Umowa partnerska z Miastem Nová Dubnica na Słowacji

0

W dniach 8 i 9 listopada 2012r. władze Gminy Miedźna wraz z przedstawicielami: Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bronisława Malinowskiego w Woli, Gminnego Przedszkola Publicznego nr 2 im. W. Chotomskiej w Woli, Zespołu Oświaty i Wychowania w Miedźnej, Gminnej Biblioteki Publicznej w Miedźnej z.s w Grzawie – przebywały w mieście Nová Dubnica na Słowacji. Celem wizyty była realizacja projektu „Uczenie się przez całe życie” Comenius Partnerskie Projekty Regio – w ramach którego podpisano umowę partnerską o wzajemnej współpracy. Projekt Comenius Regio dotyczy tematu związanego z edukacją europejską i regionalną w kontekście kształtowania i popularyzowania postaw młodego Europejczyka, koncentracji na wychowaniu poprzez zaszczepienie w dzieciach poczucia przynależności do regionu oraz podjęcia działań na rzecz edukacji humanitarnej i pobudzenia rodziców do aktywnego wsparcia dziecka w procesie kształcenia. Jego celem jest wymiana doświadczeń obu regionów – Gminy Miedźna i Miasta Nová Dubnica.
W realizacji projektu uczestniczą lokalne władze samorządowe Gminy Miedźna oraz Miasta Nová Dubnica, nauczyciele partnerskich szkół oraz przedszkoli jak również pracownicy bibliotek publicznych przyczyniając się w znacznym stopniu do realizacji wyznaczonych celów projektu.

Bogaty program przygotowany przez gospodarzy pozwolił zapoznać się z działaniami, osiągnięciami i planami naszych partnerów, jak również stał się znakomitą okazją do szczegółowego omówienia programu współpracy obu gmin.

źródło miedzna.plZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.