwości objęcia opieką uczniów i wychowanków w szkole. Zwróciłem się również o pomoc do Gminnego Ośrodka Kultury oraz Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej, które zobowiązały się do wsparcia placówek.

W efekcie przeprowadzonych rozmów potwierdzone zostały informacje, że wszystkie przedszkola w tym czasie pracują bez zakłóceń dzięki czemu każde dziecko uczęszczające do przedszkoli na terenie gminy od dnia 8 kwietnia będzie miało zapewnioną opiekę, jak dotychczas. Natomiast szkoły w miarę możliwości będą pracowały, jednak przeprowadzenie zajęć dydaktyczno-wychowawczych będzie jednak mocno utrudnione ze względu na to, że część nauczycieli przystąpi do strajku. Informuję również, że na dzień dzisiejszy egzaminy w placówkach odbędą się bez zakłóceń.

Zapewniam, że o wszelkich informacjach będziemy informować Państwa na bieżąco.

 

Wójt Gminy Miedźna

mgr Jan Słoninka


 

 

W szkołach i przedszkolach Gminy Miedźna zostało przeprowadzone przez organizację związkową  referendum. Zgodnie z jego wynikiem w niżej wymienionych szkołach od dnia 8 kwietnia 2019 r. może rozpocząć się akcja strajkowa, która będzie trwała do odwołania:

1)      Technikum nr 1 w Woli przy Zespole Szkół w Woli,

2)      Szkoła Podstawowa nr 1 im. B. Malinowskiego w Woli przy Zespole Szkół w Woli,

3)      Szkoła Podstawowa nr 2 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II w Woli przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Woli,

4)      Szkoła Podstawowa im. J. Korczaka w Górze,

5)      Szkoła Podstawowa im. S. Hadyny we Frydku.

W tym czasie w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. W związku z powyższym uprasza się rodziców o zrozumienie trudnej sytuacji i niemożności zorganizowania zajęć w szkole.

Egzamin ósmoklasisty oraz gimnazjalny odbędą się zgodnie z harmonogramem.

Ponadto w wyżej wymienionych szkołach niektóre dni, zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami, są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno-wychowawczych. Szczegółowe informacje w tej sprawie można uzyskać w szkole.

W przedszkolach oraz żłobkach Gminy Miedźna nie istnieje zagrożenie strajkiem i wszystkie dzieci uczęszczające do przedszkoli mają zapewnioną w nich opiekę.

Info UG Miedźna


Aktualizacja

Dyrektor Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Woli informuje, iż w dniach 13-14.03.2019 r. organizacja związkowa przeprowadziła w szkole referendum. W związku z wynikiem referendum od 8 kwietnia 2019 r. w szkole może rozpocząć się akcja strajkowa, która trwać będzie do odwołania. W tym czasie w szkole nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczne. W związku z powyższym uprasza się rodziców o zrozumienie trudnej sytuacji i niemożności zorganizowania zajęć w szkole. Jednocześnie informuję, że zgodnie z harmonogramem w dniach 10 – 12 kwietnia odbędzie się egzamin gimnazjalny, a 15 – 17 kwietnia 2019 r. odbędzie się egzamin ósmoklasisty.

Dni 11, 12, 15, 16, 17 kwietnia są dniami wolnymi od zajęć dydaktyczno – wychowawczych. Dyrektor szkoły będzie na bieżąco informował rodziców o sytuacji w formie komunikatów na tablicy ogłoszeń na parterze szkoły oraz przez dziennik elektroniczny. Informacje będzie można również uzyskać w sekretariacie szkoły.

Gminne Przedszkole Publiczne nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Juliana Tuwima w Woli pracuje bez zakłóceń.

Z poważaniem Sebastian Pyjas

194 KOMENTARZE

 1. a może niech rytle pujda za nauczycieli bo im wolno strajkowac .a jak nauczyciele strajkują to już nie wolno popieram was i niepoddawaj cie się moja córka chodzi do usmej klasy i jesteśmy z wami walczcie o swoje pozdrawiam.

  • No tak-jesteś emanacją stanu naszego szkolnictwa.Twój wpis świadczy o gwałtownej potrzebie głębokiej reformy oświaty.Gdzie ty się człowieku uczyłeś-mój znajomy z Senegalu nie robi takich i tylu błędów.

 2. Sama jestem mamą 3klasisty i z tymi korkami racja. Rodzice z klasy mojego syna wolą posłać na korki, żeby ktoś z nimi matme przećwiczył niż sami usiąść i powtórzyć, proste zadania z tabliczką mnożenia . To jest śmieszne.

 3. 1. W dzisiejszych realiach praktycznie każdy kto stwierdzi, że chce zrobić studia to je może bez zbędnego wysiłku zrobić. Tytuł magistra bardzo mocno się zdewaluował, spowszechniał. Tylko ludziom wychowanym w PRLu wydaje się, że jest to szczyt wszystkiego.

  2. Tym wszystkim, którzy popierają strajkujących nauczycieli przypominam, że ani rząd, ani samorząd nie ma własnych pieniędzy. Wszystko co mają zabierają w ten czy inny sposób pracującym podatnikom (mam na myśli tych podatników którzy nie są zatrudnieni w sferze budżetowej szeroko rozumianej, bo ich podatki to przelewanie pustego w próżne). Jeśli więc popierasz – to licz się z tym, że za to zapłacisz.

  3. Co by się stało gdyby nagle podwojono nauczycielom wynagrodzenia ? Absolutni nic. Nadal ze szkół wypuszczano by niedouczonych pseudo absolwentów jak to ma miejsce w chwili obecnej.

  System edukacji jest zacofany, niedostosowany do realiów rynku pracy. W dużej części dzięki właśnie nauczycielom. Przeszedłem wszystkie szczeble edukacji w tym kraju – do studiów wyższych oraz zdobyłem specjalistyczne, międzynarodowe, kwalifikacje. Mając porównanie mogę z całą powagą stwierdzić, że polska edukacji leży i kwiczy, a podejścia do edukacji nie da się porównać do cywilizowanych krajów.

 4. Też jestem nauczycielką i nie strajkuję w ogóle. Niestety uniemożliwia mi się wykonywanie pracy. Też chciałabym zarabiać więcej, ale strajk o “tysiaka” w momencie, gdy dostaliśmy jakiekolwiek podwyżki uważam za przerost formy nad treścią. Gdy w oświacie działo się naprawdę źle – wtłoczono do szkół sześciolatków, dodawano nam godziny “karciane” do wykonania za darmo (co de facto obniżało nasze pensje), gmina odbierała nam dodatek mieszkaniowy – ci “bojowi” nauczyciele siedzieli jak mysz pod miotłą z podkulonym ogonem. A teraz gdy polityk Broniarz dał sygnał – wszyscy nagle stali się tacy wojowniczy. Niby inteligentni ludzie (coraz mniej w to wierzę), a tak dali się ograć, bo na pewno nie o nauczycieli w tej rozgrywce chodzi. Jest mi tylko naprawdę szkoda uczniów (choć oni się akurat cieszą – ich prawo młodości). W całej tej sytuacji jest mi tylko bardzo przykro, bo teraz jest wstyd się przyznać do bycia nauczycielem.

   • Jaką podwyżkę? Nie widzisz zainteresowany, że strajkujący nic nie wywalczą, oprócz tego, co już podpisane było przed strajkiem. A wtedy wg twojej logiki wszyscy strajkujący nauczyciele z tej podwyżki powinni zrezygnować. Więcej zostanie dla tych, co nie strajkowali.

  • Haha dobre, nie strajkuje ale chętnie zarabiałabym więcej , przez takich jak ty strajk predzej czy później padnie.
   Podwyżki dla tych co strajkowali – byłoby sprawiedliwie

   • Haha dobre – a jeśli nic nie wywalczą – podwyżki już podpisane przed strajkiem tylko dla tych, co nie strajkowali – byłoby sprawiedliwie.

 5. WIECIE CO LUDZISKA ?-AZ SAM NIE WIEM CZY PLAKACCZY SIE SMIAC ?,TYLE NIE NAWISCIE ,ZAZDROSCI PRZEZ NIEKTORYCH PRZECHODZI ZE AZ W GLOWIE SIE NIE MIESCI ….POLAK JEST ZAWSZE MADRY JAK NIE DOTYCZY JEGO OSOBY ,JEST W TENCZAS NAJLEPSZYM DORADCA ,WSPANIALYM I JAKZE WIERNYM I POSLUSZNYM PRACOWNIKIEM ,AJEDNOCZESNIE KRYTYKUJACYM TYCH CO MAJA PRAWO DO STRAJKU ,DO WIEKSZYCH PIENIEDZY .DLACZEGO CI CO NIE STRAJKUJA A TAK PIEKNIE DORADZAJA SAMI NIE WEZMA SIE ZA COS KONKRETNEGO ?……NAUCZYCIEL KONCZY NIE JEDNE STUDIA ,UCZY SIE BO CHCE BYC NAUCZYCIELEM ,TAK SAMO JAK X-SINSKI CHCE BYC POLICJANTEM ,STRAZAKIEM ,LEKARZEM ,PIELEGNIARKOM, TAKSOWKARZEM ,ROLNIKIEM ,GORNIKIEM ITD …NOI KSIEDZEM -CHOCONI ZAWSZE MOWIA ZE MALO KASY NA UTRZYMANIE PARAFII I GODNE ZYCIE—BO CHCA ROBIC SWOJE .A PANSTWO DAJAC JEDNYM MUSIZADBAC O WSZYSTKICH …ALE NIESTETY TYLKO CI CO PRACUJA W SPOLKACH ,U PRYWACIARZY NIE MOGA SOBIE POSTRAJKOWAC BO WLASNIE IM KTOS POWIE JAK CI SIE NIE PODOBA TO NIE PRACUJ ……WIEC SLOWO STRAJK MA ROZNE OBLICZA …I STRAJKUJA WIEC CI CO MAJA ZWIAZKI ZAWODOWE LUB SA PRACOWNIKAMI DUZYCH FIRM ,A WIEC MOWIENIE ZE NAUCZYCIEL NIE MUSI PRACOWAC JAKO NAUCZYCIEL TO TAK SAMO JAK POWIEDZIEC ZE POSEL,SENATOR ,PREZES BANKU ITD TEZ NIE MUSI …KAZDY WALCZY O SWOJE BO KAZDEMU SIE NALEZY ,BO INACZEJ NIE BYLO BY PRAWA DO STRAJKU …..ZADACIE SZACUNKU DLA SIEBIE -DAJCIE GO KAZDEMU INNEMU….pozdrawiam

  • Chciałem to przeczytać ale rady nie dałem… Wielkie litery, błędy gramatyczne i ortograficzne, brak interpunkcji. Mam tylko nadzieję że nie uczysz moich dzieci :).

   • tak ,moze sa bledy -bo pisane w czasie powrotu zpracy -ktos kto chce przeczytac to przeczyta a dla niektorych to temat zastepczy…..ale jesli sprawilo TOBIE i innym klopoty to przepraszam -POZDRAWIAM I DZIEKI ZA UWAGE ….

  • Są tylko dwa wyjścia-albo sam jesteś nauczycielem albo ich produktem-takiego nagromadzenia błędów już dawno nie widziałem-o stylu nie wspomnę.Troszeczkę historii-ZNP powstał w okresie międzywojennym i od początku miał bliskie związki z komuną-KPP,nawet był czas ,że chciano go zdelegalizować.W okresie stalinizmu przeszli sami siebie-patrz listy do Ojca Narodów.Obecny poziom moralny to poziom ich mentorów-Baumana,Kołakowskiego,Szechterowej,Bartoszewskiego,Hartmana,Środy,Gronkiewiczowej itp.Intelektualnie są na poziomie średnio rozgarniętego szympansa z naturalnym pociagiem do kasy.Jeszcze 30 lat temu matury by nie zdali.Jak się chcesz dowiedzieć coś o prawdziwych nauczycielach to sobie przeczytaj “Na tropach Smętka”Wańkowicza,albo życiorysy Korczaka i kpt.Sojczyńskiego.Tym obecnym to używając słów Marszałka-kury szczać prowadzać a nie dzieci uczyć.

  • Do – Dziwny ten… Człowieku nie da się czytać tego tekstu, zaciął Ci się CapsLk?! Myślisz, że Twój wpis jest więcej wart gdy piszesz go dużą literą? W pisowni jest również coś takiego jak – polskie znaki.

 6. Absolutne NIE dla takich haseł, jak “bolszewicka hołota”. Opamiętajcie się z tą nienawistnością. Nie trzeba kogoś wielbić, ale to jest okropne do czego niektórzy są zdolni w sięganiu po epitety.

  W kwestii strajku: nie jestem po stronie nauczycieli. Owszem, pracę mają trudną. Dziś dzieci i ich rodzice to naprawdę kawałek ciężkiego tematu. Granice kultury i zdolność do respektowania zasad – co doskonale widać po niektórych wpisach – są mocno upośledzone w naszym współczesnym społeczeństwie. Roszczenia za to niewspółmiernie rosną.
  Ale nie godzę się na manipulacje opinią publiczną. Między bajki proszę włożyć te mity o godzinach przygotowań do zajęć. No może prócz polonistów i językowców, choć i to nie do końca. Bzdur o tym, że nauczyciele marzą o urlopie 26 dniowym słuchać się nie da, bo zęby bolą. O to nie postulują w strajku, ale w dyskusjach jest to częsty argument. A tu: parę rad pedagogicznych 4 wywiadówki, dwie potańcówki i jakaś wycieczka. To byłoby na tyle.
  Metodyka pracy w polskiej szkole najczęściej odkrywcza nie jest, każdy rodzic to wie i widzi. Program i “tłuczonka” non stop to samo i tak samo.
  Nikt z nas dorosłych, z kim nie rozmawiam, z okresu swojej edukacji nie wspomina jakoś wyjątkowo całej rzeszy tych rzekomo cudownych i wspaniałych nauczycieli. To są zaledwie pojedyncze przypadki pośród kilkudziesięciu z jakimi się stykaliśmy na naszej drodze. Super, że byli. Ale to wyjątki a nie reguła! Znakomita większość nie zapisała się chlubnie w naszych pamięciach i emocjach, bądźmy szczerzy. Niektórzy doprowadzali nas do poważnych rozstrojów i wmawiali nam, że jesteśmy do niczego. Wielu z nich zamordowało w swoich uczniach poczucie własnej wartości lub marzenia. Coś to jednak mówi o tym zawodzie, nieprawdaż?
  Pensum 18 godzin nawet przy w/w okazjach, zdarzających się łącznie nie częściej niż kilkanaście razy do roku, gdy pracują popołudniami to luksus. Rekompensuje się bezapelacyjnie feriami, wakacjami, przerwami świątecznymi.
  A L4? Dla nauczyciela mały katarek i “ciach babka w piach”. Są wyjątkowo chorowitą grupą. Ktoś powie: bo w skupisku pracują i się zarażają. Ano. Tak samo jak ekspedientki, urzędnicy na “przemiałowych” stanowiskach czy służba zdrowia. Ba! Służba zdrowia z założenia pracuje z niezdrowymi. A mimo to akurat nauczyciele są dziwnym trafem najbardziej chorowici.
  Dokształcanie – często dopłacane przez pracodawcę. A chcecie wiedzieć, jak nauczyciele solidnie się uczą? No cóż, dosyć często mało solidnie. Na swoje podyplomówki potrafią wpadać gościnnie, na zajęciach gadają ale za to walczą z zapałem godnym podziwu o skracanie zajęć. To jest reguła, z drobnymi wyjątkami.
  Ale dalej idąc. Tylko nauczyciele licznie w całym kraju opanowują lokalne samorządy. Bo są wykształceni powie ktoś? Otóż nie! Bo oni mają na to czas! A inni, nie gorzej a nawet w części znacznie lepiej wykształceni, harują swoje 40 +.
  Nauczyciel za każde zastępstwo dostaje dodatkowe pieniądze. Poloniści mają dodatki za poprawianie prac. Może nie są one duże, ale są. Tylko co poprawia np W-fista? No właśnie. Lub historyk? Dwie lub trzy klasówki na rok i zeszyt czy ćwiczenia dwa razy w roku?
  Wręcz obrażające jest dla mnie, gdy czytam niektórych nauczycieli, że oni jeszcze pracują na przerwach! O zgrozo! To niesłychane, żeby nauczyciel w czasie swojej pracy, gdy jest w szkole nie otrzymywał wszystkich przerw do leżakowania?!
  Skąd mam tę wiedzę? Bo jestem rodzicem i mam zbyt dużo nauczycieli w swoim otoczeniu. Ten zawód jest magiczny. Wystarcza rok pracy i nagle świeży i młody nauczyciel świetnie opanowuje sztukę “jęczenia”.
  Pytanie jeszcze: jakim cudem wobec tak ciężkiej i przekraczającej te rzekome 40 h na 1 etacie nauczycielskim bez żadnego trudu tak wielu jest w stanie obskoczyć nawet 2 etaty? Ano takim, że nie pracują żadne 40 h 🙂 Ot i cała tajemnica.
  Do tego ten płacz, że muszą się szkolić. Otóż proponuję naszym nauczycielom dwa, maksymalnie trzy tygodnie wakacji a reszta niech to będzie czas na szkolenia i wykonywanie tych osławionych już pomocy dydaktycznych, potrzebnych wg znanego przecież z góry programu na zbliżający się rok szkolny.
  Acha, żeby była jasność, te poczatki i końce wakacji, rzekomo tak zajęte Radami Pedagogicznymi… no cóż. Wg mnie przyjście do pracy na 2-4 h a potem azymut dom lub zakupy to nie żadna praca, a okazyjne odwiedzanie miejsca pracy. Zwłaszcza, gdy ciągnie się za sobą swoje dzieci. Te się “trochę pobawią” i mamusia już jest wolna. Bo i tak bywa moi drodzy.
  Dlatego NAUCZYCIELE, apeluję, nie okłamujcie nas w żywe oczy. To jest niegodne. Mówcie o tym, jak można lepiej uczyć i czego Wam do tego potrzeba, jakich warunków potrzebujecie żeby przykrócić niektórych rodziców w ich zapędach, jakich pomocy Wam brakuje i ile na to wydajecie, bo tu może oczywiście być to Wasz niedoceniany wkład. Walczcie sobie nawet o podwyżki, bo w końcu czemu nie, skoro wszystko drożeje? Ale miejcie umiar w tych opowieściach, bo to jest NIEWIARYGODNE a mnie wręcz oburza. Ja za dobrze znam Waszą “kuchnię”.

 7. Są takie powiedzenia:aktor jest od grania,dupa od srania a nauczycielka jest od nauczania.Zobacz lekarzu co masz w garażu,wystarczy zobaczyć co stoi pod szkołą.Dawno,dawno temu tam było pusto,A dziś?Szkoda komentować te badziewia.

 8. w zwykłej pracy np. sklepie, biurze czy na budowie, jeśli pracownik upomni się o podwyżkę to słyszy:
  “jak Pani/Panu nie pasują warunki pracy i pensja, to proszę się zwolnić, jest wielu chętnych na to stanowisko.”, a jakby czasem człowiek zrobił, tak, że będzie siedział w pracy i nic nie robił, bo mu się strajku zachciało, to by wyleciał na “zbity pysk” i nikt by mu nie proponował PODWYŻEK ZA TO, ŻE MU SIĘ STRAJKOWAĆ ZACHCIAŁO. TO CO WYPRAWIAJĄ NAUCZYCIELE, TO NAJWYŻSZA FORMA EGOIZMU, BUTY I AROGANCJI W STOSUNKU DO RESZTY SPOŁECZEŃSTWA. jak słyszę, że nauczyciel zarabiając 2500 czy 3000 uważa, że to mało, to jak się to ma do pensji pań w marketach, które muszą dźwigać ciężary, siedzieć na kasie kilka godzin, rozkładać towar itp.? CZY WY NAUCZYCIELE MACIE INNE ŻOŁĄDKI NIŻ RESZTA GRUP SPOŁECZNYCH? CZY WY JESTEŚCIE JAKĄŚ NADZWYCZAJNĄ KASTĄ, KTÓRA MOŻE SZANTAŻEM WYMUSZAĆ DODATKOWE PIENIĄDZE? DLACZEGO SKAZUJECIE DZIECI, NA DODATKOWY STRES I NERWY? i nie mówcie, że wam sie należy, bo skończyliście studia, kursy itp., bo wiele osób z lepszym wykształceniem, siedzi właśnie na kasie w markecie i zarabia przysłowiowe grosze. DLACZEGO, SKORO TAK WAM ŹLE I NIEDOBRZE W ZAWODZIE NAUCZYCIELA, NIE ZMIENICIE ZAWODU? PRZECIEŻ NIKT WAS NA SIŁĘ TAM NIE TRZYMA? tylko wtedy, zamiast KILKUDZIESIĘCIU dni urlopu, mielibyście tylko 26 dni, zamiast 3 KWITKÓW Z WYPŁATY, mielibyście tylko jeden z najniższą krajową i nie mielibyście tak jak teraz MNÓSTWA DODATKÓW DO PENSJI, KTÓRE PRAKTYCZNIE TWORZĄ KOLEJNĄ WYPŁATĘ. TAK, TAK, DRODZY NAUCZYCIELE, CI CO PRACUJĄ W SZKOŁACH WIEDZĄ JAK WYGLĄDAJĄ WASZE, RZEKOMO NISKIE PŁACE. wszyscy nauczyciele, którzy teraz SĄ NA USŁUGACH ZNP CZYLI BRONIARZA, powinni zostać WYKLUCZENI Z ZAWODU NAUCZYCIELA DOŻYWOTNIO.

  • Nic dodac nic ujac ..widz…lepiej sobie jezyczka nie strzepic bo to doskonaly przyklad manipulowania ludzi do rozgrywek politycznych …tylko kochana opozycja tak potrafi …to tylko zal ze coraz bardziej oddala sie od nich tz koryto ktore mieli bezkarnie przez 8 lat…robili co chcieli a nas zwykłych ludzi kto wtedy sluchał …nikt bo oni to inteligencja oni tylko martwili sie o swoich ..przeciez zwykli ludzi dl nich to takie NIC

  • Jak widac nie kazdy komentarz jest tu zamieszczany ….ale rozumie czasem sa one niewygodne tak ze nie bede sie powtarzał ….niech kazdy poczyta co napisal widz i moze troszke zrozumieja

 9. Swojego czasu była wielka nagonka na górników,i ile oni to nie zarabiali.Była akcja górniku pokaż kwitek z wypłaty.Więc- Nauczycielka Pokaż Kwitek!!!!!!!

 10. Miny się im pozmieniają na koniec miesiąca jak paski z wynagrodzeniem zobaczą ,skończyły się dobre czasy ,więc pomyśleć inteligencjo i do pracy……

 11. Panie nauczycielu gdybyś pracował w prywatnej firmie to szef by cię rozliczył z tego co potrafisz robić. Może powinny być zmienione zasady uczenia dzieci i młodzieży może trzeba brać przykład z zachodniej Europy. Daleko wam do zarobków nauczycieli z Niemiec ale nawet gdyby mieliście to samo to nic bysię nie zmieniło. Nauczyciel uczy w szkole a po pracy daje korepetycje gdzie sens.

 12. Kochani, skąd tyle nienawiści w Was ?
  Moja propozycja na odreagowanie w sobotę godz. 12.oo w Woli (obok wiaty grilowej ) zbiórka chętnych mieszkańców do sprzątania naszej miejscowości.
  Po zakończeniu tej pięknej inicjatywy zapraszam na wspòlne pieczenie kiełbasek i możemy merytorycznie porozmawiać na różne bolące Nas tematy ?
  Pozdrawiam ?

  • No właśnie sobota wolna od pracy godzina dobra do porządkowania naszej Woli bo władza nic nie robi tylko znów radni i stowarzyszenie NE wzięło los w swoje ręce. Panie wójcie kiedy porządki wiosenne ?

  • Panie Banaś tak Pan prężnie działał przed wyborami, a tera cicho . Pytam kiedy znikną tiry z ulicy Pszczyńskiej ? kiedy policja zacznie kontrole prędkości ? Dzieci na rowerach po chodnikach jeżdżą , bo strach na ulice wyjechać. Pan to może jedynie załatwić gruszki z betonem po Pszczyńskiej.
   W obiecywaniu to Pan jest najlepszy.

   • Lol, Hehehe tiry, przecież tiry nie jeżdżą po naszych drogach tylko powiatowych – dzwoń do powiatu i zadaj to pytanie ?.
    Swoja drogą dlaczego nikt nie informował naszej gminy o planach powstania żwirowni, jako najbliższego sąsiada i związanych z tym utrudnieniach? Czy jeśli chcesz wybudować dom na swojej parceli to nie musisz informować o tym fakcie sąsiadów? Dlaczego poprzednia władza nie reagowała na budowę żwirowni? wszyscy wiedzieli że powstaje ale nabrali wody w usta. Gdzie byli wtedy Radni z sołectwa Wola Wieś? Proszę pamiętajcie kto potrafił załatwić właśnie te jedzące TIR-y, asfaltownie, drewniane mosty,itd. 20 lat zaszłości nie naprawimy w 100 kilka dni, zwłaszcza ze co chwila mamy jakieś niespodzianki od byłego wójta.

    Co do gruszek, zaraz po publikacji w mediach informacji o planach budowy betoniarni, nastąpiła bezzwłoczna reakcja. Tu podobnie jak w przypadku żwirowni nie jesteśmy strona w tej inwestycji, ale zwróciliśmy się do starostwa o cofniecie zezwolenia na transport betonu przez gminę Miedźna o ile zostało już takie wydane, jeśli nie o jego nie wydawanie. Jesteśmy w kontakcie z firma Man-Trans która oświadczyła iż wycofuje się z planów budowy betoniarni, czekamy na oficjalne pismo z firmy z ich stanowiskiem w tej sprawie.

    Tak na marginesie co to jest tir ?

    • poprzednia władza, poprzedni wójt, poprzedni radni, droga nie nasza itd…. dobrze się komentuje i krytykuje gdy się na nic nie ma wpływu i za nic nie odpowiada. Dopiero 100 dni jesteśmy za chwile rok dwa trzy i dalej ta sama śpiewka.

     Kulig i ognisko w tym jesteście dobrzy.

     • Kropek czy jak Ci tam, tutaj dysputa o czym innym się toczy. Ale gwoli ścisłości, Taranowski 20 lat miał w przeliczeniu 7300 dni plus te 29 dniowe dni lutowe. Ty chcesz obecnego wójta po 100 dniach rozliczać??

      Cheba Cię pokryklało.

      Ale dam Ci namiary na starego wójta, możesz go spytać dlaczego tak jest.

      Ave.

     • Dobrze Łukasz napisał , może chłopak ma wyjść jeszcze na Pszczyńską protestować ? Wola wieś ogarnijcie się bo roszczeniowcy z was są. Dobrze napisał Łukasz , gdzie wasi radni ze wsi ? Tylko kasa i kasa ?

  • Beny … to nie nienawiść tylko zazdrość i ściskający żal w dupsko … To są trolle ,które swoje żale potrafią wylewać pod przykrywką “Anonim” …. a od siebie nie dają nic tylko wymagają od innych …. Typowo Polskie 🙂

 13. Szanowni Państwo, Przyjaciele Nauczycieli,
  w imieniu nauczycieli Naszej gminy pragnę podziękować za każdy gest sympatii i zrozumienia. To bardzo cenne dla nas, których od kilku dni, tygodni obraża się i miesza z błotem. W Was jest iskierka nadziei, że przyjdą lepsze czasy. Samą kulturą słowa pokazujecie, że trafiliście na nauczycieli wychowawców, którzy zaszczepili w Was chociaż szczyptę empatii. I za to dziękuję.

 14. Wstyd mi za Was drodzy mieszkańcy gminy Miedźna. Wylewacie falę nienawiści na nauczycieli. Czy będzie musiało dojść do jakiejś tragedii, żebyście poczuli satysfakcje. Może weźcie dla przykładu jakiegoś nauczyciela i go zlinczujcie publicznie. O to Wam chodzi? Tylko dlatego, że ktoś chce godnie żyć??

  • Jaka fala nienawiści ??? Czy powiedzenie prawdy jest falą nienawiści ??? A co powiesz – nauczycielu z pasją – na stres dzieci podchodzących do egzaminów. Trzeba było strajkować w ferie, w wakacje. Czemu nie wtedy ??? Tylko teraz ?? i nikt tu nikogo nie linczuje i nie zamierza !!! Trochę szacunku dla samego siebie …

 15. Skoro coraz więcej dzieci korzysta z korepetycji to znaczy że nauczyciele nie potrafią nauczyć czy zmobilizować ucznia. A jest to ich obowiązek i mają za to wynagrodzenie za nasze podatki. To jak dostaniecie podwyżkę to czekamy na rezultaty. Przypominamy to wy jesteście od nauki a nie rodzice mają siedzieć z dzieciami przy zadaniach.

  • Rodzice obowiązek poświęcenia dziecku czasu na wspólne powtórzenie materiału zrzucają na korepetytora. Lepiej posłać dziecko na korki i mam w domu spokój.

    • Aha, przecież nauczyciele nic nie umieją? A teraz tacy eksperci i mają uczyć dzieci.
     Teraz z korepetycji korzystają już dzieci z klas 1-3, to znaczy że rodzic ma problem pomóc w matematyce z prostymi działaniami na mnożenie, bądź przećwiczyć słówka z angielskiego.
     Ludzie co wy wypisujecir!

   • czas wolny po szkole dzieci i rodzice powinni poświęcać na zabawę a nie naukę od tego jest szkoła i nauczyciel za to on ma płacone a my na nich płacimy podatki

 16. Tak to się tu kreci od lat.
  Gmina Miedźna jest bardzo specyficzna w zakresie edukacji, przez lata powstawały tu sztuczne stanowiska i etaty obsadzane przez osoby z „kasty” często nie mające żadnego powołania czy nawet kwalifikacji !!! Wszystko to tylko w jednym celu, zapewnienia sobie ciągłości sprawowania władzy. Plan był dosyć prosty , zaangażować jak największą grupę uprzywilejowanych czyli osoby związane z edukacją, ośrodkiem sportu, kultura, pomocą społeczna czy gospodarka komunalna wszystkie te osoby maiły wręcz obowiązek uczestniczyć w wyborach wraz z całymi rodzinami( listy wyborcze były skrupulatnie analizowane) a wyłamujący się z kanonu dostawiali „żółta kartkę” Pozostały elektorat ten już nie związany z władzą był maksymalnie usypiany i zniechęcany do jakiej kolwiek aktywności i tak od lat ten cyrk się kręcił, nikt nie narzekał każdy miał kawałek tortu.
  Wiec wracając do naszej kadry nauczycielskiej to naprawdę wiele osób jest tu z przypadku czy ze względów politycznych, acz są tez perełki z powołaniem ale tych jest klika procent.

  • Powiem krótko albo strajkujecie albo wprowadzacie zamęt wśród nas zwykłych rodziców !
   Podejmijcie życiową decyzję, że od 8.04.br szkoła zamknięta a tak to ja i pozostali rodzice nie wiedzą czy mam wziąść wolne w pracy bo ” hrabia z hrabiną ” czekają na wytyczne z Warszawy od Broniarza

 17. Ktoś Was zmusza do bycia nauczycielem?… Nic na siłę! Nie podoba się zmieńcie zawód… Tylko że normalni ludzie muszą pracować 40 godzin, a nie 18 i to boli…. Nie macie pojęcia jak to jest iść na 8 godzin do pracy, raz czy dwa musicie zostać bo konferencja czy zebranie to już wielki płacz i lament, bo przepracowani.. Wstyd, jaki przykład dajecie dzieciom.

 18. Ludzie przestancie juz obrzucac błotem tych Nauczycieli jak mozna napisac krowy i swinie beda uczyc nasze dzieci no widocznie takie masz oczekiwania kpisz z osob publicznych moze pierw na siebie popatrzec a potem ich tak wyzywac z kazdej strony dajcie juz spokoj i wspierajcie a nie ublizajcie

 19. Ładnie jesteśmy podzielonym społeczęstwem. Przy takich podwyżkach i strajkach jak ten to wychodzi. Musimy się szanować. Bo jak nie to nie będzie tu nigdy lepiej.

 20. Jestem nauczycielem, widzę i czytam te wszystkie komentarze i nasuwa mi się jedna myśl “wszędzie dobrze , gdzie nas nie ma”. Uwierzcie mi , że chętnie poleciałabym na urlop w miesiącu kiedy ceny są 2x niższe…mamy dużo wolnego, ale narzucony termin z góry dla wszystkich. Nie mogę skorzystać z urlopu wtedy kiedy ja chcę.
  Co do oceny naszej pracy – wiele się zmieniło, dzieci i rodzice coraz bardziej rozszczeniowi, lekcje to nie tylko czytanie podręcznika i pisanie notatek.
  Korzystamy i tworzymy pomoce dydaktyczne, jeździmy na kursy i szkolenia, urozmaicamy lekcje poprzez różne projekty i innowacje- które sami piszemy. Korzystamy z tablic interaktywnych, prowadzimy zajęcia z programowania, robotyki.
  Uwielbiam swoją pracę, jednak wynagrodzenie nie jest adekwatne…pracuje kilkanaście lat i zarabiam niecałe 2500 zł.
  Walczę o podwyżki – popieram strajk!

  • Szczerze, trochę Państwo nadużywacie tych rzekomych tańszych wakacji. Atutem Waszego zawodu jest to, że Wasze dzieci w każdym okresie gdy lekcje się nie odbywają mają opiekę. Dzieci rodziców pracujących na normalne umowy o pracę muszą mieć tę opiekę zapewnianą. Nigdy sobie nie pozwalaliśmy z mężem na żadne dwa razy tańsze wakacje (nawiasem aż takich różnic nie ma) bo raz kwestia pogody, dwa kwestia tego, jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, skoro urlop w wymiarze standardowych 2 tygodni zostałby zużyty przed nimi lub po? Powiem Pani, że bity jeden miesiąc gdy dziecko było mniejsze opłacaliśmy opiekę nad nim. Dlatego nie dość, że nie korzystaliśmy z tych mitem porośniętych tańszych ofert, na dodatek wakacje i ferie to była dodatkową pozycja w budżecie. Reasumując, zechcielibyście pracować wyłącznie z urlopem 26 dniowym, nawet dowolnie wybieranym? Na marginesie, poza oświatą urlopy także dostaje się w terminie dogodnym dla pracodawcy, odsyłam do kodeksu pracy. My mamy zaledwie 4 dni na żądanie. Ale wracając, skoro wolicie tak a pozostałe dni w roku to pedagodzy będą pracować i organizować opiekę nad dziećmi od razu mówię Wam wielkie TAK dla takiej zmiany. Tylko dlaczego nie macie takiego postulatu? Pozdrawiam i powiem to samo, acz innymi słowy: u sąsiada trawa zawsze wydaje się bardziej zielona ?

   • Jestem za- dla mnie żaden problem pracować w szkole od 8-16. Zebrania z rodzicami robić o 12, konsultacje indywidualne tak samo. Wycieczki tylko w czasie zajęć, szkolenia i studia dodatkowe w godzinach pracy. Dyskoteki, warsztaty, bale karnawałowe również rano. Akademię i dzień dziadków w czasie lekcji. Pracy do domu zabierać nie muszę. Taka opcja mi odpowiada.
    Urlop 26 dni jak najbardziej.
    Drodzy wypominający urlop zaczynamy po 7 lipca, po 15 sierpnia jesteśmy już na placówce. To są te nasze miesięczne wakacje.
    P.S co do tematu tańszych wakacji.
    Ceny są takie same? Śmiech na sali, nie przypominam sobie że wyjazd nad morzem czy zagraniczna wycieczka była w tej samej cenie w szczycie sezonu czy na początku maju , czerwca
    Poproszę namiary na to biuro kochana Pani

    • Naucczycielka przecież rok wczesniej mozesz zabukować swoje wakacje !
     Tylko ty nauczycielka masz z tym problem bo nie wiesz ze mozesz to zrobic wcześniej

    • Pani Nauczycielko, proszę o elementarne zasady kultury w dyskusji. Nie wiem gdzie Pani żyje, ale w tym kraju pracownicy z wymiarem czasu pracy 40 h także pracują dłużej, gdy praca tego wymaga. Wobec tego te nadgodziny za dwie potańcówki w roku oraz 1 wycieczkę (i to o ile), jak również 4 spotkania z rodzicami – na NORMALNYM rynku pracy są to tego typu godziny do odebrania, rzadziej doceniane premią. Dodatki motywacyjne macie? Zakładam, że tak. No właśnie. To tyle w kwestii tych “długich” popołudniowych godzin Waszej pracy i rozwiązania jak możecie sprostać potrzebom. Idąc dalej, skrzętnie Pani pominęła opis problemów rodzica pracującego na NORMALNYCh umowach (nie zawsze gorzej od Was wykształconego!) w wakacje, ferie i przerwy świąteczne. Co do dwukrotnie niższych cen proszę mi podać Pani źródło wiedzy. Ja napisałam, że nie są to aż takiego rzędu różnice cenowe, jak ktoś podał powyżej, a nie, że nie istnieją. Tutaj wychodzi niestety Wasza zawodowa dolegliwość, mianowicie nieumiejętność słuchania. To nie to końca Wasza wina. Każdy zawód ma jakieś obciążenia a Wy Racji tego, że pracujecie na kierowaniu informacji i komunikatów zamykacie się na uważne słuchanie. Bo ja napisałam z czym dla rodzica pracującego na NORMALNEJ umowie o pracę takie tańsze oferty kończą się, gdy dziecko ma potem wakacje.
     Na koniec policzmy te dni wolne tak z grubsza:
     Lipiec i sierpień – to jakieś 40 dni
     Przerwa bożonarodzeniowa – jakieś 10 dni
     Przerwa wielkanocna – jakieś 7 dni
     Dodajmy z dwa dłuższe weekendy – to lekko jeszcze 7 dni
     Dzień nauczyciela (!) – 1 dzień
     Razem to około 65 dni.
     Tymczasem 26 dni urlopu wraz z weekendami to maksymalnie 32 dni. To chyba robi wrażenie, prawda? Gorąco zachęcam, walczcie o urlopy 26 dniowe z tymi wymarzonym 4 na żądanie! Walczcie o 40 h w szkole, Po co nosić te ciężkie zeszyty i kartkówki do domu? Wtedy nam rodzicom będzie łatwiej Was popierać, a oceny będziecie wystawiać na czas. Za to nasze dzieci będą objęte Waszą pedagogiczną opieką także w tych dniach, gdy ludzie z NORMALNYMI umowami o pracę w tej pracy są. Pozdrawiam serdecznie.

     • Oj widzę że kompletnie nie ma Pani Wolanka pojęcia o pracy nauczyciela. Ale zawsze można np zapytać dzieci których mama jest nauczycielką. Te dzieci mogłyby Pani wiele powiedzieć o pracy swojej mamy. Można też przyjść i pobyć w szkole np 6 godzin ( zapewniam że po długiej przerwie uciekłaby Pani do domu). Można też po prostu porozmawiać z nauczycielem i wysłuchać jak wygląda Jego tydzień pracy. A tak w ogóle Jeśli Wolanka ma jakieś wątpliwości co do nauczycieli to zawsze można się podjąć nauczania domowego. Czy Wolanka miałaby na tyle siły cierpliwości i wiedzy żeby to zrobić. Ma Pani przecież takie prawo.

  • Wienc proszę strajkować w lipcu ja by pani pracowała 40 godzin tygodniowo to miała by pani nie 2500zł A 5000zł proste jak budowa cepa

 21. Sprawa jest prosta jak przysłowiowy kij od którego nauczyciele dostaną po łbach. Bo społeczeństwo zaczyna mieć tego dość, ileż można słuchać jak to mają ciężko i źle, a pracy wszędzie pełno a z takimi szkołami to wszędzie drzwi otwarte. Tylko w której pracy będą robić na 1.5 etatu, 3 godziny dziennie, ferie letnie, zimowe, świąteczne, sanatoria roczne itd. Rozwiązanie jest proste na 8h do szkoły dziennie jak normalny człowiek i nie trzeba będzie wynosić pracy do domu bo znajdzie się czas by zrobic w pracy a każdego nauczyciela trzeba zacząć rozliczać z efektywności bo tak w normalnej pracy właśnie jest!!! Nie nadajesz się to wypad!!! Nie dziwię się że społeczeństwo dzisiaj jest jakie jest bo jak nasze dzieci wychowują osoby z inteligencja średnio rozwinietego goryla to jak dzieci mają być normalne??? Życzę powodzenia tej grupie społecznej oby tylko to nie był początek waszego końca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.