Uroczysta LI sesja Rady Gminy Miedźna w Woli

67

Zapraszamy na retransmisje z obrad LI sesji Rady Gminy Miedźna, 28 czerwca 2018r. z sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Woli.

 

Tematy obrad sesji było : „Podejmowanie uchwał” oraz  Uroczyste wręczenie nagród „Miedźniański Ul”.

Najistotniejsze tematy poruszane podczas sesji:

Mimo obowiązującej ustawy o zarobkach wójtów, burmistrzów i prezydentów, Radni gminy Miedźna jednogłośnie odrzucili uchwałę obniżającą zarobki wójta Bogdana Taranowskiego

Laureaci nagrody „Miedźniański Ul”.
-Maria Grygierzec
-Paweł Libera
-Jerzy Nycz

Planowany porządek obrad LI sesji Rady Gminy:
1. Otwarcie LI sesji i stwierdzenie jej prawomocności
2. Ustalenie porządku obrad LI sesji
3. Przyjęcie protokołu z sesji L z dnia 29 maja 2018r.
4. Występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej „Silenzio”
5. Wręczenie „Miedźniańskich Uli”
6. Interpelacje i zapytania radnych
7. Informacja Wójta Gminy z prowadzonych prac oraz realizacji zadań inwestycyjnych w Gminie Miedźna
8. Omówienie i podjęcie uchwał:

Projekt A/51 w sprawie zmiany uchwały Nr XLIV/254/2017 Rady Gminy Miedźna z dnia
28 grudnia 2017 roku w sprawie Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Miedźna na lata 2018 –2026.
Projekt B/51 w sprawie zmiany uchwały Nr XLIV/255/2017 Rady Gminy Miedźna z dnia 28 grudnia 2017r. w sprawie budżetu gminy Miedźna na rok 2018.
Projekt C/51 w sprawie ustalenia maksymalnej liczby zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych oraz zasad usytuowania na terenie Gminy Miedźna miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych.
Projekt D/51 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie Aneksu Nr 1 do Porozumienia Międzygminnego Nr OR o.031.2.2018.VIII z dnia 1 marca 2018 r. w zakresie lokalnego transportu zbiorowego.
Projekt E/51 w sprawie przekazania przez Gminę Miedźna zadań z zakresu organizowania publicznego transportu zbiorowego w gminnych przewozach pasażerskich.
Projekt F/51 w sprawie wstępnej lokalizacji przystanku komunikacyjnego w ciągu drogi powiatowej 4137S, ul. Pszczyńska w miejscowości Wola.
Projekt G/51 w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie na okres 5 lat umowy dotyczącej dzierżawy na cele rolne nieruchomości gruntowych stanowiących własność Gminy Miedźna oraz odstąpienia od przetargowego trybu zawarcia umowy.
Projekt H/51 w sprawie Gminnego Programu Wspierania Rodziny w Miedźnej na lata 2018- 2020.
Projekt I/51 w sprawie przystąpienia do porozumienia pomiędzy Gminą Miedźna a Gminą Miasta Tychy dotyczącego zasad prowadzenia nauczania religii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w punkcie katechetycznym prowadzonym przez Parafię Ewangelicko-Augsburską św. ap. Piotra i Pawła w Tychach.
Projekt J/51 w sprawie przystąpienia do porozumienia pomiędzy Gminą Miedźna a Gminą Miasta Tychy dotyczącego zasad prowadzenia nauczania religii Kościoła Zielonoświątkowego, Zbór w Tychach.
Projekt K/51 w sprawie zmiany załącznika nr 1 do uchwały nr XXXVII/208/2017 Rady Gminy Miedźna z dnia 30 maja 2017 r. w sprawie zasad przyznawania stypendiów Wójta Gminy Miedźna dla uzdolnionych uczniów i studentów.

9. Odpowiedzi na zgłoszone interpelacje i zapytania radnych

10. Wolne wnioski i zapytania

11. Zamknięcie obrad LI sesji Rady Gminy

67 KOMENTARZE

 1. Wojcie i drogie pelikany powiedzcie nam mieszkańcom dlaczego w tajemnicy otwarcie hali dla zapaśników zorganizowaliście ? Byliście się że ktoś z tłumu powie że wymiary są za małe i brak trybun dla kibiców ?
  Nie watpliwym plusem tej imprezy to załatane dziury na prywatnym terenie Kompanii Węglowej i zadaje pytanie:
  Jak się prosiliśmy o remont dziur w drodze to wójt i radni mówią że to nie moje ale jak przyjeżdżają goście z Warszawy to wójt nawet trawę maluje to jak to jest w końcu kłamliwy wojcie ?
  A co do hali to władza przejżala na oczy że jednak hala za mała? I miejsca dla mieszkańców braknie ?

 2. Szanowni Forumowicze,
  Nowa Energia wkłada dużo starania w uczciwe stawianie spraw i problemów. Osobiście odbyłem kilka poważnych, szczerych i konstruktywnych rozmów zgłębiających poruszane tu zagadnienie „Mantransu”. Bynajmniej nie z naszymi Radnymi czy też z Wójtem Taranowskim. W naszej gminie na tego typu poziom dyskusji póki co nie można liczyć, ponieważ nie ma ku temu partnerów. Nie mniej na dzień dzisiejszy mam przekonanie, że sprawa wydaje się być jak najbardziej rozwiązywalna. I nie uważam tego za przysłowiowe „gruszki na wierzbie”. Jednym z możliwych wariantów jest droga techniczna. Wg stanu mojej obecnej wiedzy strona bieruńsko-lędzińska jest po wstępnych uzgodnieniach z Nadleśnictwem w tym zakresie. Dotyczy to budowy odcinka około 4 300 metrów. Oczywiście szanse na zażegnanie tego palącego problemu na rzecz mieszkańców naszej gminy zależne są od zdolności negocjacyjnych naszego gminnego gospodarza i Starosty Powiatu Pszczyńskiego, ich determinacji i zaangażowania. Jak już wspomniał Pan Łukasz Banaś niebawem mieszkańcy, w tym i Państwo pisujący na tym portalu będziecie decydować, komu powierzyć legitymację do reprezentowania gminy i jej interesów w powiecie. W konsekwencji te właśnie osoby będą mogły bardziej lub mnie skutecznie (w zależności od wyboru) zajmować się codziennymi problemami mieszkańców. Pozdrawiam,
  Jan Słoninka, NE

  • Były pytania do Łukasza co by zrobił gdyby a może by tak radni wypowiedzieli się w tym temacie , bo to radni z wójtem dali przyzwolenie na jeżdżenie Mantransowi
   Może oszczędzmy wypowiedź radnego Rozmus i Germanek bo są na blokadzie

 3. Wy tam na Woli połaczecie że pszczyńska zniszczona ? Droga macie w dobrym stanie. Przyjedzcie sobie do Gilowic i Góry i zobaczcie jak zniszczone są drogi lokalne nasze gminne bo starosta przez 2 lata robił remont drogi. Wojcie i Radni kto zapłaci za remont naszych lokalnych gminnych dróg ?

  • Pszczyńska w Woli to droga powiatowa, więc możesz porównać ją z innymi drogami powiatowymi. Pszczyńska zaczyna przypominać Topolową i Lompy w Górze i Gilowicach przed remontem – na odcinku “wiejskim”, bo od skrzyżowania z Kopalnianą w kierunku Gilowic jest wyremontowana.
   Teraz nie narzekajcie.

   • Widac ze Pszczynska to droga powiatowa.i te zarosniete pasy zieleni kolo Tesco i przy przystanku to również powiatowe.nie rozumie tylko hasla wojta ze to nie gminne i to powiat sie tym zajmuje.po to panie jestes wojtem zeby interweniowac ws.mieszkancow lub wyznaczyc sobie do tego ludzi.a jak pan ludzmi kierowac nie umiesz to sie pan na stanowisko wojta nie nadajesz. Chyba ze ja prywatnie mam sobie za tym chodzić…

  • Germanek płacze ale du-py nie urywa krawężnik od siedmiu boleści. Chodnik do kościoła wygląda jak twarz w pryszczach młodego faceta i tyle w temacie. Może dojrzały radny Rozmus coś z tym krawężnikiem zrobi bo Jezus na krzyżu musi na to patrzeć i jeszcze cud wolański nastąpi gdy Jezus zejdzie z krzyża i do wójta pójdzie zgłosić reklamację za źle wykonaną robotę .

 4. Jestem za zamknieciem dla tirów ul Pszczyńskiej np dojazd do tesko netto strefy po kopalnianej itp Wola wolna od tirów ps.ale na Pszczyńskiej nigdy nie było zakazu poruszania się tirami

 5. Ludzie uczepiliscie sie dwuch radnych germanek i rozmus a na woli jest 8 radnych gdzie jest reszta wiedz nie zrzucajcie wszystkiego na tych dwoch bo reszta nie lepsza

  • Nikt się nie uczepil tych radnych ale to Wola Wieś nadawała na Mantrans a radni że wsi tak krzyczeli że siedli sobie na dupie bo nie dadzą rady . Nawet wójt machał szabelką i cicho siedzi bo teraz kliniec od Mantrans kupuje i pod firmę syna usypuje

  • Mamy tylko dwóch radnych co tylko mówić potrafią i łapki podnoszą kiedy wójt każe.
   Germanek znawca od chodników nawet krawężników nie potrafi wymienić na nowe ot to prezes Germanek od siedmiu boleści

   • Reszta nawet nie umie mówić, nie ma o czym, znów zostaną wybrani bo nic nie robią ale ludzie kojarzę nazwisko, nawet jak nie wiedzą kto to jest to nazwisko gdzieś słyszeli. I tak się kręci 40 000 złotych za kadencję i siedzenie cicho i potakiwanie

  • Germanek i Rozmus to znachorzy wiejskich spraw ,mieli blokować droge przed Mantransem ale od pewnego czasu budują drogę techniczna ale niewiadomo gdzie haha Germanek zajety telefonowaniem do NFZ czy zamkną szpital w Pszczynie a juz jest zamkniety . Baśniowy klimat u Germanka sie nie kończy ,chwali sie remontem chodnika do kościoła ze to z Jego programu wyborczego punkt zostal zrealizowany ,ogarnij sie czlowieku z bajecznego nastroju i zejdz na ziemie ,fundusz jest na takie rzeczy czy można go inaczej wykorzystać O ile wojt pozwoli a nie pozwolił ! Blado wygląda jeden zrealizowany punkt z takich owocnych programow wyborczych panie prezesie ,stare krawezniki ,jak pan bedziesz szedl dumnie po tym chodniku to wejdz pan na plac zabaw i popatrz czy wies ma radnych (wstyd) i z Rozmusem spacer proponuje i zobaczcie co zrobiliscie dla wsi przez kadencje daleko nie pojdziecie bo juz w strazy wozu rok nie ma tam Was juz wpuszczać nie powinni ,a wycieczka do innego świata jakim są tereny gminy Bojszowy dobrze by Wam zrobila ! Pewnie Germanku takiego chodnika bys tam nie znalazl wszedzie dalo sie wykonac chodniki ze scieżkami rowerowymi Gdzie jest taki w gminie Miedzna ? Nowe mosty drogi WYREMONTOWANE i też wojt jest tam wojtem pare kadencji i to wlaśnie widać bo tam sie dziala,organizuje wykorzystuje środki a w gminie Miedzna sie opowiada bajki ,zbywa sie ludzi i kadencja mija bez efektu żadnego chcecie radni tak poprostu tam być i opowiadac ze portal wolanie info Was dyskredytuje jako radnych ,jakie to ma uzasadnienie czynami i zalatwieniem spraw cos sie tworzy nie tylko gaworzy ….z czego Jesteście znani

 6. Max Nowa Energia już pokazała co potrafi. Liderzy jak p. Słoninka i p. Banaś aktywnie udzielają sie na sesjach, zebraniach z mieszkańcami czy różne tematy poruszają w pismach urzędników.
  Czepiacie się Łukasza który zmobilizował naszą władzę do przejęcia gruntów na Osiedlu WI Śledziłem ten temat i od ponad 20 lat wójt i radni nic prawie nie robili dopóki p. Banaś nie zaczął drążyć tematu. Dzięki temu chłopakowi wójt i radni (panowie Gruszka, Bigos, Starzec ) już nie powiedzą że to nie ich grunty tylko teraz mniej pieniędzy wydawać będą na nagrody swoich gminnych kolesi tylko drogi i chodniki remontować.
  Kto zmobilizował wójta do działania i dziś mamy normalny transport do Oświęcimia ? Czyżby to znów pan Banaś no tak, zorganizował pismo z mieszkańcami zebrali ponad 700 podpisów i my mamy transport do Oświęcimia nie busem a autobusem a do Pszczyny czy Tych trzeba jeździć dalej w ciasnych busach.
  Pan Banaś angażuje się w LKS Sokół Wola i już słyszę kolejna pozytywną opinię na temat kaszanki czy krupnioka ( Gorol i Hanys to odróżni ) również udziela się charytatywnie a młodzież stoi murem za p. Łukaszem ( widziałem i słyszałem )
  Pan Słoninka to chłop z dużym doświadczeniem co widzę na nagraniach z Sesji gdzie Radnych zwanych pelikanami punktuje jak chce. Dobrze też prezentuje się na zebraniach wiejskich z mieszkańcami.
  …Max myślę że łaski NE nie robisz dając im 10% bo my to widzimy i takich Maxów nie potrzebujemy – niedowiarków. Gdybyś miał odrobinę odwagi, spotkałbyś się z Panem Łukaszem porozmawiał i temat byłby rozwiązany ale widać w tekście że jesteś zwolennikiem wójta Taranowskiego. A gadanie czy ciężarówki Pana Łukasza będą jeździły pod domem wójta wcale mnie to nie przeszkadza ale pod warunkiem, że zatrzyma swój konwój pod domem wójta i wywiezie p. Taranowskiego na Mazury.
  Życzę powodzenia liderom Nowej Energii aby odnieśli sukces w listopadowych wyborach, bo tylko ta grupa ludzi od ostatnich wyborów się angażuje w nasze lokalne sprawy i to z dużymi sukcesami.
  Dla przykładu Radny Przewoźnik stchórzył i odciął się od NE, chłopak dużo gada nic nie robi a połączenie z Gilowic – Góry też przydałoby się do Oświęcimia czy Pszczyny i na Tychy.

 7. Ad ale głupi jesteś już radny Germanek i Rozmus mieli blokować pszczyńską żeby Mantrans nie jeździł. Wzywaj telewizje wyśmieją cie.
  A z wypowiedzią p. Łukasza się zgadzam i już kiedyś na ten temat pisał że wszyscy mają z tego korzyści tylko nie gmina Miedźna. Nie przypominam sobie również żeby wypowiadał się na temat ciężarówek pod domem wójta a jestem czytelnikiem tego portalu.
  Chciałem jeszcze przypomnieć że nasza władza wmawia nam że będzie droga techniczna dla Mantrans i od roku nie załatwili nic w tym temacie p. Radna powiatu Bandoła, wójt, radni Rozmus, Germanek .
  Pewne jest że drogi technicznej nie bedzie i nie słuchajcie wójta i radnych bo nic z tym nie mogą zrobić bo są za mali a firma Mantrans to gruby gracz…

  • Nie jestem taki głupi, żeby wierzyć ludziom próbującym mi wmówić: “że nic się nie da zrobić i tak być musi”.
   Doprowadzimy do tego, żeby Man Trans jeździł u siebie. A że stoją znaki zezwalające na wjazd? Dzisiaj stoją, jutro już niekoniecznie. Stołek w magistracie zawsze można stracić, pamiętaj.

   • ad zostaw temat bo będzie smierdzial. Był taki radny Rozmus co się odzywał w temacie Mantrans i teraz cicho siedzi bo żona straciłaby pracę w gminnym grajdołku Taranowskiego.
    Mieszkańcy uświadamiam Was że drogi technicznej nie bedzie to tylko mydlenie. Firma Mantrans i inne firmy transportowe będą tu jeździć czy to się komuś podoba czy nie. Każdy mądry wie jak takie tematy załatwiało się kiedyś i dalej tak się robi coś pod stołem że drogę na Jedline ” sprzedali “. Ad masz pole do popisu zgłoś problem do prokuratora, powiem więcej masz to wygrane.
    Do WII nie przypominam sobie żeby p. Łukasz na forum pisał że ciężarówki będą pod domem wójta jeździć- podeślij link z wypowiedzią. Z tego co mi wiadomo to jest kontrachentem tej firmy więc po co Mantransowi będzie robić pod górkę? Pamiętam tylko wypowiedź Pana Łukasza że gmina Miedźna nic z tego nie ma bo podatki od Mantransu zostają Tychy, Bojszowy i Pszczyna zezwolenia dala i skasowała.
    Mieszkańcy otwórzcie oczy i wyciągnijcie wnioski jak wójt z radnymi są bezradnymi.
    Powiem tylko że z prezesem Mantrans idzie się dogadać tylko trzeba siąść do stołu. Zorientujcie się też w ktorym klubie p. Łukasz działa charytatywnie i jakie pieniądze z nowym zarządem wynegocjowali od firmy na którą tak psioczycie. Dlatego trochę pokory bo wasze dzieci mogą uprawiać sport i czasem klub zorganizuje piękną inicjatywę charytatywną dla p. Natalii gdzie wójt i radni przychodzą na gotowe i tylko potrafią do zdjęcia stanąć na tyle ich stać.
    Jeszcze tak na koniec chciałem powiedzieć że w niedalekiej przyszłości powstaną jeszcze dwie żwirownie i też będą jeździć ciezarowki po Gminie Miedźna i może Gilowice z Górą pomogą Woli blokować drogi ? W końcu w jedności siła czyż nie ? A p. Łukaszowi życzę dalszych sukcesów gdzie robiąc interesy z dużymi firmami potrafi pomyśleć o wsparciu lokalnego sportu.

    • Czy w tych interesach żwirowych jest interes rozjeżdżania dróg w naszej gminie? Starosta będzie łatał asfalt (my będziemy jeździć po dziurach lub objazdami jak starosta będzie miał kasę może za 20 lat) a podatki od Mantaransu popłyną gdzie indziej. Mantrans wesprze gminny sport i inne imprezy lub iventy, i nie będzie wypadało odmówić im rozjeżdżania naszej gminy a nie tej co bierze podatki. To mi coś przypomina.
     Nie można torów wykorzystać aby kruszywo wywieźć do granicy powiatu BL? Nie da się? czy sprawa już dogadana z wszystkimi opcjami i siłami gminnymi? I trzeba przeczekać jak z asfaltownią, transportem na Tychy, mostem rozklekotanym i kamerą bez zasilania, Wola się sama zaorze nie trzeba się wysilać żeby ludzie nie poszli do urn. Będzie jak zwykle, ta sama ekipa wykona robotę dla obecnego obozu władzy i pozamiatana zostanie opozycja na kolejne 5lat.

     • Wniosek jest taki:
      Nasza władza to ludzie nie kompetentni wmawiają nam mieszkańcom o drodze technicznej, że radni będą blokować ul. Pszczyńską i jak zawsze kończy się na gadaniu a Mantrans będzie dalej jeździł bo nie ma ograniczeń tonarzowych.
      A wiecie co jest najlepsze w tym wszystkim ? Urzędnicy, radni są bezradni a nasz Łukasz Banaś z zarządem klubu sportowego wykorzystuje moment i nie czeka aż radni wygonią Mantrans tylko przez czas działalności pozyskuje pieniądze dla klubu i takich obrotnych ludzi nam trzeba w gminie.

      • No tylko że Pan Banaś kolokwialnie mówiąc “robi dobrze” garstce, zależy jak liczyć czy tylko samych sportowców, czy też ich rodziny. A jeśli rodziny, to czy bliższą, czy dalszą, mniejsza o to, podczas gdy TYSIĄCE będzie niezadowolonych, bo z drogi dojazdowej na Wolę korzystają sami albo pośrednio – nawet jeśli sami nie jeżdżą, to przypominam że ktoś im musi dowieźć jedzenie do sklepów, list czy paczkę, itd. Ludzie przemieszczają się każdego dnia, czy to do pracy, czy to do szkoły, czy to na zakupy. Tymczasem nie wszyscy już uprawiają sport, czy nawet się nim interesują. A jeśli uprawiają, to są przecież różne dyscypliny.
       Polecam mieć to na uwadze przy pozyskiwaniu elektoratu, gdy przyjdzie zjednywać sobie elektorat wszelkimi inwestycjami, szczególnie w roku wyborczym: czy bardziej się opłaci alokować ograniczone (jak to zawsze bywa) środki, przykładowo: wydać kilkaset tysięcy na remont drogi w czasach, gdy w prawie każdym gospodarstwie domowym jest przynajmniej jeden samochód, czy wydać kilkaset tysięcy na komunikację publiczną – niskopodłogowe, klimatyzowane autobusy z WiFi, etc, tylko że którymi pojedzie później 3-4 osoby.
       Innymi słowy: czy lepiej mieć zadowolonych tam 20-30 pasażerów komunikacji, czy zadowolonych kilku tysięcy kierowców – potencjalnych wyborców.
       Bierzcie przykład z najlepszych, np. PiS, który zjednał sobie “suwerena” dzięki m.in. 500+ – trafili do serc wielu ludzi, bo przecież wiadomo, jak to “dzieci są ważne”.
       Gdyby zadowalali mniejszości, no to poparcie już by wysokie nie było.

    • Zorientowany co ty pi****sz, albo co ty kurzysz??? chodzi o ruch samochodów ciężarowych ulicą Pszczyńska, o jej niszczenie i zagrożenia jakie niesie ruch tych samochodów dla innych użytkowników. Jeśli masz dziecko to puść go rano rowerem do szkoły. Dzieci jeżdżą po chodnikach dla twojej wiadomości. Dlaczego poznikały z ulicy Pszczyńskiej znaki ograniczające tonaż na młynce i w innych miejscach, gdzie są przejścia dla pieszych na terenie wsi ( te które było jeszcze zniknęło).

  • Droga techniczna to wydatek nie udźwignięcia dla właściciela żwirowni nie ma co liczyć że taka kasę wyda bo nie dołoży do interesu-to jest biznes a nie instytucja charytatywna. Jakoś nasza gmina została umoczona w rozjeżdżania, kasę jednak wyczesuje inna gmina i oszczędza swoje drogi nieistotne czy gminne czy powiatowe – NA TERENIE SWOJEJ GMINY. Starosta pozwolił im na przyjazd “SWOJĄ” drogą ale przez naszą gminę. Ciekawe dlaczego nikt nic nie wiedział (a może wiedział tylko nie powiedział-czy gmina nie ma nic do gadania o swoim terenie? Drogą zarządza i odpowiada za jej jakość starosta ale czy tu też działa pozrekadło “szlachcic na zagrodzie równy wojwewodzie” i “moja miedza” SĄ TORY dlaczego nikt nie rusza tego tematu żeby Mantrans przeniósł transport na terenie naszej gminy na TORY KOLEJOWE, nie da się??????? Może wójt, najwierniejszy czytelnik tego forum pomoże, może to jest jakieś wyjście, a dalej niech jeżdżą przez gminę Bojszowy i Bieruń, tam gdzie firma płaci podatki. T O R Y- nawet jak trzeba je poprawić to nie jest to niemożliwe ale trzeba się tym zająć. Wójtowi zostawiacie uwolnienie mieszkańców przed uciążliwością Mantransu?

  • Pani Radna Powiatu płacze że pan Pyjas jest zły to trzeba było startować do konkursu rok temu ale Bielsko zapachniało pa pa pani biedna Panie Janie niech pan się nie da omotać tej pani

   • “Psy szczekają karawana idzie dalej”. Nic z tego nie wynika, jeśli za słowami nie pójdą mądre czyny. Wybory za pasem i zacznie się ogłupiane uściski, uśmiechy i umizgi i pozyskiwanie wyborców. Charty już czekają na obietnice cieplutkich posadek z nagrodami po kilkanaście tysięcy rocznie do wypasionych wynagrodzeń miesięczych

  • Bandołowa nic nie potrafi zorganizowac prócz zmartwieniem koleżanki że koleżanka Bandołowej na nowego szefa dyrektora i goni do roboty.

  • No dlaczego bo gruszkowa pracuje na targowisku Starzec w GZGK Rozmusowa w GOK Brandys ARMiR Waliczkowa w szkole Germanek współpraca z GOK i LGD Bigos przedsiebiorca Sosna układ z ZUS Przewoźnik wielkie nie wie co Antosowa pracuje w szkole Gruszka układ z emerytami Lubański dorabia do emerytury Wojtala żona dyrektor szkoły Białoniowa układ

   • Ooo jakże trafne rozliczenia.ludzie sie wpiepszą w uzaleznienie i kolesiostwo z wójtem bo im jakas tam robote czy zajęcie zalatwi a potem nie mają wyjscia tylko wójta słuchac bo im posadke wezmie. Moje haslo: organizuj sobie życie i żyj tak żeby nigdy nie byc od nikogo zależnym.ale ludziom sie poswiecic nie chce.biorą jak dobry pan wójt daje…

 8. Max użyj słowa “PROSZĘ” ? Dla nas to nie trudne raczej Ty będziesz miał problem 10% wyborców przekonać do swojego pomysłu.
  Max po co czekać do wyborów listopadowych ?
  Max napisz pismo, że Mantrans to “uciążliwa” firma, zorganizuj listę od niezadowolonych mieszkańców i przedstaw problem w gminie. Powiem Tobie tyle, że ” odbijesz się od ściany ” i Nowa Energia będzie miała Twój głos i głosy 10% pozostałych mieszkańców…
  Spytaj wójta i radnych co zrobili w rok czasu w/w temacie.
  Max spójrz również na PLUS dla Mantransu. Firma zatrudnia ludzi, odprowadza podatki ( też drogowy, w paliwie), wydobywa też kruszywa dzieki którym masz drogi, chodniki i itp.:
  Max wiesz gdzie jest problem ? Ty jesteś problemem, bo nie szukasz kompromisu tylko szantażujesz Nową Energie, żeby zrobiła coś za Ciebie bo d….y nie chce ci się ruszyć.
  Z tego co ludzie mówili dwóch radnych miało blokować ul. Pszczyńską ale do dziś nic nie robią w tym temacie. Może radnym brakło energii ??? Ale co tam jest jeszcze Nowa Energia co za takiego Maxa odwali kawał dobrej roboty ale to dopiero po listopadowych wyborach samorządowych. Także Max postaw dobrze swój głos żebyś przez następne 5 lat nie żałował, że dziury masz w jezdni, remont mostu goni kolejny remont, wodę w kranie masz brudną, komary Cię gryzą, premie są wypłacane a brakuje pieniędzy choćby na remont toalet w szkołach i przedszkolach, itp.:

  • Zaraz zaraz. Nawet na wolanie widziałem jak ,,pan” napisał ,,przejade zestawem parę razy przed domem wójta to zobaczy jakie to uciążliwe”. Skąd ta zmiana? Zmieniasz pan zdanie jak skarpetki w tej kwestii. Najpierw było to uciążliwe i mieszkańcy tego nie chcą a teraz co? No chyba że jeździ pan własnym zestawem tam po kruszywo. No cóż moje mniemania są jak wasze. Może coś jest może nie. Łatkę łatwo komuś przykleić. Dlatego wyjaśnień nie oczekuje bo i tak będzie Pan wymyślał że nic takiego nie było chodź są dowody ale no było minęło.

  • Racja dla Łukaza NE już pokazała jak potrafi zorganizować z pomocą mieszkańców choćby autobus do Oświęcimia. Maxiu ucz się od Łukasza jak to się robi bo na pismo dotyczące utworzenia transportu do Oświęcimia podpisało się ponad 650 osób więc Max schowaj głowę w piasek i pokaż czy potrafisz choćby 100 podpisów zebrać przeciwko Mantransowi.
   A z tymi łazienkami to prawda mam wnuki w przedszkolu Gwiazda i zostawię to bez komentarza jak rodzice walczyli o stan techniczny i co pani dyrektor mówiła na ten temat nie ma pieniędzy!

  • Panie Łukaszu na spokojnie , nie chwalmy dnia przed zachodem słońca bo jak wojt przegra to wszyscy pracownicy zostana a z niewolnika nie ma pracownika trzeba nagradzać tylko za efekty pracy nie za uklady gminne ,z ta wodą to temat tabu nie do ruszenia radny Starzec panu opowie dlaczego uciekł z Woli tam ma spokój ludzie Go nie nekaja a tak wieczne pytania o wode ktora i tak sie nie zmieni !?
   Świat bez komarów ,chyba pana troche ponioslo ,trzeba poprostu szczerze oddanych glosów za zmiana na lepsze nie na sile bo latwo nie bedzie juz pan zmienił zdanie w sprawie Mantransu i zostaalo to zuważone takze troche wiecej pokory i może sie udać niech pan policzy wszystkich oddanych w szkołach bankach ,Gziku, Gops ,Gok ,pracowników urzedu i ich rodziny ,komisje alko , wiernych oddanych z biznesami np. z lokalami obok szkół z alko , troche sie uzbiera a komentarze na stronie Wolanie info w ilości max 200 szt to sie blado prezentuje zważając na fakt iż cala gmina oprocz Woli na ktora wojt w wyborach nie liczy to nagle znalazy sie na wszystko pieniążki ,asfaltujemy ,oświetlenie sie montuje we Frydku/Gilowicach a w Woli przy ul. Kasztanowej Pani prosi sie o lampe 10 lat Można olewac czemu nie !!!gdzie radni ? ,utwardzają sie drogi dojazdowe na ktore funduszu nie bylo . Wojt nagle zaczol sie starac tylko Wola olana samochód rok sie zalatwia niema komu twardo stanąć za strażakami bezradni !,Germanek wychwala sie przełożeniem chodnika ze starymi krawężnikami ,gdzie pan takie remonty widział,to nie spotykane zjawisko jaki jest kosztorys na takie prace ? Wymiana bez wymiany ? Strażacy Twoi rówiesnicy wiekszość pochodzący z Woli tak sie interesowales ze nie zauważyłeś stanu samochodu ,nikt pewnie do prezesa Germanka nie przyszedl prosić na kolanach to i o sprawie nie wiedzial prezesina ! ,Radnemu Rozmusowi strazacy tez potrzebni nie byli to i o stanie samochodu nie wiedział a mieszka o rzut beretem ,takie historie w gminie staly sie codziennością tak blisko a jednak daleko , nawet zdesperowany radny Gruszka pytal wojta i odp BEDZIE ! Inkasujecie profity ktore nie są warte takiego pośmiewiska dlaczego nikt prawdy nie powie ze wojt to blokuje wszystko a my radni poprostu wykonujemy wiernie jego polecenia ,poddaliście sie Wszyscy każdy zabiera Swoje i ucieka a rzeka plynie dalej ….Takze Panie Łukaszu studnia jest bez dna ale slychać rożne echa ktorych nie powinno być słychac …powodzenia

  • Panie Łukaszu, proszę o jednoznaczne zadeklarowanie się – czy jest Pan za tym, żeby firma Mantrans, która NIELEGALNIE użytkowała przez długi czas naszą drogę a obecnie legalnie rozjeżdża ulicę Pszczyńską użytkowała ją dalej czy też żeby w trybie natychmiastowym zakazano transportu. Załóżmy przez chwilę, że może Pan wydać zakaz – zrobiłby Pan to czy nie?

   Ze swojej strony dodam, że Prezes Mantransu z pełną świadomością zainwestował w żwirownię nie mając zagwarantowanego dojazdu dla docelowej działalności. Dla mnie jest logiczne, że w takiej sytuacji z góry zakładał, że będzie jeździł po Pszczyńskiej. Czy Pana zdaniem takie postępowanie jest OK? Dlaczego z taką firmą mielibyśmy szukać kompromisu? To może ja np. otworzę skup złomu i butelek przy bloku a później zacznę się starać o pozwolenie na jego prowadzenie. I będę szukał kompromisu z władzami i mieszkańcami bo płacę podatki.

   Proszę o jednoznaczną odpowiedź na oba pytania. Proszę również o konkretną propozycję rozwiązania problemu. Pytam bez złośliwości. Po prostu śledzę to z bliska od dłuższego czasu, jako mieszkaniec zgłaszałem sprzeciw i wiem, że jedynym rozwiązaniem jest uchylenie decyzji STAROSTY PSZCZYŃSKIEGO pozwalającego na ruch ciężarówek. Prezes Mantransu, który rozwinął żwirownię nie zapewniając sobie dojazdu najwyraźniej liczy na rozwiązanie problemu przez lokalne władze. A przecież jedynym rozwiązaniem powinno być egzekwowanie zakazu, który obowiązuje wszystkich, pozostałych użytkowników i który PZD Pszczyna podtrzymuje z uwagi na stan techniczny drogi. Jedynie egzekwowany przez Policję zakaz mógłby zmotywować Mantrans do poszukania rozwiązania. Ponieważ zakazu nie ma, droga też nie powstanie i do końca funkcjonowania żwirowni ruch będzie odbywał się po Pszczyńskiej.

   Dziękuję

    • A “zalatwiajacy problem” nie powiedział, że nie może, mogę także nie powiedział. On powiedział “ja bym mógł”.
     Śmieszny jesteś, jeśli nie umiesz zrozumieć języka kompromisowego rozwiązywania problemów a nie zauważasz mistyfikacji i pozoranctwa grupy TW.

   • Odpowiadając krótko na pytania:

    – Gdybym miał coś do powiedzenia, Mantrans nie jeździłby ulicą Pszczyńską. Ale nie mam!

    – To nie jest OK.  I co z tego dla ciebie Arek / Synek wynika?

    Kompromisu MUSIMY szukać, bo firma działa, jeździ i będzie jeździć  bo robi to legalnie, czy Ci się  podoba czy nie.  Tupanie w podłogę nic ci nie da!

    Arek/Synek wiem że bardzo chcesz receptę od dr. Łukasza na swój problem ale dziś jej nie dostaniesz.  Jeśli Nowa Energia wygra w wyborach decyzje będzie podejmował centralnie Janek Słoninka. On w swojej robocie (czego możesz nie wiedzieć ) na co dzień rozwiązywał nierozwiązywalne sprawy.  To jest dla niego normals! To jest inna marka niż BT. Ja wiem, że ważne jest konkretne  załatwienie tematu, Janek też wie i my to zrobimy. Pod warunkiem, że my te robotę do zrobienia dostaniemy.  Nie dostaniemy, nie my będziemy leczyć. Proste?   A jak nie my, niech dalej załatwia i leczy Wójt i jego salowi.  Sam Arek wiesz, co załatwili. Ty masz kłopot, ludzie mają kłopot, być może był jakiś nielegal ale legal wyszedł i pozamiatane jest. Temat zamknie tylko ten, kto chce położyć karty na stół rewersem a nie regularnie ciupie w pokera z ludźmi i z tego żyje i obrasta . Chcesz, zaufasz, nie chcesz trzymaj się dalej tej czarnej magii a ostatni w tej gminie zgasi światło. Może TY? Przypomnij sobie Arek/Synek, jak ostrzegaliśmy głośno przed tą kadencją Taranowskiego. Dajcie mu jeszcze jedną, a potem  znów płaczcie  i zgrzytajcie zębami. Chcesz się leczyć? Lecz się u tego, kto jeszcze siedzi w gabinecie a nie żądaj gotowych recept od ludzi, których pacjentem jeszcze nie jesteś. Swoje żądania jeszcze  kieruj do Bogdana, do listopada. A nam albo zaufasz, albo nie. Rozliczać nas możesz potem  a nie na zaś. Jeszcze nic nie mogliśmy zrobić, a już zjeżdżasz? To tak nie działa Arek/Synek. Nie ta kolejność!  

    • Tory kolejowe są wyjściem, nikt nie widzi że one tam są, istnieją. Też pozamiatane czy może znikają żeby nie było problemu i wydatku?

    • żwir bedzie jezdzil gdzie bedzie potrzebny a czy wojtem bedzie Bogdan czy Janek czy Jarek badzmy tego świadomi ,żwirownia postala i trzeba żyć dalej znieśli zakaz bo musieli teraz sztuką jest zaśąść do stolu i wykorzystac temat np.na budowe placu zabaw to nie są duże pieniadze i pewnie by sie znalazły ale fojt jak dostal flacha i samochód żwiru dla Siebie to juz dla gminy nic nie potrzebuje wiec dalej bedą zgnite chuśtawki na dumnie prezentujących siee placach zabaw np.na Farskim ogrodzie i kolo sie zamyka . Kazdy patrzy a jak sie stanie dziecku krzywda to znowu nawet wiejscy radni zgodnie bedą twierdzić ze niewiedzieli ,
     Ostrzegac przed Taranowskim nie trzeba świadomych ludzi glos pojdzie pod wiadomym nazwiskiem ,ale nie budujcie przed dojściem do wladzy ustroju cudotwórczego ,bo tych gruszek z tej wierzby sie najedli już w Gminie Miedzna ……

    • Łukasz do listopada jeszcze wytrzymamy i postawić trzeba na takie osoby jak Ty czy p. Słoninka.
     Przez ponad 1,5 roku wójt, radni , p. Bandoła byli zaangażowani w sprawę ciężarówek i tak załatwiali skargi mieszkańców że teraz legalnie można jeździć do żwirowni od strony Woli bo został zmieniony znak który pozwala tam tak ciężkim ciężarówką jeździc. Widać że ktoś musiał komuś posmarować żeby teraz na legalu wszystko było. Pamiętacie jak rzadko nawet policja przyjeżdzała ? Ktoś w starostwie zrobił sobie jaja z nas z mieszkańców za przyzwoleniem wójta i radnych naszej gminy.

   • Synek podziękuj kandydatowi na Wójta Panu Słonince który załatwił że Mantrans w około 50% jeździ przez Jedline. Dobrze że Pan Słoninka pracuje w powiecie bieruńsko- lędzińskim i potrafi rozmawiać ze starostwem i zrobili przysługę dla Woli gdzie bylo duże natężenie ruchu cieżarowek. Zauważyłeś że od ponad pół roku mniejszy ruch ?

   • MATRANS, SKŁADAJĄC WNIOSEK O KONCESJĘ, MIAŁ PRZEZ POPRZEDNIEGO STAROSTĘ GOTOWY WNIOSEK ZEZWALAJĄCY NA PRZEJAZD PSZCZYŃSKĄ.TYLE W TEMACIE!! TERAZ TO TRUDNO ODKRĘCIĆ.

 9. Ci radni faktycznie są ślepota zawaleni nie widzą że wójt ścieme wali a radni dają mu przyzwolenie i jeszcze pensji nie obniża

 10. Z tym autem dla OSP to juz tak pie… li ze szok, wszyscy wiemy ze tak nie bedzie a on dalej trzymie ta ubzdurana wersje i do tego jeszcze ten popaprany senator Kaminski, dwa pajace, jeden lepszy od drugiego…….

  • Jak to, Pawle, radny Gruszka przecież zapytał wójta o wóz dla OSP Wola 1:45,10 1: a wójt odpowiedział 1:45,50; że wóz będzie – z Żywca, z PSP – nikt wam tyle nie da co wójt obieca. Spójrzcie na mowę ciała, poucza, naucza, a wzrok rozbiegany, doradców wizerunku ma słabych ale kampanię mocną jak co 4 lata, drżyj opozycjo bo wodzi was za nosy. Pochlebców mu nie brakuje, przeciwników w dyskusji nie ma żadnych, zagadać i odwrócić kota ogonem potrafi, socjotechniki nie zmieniły od czasu PRL kiedy wójt się kształcił i odebrał solidne wykształcenie. Do pomocy ma równie świetnego przewodniczącego rady gminy, elokwentny, zawsze pomocny i inteligentny. Radni tacy jakich lud wybrał- a raczej wybrała taka część wyborców jacy poszli głosować. Czy takich przyszłych gospodarzy gminy mieszkańcy oczekujecie w kolejnej kadencji? Rok, w którym na szczęście nie doszło do tragedii z powodu braku drugiego auta strażackiego w Woli, takiego bezpieczeństwa oczekiwaliście mieszkańcy Woli? Takiego traktowania? Takich gminnych inwestycji? Terenów przemysłowych pod oknami, braku starań o tereny poprzemysłowe i wyznaczenie kolejnych do zdegradowania? Asfaltowni i altanki grillowej tuż obok-pomiędzy asfaltownią i cmentarzem i w bezpośredniej bliskości S1 z widokiem na zjazd, z S1 , na cmentarz i na samą S1 bo ma przebiegać “wysokości” żeby las ocalić i jego mieszkańców? Takiego zaniedbania terenów i zwijania rozwoju?

   • Wersja z żywca jest już powtarzana przez” fujta” od kilku miesięcy. Ale dalej nikt nic oficjalnie o niczym nie wie. Wójt nie ma ŻADNEGO dokumentu na to przekazanie samochodu..

    • Gra wam na nosie a wy nic? Mieszkańcy powinni być po stronie OSP i bezpieczeństwa a są po stronienie wójta i rady bo nie występują po stronie strażaków. Obiecał a strażacy już rok grzecznie czekają. Mieszkańcom to nie przeszkadza to na kolejną kadencję też go wybiorą. Dalej będzie obiecywał autko strażakom a oni będą czekać cierpliwie. Poprawi co wyremontował i znów wyborcy będą zadowoleni. Ciepła woda w kranie będzie i wystaczy…

    • Dokument mu niepotrzebny może ma słowo i czeka bo darmocha obiecana, na nagrody dla elyty trzeba oszczędzać. Wola nie ma auta ale inne straże mają, Wola nie ma garażu ale inni mają. Statystycznie jest bardzo dobrze w ulotkach wyborczych zobaczycie taką reklamę że nie będziecie nawet myśleć o innym wójcie, ten jest najlepszy, wie czego ludzie potrzebują. Dożynek i festynu, i ula.

  • Nie czekają cierpliwie. Na pewno zaden strazak z woli na niego nie zagłosuje. Obietnica nowego auta padła juz w poprzedniej kampanii wyborczej. Do dzis nie znalazła sie nawet złotówka na ten cel. Ale na premie byla kasa, to jest ważniejsze niz bezpieczeństwo.
   Niech każdy sam to oceni w wyborach…

   • Dajcie mu szansę ;-I , to jego ostatnie pięć lat których do emerytury mu brakuje, po co wam auto i remiza po co garaże jak wam trzy prysznice zapodał w szatni po remoncie co sie sypie i pali – inni nie mają pryszniców a wy macie… wy macie:-). Jak go wybierzecie to wam wszystko obieca, po ramieniu poklepie, ręki poda, uśmiechnie się szczerze… może nawet na premii i urlopie zaoszczędzi i wam da… Powiedział że musiał 11 milionów oddać kopalni i zabrakło na straż….jedną w Woli ciekawe dlaczego…

 11. To banda złodziejska to p. Słoninka musi jeszcze radnych pilnować? Dyrektorzy biorą premie wójt za przyzwoleniem radnych dalej pobiera 13 tysięcy miesięcznie plus pieniądze za urlop.
  Totalne dno ta władza i chytre dyrektor

 12. Szanowni Państwo, Droga „Publiczności” (wg stanowiska radnych Gminy Miedźna),
  przygotowując się do udziału w kolejnych obradach sesji Rady Gminy, która ma się odbyć w dniu
  28 czerwca 2018 r. (sesja LI) zapoznałem się z treścią zaproszenia, które ukazało się na stronie internetowej UG Miedźna w dniu 22 czerwca 2018 r., a w dniu 27.06.2018 r., kolejny raz na BIP przejrzałem projekty uchwał, które będą procedowane na tejże sesji. W sumie jest ich 11. Przyznam, że jestem zaskoczony brakiem projektu jednej z ważniejszych uchwał, mianowicie nie wykazano (czyżby nie planowano jej podejmować?) projektu uchwały w sprawie ustalenia miesięcznego wynagrodzenia dla Wójta Gminy Miedźna.
  Trochę argumentacji. Otóż zgodnie z rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 15 maja 2018 r. w sprawie wynagrodzenia pracowników samorządowych (Dz. U. z 2018 r. poz. 936) od dnia 01 lipca 2018 r., będą obowiązywać nowe minimalne i maksymalne stawki wynagrodzenia zasadniczego m.in. wójtów, burmistrzów i prezydentów miast. To właśnie majowe rozporządzenie wprowadziło obniżkę pensji zasadniczej o 20 %. Niepodjęcie w tym zakresie uchwały do końca czerwca 2018 r., będzie błędem i będzie naruszeniem przepisów prawa, które skutkować może naruszeniem regulacji wynikających z ustawy o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych przez organy j.s.t. np. art. 11 ust. 1” oraz być może art. 231 ustawy kodeks karny. Oznacza to, że bez takiej uchwały Wójt swoje wynagrodzenie będzie otrzymywał bezprawnie. Wiadomym jest, że na jego wynagrodzenie składa się płaca zasadnicza, dodatek funkcyjny, dodatek specjalny oraz dodatek za wysługę. Ogólnie jest ono w naszej gminie tak wyśrubowane, że mieści się w górnej granicy „widełek”.
  A teraz słowo komentarza. Osobiście nie wierzę w to, że wskazany projekt uchwały nie został przygotowany, gdyż sprawa obniżki wynagrodzeń odbiła się szerokim echem we wszystkich mediach, a podjęcie uchwały jest wymuszone konkretnym przepisem prawa. Przypuszczam, że zostanie on wprowadzony „wpadkowo”. Mianowicie albo Wójt, albo Przewodniczący Rady Gminy podczas sesji złoży wniosek o jej podjęcie. Wg mnie możliwe są dwa wytłumaczenia spodziewanego stanu rzeczy. Otóż ktoś (?) nie chciał aby „publiczność” przedwcześnie wiedziała, że na tej sesji będzie procedowany taki projekt uchwały, ale Radni (lub przynajmniej niektórzy) są o tym nieformalnie poinformowani. Taki wariant, to czysty teatrzyk dedykowany „publiczności” pt. „Pensja kontra presja” w wykonaniu „gminnej trupy”. Ale równie możliwa jest opcja, że ani Radni ani mieszkańcy celowo nie zostali dopuszczeni do projektu uchwały zbyt wcześnie. A skutkiem braku wiedzy nad czym przyjdzie dyskutować na najbliższej sesji, trudno przygotować się merytorycznie w zakresie własnych stanowisk i wówczas sukces gwarantowany. W końcu im większa presja, tym lepsza pensja.
  Stąd Panie i Panowie Radni, na wypadek drugiego wariantu i tego, iż może zostaliście potraktowani
  z takim samym lekceważeniem, jak Wasza „publiczność” pozwoliłem sobie na niniejszy sygnał. Zalecam gruntowne przemyślenie swoich stanowisk względem opisanej, a koniecznej do podjęcia uchwały oraz w kontekście poziomu zarządzania, jaki Wójt prezentuje. Także jego szczerości
  i otwartości, którą najprościej obrazuje choćby tylko ten przykład. Zwłaszcza, że słusznie zakwestionowaliście na jednej z ostatnich sesji jakość i pomyślunek przy wielu inwestycjach. Zresztą równie dyskusyjna jest skuteczność Wójta w bardzo wielu sprawach istotnych dla mieszkańców,
  co i dla Was nie jest tajemnicą. Przecież i Wy jesteście odbiorcami wielu sygnałów, pism, skarg etc., dotykających wielu sfer życia w naszej gminie.
  Życzę świadomej i adekwatnej wobec okoliczności decyzji.
  Jan Słoninka, „Nowa Energia”.

  • Niech ta Nowa energija zrobi jeszcze przed wyborami porzadek z Mantransem a zdobędzie min. 10 % wyborców. Np. Mnie. Bez obiecywań tylko z efektami … Za trudno na Was??

   • Maksiu! do czego służą drogi, albo po co się je buduje? Pszcynska jest powiatowa i tylko starosta ma tu cos do powiedzenia.A jakbyś np.ty miał firmę przewozową? Wysta już ludzie cołkiem oszaleli; komu siete chałpy rozwalają ?

    • A czy prawo zezwala na wprowadzenie odpłatności dla MAN-Transu za użytkowanie (a właściwie: dewastowanie) drogi powiatowej, której zarządcą jest Powiatowy Zarząd Dróg w Pszczynie?
     Fajnie że ludzie mają pracę, właściciel firmy zysk, a Bieruń z Lędzinami podatki, no ale my, po drugiej stronie Pszczynki mamy jeżdzące po 80 km/h ciężarówki i drogę coraz bardziej zaczynającą przypominać te ukraińskie, która za jakiś czas będzie do remontu ze środków naszego powiatu.
     Niech sobie rozjeżdzają drogi w SBL – bo tam za to płacą, albo to im oprotestujemy, zablokujemy drogę, wezwiemy telewizję, jeśli nie zostaną podjęte odpowiednie kroki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.