Uroczyste przekazanie wozów bojowych dla OSP Wola [Foto&Video]

21

3-go Maja nastąpiło uroczyste przekazanie wozów bojowych dla OSP Wola. Średniego pozyskanego z PSP Żywiec Renault Midlum 240,  oraz nowego lekkiego wozu bazie Renault Master przez firmę Bibmot Bik Mielec.

Przekazanie połączone było z piknikiem trzeciomajowym organizowanym przez Gminny Ośrodek Kultury

 

Poświecenie wozów bojowych

Przekazanie kluczyków oraz odznaczenia i przemówienia

Zabawa

21 KOMENTARZE

 1. Jak mozna tak ublizac strazakom ludzie pelni poswiecenia zawsze pierwsi w razie tragedi a czy OSP czy PSP co to ma za znaczenie człowieku pomoc niosa wejze sie opamietaj i przestan kpic z ICH ciezkiej oddanej ludziom pomocy zycze IM wszystkiego co najlepsze

 2. Do K.P tak samo jak i w strazy tak i w pogotowiu sa amatorzy i ty chyba tez do amatorow należysz bo nie pisal bys takich samych glupot bo sluzny takie jak strqz czy policja czy pogotowie powinne sie wspieraca nie obgadywac czy bluznic

 3. Do k.p piszesz o czym co nie nasz pojęcia my strażacy z osp mamy takie samo wyszkolenia jak strażak s psp więc nie Obrażaj nas i jak masz odwagę napisac to się przedstaw i jak będziesz potrzebował pomocy to tylko psp do ciebie pojedzie i będziesz czekam 4 razy dłużej na ich pomóc bo taki czas przyjazdu jest np z psp pszczyna na wole i zastanów sie co piszesz

  • Haha, takie samo wyszkolenie? Proszę Cię. Na codzień pracuje w pogotowiu i współpracuje z jednymi i drugimi jak to wygląda dobrze wiem bo pracuje kilkanaście lat i mam swoje przemyślenia w tej kwestii do których mam prawo. Przemyślenia są oparte nie na wiedzy teoretycznej chociaż również i na takiej ale na wiedzy praktycznej widząc jak które służby działają. Chwała wam za to że wam się chce ale pozostajecie ciągle amatorami. A jeśli mówi mówię o likwidacji Osp to jednocześnie myślę o rozwinięciu sieci psp a was pasjonatów wykorzystać do innych zadań w ramach obrony cywilnej niż wypadki czy pożary

   • Na szczęście twoje zdanie o strażakach ochotnikach nie stanowi wyroczni. Cieszą się, mimo twojego pogardliwego wpisu ogromnym szacunkiem. Na miejscu wypadku, miejscowego zagrożenia, pożaru, podtopienia czy powodzi są zawsze na wezwanie. Pomagają w większym zakresie niż ratownicy medyczni i nie szydzą z nich nigdy. Błędy zdarzają się w każdym działaniu. Ratownicy medyczni mają się czego wstydzić-byli tam łowcy skór z premedytacją mordujący pacjentów, ale nikt z tego powodu nie wyśmiewa wszystkich ratowników. PSP nigdy nie przejmie zadań OSP, nie ma na to państwowego przyzwolenia. OSP pracuje za darmo, strażak PSP zarabia za swoje działania. To oszczędność państwa OGROMNA-OSP jest dysponowane na pierwszą linię zawsze bo jest na garnuszku gmin, taj jest taniej. Powiem Ci jeszcze Kiedy zdarzy ci się potrzeba pomocy (tego ci nie życzę) i przyjedzie OSP po prostu odmów przyjęcia ich pomocy i nie ośmieszaj się więcej. Znam kilku wspaniałych ratowników-co prawda z Małopolski- nie są chyba przez to gorsi dla ciebie? -założyli stowarzyszenie i ZA DARMO, W WOLNYM czasie bez wynagrodzenia pracują na rzecz niepełnosprawnych, a w swoich szeregach mają też strażaków zawodowych i strażaków ochotników, fizjoterapeutów i pielęgniarki. Nie szukają taniego rozgłosu. Nawet się z ciebie nie śmieją.

   • KP, a przez te kilkanaście lat jak już miałeś do czynienia ze strażakami to nie widziałeś oznaczenia obrony cywilnej i na sprzęcie OSP i takim samym na sprzęcie PSP (poszukaj w internecie jak ten znak wygląda). Doczytaj i nie pogrążaj się więcej. Często ratownicy kwalifikowanej pierwszej pomocy udzielają zanim dojedzie pogotowie. Bywa, że ratują życie zanim dojedzie RATOWNIK w karetce. Mają zostawić poszkodowanych bo ty tak chcesz? Mają zakleszczonych w pojeździe pozostawić do przyjazdu PSP które będzie może za 20 minut. Zapytaj swoich przełożonych dlaczego nie ma pieniędzy na PSP i nigdy nie będzie.

    • Doskonale wiem jak wygląda znak obrony cywilnej i że osp jest w jej strukturach. Nie mówię że mają nie pomogac skoro tak struktury są stworzone, ale twierdzę że powinno to inaczej wyglądać. Bardzo dobrze to napisaliscie że są tani. Bo niestety liczy się nie wyszkolenie i profesjonalizm tylko kto ile kosztuje. Co do ratowników medycznych oczywiście w wielu przypadkach mam wiele do zarzucenia ale mimo to w Polsce mamy jednych z najlepiej wykształconych ratowników medycznych w Europie. To co się działo w Łodzi, nie został skazany żaden ratownik ponieważ w tym czasie a było to w 2002 roku ratowników jeszcze nie było, zaczęli funkcjonować w systemie PRM w 2006 roku bo tak weszła ustawa.

     • ?To łowcy byli legalnymi bandytami? Nie byli ratownikami medycznymi, lekarzami? I to w dodatku bezkarnymi-mogli mordować? Przed ustawą o PRM z łapanki były załogi karetek? CO ty bierzesz? Sprawdź wyszkolenie ochotników jest takie jakiego wymaga krajowy system od każdego i ochotnika, i strażaka zawodowego-tego szeregowego w akcji. Nie mówię o oficerach.

      • Lowcy byli i są bandytami ale nie było w tej grupie ratowników medycznych, skazani prawomocnym wyrokami są dwaj sanitariusze i dwaj lekarze z tego co pamiętam. Ja takie postępowanie potępia bo nie o to chodzi w naszym zawodzie. Przed wejściem w życie ustawy o PRM w pogotowiu pracowali lekarze kierowcy pielęgniarki i sanitariusze. Co biorę? Wiedzę. Wyszkolenie strażaków takie samo? Ktoś co na każdej służbie wyjeżdża kilka razy i na każdej służbie ma jakieś ćwiczenia a ten który od czasu do czasu i wyjeżdża 50 razy w roku może być takie samo? Wątpię. Praktyka nas uczy. Na prawdę nie rozumiecie o co chodzi. Ja nie krytykuje i nie w moim zamiarze jest obrażanie osp chodzi mi tylko o to że pompowanie pieniędzmi w np 10 jednostek osp gdzie są osoby które tak robią to z pasją ale nigdy nie będą miały takiego wyszkolenia i doświadczenia niż ta co robi to zawodowa, zastąpić np 2 małymi z zawodowcami którzy robią to na codzień. A tych pasjonatów szkolić i wykorzystywać np do kataklizmow gdzie ich potrzeba a nie do wypadków gdzie trzeba specjalistów. Prosty przykład powiatu bieruskiego. W całym powiecie jest 10 Osp w ksrg wyciągnąć cały ich sprzęt jest droższy od psp a jest wykorzystany tak jakby mógł być? Nie. Dlatego uważam stworzyć 2 mniejsze komendy psp gdzie się wykorzysta sprzęt i ludzi. A teraz są prowadzone istne zawody włodarzy i strażaków kto ma jaki sprzęt

       • Kolego powiem Ci tak. Straszy odludet musi być na twojej stacji z Cb. Sam jestem ratownikiem medycznym i 80 procent moich znajomych ratowników służy w osp. Powiem Ci tak jako kolega po fachu. Gardzisz ratownikami osp po kop, ratownikiem medycznym zostałeś chyba tylko dla swojej sławy ponieważ uważasz na przykład że do czego jest używany sprzęt w osp w bierunsko ledzinskim? Zobacz statystyki wyjazdów Lędzin czy bierunia. Jeśli uważasz że są nie potrzebni przy takich akcjach jak ostatnio na DK 1 nie wzywajmy osp do dyżuru w jednostce psp. Czy kiedyś zawiedli na takim dyżurze. Nie. Twoje argumenty to jedynie zrobiłbym to inaczej. Jest dobrze A osp boli Cię raczej bo strażak w Polsce jest widoczny w lepszym świetle niż ratownik gdyż za śmierć i tak będziemy odpowiadać my nie ratownicy kpp.

 4. A ja ciągle uważam że osp jest zbędna organizacja do której się pcha duże pieniądze. Jestem zwolennikiem rozwiązania osp, jest to zbędna organizacja amatorów którzy ciągle twierdzą że on jest STRAŻAKIEM, a nawet obok strażaka nie stali.

 5. Dron nie był od Nas, niestety operator złamał chyba wszystkie możliwie zasady i zakazy. Kontaktowała się już z Nami w tej sprawie Urząd Lotnictwa Cywilnego gdyż było własnie podejrzenie o niezgłoszony Lot w Strefie Zakazu Lotów która jest bardzo intensywnie monitorowana a została wyznaczona w okręgu 20km od Oświęcimia w związku z obchodami w obozie. Zgodnie z żądaniem materiał na którym widać operatora został zabezpieczony i przekazany do ULC na podstawie ART. 212. KARZE GRZYWNY, OGRANICZENIA LUB POZBAWIENIA WOLNOŚCI DO 5 LAT PODLEGA TEN KTO WYKONUJĄC LOT PRZY UŻYCIU STATKU POWIETRZNEGO:
  narusza przepisy dotyczące ruchu lotniczego obowiązujące w obszarze, w którym lot się odbywa,natomiast z zarejestrowanego przez nas materiału wynika jednoznacznie
  – Lot był w strefie całkowitego zakazu lotów
  -Operator nie miał obowiązkowej kamizelki
  -minimalna wysokość lotu nad ludźmi nie została zachowana
  Dodatkowo najprawdopodobniej śledztwo jakie z pewnością będzie prowadzone wykaże czy operator posiadał Uprawnienia do kierowania statkiem powietrznym, ubezpieczenie oraz badania lekarskie

   • Urząd Lotnictwa Cywilnego współpracuje z organami ścigania, a osoby łamiące przepisy mogą spodziewać się sankcji. Kary za złamanie tych przepisów wcale nie są łagodne, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli udowodni się komuś, że celowo złamał prawo, grozi mu nawet kara pozbawienia wolności do lat pięciu. W przypadku, gdyby operator drona działał nieumyślnie, to wtedy sąd może nałożyć na niego grzywnę lub karę ograniczenia bądź pozbawienia wolności do roku.

    https://www.mobimaniak.pl/284734/dron-prawo-latanie/

    Jeśli faktycznie sprawę prowadzi ULC to na grożeniu paluszkiem się nie skończy, tym bardziej ze na filmie wyrazie widać operatora i jego drona ostentacyjnie łamiącego prawo lotnicze.

  • Ja bym dodał, że operator drona nie miał nałożonej aluminiowej czapeczki na głowie, co wyczerpuje znamiona art. 43 par. 11 Ustawy o Uni Europejskiej, sam fakt rejestracji zbulwersował też panią Zenobię honorową obywatelkę miejscowości Wola zaproszoną na ww. uroczystości, gdyż nagranie ukazało ją w złym świetle jak wczasie tańców podwinęła się jej sukienka. Pan Albert stwierdził też, że warkot silników spalinowych przedmiotowego dronu spowodował, iż koza przestała dawać mu mleko. Ja sam jestem zbulwersowany aby dron z 4 silnikami turbosmiglowymi RoysRoyce latał bez powiadomienia wieży kontroli lotów w Balicach i Pyrzowicach. Myślę, że operator oraz osoba która sprzedała mu paliwo rakietowe do silników zostanie solidnie ukarana. Proponuje dyby na rynku Wolańskim.

   • Przepisy ktoś tworzy aby był ład i porządek, i tak nas obowiązują te w ruchu lądowym jeśli korzystamy z publicznej przestrzeni jak drogi i chodniki. W żegludze są osobne przepisy (patent, karta motorowodna etc) To samo dotyczy przestrzeni powietrznej i nie da się ukryć ze złamano tu szereg przepisów, jeśli ktoś nie ma uprawnień w ruchu lądowym to nie kieruje autem tylko jedzie skuterem bądź rowerem. Analogiczna sytuacja jest w ruchu powietrznym jeśli nie mam uprawnień kupuje drona o wadze poniżej 600g i po sprawie, oczywiście nie oznacza to ze mogę robić wtedy co chcę, ale jest takie latanie mniej restrykcyjne.
    A w szczególności to strażacy właśnie te służby które w większości przypadków jadą na ratunek tym którzy te przepisy łamią, powinni mieć większa świadomość swych poczynań i nie narażać nikogo bez sensu na utratę zdrowia. Czy trzeba dużej wyobraźni żeby wiedzieć co eis stanie jeśli by zwiodło to urządzenie i ponda kilo złomu runie komuś na głowę? (bez foli i kasku)
    Nie mam zamiaru polemizować czy przepisy są słuszne, czy tak a może nie, czy trzeba mieć czapkę z foli czy też kask, przepis jest przepisem i należny się stosować do niego.
    Mam znajomego pilota (szybowca) który ma dostęp legalny do bazy ULC postaram się sprawdzić czy jest tam takie zgłoszenie i dam znać (o ile to możliwe).

 6. Wszytko pięknie ale z tym dronem to Was trochę chyba poniosło dziś. Pomyśleliście trochę co by było jak by tak się to zepsuło i spadło komuś na głowę? Pozatym ładne fotki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.